[VLORĖ] Projekte tė Ndryshme | Construction Projects - Page 132 - SkyscraperCity
 

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban

Arkitektura dhe Planifikimi Urban Architecture Projects and Urban Development News. » Tirana | Prishtina


Reply
 
Thread Tools
Old December 13th, 2019, 12:02 AM   #2621
Interist
Registered User
 
Interist's Avatar
 
Join Date: Sep 2014
Location: Berlin
Posts: 3,369
Likes (Received): 1616

Quote:
Originally Posted by Eralda View Post
do e kuptosh pak nga pak !
Shprehu mė konkretisht nė atė qė kėrkon tė thuash. Kėtu e kam fjalėn unė.
__________________
Nėse ndihmon dikė me qėllim qė ai tė t'a kthejė, je duke bėrė tregėti dhe jo mirėsi
Interist no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old December 14th, 2019, 10:56 AM   #2622
aldomorning
Orasul parca-i stins
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,031
Likes (Received): 3488

__________________

Purkalas, Llapi 1 liked this post
aldomorning no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2019, 05:19 PM   #2623
doctorx
Registered User
 
doctorx's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Tirana
Posts: 5,478
Likes (Received): 3271

__________________

Gjilangji, E24-H08, shqipo_ liked this post
doctorx no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old December 16th, 2019, 09:23 PM   #2624
Gramshaku
Registered User
 
Join Date: Mar 2018
Posts: 140
Likes (Received): 40

Kjo nderhyrje duet ber ne te gjitha lagjet e Vlores.
Gramshaku no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2019, 10:08 PM   #2625
Gjilangji
Registered User
 
Gjilangji's Avatar
 
Join Date: Aug 2015
Location: Gjilan
Posts: 864
Likes (Received): 843

Ka dal kryeveper kjo lagje! Do te jet fantastik kurre mbushen rruget me jet dhe turist.

Shpresoj qe para sezones verore 2019 te perfundoj edhe pjesa tjeter? A ka mbet hala shum pune per pjesen tjeter me kullesahatin?


__________________

doctorx, E24-H08, Kumanovari liked this post
Gjilangji no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2019, 10:45 PM   #2626
doctorx
Registered User
 
doctorx's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Tirana
Posts: 5,478
Likes (Received): 3271

Ka ngelur vetem pjesa e nderteses se Markatos (Sahatit) dhe rrugicat perreth. Eshte plotesisht e realizueshme brenda sezonit te ardhshem.
Por kjo eshte vetem nje pjese e gjithe asaj zones.
Aty ka shume objekte te tjere me vlera arkitekturore dhe historike apo rrugica te vjetra qe nuk jane perfshire ne projekt, por shpresojme qe do perfshihen me vone.
__________________

Gjilangji liked this post
doctorx no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2019, 01:17 AM   #2627
Korca Forever
BANNED
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,467
Likes (Received): 3389

Po rruga qė tė ēon te bashkia? Edhe ajo do restaurohet apo jo?
Korca Forever no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2019, 01:46 AM   #2628
-Tani-
Registered User
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 3,060
Likes (Received): 8203

Po edhe rruga e bashkise eshte parashikuar te rikonstruksohet duk ndertuar nje parking nentoksore dhe shesh publik siper dhe perreth. Plus atehere eshte edhe nje projekt tjeter qe parashikon rikonstruksionin e sheshit te flamurit nga e para. Se sa nga keto projekte do behen tani qe vemendja do shkoje drejt problematikave qe ka krijuar termeti kushedi.

Zona historike eshte e ndare ne disa faza dhe fiancohet nge AADF, keshtu qe ketu punimet do vazhdojne. Ne ato projekte qe financohen vetem nga shteti si zona e bashkise, sheshi i flamurit etj, nuk ma merr mendja so do behen deri sa te rikonstruktohen zonat/marrin strehim perfundimtar ato te prekur nga termeti.
__________________

Korca Forever liked this post
-Tani- no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2019, 01:15 PM   #2629
-Tani-
Registered User
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 3,060
Likes (Received): 8203
TID Vlora - FB
-Tani- no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2019, 02:39 PM   #2630
Kumanovari
#Albania
 
Kumanovari's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 8,352
Likes (Received): 4341

Sa bukur ka dale. Shpresoj te restaurohen edhe me shum shtepi.
__________________

#VisitAlbania


doctorx, 01PRC038 liked this post
Kumanovari no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2019, 07:50 PM   #2631
Interist
Registered User
 
Interist's Avatar
 
Join Date: Sep 2014
Location: Berlin
Posts: 3,369
Likes (Received): 1616

Kanė dalė fantastike fare.
__________________
Nėse ndihmon dikė me qėllim qė ai tė t'a kthejė, je duke bėrė tregėti dhe jo mirėsi
Interist no está en línea   Reply With Quote
Old December 22nd, 2019, 03:20 PM   #2632
Korca Forever
BANNED
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,467
Likes (Received): 3389

__________________
Korca Forever no está en línea   Reply With Quote
Old December 24th, 2019, 06:30 PM   #2633
Gjilangji
Registered User
 
Gjilangji's Avatar
 
Join Date: Aug 2015
Location: Gjilan
Posts: 864
Likes (Received): 843
__________________
Gjilangji no está en línea   Reply With Quote
Old December 25th, 2019, 10:53 AM   #2634
E24-H08
Registered User
 
Join Date: Oct 2018
Posts: 385
Likes (Received): 218

E24-H08 no está en línea   Reply With Quote
Old December 25th, 2019, 11:00 AM   #2635
aldomorning
Orasul parca-i stins
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,031
Likes (Received): 3488

Bukur shume Vlora,e bekuar nga natyra dhe historia.
__________________

01PRC038 liked this post
aldomorning no está en línea   Reply With Quote
Old December 25th, 2019, 05:03 PM   #2636
doctorx
Registered User
 
doctorx's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Tirana
Posts: 5,478
Likes (Received): 3271

Uroj ti restaurojne dhe ato objektet qe duken aty ne video sepse kane vlera te verteta historike dhe arkitektonike.
__________________

01PRC038 liked this post
doctorx no está en línea   Reply With Quote
Old December 25th, 2019, 06:57 PM   #2637
E24-H08
Registered User
 
Join Date: Oct 2018
Posts: 385
Likes (Received): 218

Quote:
Originally Posted by doctorx View Post
Uroj ti restaurojne dhe ato objektet qe duken aty ne video sepse kane vlera te verteta historike dhe arkitektonike.
Eshte faza e dyte e projektit dhe kete jave ka filluar puna ne ate lagje.
__________________

doctorx, Gjilangji, 01PRC038 liked this post
E24-H08 no está en línea   Reply With Quote
Old December 25th, 2019, 07:02 PM   #2638
doctorx
Registered User
 
doctorx's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Tirana
Posts: 5,478
Likes (Received): 3271

Te projekti keto objekte nuk jane perfshire, eshte perfshire vetem rruga, por shpresoj te jete ashtu.
doctorx no está en línea   Reply With Quote
Old December 25th, 2019, 08:20 PM   #2639
E24-H08
Registered User
 
Join Date: Oct 2018
Posts: 385
Likes (Received): 218

Quote:
Originally Posted by doctorx View Post
Te projekti keto objekte nuk jane perfshire, eshte perfshire vetem rruga, por shpresoj te jete ashtu.
Mua me duket e kote te investosh kaq shume dhe mos te restaurosh gjithe qendren historike.
__________________

01PRC038 liked this post
E24-H08 no está en línea   Reply With Quote
Old December 26th, 2019, 10:47 AM   #2640
Korca Forever
BANNED
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,467
Likes (Received): 3389

Mbi tė gjitha kur ndėrtesat kanė vlera historike.
__________________

01PRC038 liked this post
Korca Forever no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 


Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 02:54 AM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2020, vBulletin Solutions Inc.
vBulletin Security provided by vBSecurity v2.2.2 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us