SkyscraperCity Forum banner

[Zabrze] Infrastruktura drogowa

593K views 3K replies 134 participants last post by  Luki_SL 
#1 ·
Przy Makro (al. Korfantego) trwa budowa ronda.
Zdjęcia z wczoraj:



























 
See less See more
14
#171 ·
#170 ·
^^Może w Zabrzu jest ok, jednakże w Rudzie Śląskiej, trasa N-S ma trochę inny przebieg i trasa Rokitnica - Wirek również - w końcu nie pójdzie przez środek KWK Bielszowice
Jeszcze połączenie Noworymera z Makoszowską w Zabrzu chyba brakuje:)??
 
#176 ·
Otwarcie DTŚ niebawem. To będzie jedyna prosta droga w Zabrzu. Dziury na ul. Wolności i 3 Maja

W połowie czerwca zostanie otwarta Drogowa Trasa Średnicowa w Zabrzu. Czekamy na ten moment z niecierpliwością, ponieważ nie będziemy już stać w korkach na ul. Wolności na Zaborzu i... w końcu przejedziemy gładką jak stół drogą. A to prawdziwa rzadkość w naszym mieście.

- Ale co z tego, że będziemy jechać blisko pięciokilometrowym odcinkiem równej drogi, skoro wystarczy zjechać z DTŚ na Wolności albo z ronda na de Gaulle'a skręcić w 3 Maja, żeby wjechać w gigantyczne dziury i uszkodzić sobie auto - mówi Arkadiusz Waliszewski.

Zabrzanian jest jednym z wielu naszych Czytelników, którzy stracili nadzieję, że zabrzańskie drogi kiedykolwiek będą równe.

Gdzie jest najgorzej? Dziurawa jak ser szwajcarski jest ul. Wolności na odcinkach od granicy z Rudą Śląską do skrzyżowania z ul. Lompy oraz od skrzyżowania z Al. Korfantego w kierunku Gliwic, ul. 3 Maja. Z kolei ulice de Gaulle'a i Piłsudskiego wyłożone kostką brukową w wielu miejscach po prostu się zapadają.

Niestety nie mamy dobrych wiadomości: remontów dróg będzie w najbliższym czasie jak na lekarstwo. Mirosław Klimczak z Wydziału Infrastruktury Komunalnej zabrzańskiego magistratu twierdzi, że latem ma zostać załatana ul. Wolności w rejonie skrzyżowania z Al. Korfantego i ul. 3 Maja na odcinku od Makoszowskiej do Paderewskiego.
http://zabrze.naszemiasto.pl/artyku...osta-droga-w,id,t.html#12aa8bcc4301d2c9,1,3,5

Czy ul. Wolności nie powinna być wyremontowana jako droga używana do trasportu materiałów i zniszczona przy budowie DTŚ. A ulica Korczoka też została zniszczona przez zwiększony ruch pojazdów, które wybierały drogę osiedlową jako alternatywę zakorkowanej w związku z budową DTŚ ul. Wolności. Na dokładkę jeszcze dziurawa ul. P. Skargi.
Wystarczyło zinwentaryzować stan przyległych dróg przed rozpoczęciem budowy DTŚ i teraz wymagać od wykonawcy przywrócenia dróg do stanu poprzedniego.

To samo się ma z drogami którymi wywożony jest kamień z rozbieranej hałdy po byłej kopalni Zabrze przy ul. Lompy (Lompy, Pszczyńska).
 
#178 · (Edited)
Czy ul. Wolności nie powinna być wyremontowana jako droga używana do trasportu materiałów i zniszczona przy budowie DTŚ. A ulica Korczoka też została zniszczona przez zwiększony ruch pojazdów, które wybierały drogę osiedlową jako alternatywę zakorkowanej w związku z budową DTŚ ul. Wolności. Na dokładkę jeszcze dziurawa ul. P. Skargi.
Wystarczyło zinwentaryzować stan przyległych dróg przed rozpoczęciem budowy DTŚ i teraz wymagać od wykonawcy przywrócenia dróg do stanu poprzedniego.

To samo się ma z drogami którymi wywożony jest kamień z rozbieranej hałdy po byłej kopalni Zabrze przy ul. Lompy (Lompy, Pszczyńska).
Ul. Wolności, jak na zabrzańskie realia, nie jest wcale w takim złym stanie. Powiedziałbym, że jej stan całkiem pozytywnie się wyróżnia na tle reszty. Podstawowym problemem są pozapadane guliki, co jest charakterystyczne dla wszystkich ulic, gdzie robiono kanalizację. Nawet tych, których nawierzchnię wymieniano w całości.

A orientuje się ktoś, czy i kiedy na skrzyżowaniu Piłsudskiego/Wolności powstanie rondo,
oraz czy przewiduje się przedłużenie Piłsudskiego w kierunku Staromiejskiej/Nad Kanałem
i dalej do Szkubacza?
Planuje się dużo rzeczy. Ale niewiele robi. Włączając w to choćby lepienie dziur po zimie. Infrastruktura drogowa w Zabrzu leży.
 
#180 · (Edited)
#179 ·
Najgorzej jest jak wspomniano na prawoskręcie z DeGaulla na Wolności (niesposób ominąc tylu kilku dziur).
Przy stacji 123 też niespodzianka, a także koło Besmarexu na Maciejowei (kierunek centrum)
O gulikach nie wspomnę bo w okolicach Placu Słowiańskiego to nie było nic poprawiane od 20 lat.
A łaty na Stalmacha i Miarki nadają się do TV.
Korfantego też się sypie (odc. Niedziałkowskiego - M.S. Curie).
Na Goethego tez można poskakać.
A z remontem 3-Maja ( Paderewskiego-Makoszowska) raptem 300m - to śmiech na sali.:bash: Mogli przynajmniej się pomylić i napisać Padlewskiego :lol:
 
#182 ·
Najgorzej jest jak wspomniano na prawoskręcie z DeGaulla na Wolności (niesposób ominąc tylu kilku dziur).
Przy stacji 123 też niespodzianka, a także koło Besmarexu na Maciejowei (kierunek centrum)
O gulikach nie wspomnę bo w okolicach Placu Słowiańskiego to nie było nic poprawiane od 20 lat.
Właściwie miałem na myśli odcinek Wolności od centrum do Zaborza. Tam jest lepiej (nie licząc gulików). W stronę Maciejowa rzeczywiście jest gorzej, ale wciąż jeszcze znośnie.

Dziury na skrzyżowaniu z de Gaulle'a są dla mnie niepojęte. Wystarczyłoby po prostu uzupełnić ubytki, żeby komfort jazdy wzrósł skokowo. Koszt w skali całości znikomy. Ale jakoś od zimy nikomu nie przyszło to do głowy...

Podobna sytuacja jest np. na Makoszowskiej (w okolicach dojazdu do ronda od 3-go maja, albo na Paderewskiego przed skrętem w Kokota (dojazd do A4). I ogólnie mnóstwo pojedynczych, mniejszych lub większych, ubytków wszędzie.

A łaty na Stalmacha i Miarki nadają się do TV.
Korfantego też się sypie (odc. Niedziałkowskiego - M.S. Curie).
Na Goethego tez można poskakać.
Dodajmy Mikulczycką w okolicach skrzyżowania z Przystankową. Do tego Roosevelta na odcinku od 3-go Maja do de Gaulle'a i na wysokości stadionu.

De Gaulle'a, Piłsudskiego, Sobieskiego, Brysza, Plac Krakowski, 3-go Maja. Te ulice to ścisłe centrum miasta, a one powoli stają się kompletnie nieprzejezdne! To jest zwykła kpina. Nie mówię już o stanie torowisk tramwajowych praktycznie w każdym miejscu ich występowania.

Do tego totalnie spartaczona nawierzchnia (kompletna fuszera) po naprawie kanalizacji: Paderewskiego - najbardziej znany przypadek, ale to samo jest na Wolności (w kierunku Zaborza), Makoszowskiej, Grunwaldzkiej/Pestalozziego, Srebrnej/Kondratowicza. Wymieniam te, które mi na szybko przychodzą do głowy. Mam obawy, że gdzie indziej jest to samo.

Trzeba naprawdę mieć talent, całkowicie odtworzyć drogę, położyć nową nawierzchnię w raz z podkładem w sposób taki, że jeździ się po niej gorzej, niż przed remontem. Ilość i stan studzienek kanalizacyjnych - nie przychodzi mi do głowy nic innego, jak mocno wyświechtane słowo "skandal". :bash:


Nieprędko (obstawiam z 10 lat), o tym łączniku to słyszałem jak jeszcze nikt o M1 nie słyszał. :lol: A urbaniści już go mieli w planie jak projektowali os. Tatarkiewicza 30 lat temu. :hahaha:
Zdaje się, że nawet w tym wątku były wizualizacje :|

Wynika z tego, że wybrali wariant 2 co wg mnie jest utopią :bash:
Dziwne? Wystarczy spojrzeć na koszt budowy obu wariantów :|

Tak czy inaczej - mam poważne obawy, że jeszcze wiele wody w Bytomce upłynie, zanim zobaczymy tę drogę.
 
#181 ·
Na budowie drogi na terenie KSEE Zabrze Rokitnica można sledzić postępy.
Od strony os. Młodego Górnika przeniesiono znów zwężenie na drugi pas (pas w stronę Bytomia), zmieniono kierunek pierwszeństwa na zwężeniu.

Na samej drodze ułożono krawężniki wraz z odwodnieniem (w postaci rynny betonowej)

Trwają też prace od strony ul. Ofiar Katynia - na przyszłym skrzyżowaniu.
 
#188 ·
Na budowie drogi na terenie KSEE Zabrze Rokitnica można śledzić postępy.

Trwają też prace od strony ul. Ofiar Katynia - na przyszłym skrzyżowaniu.
Od strony ul. Ofiar Katynia będzie jednak skrzyżowanie o ruchu okrężnym (pop. rondo). Widać już osadzone krawężniki środkowej wysepki.
 
#187 ·
Wydaje mi się że trasa ma iść wzdłuż baraków socjalnych (bo tak się chyba one nazywają). Wyburzać ich nie trzeba - droga tam jest, a na mapce widać tak jakby ekran oddzielający trasę od tych budynków.
 
#189 ·
Dzisiaj ku mojej radości zauważyłem, że wreszcie zaklejono dziury wzdłuż torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu Wolności z Piłsudskiego :) Ostatnimi czasy był tam już mały hardkor - ciężko było przejechać przez to torowisko bez zaliczenia większej dziury. Dalszy kawałek Piłsudskiego od torowiska do brukowanej części dalej jednak straszy dziurami. O brukowanej części się nie wypowiadam :eek:hno:

Na wielu zabrzańskich ulicach odświeżono też oznakowanie poziome.
 
#195 ·
A od strony Ofiar Katynia zamontowano już słupy oświetleniowe (zarówno na samym rondzie, jak i wzdłuż budowanej drogi).
I tak trzymać.
===
 
#196 ·
Zwężenie na ul. Żniwiarzy (od strony os. Młodego Górnika) w najbliższym czasie będzie zlikwidowane - gdyż elegancko wyłożono wczoraj asalt.
Trwają też prace na odcinku w stronę Bytomia na tej ulicy (tuż za starą Cechownią, na zakręcie) - osadzane są krawężniki.

Zauważyłem że na odcinku od skrzyżowania ul, Żniwiarzy z ul. Pod Borem, od strony ogródków działkowych zostały wpite w ziemię paliki, najprawdopodobniej także tu będą prowadzone prace z osadzeniem krawężników, może i jakiś chodnik dla pieszych powstanie?
 
#211 ·
Dzisiaj w Zabrzu były chyba pomiary ruchu. Natknąłem się na trzech osobników z kamerkami na statywach. Pierwszy był na DK88 w "zatoczce rozpusty" w połowie drogi między zjazdem na Biskupice a zjazdem na Mikulczyce. Drugi filmował na Hagera, a ostatni usadowił się na wiadukcie nad DTŚ-ką prawie na granicy z Rudą Śląską.
 
#213 ·
Aktualnie w Zabrzu mamy akcję pt. "lepimy dziury po zimie". Wczoraj łatano Paderewskiego przy skręcie w stronę autostrady (o hosanna!), połatali też 3-go maja na odcinku od Makoszowskiej do zjazdu na Pawłów i Wolności przy skrzyżowaniu z de Gaulle'a i Korfantego. Pewnie znalazłoby się jeszcze kilka.
 
#219 ·
Może nie wszyscy ale część porusza się samochadami służbowymi,raczej ich nie interesuje ile kosztuje naprawa zawieszenia,prostowanie felg,zakup nowej opony.Jeszcze nasze super drogi maja znaczny wpływ na bezpieczeństwo.Myślę że doczekam takiej chwili kiedy większa ilość kierowców złoży pozew zbiorowy o odszkodowanie za poniesione przez nich straty lub nie daj Boże ktoś ucierpi a za przyczynę powstania zajścia sąd uzna zły stan drogi.Może wtedy coś się zmieni,chociarz znająć nasze realia postawią znak o ograniczeniu prędkości i wybojach i umyja ręce.
 
#220 · (Edited)
Mostek na Nowodworskiej prawie cały wyfrezowany. Prawie, bo został jeszcze na całej długości pasek niesfrezowanego asfaltu. Wygląda jakby drogowców znienacka fajrant zaskoczył i nie zdążyli skończyć.

Przynajmniej będzie zrobiony raz a porządnie, bo już miejsca na nowe łaty nie było.

/edit: 21.06.2011

Otwarto dla ruchu rondo na Ofiar Katynia mimo braku oznakowania poziomego. Oznakowanie pionowe jest raczej kompletne. Asfalt z objazdu został już sfrezowany. W sumie dużo kosmetyki im zostało, aż się dziwię, że wszystko to chcą robić "pod ruchem"

Na Nowodworskiej wyfrezowano do końca mostek i parę innych połaci m.in. obok zatoczki autobusowej i jakieś pół zakrętu (po wewnętrznej) na Heweliusza.
 
Top