[VLORĖ] Projekte tė Ndryshme | Construction Projects - Page 130 - SkyscraperCity
 

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban

Arkitektura dhe Planifikimi Urban Architecture Projects and Urban Development News. » Tirana | Prishtina


Reply
 
Thread Tools
Old October 14th, 2019, 03:12 PM   #2581
-Tani-
Registered User
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 3,060
Likes (Received): 8203

Une i urrej ngjyrat te tipit lara lara dhe gjithemone shprehi pa kenaqesi kur shof ato marrina qe kane bere ne Tirane dhe Fier. Por Ndertesat ne kete zone kane marre nje pamje tipike si Old Townet te tjere qe gjinden kudo neper Europe. Ka nje ndryshim te madh mes ngjyrave lara lara te tipit alla Tirane dhe Fier ne krahasim me keto te Vlores apo Korces keshtu qe une nuk i kuptoje kritikat ne kete rast, per mua jane pa vend.
-Tani- no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old October 17th, 2019, 06:04 PM   #2582
baruti
Registered User
 
Join Date: Sep 2018
Posts: 1,180
Likes (Received): 1289

__________________

Lt_G, Interist, doctorx, aldomorning liked this post
baruti no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2019, 01:04 AM   #2583
Interist
Registered User
 
Interist's Avatar
 
Join Date: Sep 2014
Location: Berlin
Posts: 3,370
Likes (Received): 1616

Kanė dalė fantastike fare
__________________
Nėse ndihmon dikė me qėllim qė ai tė t'a kthejė, je duke bėrė tregėti dhe jo mirėsi

aldomorning liked this post
Interist no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old October 18th, 2019, 09:41 AM   #2584
aldomorning
Orasul parca-i stins
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,031
Likes (Received): 3488


Vetem ai pallati i madh aty e prish.
__________________

bobiark, Pr038 liked this post
aldomorning no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2019, 02:54 PM   #2585
bobiark
Registered User
 
Join Date: Jun 2019
Posts: 145
Likes (Received): 201

Fakti qe ka ngelur pa perfunduar e ben te duket edhe me keq
__________________

aldomorning liked this post
bobiark no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2019, 01:53 PM   #2586
-Tani-
Registered User
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 3,060
Likes (Received): 8203


Fondacioni Shqiptaro-Amerikan pėr Zhvillim - FB
__________________

Lt_G, bobiark, 01PRC038, rene1234, Dr_DRE liked this post
-Tani- no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 09:00 AM   #2587
Andrea_UK
Registered User
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 287
Likes (Received): 140

A lidhet kjo rruga direkt me sheshin e Bashkise dhe a di njeri kane nisur punet tek sheshi apo ende?
Andrea_UK no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 09:23 AM   #2588
shqipo_
Registered User
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,784
Likes (Received): 934


__________________

rene1234, Dorado., olti liked this post
shqipo_ no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2019, 01:17 PM   #2589
aldomorning
Orasul parca-i stins
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,031
Likes (Received): 3488

Nje vend i zhytur prej 30 vjetesh ne ilegalitet e mungese ligji,keto pasoja sjell.aldomorning no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2019, 04:29 PM   #2590
E24-H08
Registered User
 
Join Date: Oct 2018
Posts: 385
Likes (Received): 218Vetem pak metra larg qendres historike!
E24-H08 no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2019, 04:35 PM   #2591
E24-H08
Registered User
 
Join Date: Oct 2018
Posts: 385
Likes (Received): 218

E24-H08 no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2019, 12:12 AM   #2592
Korca Forever
BANNED
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,467
Likes (Received): 3389


Elva Margariti
__________________

Andrea_UK, Kumanovari, Skali, 01PRC038, Laluci liked this post
Korca Forever no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2019, 04:26 PM   #2593
E24-H08
Registered User
 
Join Date: Oct 2018
Posts: 385
Likes (Received): 218???
E24-H08 no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2019, 05:47 PM   #2594
dori1987
Registered User
 
Join Date: Aug 2014
Location: manchester
Posts: 271
Likes (Received): 222

pamjet ne vidio jan te rruges se lumit te Vlores, jo te by pass.
dori1987 no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2019, 06:43 PM   #2595
Korca Forever
BANNED
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,467
Likes (Received): 3389


TID Vlora
__________________
Korca Forever no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2019, 05:29 PM   #2596
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 11,082
Likes (Received): 13623

Rifillon puna, drejt normalizimit situata pas tėrmetit!
Nė pėrfundim zbatimi i objektit “Rikonstruksion / rikualifikimi urban pranė Qendrės sė qytetit Vlorė Zona B, drejtim rrugės Justin Godart”.
Me njė ecuri fizike tė punimeve 95% aktualisht ėshtė duke u punuar pėr tė pėrfunduar shtrimin me pllaka guri pėrgjatė gjithė hapėsirės, si dhe pjesėt e fundit tė mobilimit urban.
Kjo ndėrhyrje parashikon nė total:
- 1489 m2 rrugė dhe trotuarė tė shtruar mė gurė,
- 332 m2 ēati me tjegulla vendi,
- 887 m2 lyerje tė fasadave,
- si dhe 7105 m2 sheshe tė shtruar me gurė.
Projekti po zhvillohet nė kuadėr tė Programit “Investime Prioritare me Impakt nė Zhvillimin dhe Promovimin e Turizmit.”
Me financim tė Qeverisė Shqiptare synimi i tij ėshtė pėrmirėsimi i infrastrukturės, rritjen ekonomike tė bizneseve tė zonės dhe aktivitetet sociale pėr banorėt e saj, nė kėtė hapėsirė tė re tė pėrbashkėt.
https://www.facebook.com/albaniandf/...67563140006722
__________________

Ilvis, bobiark liked this post
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2019, 05:44 PM   #2597
Eralda
Registered User
 
Join Date: Nov 2019
Posts: 172
Likes (Received): 16

Quote:
Originally Posted by Edi_H View Post
Rifillon puna, drejt normalizimit situata pas tėrmetit!
Nė pėrfundim zbatimi i objektit “Rikonstruksion / rikualifikimi urban pranė Qendrės sė qytetit Vlorė Zona B, drejtim rrugės Justin Godart”.
Me njė ecuri fizike tė punimeve 95% aktualisht ėshtė duke u punuar pėr tė pėrfunduar shtrimin me pllaka guri pėrgjatė gjithė hapėsirės, si dhe pjesėt e fundit tė mobilimit urban.
Kjo ndėrhyrje parashikon nė total:
- 1489 m2 rrugė dhe trotuarė tė shtruar mė gurė,
- 332 m2 ēati me tjegulla vendi,
- 887 m2 lyerje tė fasadave,
- si dhe 7105 m2 sheshe tė shtruar me gurė.
Projekti po zhvillohet nė kuadėr tė Programit “Investime Prioritare me Impakt nė Zhvillimin dhe Promovimin e Turizmit.”
Me financim tė Qeverisė Shqiptare synimi i tij ėshtė pėrmirėsimi i infrastrukturės, rritjen ekonomike tė bizneseve tė zonės dhe aktivitetet sociale pėr banorėt e saj, nė kėtė hapėsirė tė re tė pėrbashkėt.
https://www.facebook.com/albaniandf/...67563140006722
Ore Edi_H ?! Cne ne Vlore ?! Zemra e Shqiperise ka pesuar infakt e ti merresh me rimelin e thonjit te gishtit te vogel te trupit te Shqiperise ? Je ne metro ti mo ?!
Eralda no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2019, 12:44 PM   #2598
bobiark
Registered User
 
Join Date: Jun 2019
Posts: 145
Likes (Received): 201

Quote:
Originally Posted by Eralda View Post
Ore Edi_H ?! Cne ne Vlore ?! Zemra e Shqiperise ka pesuar infakt e ti merresh me rimelin e thonjit te gishtit te vogel te trupit te Shqiperise ? Je ne metro ti mo ?!
Me fal per shprehjen por, pse ka*in te intereson ty fakti qe Edi_H eshte ne Vlore?
__________________
bobiark no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2019, 09:50 PM   #2599
Korca Forever
BANNED
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,467
Likes (Received): 3389

Ndriēimi nė rrugėn "Justin Godard"

__________________

01PRC038 liked this post
Korca Forever no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2019, 12:46 PM   #2600
Korca Forever
BANNED
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,467
Likes (Received): 3389

Punimet vazhdojnė nė brendėsi tė lagjes

TID Vlora
__________________

Gjilangji, E24-H08, 01PRC038 liked this post
Korca Forever no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 


Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 04:03 PM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2020, vBulletin Solutions Inc.
vBulletin Security provided by vBSecurity v2.2.2 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us