[VLORĖ] Projekte tė Ndryshme | Construction Projects - Page 133 - SkyscraperCity
 

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban

Arkitektura dhe Planifikimi Urban Architecture Projects and Urban Development News. » Tirana | Prishtina


Reply
 
Thread Tools
Old December 26th, 2019, 11:06 AM   #2641
Korca Forever
BANNED
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,467
Likes (Received): 3389

Quote:
"Punėt e fundit tė shtėpisė", pėr tė pritur studentėt me kushtet mė optimale!
Godina e studentėve Vlorė:

FSHZH
Korca Forever no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old December 29th, 2019, 07:02 PM   #2642
Korca Forever
BANNED
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,467
Likes (Received): 3389

__________________
Korca Forever no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2019, 05:26 PM   #2643
Korca Forever
BANNED
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,467
Likes (Received): 3389
TID Vlora

Nuk do kishte qenė keq nėse do kishin ndėrtuar njė lulishte tė vogėl nė kėtė sheshin e madh, si nė Pazarin e Korēės:

__________________
Korca Forever no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old January 2nd, 2020, 12:46 PM   #2644
Korca Forever
BANNED
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,467
Likes (Received): 3389


TID Vlora
__________________
Korca Forever no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2020, 01:58 PM   #2645
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 11,154
Likes (Received): 13732

__________________
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2020, 01:22 PM   #2646
aldomorning
Orasul parca-i stins
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,067
Likes (Received): 3510

Bukur shume.
aldomorning no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2020, 03:36 PM   #2647
dori1987
Registered User
 
Join Date: Aug 2014
Location: manchester
Posts: 271
Likes (Received): 222

Pamje nga pjesa historike e vlores te bera nga un https://youtu.be/5_Tk7ETAHWU
__________________

rene1234, -Tani-, Lt_G, Skali, E24-H08, aldomorning liked this post
dori1987 no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2020, 07:00 PM   #2648
Capital T
Registered User
 
Join Date: Feb 2018
Posts: 4,502
Likes (Received): 4809

Foto nga @Korca Forever

__________________
Capital T no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2020, 07:18 PM   #2649
Andrea_UK
Registered User
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 288
Likes (Received): 140

A ka plan per tu restauruar ajo rruga qe te con tek sheshi i bashkise? Edhe ajo mesa mbaj mend une kur e kam shetitur me makine eshte plot me godina te vjetra dhe lidhet shume bukur me sheshin e flamurit.
Andrea_UK no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2020, 08:15 PM   #2650
E24-H08
Registered User
 
Join Date: Oct 2018
Posts: 388
Likes (Received): 218

Quote:
Originally Posted by Andrea_UK View Post
A ka plan per tu restauruar ajo rruga qe te con tek sheshi i bashkise? Edhe ajo mesa mbaj mend une kur e kam shetitur me makine eshte plot me godina te vjetra dhe lidhet shume bukur me sheshin e flamurit.
Zona A: https://www.google.com/url?sa=t&sour...9ag14mHbnTMIfe

Zona B: https://www.google.com/url?sa=t&sour...wky38whlgEs5dq
__________________

Andrea_UK liked this post
E24-H08 no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2020, 12:49 PM   #2651
Korca Forever
BANNED
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,467
Likes (Received): 3389


TID Vlora
__________________
Korca Forever no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2020, 09:08 PM   #2652
E24-H08
Registered User
 
Join Date: Oct 2018
Posts: 388
Likes (Received): 218

__________________

Kumanovari, Gjilangji liked this post
E24-H08 no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2020, 09:17 PM   #2653
E24-H08
Registered User
 
Join Date: Oct 2018
Posts: 388
Likes (Received): 218

__________________

Andrea_UK liked this post
E24-H08 no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2020, 11:25 PM   #2654
Kumanovari
#Albania
 
Kumanovari's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 8,375
Likes (Received): 4366

Sa vjet po kalojn me ndertimin e Rrugeve...
__________________

#VisitAlbania

Kumanovari no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2020, 08:05 PM   #2655
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 8,756
Likes (Received): 3145

Rikonstruksioni i rruges Borsh-Kala e Borshit: FSHZH nis punen, detajet e projektit

Quote:
Fondi Shqiptar i Zhvillimit njofton se kanė filluar punimet pėr rikonstruksionin e rrugės Borsh – Kala e Borshit.

“Ndėrhyrja e parashikuar do tė pėrmirėsojė aksesin nė njė nga atraksionet historike kulturore tė bregdetit tė jugut, duke ofruar njė mundėsi alternative pėr turizmin nė kėtė zonė me aktivitet tė lartė turistik. Ajo paraqitet nė gjendje tė amortizuar dhe ekziston vetėm bazamenti i saj. Ky aks krijon njė lidhje mes pjesės lindore dhe perėndimore tė Borshit dhe ėshtė njė projekt me prioritet tė lartė pėr bashkinė e Himarės” njofton FSHZH. Aktualisht po punohet pėr gėrmim trup rruge pėr kasonetė, skarifikim asfalti ekzistues, si dhe gėrmime trup rruge nė shkėmb tė fortė. Sipas FSHZH, projekti parashikon njė ndėrhyrje thelbėsore duke ndėrhyre nė nėshtresat profilime dhe asfalt, kuneta betoni nė tė 2 krahėt dhe njė krah trotuar nė zonėn e banuar.Projekti parashikon gjithashtu ndėrtimin e mureve mbajtėse dhe pritėse sipas relievit tė rrugės. Dhe tė gjitha punimet pėr disiplinimin e ujrave, ndriēimin nė zonėn e banuar si dhe sinjalistikė vertikale dhe horizontale.“Himara pėrveē burimeve tė mėdha tė turizmit detar disponon resurse tė mėdha edhe nė turizmin kulturor apo tė natyrės. Me financim tė Qeverisė Shqiptare, kjo ndėrhyrje nė kuadėr tė programit “Infrastruktura Vendore Rajonale” synon mė tej rritjen e frekuentimit, pėrmes pėrmirėsimit tė aksesit sidomos gjatė periudhės sė sezonit veror. Duke zhvilluar rrjedhimisht biznesin, ekonominė lokale dhe mundėsitė e reja pėr investime qė industria e turizmit ofron” njofton FSHZH./Burimi: SCAN
https://acp.al/news/7553/Rikonstruks...t-e-projektit/
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2020, 09:00 PM   #2656
E24-H08
Registered User
 
Join Date: Oct 2018
Posts: 388
Likes (Received): 218Legena.
E24-H08 no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2020, 12:13 PM   #2657
Korca Forever
BANNED
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 5,467
Likes (Received): 3389


TID Vlora
__________________
Korca Forever no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2020, 12:17 PM   #2658
Gjilangji
Registered User
 
Gjilangji's Avatar
 
Join Date: Aug 2015
Location: Gjilan
Posts: 868
Likes (Received): 858

Thjesht wow
Gjilangji no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2020, 02:59 PM   #2659
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 11,154
Likes (Received): 13732Reality Escapers Albania
https://www.instagram.com/p/B7nqoXvnETi/
__________________
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2020, 09:37 PM   #2660
Capital T
Registered User
 
Join Date: Feb 2018
Posts: 4,502
Likes (Received): 4809

__________________

aldomorning liked this post
Capital T no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 


Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 06:46 AM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2020, vBulletin Solutions Inc.
vBulletin Security provided by vBSecurity v2.2.2 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us