SkyscraperCity Forum banner

[DW835] Lublin - Sanok

525K views 2K replies 176 participants last post by  Bombay226 
#1 · (Edited)
Zapraszam na "przejażdzkę" po DW 835 od Lublina do rzeki Tanew, prawie przez całe woj. lubelskie (brakuje ostatnich 15 km) z niedzielnego [8.VII] poranka.
Bardzo mała ilość samochodów na zdjęciach to z jednej strony niedziela, z drugiej wczesna pora (pierwsza fotka godz. 5:12) a z trzeciej to, że nie chciałem trafić na jakiegoś nerwowego za kierownicą - problem którego nie ma robiąc zdjęcia z samochodu - także nie oddają one zupełnie natężenia ruchu. Cel nr 1 - stan nawierzchni.


Abramowice


Dominów





To chyba Ćmiłów









Jabłonna



Kościół w Jabłonnej









W Piotrkowie Pierwszym kończy się pobocze











Las po lewej jest granicą Krzczonowskiego PK



Okolice Bożego Daru



Zielona; następne kilka km to jeden z najniebezpieczniejszych odcinków na całej trasie







Za Gierniakiem na odcinku paru km asfalt wygląda jakby go modernizowano, a nie skończono.



to se ne vrati













Wysokie, droga leci obwodnicą na lewo, my pojedziemy przez miasteczko











Wracamy na 835





A potem pretensje, że jeździmy metr od krawędzi jezdni :)




Okolice Zabłocia, w oddali pojawia się wał Roztocza



Guzówka, koniec powiatu lubelskiego





Zaczynają się górki



Most nad rzeczką Por



Tarnawa







Odcinek Tarnawa - Gródki









:lol: dla znaków a :bash: dla tych cholernych kamyczków



Ta górka mocno daje w kość



W stronę Lublina















Gródki; co ciekawe powiat janowski tylko "dotyka" do jezdni z prawej strony może na kilometr, ale ponownej tablicy powiatu biłgorajskiego już nie ma



W sercu Roztocza













Zagrody









Długi zjazd do Goraja



Goraj



W tym miejscu drogę przecina Centralny Szlak Rowerowy Roztocza (odc. Kraśnik - Zwierzyniec)





Bononia



Drugi z najdłuższych podjazdów na trasie



W stronę Lublina





Długi zjazd do Frampola i koniec Roztocza





W stronę Lublina



Centrum Frampola





O tym, że DW835 powinna być DKxx niech świadczą znaki. Na chwilę skręcamy w prawo by...





podziwiać twardziela :cheers:





Wyjazd z Frampola na Biłgoraj



Sokołówka







Las w Korytkowie. Pare lat temu w tym miejscu nawierzchnia się rozjechała na boki i te kilkaset metrów jechało się z Vmax=10km/h





Ostatnia prosta do Biłgoraja











Przed nami wiadukt nad torami



1435 i 1520mm









Dalej jest pewna luka, bo zajechałem do miasta



Wylot z Biłgoraja na Tarnogród







Korczów







Majdan Nowy







Most na Tanwi w Markowiczach





Na tym skrzyżowaniu koniec fotek z DW835, skręcam w prawo a kolejne kilometry to już drogi lokalne :)
 
See less See more
116
#5 ·
czy ta droga kiedys była DK???
Nie, nigdy. Nawet wtedy, gdy z Janowa Lub. do Frampola biegła DK86 (dziś część DK74), która dojeżdżała do tej drogi - i na niej się kończyła... taki wypustek... Właściwie nie wiem, czemu to jest ciągle DW.

@khan_tengri: Świetna fotorelacja... Te 100 km na rowerze (a może 200, bo jakoś przecież wracałeś...) :bow:
 
#10 ·
Witam
Ostatnio udało mi się przejechać Trasę Lublin - Przemyśl trasa ta została udokumentowana
co po kawałkach będę przedstawiał
Zdjęcia: forumowiczka kaya
cz.1 jeszcze w granicach Lublina
Zaczynamy od Ronda Lubelskiego lipca 80

Trasa Zielona

Na Przemyśl skręcamy w lewo na plac bychawski


Skręcamy w ulice Kunickiego:

Ul Kunickiego Widać zabytkowy wiadukt nad ulicą

Kunickiego cd.




cdn...
 
#12 ·
Widzę że kolega zawitał w moje strony :)

to zdjęcie zostało wykonane około 500m od mojego domu ;) tuż za parkiem po prawej jadąc od wiaduktu

Co do drogi to jak na południowo lubelskie DW to stan tej którą przejechałeś można powiedzieć że jest wyśmienity. Jakbyś jechał 853 z Biłgoraja w stronę Niska to z obręczami mógłbyś sie pożegnać :)
 
#21 · (Edited)
Miałem dziś okazję potrenować trochę jazdę w zimowych warunkach na DW835, zapraszam więc na zdjęcia ;)


Taka nawierzchnia była tylko przez chwilę po opuszczeniu Lublina.



Odcinek Mętów - Wysokie, im dalej tym gorzej.











Czasami trochę wiało.



Wysokie.





Zbliżamy się do Roztocza.





Miałem obawy o stan dosyć długich podjazdów, które trzeba pokonać na Roztoczu, lecz o dziwo były to najlepsze odcinki na całej trasie.





Goraj i inne miejsca leżące w centrum Roztocza były na maxa zasypane.









Pierwszy i jedyny spotkany na trasie pług, kilkanaście km od Biłgoraja.



Las w Korytkowie.





Dojeżdżamy do Biłgoraja.



Odcinek Biłgoraj - Tarnogród.





Tarnogród, kończy się województwo, kończy i przejażdżka. 113km w 1:55h.


Nocna droga powrotna trwała ponad 2,5h, z jednej strony bardzo duży ruch i sznur samochodów jadący często mniej niż 30-40km/h, a z drugiej bardzo silny wiatr wiejący od pól, tak że czasami zastanawiałem się czy jestem jeszcze na drodze czy na poboczu.

Byłem jednak podbudowany ogólną postawą kierowców; oprócz jednego gościa, który Mazdą 6 wyprzedzał kolumnę w nocy na pagórkach, cała reszta jechała bardzo spokojnie, bez wariowania czy ryzykownego wyprzedzania.
Jedyna mała stłuczka jaka zaobserwowałem, była przed Lublinem już w drodze powrotnej.
 
#23 ·
Odcinek Mętów - Wysokie, im dalej tym gorzej.
Ten odcinek jest bardzo specyficzny jeśli chodzi o warunki atmosferyczne. Droga przebiega przez Wyniosłość Giełczewską (lub Pagór Krzczonowski?), gdzie panuje mikroklimat z temperaturą niższą o kilka stopni niż wszędzie "dookoła". Zawsze tworzą się tam zaspy i nawet zapory nie pomagają...
 
#22 ·
Szkoda że warunki nie pozwalały na lepsze foty.

Niemniej jednak - zwróciłeś może uwagę, że w Wysokiem są wycięte drzewa w pasie przydrożnym i na tym parkingu po prawej stronie, za skrzyżowaniem jadąc od Lublina, leżą, a bynajmniej ostatnio leżały spore stosy kruszywa ??

Coś się tam kroi.
 
#25 ·
Potwierdzam, zdjęcie to jest zrobione na obrzeżach, jednak jest to jeszcze Lublin, do tablicy końca Lublina jest jeszcze kilkaset metrów jeśli się nie mylę. ;)

Dla ścisłości jeszcze:
Pierwszy i jedyny spotkany na trasie pług, kilkanaście km od Biłgoraja.
Zdjęcie 7 od końca zostało zrobione dokładnie kilkaset metrów przed Frampolem, bo tu z kolei można poznać, po sprzedawanych maszynach rolniczych. ;)

Chciałbym przy okazji sprecyzować i opisać plany rozbudowy odcinka Biłgoraj-Lublin.

Rozbudowa DW835 od Biłgoraja do Lublina jest podzielona na kilka mniejszych odcinków:
1. Biłgoraj (od wiaduktu nad linią LHS) – Frampol (do początku szarej nawierzchni z asfaltowymi poboczami).
Jest już pewne dofinansowanie na tą inwestycję w kwocie ok. 62 mln zł. Realnych robót budowlanych można się spodziewać w 2010r.
Odcinek zostanie przebudowany na drogę klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) o nośności 115kN/oś (taką nośność mają m.in. drogi krajowe i autostrady, lecz większa część dróg w Polsce ma nośność 80kN/oś lub 100kN/oś)
Na całej długości powstaną asfaltowe pobocza o szerokości 1,5m.
W miejscach, gdzie będzie to możliwe, powstaną drogi serwisowe oraz ścieżki rowerowe.
Prawdopodobnie wiadukt nad linią LHS w Biłgoraju również zostanie przebudowany i dostosowany do parametrów drogi klasy GP.

2. Frampol – Wysokie
Odcinek ten jest na liście rezerwowej i raczej nie ma szans na jego realizację przez najbliższe 2 lata.
Odcinek zostanie przebudowany na drogę klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) o nośności 115kN/oś (taką nośność mają m.in. drogi krajowe i autostrady, lecz większa część dróg w Polsce ma nośność 80kN/oś lub 100kN/oś)
Na całej długości powstaną asfaltowe pobocza o szerokości 1,5m.
W miejscach, gdzie będzie to możliwe, powstaną drogi serwisowe oraz ścieżki rowerowe.
Przebudowane zostanie skrzyżowanie z DW848 w Tarnawie.

3. Wysokie – Piotrków
Odcinek ten również jest na liście rezerwowej i raczej nie ma szans na jego realizację przez najbliższe 2 lata.
Odcinek zostanie przebudowany na drogę klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) o nośności 115kN/oś (taką nośność mają m.in. drogi krajowe i autostrady, lecz większa część dróg w Polsce ma nośność 80kN/oś lub 100kN/oś)
Na całej długości powstaną asfaltowe pobocza o szerokości 1,5m.
W miejscach, gdzie będzie to możliwe, powstaną drogi serwisowe oraz ścieżki rowerowe.
Na skrzyżowaniu w Wysokim z DW842 planowane jest rondo. Przebudowywane ma być również skrzyżowanie w Zielonej.
Przy UG w Wysokim i cmentarzu w Giełczwi zostaną utworzone parkingi.


Przebudowa w standardzie drogi klasy GP oznacza, że najprawdopodobniej najwyższą dopuszczalną prędkością na całym odcinku będzie 100km/h.
Szerokiej drogi ;)

PS Co myślicie o zmianie tytułu tematu na coś w stylu: [DW835] Infrastruktura, fotorelacje ?
 
#28 ·
Jedno, dwujezdniowa to byłoby szaleństwo ;-)
wzmocnienie + 2x3,5 + asfaltowe pobocza 1,5 m + obwodnica Frampola + wyprostowanie 2 zakrętów i droga jest ekstra/wystarczająca.
Choć można tak zrobić mniej więcej od Biłgoraja do Jabłonnej, później zabudowa jest już wzdłuż drogi ....

Pzdr Maciej
 
#30 ·
Heh
ta obwodnica to powoli zamienia się w "średnicę" ;-)
coś mi się wydaje że jej przebieg zgodnie z pierwotnym planem nie jest możliwy ze względu na zabudowania wzdłuż wylotówki w kierunku Tarnogrodu. Powstały tam jakieś składy budowlane, zakład mięsny, market jakiś chyba ? Ale zapewne dałoby się ją pociągnąć dalej polami i dołączyć się do głownej drogi przed wsią Okrągłe. Ale czy coś zamierzają z tym zrobić - nie wiem :-(

PZdr Maciej
 
#32 ·
Na szczęście przy tej drodze prawie nie ma zabudowy wiejskiej, tak więc poszerzenie jej nie powinno być wielkim problemem. Choć te 100 km/h jest wątpliwe, chyba że zmienią przebieg drogi pomiędzy Korytkowem Duzym a Małym - tzn wyprostują 2 zakręty 90 stopniowe ;-)

Pzdr Maciej
Wcale nie napisałem, że na całym odcinku ma być taka prędkośc, tylko napisałem, że najwyższa dopuszczalna może wynieść 100km/h, a więc ograniczenia też mogą być.

Ona będzie po przebudowie jedno- (90) czy dwujezdniowa (100)?
Ma być jednojezdniowa.
Co do prędkości, to przyznam szczerze, że nigdy się nie zagłębiałem w dopuszczalne prędkości na różnych kategoriach i typach dróg, ale wg Wikipedii jednojezdniowa też może mieć prędkość 100km/h. O ile się nie mylę, to za Przeworskiem DK4 jest jednojezdniowa, a można na niej jechać 100km/h, no chyba, że chodzi ci nie o dwie jezdnie, ale o dwa pasy w każdą stronę.

A co z obwodnicą Biłgoraja ? Czy planują ją przedłużyć na południe - począwszy od miejsca, w którym droga skręca o 90 stopni w lewo - jadąc od Warszawy, w stronę kościoła, za którym droga znowu skręca o 90 stopni w prawo.
Heh
ta obwodnica to powoli zamienia się w "średnicę" ;-)
coś mi się wydaje że jej przebieg zgodnie z pierwotnym planem nie jest możliwy ze względu na zabudowania wzdłuż wylotówki w kierunku Tarnogrodu. Powstały tam jakieś składy budowlane, zakład mięsny, market jakiś chyba ? Ale zapewne dałoby się ją pociągnąć dalej polami i dołączyć się do głownej drogi przed wsią Okrągłe. Ale czy coś zamierzają z tym zrobić - nie wiem :-(

PZdr Maciej
Obwodnica również jest na liście rezerwowej, tak jak odcinki Frampol-Piotrków.
Na nowy kawałek obwodnicy będzie się wjeżdżało prosto na skrzyżowaniu, na którym obecnie jadąc od strony Warszawy/Lublina skręca się w lewo. Dalej jedziemy koło oczyszczalni ścieków, mostem przez Czarną Ładę i włączamy się do starego przebiegu DW835 na skrzyżowaniu z ul. Motorową. Po obu stronach nowego kawałka obwodnicy najprawdopodobniej będą ronda.
W inwestycję budowy południowej obwodnicy jest także włączona przebudowa obecnej a'la obwodnicy - Al. Jana Pawła II.
Cała obwodnica (stary kawałek i nowy) ma zostać drogą klasy GP o nośności 100kN/oś i jak odcinek Biłgoraj-Lublin też pewnie będzie mieć asfaltowe pobocza. Prędkość też powinna wzrosnąć do 60-70km/h.
Mimo planów budowy obwodnicy, na skrzyżowaniu Kościuszki/Krzeszowskiej/Tarnogrodzkiej (przy kościele) i tak powstanie rondo.
Zobrazowałem przebieg nowego kawałka obwodnicy:


Wiem, że nie jest to wymarzona obwodnica, ale jeśli powstanie, to i tak DW835 będzie miała dużo lepszy przebieg niż DW858, która leci dokładnie przez centrum Biłgoraja najważniejszą ulicą w mieście - Kościuszki.
A jakie obwodnice są moimi marzeniami, tak żeby mogły spełniać swoje zadanie przez kilkanaście lat ? Widziałbym to tak:

Wiem, że północna jest raczej nie możliwa ze względu na las, ale inne spokojnie mogły by powstać, jeśli byśmy tylko dostali pieniądze...

W końcu. Dużo ofiar pochłonęło to skrzyżowanie. Ignorowanie znaków STOP to normalka.
Rzeczywiście, tamto miejsce aż się prosi o rondo, poza tym w sumie to trochę współczuję Wójtowi Gminy Wysokie, który zapewne bardzo często jest świadkiem wypadków na tamtym skrzyżowaniu.
 
#34 ·
Rzeczywiście, tamto miejsce aż się prosi o rondo, poza tym w sumie to trochę współczuję Wójtowi Gminy Wysokie, który zapewne bardzo często jest świadkiem wypadków na tamtym skrzyżowaniu.

Na tyle często, że przy piaskowni, po lewej stronie za skrzyżowaniem jadąc od strony Lublina wycięto swego czasu kilka topoli, żeby śmigłowiec ratunkowy mógł tam spokojnie wylądować.
 
#37 ·
Znalazłem dzisiaj bardzo ciekawy artykuł z Kroniki Tygodnia:
Nasi radni budują... Lublin

Samorząd wojewódzki ponad 292 mln zł chce w tym roku wydać w ramach wieloletniego programu inwestycyjnego, a blisko 65 mln zł przeznaczy na zadania inwestycyjne nie ujęte w tym planie. Jakie inwestycje zaplanowano dla Zamojszczyzny na najbliższe lata? Tylko dwie warte odnotowania - przebudowę 13 km trasy Zamość - Józefów i ok. 40 km drogi 835, między Biłgorajem a Wysokiem. Inne drogi wojewódzkie na gruntowne przebudowy mają szansę w kolejnej dekadzie.
(...)
Dwie drogi i skrzyżowanie
Ponad 275 mln zł w najbliższych latach Urząd Marszałkowski chce wydać na drogach wojewódzkich na inwestycje współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego - 176 mln to środki unijne, a prawie 99 mln to wkład własny. I tu wreszcie pojawiają się zadania do realizacji na naszym terenie. Co prawda tylko dwa, ale za to całkiem spore. To od wielu lat przygotowywana rozbudowa drogi 849, z Zamościa do Józefowa. Poszerzony i przebudowany zostanie odcinek 14 km między Lipskiem a Kaczórkami. Koszt - 43 mln zł. Jest jednak mało prawdopodobne, by inwestycja została wykonana już w tym roku. Nowy asfalt zobaczymy tam dopiero w 2010 roku. Aż 62 mln zł ma kosztować rozbudowa 13 km drogi nr 835, między Biłgorajem a Frampolem. Niestety w tym roku, w ramach tego zadania zostanie wydanych tylko ok. 250 tys. zł. Roboty na drodze ruszą w 2010 i 2011 roku. Podobnie będzie na 27-kilometrowym odcinku między Frampolem a Wysokiem. Ten fragment trasy 835 samorząd województwa przebuduje prawdopodobnie wyłącznie ze środków własnych. Ma to pochłonąć ponad 84 mln zł. W tym roku ma być ponadto przebudowane skrzyżowanie dróg wojewódzkich w Józefowie, koszt - 1,7 mln zł. Łącznie na inwestycje drogowe, realizowane tylko z własnych środków, województwo zamierza wydać w najbliższych latach prawie 200 mln zł, ale w 2009 r. zdąży z tego wydać tylko 12 mln zł.
- Trzeba już myśleć o przygotowaniu kolejnych zadań, by później szybko móc pozyskać środki unijne - podkreśla Bratkowski. - Dlatego rozpoczną się prace nad dokumentacją m.in. dla drogi z Biłgoraja do Tarnogrodu i z Krasnegostawu do Hrubieszowa.

Nasi radni nie chcą dróg?
Bratkowski zaznacza, że na budowę drogi do Krasnobrodu oraz drogi Biłgoraj - Lublin zostaną wydane ogromne środki. A samorząd powiatu zamojskiego przygotowuje modernizację drogi ze Zwierzyńca do Krasnobrodu. Dzięki temu Roztocze stanie się wizytówką Lubelszczyzny, a dobre drogi powinny przyciągnąć inwestorów.
Po przeczytaniu artykułu nieco zmodyfikował bym moją wcześniejszą rozpiskę rozbudowy DW835.

Rozbudowa DW835 od Biłgoraja do Lublina jest podzielona na kilka mniejszych odcinków:
1. Biłgoraj (od wiaduktu nad linią LHS) – Frampol (do początku szarej nawierzchni z asfaltowymi poboczami).
Jest już pewne dofinansowanie na tą inwestycję w kwocie ok. 62 mln zł. Roboty budowlane rozpoczną się w 2010r.
Odcinek zostanie przebudowany na drogę klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) o nośności 115kN/oś.
Na całej długości powstaną asfaltowe pobocza o szerokości 1,5m.
W miejscach, gdzie będzie to możliwe, powstaną drogi serwisowe oraz ścieżki rowerowe.
Prawdopodobnie wiadukt nad linią LHS w Biłgoraju również zostanie przebudowany i dostosowany do parametrów drogi klasy GP.

2. Frampol – Wysokie
Odcinek ten najprawdopodobniej zostanie przebudowany wyłącznie ze środków własnych województwa w kwocie ok. 84 mln zł. Roboty budowlane są przewidziane również na 2010r.
Odcinek zostanie przebudowany na drogę klasy GP o nośności 115kN/oś.
Na całej długości powstaną asfaltowe pobocza o szerokości 1,5m.
W miejscach, gdzie będzie to możliwe, powstaną drogi serwisowe oraz ścieżki rowerowe.
Przebudowane zostanie skrzyżowanie z DW848 w Tarnawie oraz skrzyżowanie z DW842 w Wysokiem.

3. Wysokie – Piotrków
Odcinek ten jest na liście rezerwowej i raczej nie ma szans na jego realizację przez najbliższe lata, jednak również jest planowana jego przebudowa na drogę klasy GP o nośności 115kN/oś z asfaltowymi poboczami o szerokości 1,5m, drogami serwisowymi oraz ścieżkami rowerowymi
Przebudowywane ma być również skrzyżowanie w Zielonej, a przy UG w Wysokiem i cmentarzu w Giełczwi zostaną utworzone parkingi.

Nie jestem pewny co do budowy ronda na skrzyżowaniu z DW842 w Wysokim, ale myślę, że raczej będą chcieli zrobić je jak najszybciej, czyli przy etapie Frampol-Wysokie.

Przeczytałem też artykuł, w którym było o południowej obwodnicy Biłgoraja i też muszę lekko zmodyfikować poprzedni plan:

Legenda:
Czarne kropki - planowane ronda
Zielona kropka - istniejące rondo
Czerwona kropka - nie mam pewności, czy tam powstanie rondo
Niebieska linia - nowy kawałek obwodnicy południowej
Pomarańczowa linia - planowana obwodnica północna

Ponawiam pytanie. Co myślicie o zmianie tytułu tematu na coś w stylu: [DW835] Infrastruktura, fotorelacje ?
 
#38 ·
3. Wysokie – Piotrków
Odcinek ten jest na liście rezerwowej i raczej nie ma szans na jego realizację przez najbliższe lata, jednak również jest planowana jego przebudowa na drogę klasy GP o nośności 115kN/oś z asfaltowymi poboczami o szerokości 1,5m, drogami serwisowymi oraz ścieżkami rowerowymi
Przebudowywane ma być również skrzyżowanie w Zielonej, a przy UG w Wysokiem i cmentarzu w Giełczwi zostaną utworzone parkingi.
to fatalnie, bo o ile jeszcze od Lublina do Piotrkowa są szerokie pobocza i niezła nawierzchnia, to w Piotrkowie cywilizacja się kończy i zaczyna się wąska i podziurawiona szosa bez poboczy
 
#42 · (Edited)
Przejrzałem wątek i wyrazy uznania za fotorelację, choć można się pokusić o uaktualnienie (stan obwodnicy za wiaduktem).
Co do odśnieżonych/mokrych dróg na pagórkach to chyba powinno być oczywiste ;) Raz sam miałem ciekawa przygodę:letnie opony, nagła śnieżyca, brak pługów no i siły grawitacji ściągnęły mnie w dół.
Jeśli chodzi o jakość drogi to imho odcinek od Frampola do Piotrkowa jest gorszy niż Frampol do nas. Szczególnie mijając okolice Zielonej czuje się jak Ace wentura w drugiej części. http://pl.youtube.com/watch?v=lKTdYwWJOpM
 
Top