[Bratislava] Bratislavský hrad | Bratislava Castle - Page 14 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 157 votes, 4.99 average.
Old September 25th, 2008, 09:59 PM   #261
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Bratislavsky hrad je pevnost a tak sa mi paci.Neporovnavajte ho s nicim,s cim nie je porovnatelny.Nie je to palac,zamok ani nejake letne sidlo.Bol zniceny,vypaleny,ma historiu aku nema vela hradov v Europe.Hlevne chcem aby z neho zmyzli tie komunisticke prvky ktore vznikli pocas rekonstrukcie.Ze nebude vyzerat ako Prazsky hrad alebo ako Bojnice ma vobec netrapi.Chcem aby vo mne budil respekt pevnosti s hrubymi rysmi a nezdolatelnymi murmi.Pevne verim,ze sa podari rekonstrukciou podciarknut vsetky jeho pekne stranky,ale aj prinavratit mu podobu toho,cim byval kedysi.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 25th, 2008, 10:04 PM   #262
TTV
Registered User

TTV's Avatar

Likes (Received): 6

Ano len nie som si istý či tie fontány a záhrady v období výstavby Alhambry, boli inde také bežné.
Fontány a záhrady sú súčasťou, nie len Alhambry, ale aj letného sídla, ktoré je neďaleko opevnení.
TTV no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2008, 10:15 PM   #263
TTV
Registered User

TTV's Avatar

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
Bratislavsky hrad je pevnost a tak sa mi paci.Neporovnavajte ho s nicim,s cim nie je porovnatelny.Nie je to palac,zamok ani nejake letne sidlo.Bol zniceny,vypaleny,ma historiu aku nema vela hradov v Europe.Hlevne chcem aby z neho zmyzli tie komunisticke prvky ktore vznikli pocas rekonstrukcie.Ze nebude vyzerat ako Prazsky hrad alebo ako Bojnice ma vobec netrapi.Chcem aby vo mne budil respekt pevnosti s hrubymi rysmi a nezdolatelnymi murmi.Pevne verim,ze sa podari rekonstrukciou podciarknut vsetky jeho pekne stranky,ale aj prinavratit mu podobu toho,cim byval kedysi.
Súhlasím s tebou aj ja dúfam že tie komunistické prvky zmiznú hlavne na prvom poschodí, kde sú repr. miestnosti SNR.
Ja by som osobne aj tie moderné fresky v kaplnke a v Rytierskom Sále (tento názov sa my zdá vhodnejší) či Siene Ústavy dal preč nejak mi nesedia moc s hradom.
Ale mám obavu že to tam zostane.
Sponsored Links
Advertisement

Old September 25th, 2008, 10:24 PM   #264
alexander.27
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by TTV View Post
Ano len nie som si istý či tie fontány a záhrady v období výstavby Alhambry, boli inde také bežné.
Fontány a záhrady sú súčasťou, nie len Alhambry, ale aj letného sídla, ktoré je neďaleko opevnení.
take fontany nie su bezne pre ostatnu Europu... v orientalnej kulture skor volne tecu, ako striekaju - maju osviezit a upokojit dusu
pre Europu su skor typicke tryskajuce
alexander.27 no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2008, 10:28 PM   #265
alexander.27
Registered User

aj Bratislavsky hrad ma svoj palac, je to ta stvorvezova vec na kopci
a bol aj dalsi, mensi, ten uz dvesto rokov nestoji
Old September 25th, 2008, 10:45 PM   #266
TTV
Registered User

TTV's Avatar

Ozaj alexander už sa začína rysovať, ako bude vyzerať vnútro paláca?
Hlavne 1 poschodie a ešte jednu otázku ostatné poschodia, ktoré budú pre múzeum budú ako doteraz "open space", alebo sa budú snažiť spraviť priečky ktoré budú približne (aspoň niektoré) "kopírovať" pôvodné z čias Marie Terézie?
Vďaka
Old September 25th, 2008, 11:01 PM   #267
alexander.27
Registered User

Quote:
Originally Posted by TTV View Post
Ozaj alexander už sa začína rysovať, ako bude vyzerať vnútro paláca?
Hlavne 1 poschodie a ešte jednu otázku ostatné poschodia, ktoré budú pre múzeum budú ako doteraz "open space", alebo sa budú snažiť spraviť priečky ktoré budú približne (aspoň niektoré) "kopírovať" pôvodné z čias Marie Terézie?
Vďaka
na tu prvu otazku neodpoviem, pockaj(te) radsej ked sa to zverejni...
priecky na I.a II., ktore boli doteraz, respektovali viac menej stav v 18. storoci - az na Sien ustavy, kde sa vratil priestor do 15. storocia
III. poschodie bolo za MT s vacsim mnozstvom mensich priestorov - pre ubytovanie prislusnikov dvora a to by pre vystavne ucely nebolo vhodne
treba to brat tak, ze hrad 18, stor. v roku 1811 zanikol, nepotrebovali ho takmer 150 rokov a dnesne vyuzitie je uz predsa len ine...vyzdoba vacsinou zanikla (jej detaily su az na vynimky nezname), vybavenie je prec (predovsetkym vo Viedni a Budapesti)...sucasna rekonstrukia (a istym sposobom aj predchadzajuca) sa pokusa aspon ciastocne tu dobu vratit... trochu iluziou...
pre mna je zaujimave i 15. stor. z ktoreho mame zachovanych mnozstvo detailov a Bratislavsky hrad bol cosi, co ukazalo nove trendy pre Uhorsko
Old September 25th, 2008, 11:10 PM   #268
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Quote:
Originally Posted by alexander.27 View Post
aj Bratislavsky hrad ma svoj palac, je to ta stvorvezova vec na kopci
a bol aj dalsi, mensi, ten uz dvesto rokov nestoji
Hej ma palac,ale tak vyzera tak ze islo vyslovene viac o ucel ,ako o nejaku reprezentativnost.Nevies preco vlastne spravili takyto tvar?Mylim sa ak poviem,ze je to zo strategickych dovodov?
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old September 25th, 2008, 11:12 PM   #269
TTV
Registered User

TTV's Avatar

Quote:
na tu prvu otazku neodpoviem, pockaj(te) radsej ked sa to zverejni...
Dúfam že to zverejnia, ale mám obavy že dúfam márne.

Quote:
pre mna je zaujimave i 15. stor. z ktoreho mame zachovanych mnozstvo detailov a Bratislavsky hrad bol cosi, co ukazalo nove trendy pre Uhorsko
No na toto som zvedavý a bude na to zaujímať tiež dúfam že to vhodne zakomponujú a " sprístupnia"
Old September 25th, 2008, 11:18 PM   #270
alexander.27
Registered User

Quote:
Hej ma palac,ale tak vyzera tak ze islo vyslovene viac o ucel ,ako o nejaku reprezentativnost.Nevies preco vlastne spravili takyto tvar?Mylim sa ak poviem,ze je to zo strategickych dovodov?
tvar je dany skalnym vrskom, preto nie je pravouhly ale lichobeznikovy, palac pokryva cely vrchol
je velky a predovsetkym reprezentativny, kedze Zigmund mal v plane nahradit Budin...v tej dobe (prestavba zacala po 1430) ako rimsky a cesky kral potreboval sidlo blizsie tymto krajinam, co Budin nesplnal
na juhu a vychode boli repreprezentacne priestory, na zapade a severe mohutne mury a obsluzne priestory
Old September 25th, 2008, 11:42 PM   #271
wuane
Registered User

wuane's Avatar

dakujem alexander,opat som o nieco mudrejsi.
skoda ze tu moznosti diskutovat,ucit sa a vyslovit svoj nazor su az na druhej kolaji,za postovanim kvanta fotiek v intervale 10hodin,aby sme postrehli ze sa otocil zeriav...

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -

Last edited by wuane; September 26th, 2008 at 12:14 AM.
Old September 26th, 2008, 12:11 AM   #272
alexander.27
Registered User

rado sa stalo
Old September 28th, 2008, 05:47 PM   #273
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 2143

Quote:
skoda ze tu moznosti diskutovat,ucit sa a vyslovit svoj nazor su az na druhej kolaji,za postovanim kvanta fotiek v intervale 10hodin,aby sme postrehli ze sa otocil zeriav...
zeriav sa sice neotocil, ale pridam dve zo vcera.

ja som praveze rad, ze toto vlakno je vdaka alexandrovi, zuzane a ostatnym v porovnani s inymi vlaknami nabite informaciami.

Henrich37 liked this post

Last edited by marish; September 29th, 2008 at 01:17 AM.
marish está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 28th, 2008, 06:49 PM   #274
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

vdaka mne moc nie
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2008, 07:53 PM   #275
wuane
Registered User

wuane's Avatar

samozrejme,toto vlakno je doslova ucebnicou dejin.comu som celkom rad.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old September 29th, 2008, 10:22 PM   #276
zuzana
AA

zuzana's Avatar

nedavno som isla v noci po moste SNP, a na hrade svietil napis BECHEROVKA tolko ku komercnej reklame.
Old September 29th, 2008, 10:31 PM   #277
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 40

...ak Zuzku oci neklamali tak mal carbonkid zas prafdu! zial :(

Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
nedavno som isla v noci po moste SNP, a na hrade svietil napis BECHEROVKA tolko ku komercnej reklame.
Quote:
Originally Posted by carbonkid View Post
...vsetko je otazkou penazi. som si isty, ze existuje suma po zaplateni ktorej by mohla byt reklama aj na bratislavskom hrade. vid sng.

ved uz nebudme naivni jejda
holy f*ck

by som dal na jednu vezu reklamu na chlast, na druhu reklamu na cigarety a na tretiu reklamu na nejaku salamu. to by celkom vystihovalo sedlaaactvo majority

ps: stvrtu nie je vidno tam netreba nic
carbonkid no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2008, 10:36 PM   #278
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Likes (Received): 86

Quote:
Originally Posted by carbonkid View Post
ps: stvrtu nie je vidno tam netreba nic
Ale nie ...Tam by šla predsa reklama :
Welcome to Bratislava

Aby ju "všeci" videli..

Last edited by seem; December 16th, 2009 at 08:59 PM.
seem no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2008, 10:40 PM   #279
wuane
Registered User

wuane's Avatar

a raz tu niekto spominal Vieden,ze tam pri rekonstrukcii pouzili plagat s konecnou podobou danej budovy.Uplne nemyslitelne u nas...

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -

Henrich37 liked this post
Old September 29th, 2008, 10:49 PM   #280
zuzana
AA

zuzana's Avatar

tusim sa mi zacne stikutat