[DK61] Warszawa - Augustów - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 25th, 2009, 03:01 AM   #101
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Likes (Received): 8645

Quote:
Originally Posted by Jakub Warszauer View Post
No właśnie to ja poprosiłem russh'a, żeby nam przesłał
Podziękowania dla Russh'a
Robert_C no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 26th, 2009, 03:24 PM   #102
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 1652

Rolnicy wściekli : trasa przetnie ich uprawy

Będę się odwoływał do Brukseli - grozi Walenty Brodowski z Jambrzyk pod Szczuczynem. Obwodnica miasta, poprowadzona pół kilometra od domu, przetnie jego pola. W podobnej sytuacji jest wielu jego sąsiadów.

Nie chcą trasy, która ma zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom miasta.

- Nigdy nie jest tak, że wszyscy są zadowoleni - uspokaja Waldemar Szczesny, burmistrz Szczuczyna. - Ale trzeba dokonać rachunku zysków i strat. Ruch w Szczuczynie w ostatnim dziesięcioleciu wzrósł ogromnie. Opinie mieszkańców są zróżnicowane, ale chcemy, aby poziom bezpieczeństwa się podniósł.

Wczoraj w Szczuczynie i Stawiskach odbyły się spotkania konsultacyjne w sprawie przebiegu obwodnic. Józef Staniaszek, wicedyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, podkreślał, że budowa obu ma już sporą historię. Obwodówka Szczuczyna była analizowana w dziewięciu wariantach.

Zostały z nich dwa, okalające miasto od wschodu i zachodu. Wschodni przebiega na terenie Natura 2000, więc automatycznie odpada. Drogowcy nie chcą powtórki z Doliny Rospudy. W Stawiskach również proponuje się dwa warianty, na wschodzie i zachodzie miejscowości. Tu również wskazuje się jako lepszy wariant zachodni.

W spotkaniach uczestniczyli głównie rolnicy, dla których obwodnica oznacza podział pól lub wywłaszczenie.

- Jakby mi ktoś serce wyrwał - nie kryje zdenerwowania Sławomir Płochocki spod Szczuczyna. - Pola mi zabiorą, to będę musiał wszystkie krowy sprzedać. Nawet jak dostanę pieniądze za ziemię, to przecież jej nie dokupię. Tu nikt ziemi nie sprzedaje.

Więcej dzisiaj w papierowym wydaniu łomżyńskiej Gazety Współczesnej
Białostoczanin está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 28th, 2009, 12:36 PM   #103
Mruczek
Registered cat

Mruczek's Avatar

Likes (Received): 15945

Quote:
Originally Posted by Białostoczanin View Post
- Jakby mi ktoś serce wyrwał - nie kryje zdenerwowania Sławomir Płochocki spod Szczuczyna. - Pola mi zabiorą, to będę musiał wszystkie krowy sprzedać. Nawet jak dostanę pieniądze za ziemię, to przecież jej nie dokupię. Tu nikt ziemi nie sprzedaje.
Nie mogłem się powstrzymać:

Zabiorom
Barcelona Budapeszt Grodno Kowno Madryt Moskwa Ukraina
Mruczek no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 3rd, 2009, 06:51 PM   #104
Solidium
Także tego...

Solidium's Avatar

Kiedy rusza bud obwodnicy serocka?
Solidium no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2009, 06:38 PM   #105
mati162c
Registered User

Likes (Received): 0

przełożyli termin otwarcia ofert, i coś czytałem o zwiększonym kosztorysie - niewiem dokladnie...
Old April 4th, 2009, 07:07 PM   #106
orangy
Alles nur künftige Ruinen

orangy's Avatar

Likes (Received): 771

Quote:
Originally Posted by Mruczek View Post
Nie mogłem się powstrzymać:

Zabiorom
No akurat czlowiek troche racji ma...
Old April 4th, 2009, 07:16 PM   #107
mjas
Registered User

Likes (Received): 321

Zabiorom nie zabiorom. Ja ciekaw jestem jak ten projekt obwodnicy Szczuczyna ma się do opracowania Scott Wilson i Via Baltica w wariancie ełckim.
mjas no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2009, 10:21 AM   #108
bewu1
Registered User

Likes (Received): 4164

http://ted.europa.eu/Exec?DataFlow=N...08&StatLang=PL

II.2)
WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA

II.2.1)
Całkowita wielkość lub zakres:

Zarządzanie kontraktem w zakresie budowy „Budowa obwodnicy Serocka w ciągu drogi krajowej nr 61 od km 35+888 do około 42+880”, w tym pełnienie nadzoru nad realizacją robót oraz zarządzanie w ramach projektu unijnego. Wykonawca w ramach usługi zarządza, pełni kontrolę i nadzór inwestorski oraz wypełnia obowiązki wynikające z procedur Projektu Unijnego. Współpracuje on ze służbami Zamawiającego w zakresie sprawozdawczości, a także promocji realizowanego Projektu.
Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7.7.1994 roku Prawo budowlane (t. jedn. Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz.1118 ze zm.).

II.2.2)
Opcje:

Nie.

II.3)
CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI:

Okres w miesiącach: 37 (od udzielenia zmówienia):
bewu1 no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2009, 03:28 PM   #109
Fulburius
Registered User

Nowym wiaduktem przez Legionowo
(Zam: 10.04.2009 r., godz. 11.00)

W dniu dzisiejszym budowany od zeszłego roku wiadukt łączący ulicę Zegrzyńską z ul. Warszawską, został oddany do użytku mieszkańców Legionowa. Po rozebraniu jednej ze stron starego wiaduktu (który na czas budowy przejął całość ruchu ulicznego), na jego miejscu stanie drugi nowy wiadukt. Inwestycja ta jest jednym z trzech odcinków planowanej rozbudowy drogi krajowej nr 61 w Legionowie

źródło: www.legionowo.pl

drugi wiadukt ma być wybudowany do końca 2009 roku, następnie albo jeszcze w czasie budowy drugiego wiaduktu ma ruszyć przebudowa DK 61 w Legionowie.
Fulburius no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2009, 05:53 PM   #110
Kondrat
Registered User

Przez Legionowo trochę szybciej

Zgodnie z relacją z Gazety Miejscowej w Legionowie (http://www.miejscowa.pl/200904026240..._swietami.html) prace nad poszerzeniem dk 61 w Legionowie mają ruszyć latem.

Niepokojące jest tylko stwierdzenie pana z GDDKiA, że realizacja inwestycji jest uzależniona od środków, które mogą być lub ich nie będzie. Mam nadzieję, że jednak będą.

Pozdrawiam,
Piotr
Kondrat no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2009, 02:50 PM   #111
Bartek_Wawa
Registered User

Likes (Received): 9

Hej,

Czy coś wiadomo o ofertach na obwodnicę Serocka? Domyślam się, że znowu przełożyli termin (miał być 15.04), wie ktoś na kiedy?

Pozdr,
Bartek
Bartek_Wawa no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2009, 10:11 PM   #112
celak
maio chao

Likes (Received): 1

moze mały off..
Jak wygląda droga (stan) DK61 na odcinku Łomża-Augustów? Duże dziury? Jakie natężenie ruchu? Rozpatruję tą trasę jako alternatywę dla podrózy DK8.. czy opłaca sie?
celak no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2009, 10:25 PM   #113
cheslavv
BANNED

Quote:
Originally Posted by celak View Post
moze mały off..
Jak wygląda droga (stan) DK61 na odcinku Łomża-Augustów? Duże dziury? Jakie natężenie ruchu? Rozpatruję tą trasę jako alternatywę dla podrózy DK8.. czy opłaca sie?
Za samą Łomżą jest nie idealnie ale dobrze. Dalej może ze 20 km za Łomżą (na oko) jest już całkowicie nowa nawierzchnia, droga niemal prosta jak strzała, bez poboczy, ale stosunkowo szeroka. I tak do samego Augustowa. Myślę, że godzinę krócej niż DK8, a też zdecydowanie przyjemniej. I lepiej DK8 do Ostrowi Mazowieckiej i dopiero na DK61 na Łomżę niż przez Ostrołękę, jak sugerują tablice kierunkowe.
cheslavv no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2009, 11:44 PM   #114
Japinta9
Registered User

Dokładnie - z Wawy do Augustowa najlepiej jechać DK8 do Ostrowii Mazowieckiej, DW677 do Łomży i DK61 do końca.
Japinta9 no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2009, 12:42 AM   #115
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Likes (Received): 8645

Jeszcze lepiej jest pojechać DK8 do Zambrowa i dopiero z Zambrowa skręcić na Łomżę.
Testowałem te trasy wielokrotnie. Przez Zambrów jest trochę dalej, ale szybciej. Odcinek DK8 Ostrów-Zambrów jest w stanie idealnym, a ruch jakby zanika w stosunku do tego jaki jest jeszcze pomiędzy Wyszkowem a Ostrowią. Odcinek Ostrów-Zambrów ino się śmiga (ale uwaga na częste fotoradary).
Jadąc przez Zambrów zyskuje się nawet 15 minut.
W Łomży trzeba jechać nie jak znaki prowadzą, ale przez nowy most i potem przez Piątnicę. Omija się korki i wszechobecne nauki jazdy. W ten sposób można zaoszczędzić kolejne 10 minut.
Ja odcinek Warszawa - Augustów pokonuję taką trasą w 3 godziny. Teraz jeszcze się zyska na ominięciu Wyszkowa.
Robert_C no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2009, 02:15 PM   #116
sirk1978
Follow Your Dreams

sirk1978's Avatar

Likes (Received): 1223

A startując z Nowego Dworu Mazowieckiego? Lepiej jechać DW623 na Serock - Wyszków, względnie Skrzeszew - Nieporęt - Radzymin i dalej wg trasy Roberta, czy śmigać od razu na Pułtusk, Ostrołękę?
Pytam w perspektywie popołudnia 30.04 i wyjazdu na majowy weekend...
Old April 21st, 2009, 04:05 PM   #117
cheslavv
BANNED

Quote:
Originally Posted by sirk1978 View Post
A startując z Nowego Dworu Mazowieckiego? Lepiej jechać DW623 na Serock - Wyszków, względnie Skrzeszew - Nieporęt - Radzymin i dalej wg trasy Roberta, czy śmigać od razu na Pułtusk, Ostrołękę?
Tu już możesz się pokusić o wariant DK62 i DK61 od Serocka. Ze trzy lata temu jechałem dwukrotnie trasą Łomża - Ostrołęka - Różan - Maków Mazowiecki - i dalej Ciechanów i też był całkiem przyjemny. Nie wiem, jak jest teraz.
cheslavv no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2009, 04:06 PM   #118
pietreck
Registered User

Likes (Received): 262

Quote:
Originally Posted by sirk1978 View Post
Pytam w perspektywie popołudnia 30.04 i wyjazdu na majowy weekend...
62 -> 632 -> i 619 do Pułtuska (omijasz wtedy Serock, który będzie na bank stał) - i dalej 61 na Ostrołękę. Jeśli masz GPSa to pojedź w Pułtusku przez ulicę Jana Pawła II, Kolejową, 17 Sierpnia, Białowiejską i A.Nowaka - ominiesz wtedy większość pułtuskiego korka..
pietreck no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2009, 11:51 PM   #119
kebe
Registered User

kebe's Avatar

Likes (Received): 328

Posiedzenie Komisji Rozwoju Rady Miasta Legionowo

W Legionowie odbyło się posiedzenie Komisji Rozwoju Rady Miasta. Ktoś był na tym niemrawym spotkaniu i spisał kilka faktów dotyczących DK61.

Quote:
2. Przebudowa drogi krajowej 61 na odcinku od Jabłonny do wiaduktu i od wiaduktu do Zegrza (mam nadzieję, że się nie mylę).

Na posiedzeniu rady pojawili się wyjątkowo mało kompetentni przedstawiciele Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, sprawiający wrażenie jakby objęli projekt godzinę przed rozpoczęciem obrad komisji.

Fakty:
- GDDKiA ma zakończyć sprawy formalno-projektowe co do odcinka Jabłonna - Legionowo na przełomie maja / czerwca 2009
- GDDKiA obecnie nie ma pieniędzy w budżecie na budowę odcinka Jabłonna - Legionowo; jak się kasa znajdzie, to potrwa mniej więcej półtora roku
- GDDKiA nie ma zakończonych formalności co do odcinka wiadukt - Zegrze, a także zagwarantowanych pieniędzy w budżecie państwa, że nie wiadomo kiedy tam rozpoczną się prace budowlane; na pewno nie w tym roku
- z tego co usłyszałem w czasie budowy odcinka Jabłonna - wiadukt nie będzie ruchu po obecnym ciągu ulicy Warszawskiej, tylko drogami lokalnym na poboczach - jednym słowem MASAKRA!!!
- z tego co usłyszałem projekt przebudowy, o którym wspominał przedstawiciel GDDKiA, spowoduje koszmarne ograniczenia ruchu w Legionowie i w zasadzie podzieli Legionowo na pół np. brak lewoskrętu z Jagiellońskiej w kierunku wiaduktu, brak bezpośredniego przejazdu z ulicy Jagiellońskiej w ulicę Sielankową (o ile nie zostaną uwzględnione uwagi Urzędu Miasta) - jednym słowem MASAKRA!!!
Cytat z forum gazeta.pl
kebe no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2009, 09:52 AM   #120
TomekB
Registered User

Likes (Received): 433

Quote:
Originally Posted by Robert_C View Post
Jeszcze lepiej jest pojechać DK8 do Zambrowa i dopiero z Zambrowa skręcić na Łomżę.
Testowałem te trasy wielokrotnie. Przez Zambrów jest trochę dalej, ale szybciej. Odcinek DK8 Ostrów-Zambrów jest w stanie idealnym, a ruch jakby zanika w stosunku do tego jaki jest jeszcze pomiędzy Wyszkowem a Ostrowią. Odcinek Ostrów-Zambrów ino się śmiga (ale uwaga na częste fotoradary).
Jadąc przez Zambrów zyskuje się nawet 15 minut.
W Łomży trzeba jechać nie jak znaki prowadzą, ale przez nowy most i potem przez Piątnicę. Omija się korki i wszechobecne nauki jazdy. W ten sposób można zaoszczędzić kolejne 10 minut.
Ja odcinek Warszawa - Augustów pokonuję taką trasą w 3 godziny. Teraz jeszcze się zyska na ominięciu Wyszkowa.

Muszę spróbować, ja co tydzień praktykuję "standard" czyli Warszawa-Wyszków-Ostrów Maz.-Łomża-Augustów. I odcinek Wyszków - Łomża to jest walka od przetrwanie a nie jazda :/

Odnośnie samej trasy Łomża - Augustów - wg. mnie bardzo dobra, do Stawisk może jeszcze stara nawierzchnia ale nie ma kolei czy dziur, dalej super prosta i ładna trasa. Jedyne co mogę zasugerować to nie ignorowanie znaków o dzikiej zwierzynie, nawet 90km/h nie wystarcza żeby wyhamować :/
TomekB está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
łomża, augustów, legionowo, mazowieckie, podlaskie, warszawa

Thread Tools

Posting Rules