[VLORĖ] Projekte tė Ndryshme | Construction Projects - Page 127 - SkyscraperCity
 

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban

Arkitektura dhe Planifikimi Urban Architecture Projects and Urban Development News. » Tirana | Prishtina


Reply
 
Thread Tools
Old August 20th, 2019, 01:55 PM   #2521
Musachia
Registered User
 
Musachia's Avatar
 
Join Date: Dec 2014
Posts: 1,902
Likes (Received): 658

Isha ne kanine tek nje restorant qe quhet shpella e fikut, do ua rekomandoja te gjitheve. Kalova tek gjurma e bypassit dhe punimet kishin intensitet te larte, kishte kamiona kudo, kishin hapur gjurmen e rruges qe nga fundi i autostrades tek hyjra per ne vlore tek rrethrrotullimi e deri diku pertej kanines, nuk e di nese kane perparuar shume me tej por deri aty ku isha une ajo pjese e gjurmes dukej te ishte gati per shtruajen e bazes se rruges, dukej mbreselenese si volum pune dhe si veper, dhe panorama ishte perrallore.
__________________

Ermir, rene1234, Skali liked this post
Musachia no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old August 20th, 2019, 05:40 PM   #2522
riky_222000
Registered User
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 851
Likes (Received): 593

Quote:
Originally Posted by Aureli View Post
Te them te drejten, kam kalu nga vlona dhe me ka len pershtypje shume te mira. Duket se ka investime dhe vemendje nga lart por dhe bashkia punon.

Problem i madh eshte rruga, se nuk mund te kanalizosh ne vlore te gjithe mjetet qe vijne nga qendra dhe veriu (si fieri vjet) per te shkuar ne jug. Duhet sezben ai i bekuar bypas.


PS. Nuk ka lidhje por Jam kurioz te shoh cdo bejne me Shkodren kete 4 vjecar qe e kan ne dore.

Qe ne Vlore jane zbatuar projekte qe kane ndryshuar per mire pamjen kete se ve ne diskutim,po mirembajtja per mendimin tim mund dhe duhet permiresuar.

Gjithsesi nje gje qe duhet pranuar eshte qe rilindja urbane ka qene bast i fituar, dhe jo lek i hedhur kot ne fasada...mendoni sikur te ishin shpenzuar ato leke ne rruge...ok do kishe infrastrukture rrugore me te mire,po cfare shije do ju linte turisteve kabuli qe do shifnin kur te arrinin ne destinacion...gjithsesi tashme qe pamjet e qyteteve jane sistemuar disi shpresoj te fokusohen edhe ne infrastrukture rrugore.
riky_222000 no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2019, 05:56 PM   #2523
Capital T
Registered User
 
Join Date: Feb 2018
Posts: 4,438
Likes (Received): 4737

jan sistemuar vetėm qendrat , sa tė kalosh qendrėn tė shfaqet realiteti i hidhur . Nė Vlorė pėrshembull vetėm bulevardi/qendra historike/shėtitorja dhe deri diku rruga transballkanike jan bėrė . Mungojnė investimet nė lagje ne kanalizime nė rrjetin rrugor .... gjdo qytet ka probleme . E vetmja mėnyrė esht nisja e njė fushate pėr prishjen e disa ndėrtimeve qė pengojnė realizimin e projekteve tė rėndėsishme pėr qytetin.

Qytetet nė Shqipėri sipas mendimit tim do jenė tė plotėsuara kur tė kenė ujė 24 h , rrjetin rrugore tė pėrfunduar , transport publik , ndėrtimi i hekurudhės qė lidh qytete si Shkodra - Lezha - Tirana - Durrėsi - Elbasani - Fieri - Vlora - Korēa ( normalisht me ndalesė nė qytetet tjera ) , duhet patjetėr ndėrtimi i aeroportit tė Vlorės dhe Sarandės .

Nė Shqipėri lekėt nuk mungojnė , por nė vend qė me pastru leket nė ndėrtim duhet tė investohen nė ndėrtimin e fabrikave dhe veprave tė mėdha publike . Vetėm Lazarati nė vit prodhonte 4 miliard euro , sikurse vetėm 20% tė tyre tė ishin investuar pėr zhvillimin e vendit sot do ishim lule . Na duhet njė kryeministėr me vizion , nuk kerkoj zero korrupsion sepse esht nje fenomen ndėrkombėtare por Edi Rama ka falimentuar . Po lexoja komentet qė bėn nė facebook dhe trafikun e rėnduar e justifikonte duke krahasuar Shqipėrinė me Francėn .
__________________

doctorx liked this post
Capital T no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old August 20th, 2019, 07:04 PM   #2524
Capital T
Registered User
 
Join Date: Feb 2018
Posts: 4,438
Likes (Received): 4737
Tid Vlora
__________________

rene1234, Kumanovari liked this post
Capital T no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2019, 08:27 PM   #2525
Musachia
Registered User
 
Musachia's Avatar
 
Join Date: Dec 2014
Posts: 1,902
Likes (Received): 658

Quote:
Originally Posted by Capital T View Post
jan sistemuar vetėm qendrat , sa tė kalosh qendrėn tė shfaqet realiteti i hidhur . Nė Vlorė pėrshembull vetėm bulevardi/qendra historike/shėtitorja dhe deri diku rruga transballkanike jan bėrė . Mungojnė investimet nė lagje ne kanalizime nė rrjetin rrugor .... gjdo qytet ka probleme . E vetmja mėnyrė esht nisja e njė fushate pėr prishjen e disa ndėrtimeve qė pengojnė realizimin e projekteve tė rėndėsishme pėr qytetin.

Qytetet nė Shqipėri sipas mendimit tim do jenė tė plotėsuara kur tė kenė ujė 24 h , rrjetin rrugore tė pėrfunduar , transport publik , ndėrtimi i hekurudhės qė lidh qytete si Shkodra - Lezha - Tirana - Durrėsi - Elbasani - Fieri - Vlora - Korēa ( normalisht me ndalesė nė qytetet tjera ) , duhet patjetėr ndėrtimi i aeroportit tė Vlorės dhe Sarandės .

Nė Shqipėri lekėt nuk mungojnė , por nė vend qė me pastru leket nė ndėrtim duhet tė investohen nė ndėrtimin e fabrikave dhe veprave tė mėdha publike . Vetėm Lazarati nė vit prodhonte 4 miliard euro , sikurse vetėm 20% tė tyre tė ishin investuar pėr zhvillimin e vendit sot do ishim lule . Na duhet njė kryeministėr me vizion , nuk kerkoj zero korrupsion sepse esht nje fenomen ndėrkombėtare por Edi Rama ka falimentuar . Po lexoja komentet qė bėn nė facebook dhe trafikun e rėnduar e justifikonte duke krahasuar Shqipėrinė me Francėn .
Shqiperise i mungonin 3 dekada investimesh, ishte e gjitha per tu ribere, eshte bere pune kolosale, deri tani kemi pare qe ritmi i transformimit eshte mbajtur qendrueshem, cdo gje do kohen e vet, ishte cdo qender, cdo rruge, cdo lagje, cdo qytet e cdo fshat per tu bere nga e para.
__________________
Musachia no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2019, 11:46 PM   #2526
doctorx
Registered User
 
doctorx's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Tirana
Posts: 5,472
Likes (Received): 3265

__________________

aldomorning, Lt_G, 01PRC038, Skali liked this post
doctorx no está en línea   Reply With Quote
Old September 4th, 2019, 06:43 PM   #2527
Korca Forever
BANNED
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,467
Likes (Received): 3389

Quote:
Work in progress!
Vijon puna restauruese nė Qendrėn Historike tė Vlorės.

TID Vlora
__________________

rene1234, Gjilangji, Skali, Andrea_UK liked this post
Korca Forever no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2019, 01:55 PM   #2528
aldomorning
Orasul parca-i stins
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,016
Likes (Received): 3469

Quote:
IKMT nis aksionin, prishen ndėrtimet nga Lungomare deri nė Orikum


http://www.oranews.tv/article/ikmt-z...ek-uji-i-ftoht
aldomorning no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2019, 01:57 PM   #2529
aldomorning
Orasul parca-i stins
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,016
Likes (Received): 3469


aldomorning no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2019, 02:12 PM   #2530
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 11,041
Likes (Received): 13573


Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2019, 02:32 PM   #2531
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 8,734
Likes (Received): 3125

I vetrmi ndertim pa leje qe paskan prish ka qene ai bredhi aty
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2019, 02:43 PM   #2532
aldomorning
Orasul parca-i stins
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,016
Likes (Received): 3469


Po besoj ne ditet ne vijim.

Ajo qe duhet thene se gjithe rruga pas tunelit e deri ne Radhime duket shume keq.Ndertime(kioska) kuturu nga te dyja anet qe shemtojne cdo gje te mundshme.
aldomorning no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2019, 03:12 PM   #2533
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 8,734
Likes (Received): 3125

Quote:
Originally Posted by aldomorning View Post

Po besoj ne ditet ne vijim.

Ajo qe duhet thene se gjithe rruga pas tunelit e deri ne Radhime duket shume keq.Ndertime(kioska) kuturu nga te dyja anet qe shemtojne cdo gje te mundshme.
Jam shume dakord qe duhen prishur e duhet ndryshuar ajo zone, por nuk jam fare dakord qe harxhohet kaq shume leke (ndertimi i paligjishem, prishja e tyre, dhe pastrimi i vendit ) ne nje vend te varfer si Shqiperia. Mos lejimi i ndertimeve do i kursente vendit nja 3-4 fish me pak per cdo projekt madhor qe behet, nderkohe qe investohet 3 here per nje gje.
__________________

aldomorning liked this post
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2019, 03:59 PM   #2534
aldomorning
Orasul parca-i stins
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,016
Likes (Received): 3469

Quote:
Originally Posted by rene1234 View Post
Jam shume dakord qe duhen prishur e duhet ndryshuar ajo zone, por nuk jam fare dakord qe harxhohet kaq shume leke (ndertimi i paligjishem, prishja e tyre, dhe pastrimi i vendit ) ne nje vend te varfer si Shqiperia. Mos lejimi i ndertimeve do i kursente vendit nja 3-4 fish me pak per cdo projekt madhor qe behet, nderkohe qe investohet 3 here per nje gje.
Cfare u be,u be.Mungesa e ligjit dhe korrupsioni me lopate e ka sjelle kete dhe jane fajtor kush ka qeverisur per 30 vjet kete vend.Por keto prishje ,jo vetem qe ndryshojne fytyren,sjellin rregull por mbi te gjitha do japin me sh kontribut ne turizem se kasollet cep e me cep.

Nuk ndryshon vendi po nuk u ben keto.Kemi humbur shume kohe se nje b vend jemi.

Por Vlora deri diku eshte me e rregullt se Golemi psh qe duhet bombarduar dhe duhen futur ne burg te gjithe halete qe kane bere ate kaos aty.
aldomorning no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2019, 12:45 PM   #2535
Gjilangji
Registered User
 
Gjilangji's Avatar
 
Join Date: Aug 2015
Location: Gjilan
Posts: 862
Likes (Received): 842

Edi Rama FB
__________________

Interist, aldomorning, rene1234 liked this post
Gjilangji no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2019, 04:58 PM   #2536
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 11,041
Likes (Received): 13573

__________________

rene1234 liked this post
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2019, 05:19 PM   #2537
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 11,041
Likes (Received): 13573

FOTOALBUMI I VIZITĖS NĖ KANTIERIN E QENDRĖS HISTORIKE TĖ VLORĖS
https://www.facebook.com/edirama.al/...56969931411523
__________________
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2019, 10:38 AM   #2538
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 11,041
Likes (Received): 13573

FOTOALBUMI I KANTIEREVE PĖR VLORĖN TURISTIKE QĖ DUAM


https://www.facebook.com/edirama.al/...56970432056523
__________________

aldomorning, 01PRC038, Sulioti liked this post
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2019, 12:51 PM   #2539
Korca Forever
BANNED
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,467
Likes (Received): 3389


Elva Margariti
__________________

riky_222000, aldomorning, Albinfo liked this post
Korca Forever no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2019, 05:23 PM   #2540
Korca Forever
BANNED
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,467
Likes (Received): 3389

Korca Forever no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 


Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 03:25 AM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2020, vBulletin Solutions Inc.
vBulletin Security provided by vBSecurity v2.2.2 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us