[Bratislava] Projects and Construction Updates XVI - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old January 16th, 2012, 06:36 PM   #1
Amrafel
YIM.BA

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6897

Quote:
Originally Posted by Phill View Post

welcome to our development church pripíjam na električku do Petržalky, aspoň po Bosákovu, na aspoň jednu vežu Čulenovej a predsalen aj na rozbehnuté megaprojekty Bory a South City
Quote:
... a hneď na úvod nás Ľubo Mistrík z Trendu potešil výbornou správou o zdevelopovaní pozemku pri VG

to územie treba čím skôr zdevelopovať, je to super lokalita s potenciálom do budúcna, časom možno aj Kopčianska už nebude tou ulicou akou ju poznáme. Tie sklady sú úplne vhodné na tento typ developmentu - stavať, stavať, stavať

... nebránil by som sa takému menšiemu clustríku pri VG potom znižovať k Dunaju, kde si to predstavujem na spôsob Hafen City (výška, hmota, architektúra)

Urbanistická štúdia – Atelier Art
source: http://reality.etrend.sk/komercne-ne...vky-bytov.html

vizuálne OK

Tie dve hmoty vedľa navrhovanej výškovky sú Vienna Gate?

YIM.BA.

Last edited by Qwert; February 6th, 2019 at 11:10 AM.
Amrafel no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old January 16th, 2012, 07:33 PM   #2
fresco
Registered User

Likes (Received): 387

podla mna to je az niekde pri penzione berg a tie dve vyskovky co su tam iba hmotovo nacrtnute niesu VG ale nieco ine co sa tam zrejme bude stavat
fresco no está en línea  
Old January 16th, 2012, 07:52 PM   #3
quama
Registered User

quama's Avatar

Likes (Received): 3166

Quote:
Originally Posted by fresco View Post
podla mna to je az niekde pri penzione berg a tie dve vyskovky co su tam iba hmotovo nacrtnute niesu VG ale nieco ine co sa tam zrejme bude stavat
tiez si myslim, tie dve veze bude mozno vienna gate 2 alebo ako sa mal volat ten projekt...
quama no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old January 16th, 2012, 08:21 PM   #4
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2855

Quote:
nebránil by som sa takému menšiemu clustríku pri VG potom znižovať k Dunaju, kde si to predstavujem na spôsob Hafen City (výška, hmota, architektúra)
neni VG od Dunaja trochu daleko? nehovoriac o dialnici a pecnianskom lese...
Old January 16th, 2012, 09:33 PM   #5
jamlc1m
Registered User

jamlc1m's Avatar

Likes (Received): 1654

http://www.atelierart.sk/galeria/1Údernícka/berg.jpg

toto je dost zle... neni ten "les", namiesto ktoreho to navrhli nejakym sposobom chraneny?
jamlc1m no está en línea  
Old January 16th, 2012, 09:43 PM   #6
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

ak je to tuto, tak tam uz neni les... a asi ani ten pas medzi dialnicou a viedenskou neni chraneny, len medzi dialnicou a dunajom.

Edit: "uz" v zmysle priestorovom, nie casovom ta travnata plocha tam asi je furt, ale do Pecnianskeho lesa to uz podla mna nepatri.

Last edited by Strummer; January 16th, 2012 at 10:24 PM.
Strummer está en línea ahora  
Old January 16th, 2012, 10:19 PM   #7
motooo
Registered User

motooo's Avatar

Likes (Received): 1434

je to presne ten pozemok ako hovori Strummer. Pred dvomi rokmi sme na FASTU riesili to uzemie, ako ateler na urbiku. A ono sa viacmenej s tym pocita, ze by sa to uzemie Petrzalky zapad malo pretvorit na taku vstupnu branu od viedne. Pecniansky les je ochranne pasmo a tam sa pokial viem nemoze zasahovat, aj ked su take mierne snahy. Inak sa pocita aj s vytvorenim takeho umeleho kanalu kvoli nejakych vodohospodarskym veciam. Ale to je vec dalekej buducnosti.
motooo no está en línea  
Old January 16th, 2012, 10:58 PM   #8
jamlc1m
Registered User

jamlc1m's Avatar

les neles... je to zelen... ale viem ze zelen v tomto meste nie je vitana... este ze na to nikto nebude mat peniaze...
jamlc1m no está en línea  
Old January 16th, 2012, 11:02 PM   #9
jamlc1m
Registered User

jamlc1m's Avatar

a podla tych vizualizacii je to skor tu

a tam je stromov dost...
jamlc1m no está en línea  
Old January 16th, 2012, 11:28 PM   #10
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

V tejto suvislosti ma napada otazka,ci existuje nejaka norma alebo nieco,v akej vzdialenosti od statnych hranic sa moze stavat normalna mestska zastavba?
Jasne ze poznam hranicne mesta,ktore su rozdelene na dve a kazde je na inej strane,ale toto je podla mna iny pripad,kedy sa vlastne na rakuskej strane niejake mesto nenachadza,maximalne kataster Bergu a asi Wolfsthalu,ktore sa zrejme k hranici nikdy nepriblizia.

Bol by to totizto zaujimavy pripad,keby clovek z Rakuskej strany o niekolko rokov prisiel priamo do pomerne vysokej a hustej zastavby,bez akeho kolvek prechodu cez predmestia rodinnych domov ci priemyselne zony.

Mozno by vedel odpovedat Motooo,ked ste riesili ten urbanisticky atelier,nemali ste tam nejake obmedzenia,ci uz vyskove alebo linearne v tejto veci?
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea  
Old January 16th, 2012, 11:46 PM   #11
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4487

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
V tejto suvislosti ma napada otazka,ci existuje nejaka norma alebo nieco,v akej vzdialenosti od statnych hranic sa moze stavat normalna mestska zastavba?
Jasne ze poznam hranicne mesta,ktore su rozdelene na dve a kazde je na inej strane,ale toto je podla mna iny pripad,kedy sa vlastne na rakuskej strane niejake mesto nenachadza,maximalne kataster Bergu a asi Wolfsthalu,ktore sa zrejme k hranici nikdy nepriblizia.

Bol by to totizto zaujimavy pripad,keby clovek z Rakuskej strany o niekolko rokov prisiel priamo do pomerne vysokej a hustej zastavby,bez akeho kolvek prechodu cez predmestia rodinnych domov ci priemyselne zony.

Mozno by vedel odpovedat Motooo,ked ste riesili ten urbanisticky atelier,nemali ste tam nejake obmedzenia,ci uz vyskove alebo linearne v tejto veci?
Na hranici je tzv. hraničný pás, čo je 1 až 5 metrov (záleží od medzinárodnej dohody) široký pás územia, kde by nemali byť žiadne prekážky. Na druhej strane sa ale ráta napríklad s existenciou spoločnej cesty, teda cesty, osou ktorej prechádza hranica. Teoreticky je teda možné zástavbu dotiahnuť takmer až k hranici (1-5 m, neviem ako je to dohodnuté s Rakúskom) a po samotnej hranici by mohla viesť cesta alebo ulica. Samozrejme to by si vyžadovalo aj spoluprácu rakúskej strany. Je to upravené zákonom č. 298/1999 Z.z.

Hranica by určite nemala prechádzať priamo nejakými domami a konkrétnu výstavbu blízko hranice by mohli asi pripomienkovať aj susedné obce alebo aj rakúska vláda. Ale to by bol skôr prípad, ak by sme tam chceli postaviť nejakú skládku odpadu alebo niečo podobné, nejakej bytovky by sa to veľmi netýkalo.
Qwert no está en línea  
Old January 16th, 2012, 11:50 PM   #12
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

mne sa ta dzungla nahodou paci... v lete som tam hladal bunkre BS2 a BS3 (ktore su schovane dost hlboko v lese v tej casti vlavo za dialnicou) a bol to celkom zazitok a hlavne neverim ze v dnesnej dobe by niekto na slovensku bol schopny vytvorit skutocny park, tak radsej nech to ostane takto, lebo ak sa tam nieco povoli, tak to nejaky developer znici.
Old January 16th, 2012, 11:53 PM   #13
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4487

Quote:
ani nie http://maps.google.sk/maps/ms?msid=2...18703,0.033088

som za zastavanie pobrežnej časti Pečne, niečo na spôsob Hafen City v Hamburgu, dotvorilo by to opačný breh ako RP a Nové PKO ten ľavý. Znázornil som tam aj most pre peších, ktorý by mohol vyzerať ako ten od Normana Fostera v Londýne (1, alebo 2). Modrá časť sú výškové budovy, ktoré by vyrástli okolo VG a stanice a premenili by tak tie sklady na mesto. Potiahlo by sa to až k diaľnici. Čo sa týka samotnej Pečne, som za jej zkultivovanie, aby vznikol obrovský mestský park, ktorý by ľudia mohli aj využívať, už by to nebola len džungla...
Priznám sa, že táto myšlienka čiastočného zastavania Pečne napadla aj mňa, ale už som ju dávno zavrhol. Ak chceme niečo stavať na nábreží, tak môžme postaviť nové PKO, Vydricu, zastavať zimný prístav a v neposlednom rade veľké územie medzi Starým a Prístavným mostom. To je toľko územia, že to bude trvať desaťročia. To už nebudem hovoriť o snáď kilometroch štvorcových ďalších voľných alebo neadekvátne využitých plôch v iných častiach mesta. Pečňa je chránené územie - les takmer uprostred mesta a myslím, že by mala zostať čo najviac zachovaná. Dosť ju už zdecimovala diaľnica, nepotrebuje ďalšie rany. Možno by sa z toho dal urobiť tak trochu lesopark, teda viac to sprístupniť verejnosti, ale aj to s mierou.
Qwert no está en línea  
Old January 16th, 2012, 11:53 PM   #14
motooo
Registered User

motooo's Avatar

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
O ziadnych takych obmedzeniach nam nikto nehovoril, lebo to uzemie riesil pred nami niekto a tak sme uz dostali len nejake studie, aby sme zhruba vedeli ako to ma vyzerat.My sme mali len klasicke obmedzenia v ramci uzemneho planu, ale v tej lokalite sa ratalo s vyskovou zastavbou v ramci tej zapadnej rozvojovej osi, ktora by mala pokracovat aj za dialnicou. Popri dialnici mali byt situovane nizsie objekty, skor vyrobne haly, sklady, atd. Tie mali vlastne izolovat bytovu zastavbu. Hodil som to sem tak,ked sa kludne mrkni zhruba, ako to vyzeralo. Mali sme z toho A..ale v podstate vsetky navrhy boli velmi podobne. Lebo sa to asi ani inak nedalo vymysliet

https://plus.google.com/u/0/photos/1...47420713438097

Uplne posledna fotka, je ten planovany vodohospodarsky "obchvat" Petrzalky, kvoli znizeniu podzemnej vody, ktora je problem v celej Petrzalke..zevraj pod celou Petrzalkou prudi taka obrovska podzemna rieka (aspon tak sa nam to snazili vysvetlit) Vraj sa to planuje uz niekolko desatroci..ale ci to aj bude niekedy realitou je otazne..

EDIT: pokial viem tak v pecnianskom lese ziadna vystavba nehrozi, kvoli nejakym eko veciam..navyse to je zaplavove uzemie..aspon tak nam to bolo prezentovane, ked sme riesili tu zapadnu os
motooo no está en línea  
Old January 17th, 2012, 12:06 AM   #15
jamlc1m
Registered User

jamlc1m's Avatar

Quote:
Originally Posted by motooo View Post
https://plus.google.com/u/0/photos/1...47420713438097

Uplne posledna fotka, je ten planovany vodohospodarsky "obchvat" Petrzalky, kvoli znizeniu podzemnej vody, ktora je problem v celej Petrzalke..zevraj pod celou Petrzalkou prudi taka obrovska podzemna rieka (aspon tak sa nam to snazili vysvetlit) Vraj sa to planuje uz niekolko desatroci..ale ci to aj bude niekedy realitou je otazne..
o tomto by som velmi silno pochyboval. ak spravne chapem tu mapku tak by sa zo znacnych casti polnohospodarskej pody v pohranicnom uzemi vytvorila zaplavova zona.... kedze su to vsetko sukromne pozemky neviem si predstavit ako by sa take nieco dalo zrealizovat...
nehovoriac o tom ze by si vodu priviedol az na hranicu kittsee a ciastocne az do uz existujucej zastavby...neviem si predstavit ze by sa take nieco povolilo...
jamlc1m no está en línea  
Old January 17th, 2012, 12:10 AM   #16
Amrafel
YIM.BA

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6897

Ten obtokový kanál je aj pomerne široko využívaný v prácach združenia Bratislavské ostrovy, ktoré svojho času napríklad široko pripomienkovalo územný plán zóny Celomestské centrum Petržalka.

YIM.BA.
Amrafel no está en línea  
Old January 17th, 2012, 12:18 AM   #17
motooo
Registered User

motooo's Avatar

Quote:
Originally Posted by jamlc1m View Post
o tomto by som velmi silno pochyboval. ak spravne chapem tu mapku tak by sa zo znacnych casti polnohospodarskej pody v pohranicnom uzemi vytvorila zaplavova zona.... kedze su to vsetko sukromne pozemky neviem si predstavit ako by sa take nieco dalo zrealizovat...
nehovoriac o tom ze by si vodu priviedol az na hranicu kittsee a ciastocne az do uz existujucej zastavby...neviem si predstavit ze by sa take nieco povolilo...
My sme to dostali ako podklad, s ktorym sme museli pocitat a zakomponovat ten kanal do nasho navrhu. Ale v podstate sme o realnosti tiez pochybovali. A pokial viem, tak to nemala byt zaplavova zona, ale vytvorena siet kanalov, ktora by mala znizit hladinu spodnej vody pod Petrzalkou.
motooo no está en línea  
Old January 17th, 2012, 08:42 AM   #18
jamlc1m
Registered User

jamlc1m's Avatar

a to je akoze len nejaky slovensky projekt alebo medzinarodny? lebo ako hovorim dost velka cast toho je podla toho nacrtu situovana v rakusku.
a co su potom tie svetlozlte zony ked nie zaplavove uzemie?
jamlc1m no está en línea  
Old January 17th, 2012, 03:13 PM   #19
Renatka
Registered User

Likes (Received): 0

O dalsej zastavbe okolo VG dost pochybujem, ved samotna VG nie je velmi uspesna a uspesne vypredana uz vobec nie ... v tych spodnych priestoroch malo byt vraj Indoor- ihrisko pre deti /R. Luknar - herec to tam planoval otvorit/, ale myslim, ze sa do toho tiez nepustil ...
Renatka no está en línea  
Old January 17th, 2012, 08:51 PM   #20
Tibi Kimi
Theards Starter

Tibi Kimi's Avatar

Neviete s akou stavbou toto súvisí ?

http://imhd.zoznam.sk/ba/doc/sk/1043...22-1-2012.html

Quote:
Počas víkendu 21. - 22. januára 2012 bude z dôvodu montáže žeriavu vylúčená premávka električiek liniek 5 9 a 15 v úseku Obchodná - Radlinského - Floriánske námestie.
Zdroj: iMHD.sk

Edit: je to http://www.wallenrod.sk

Last edited by Tibi Kimi; January 17th, 2012 at 09:02 PM.
Tibi Kimi no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Closed Thread

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules