[Bydgoszcz] River Tower [65m] - Page 71 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average.
Old July 29th, 2019, 09:35 PM   #1401
Marcino
Prymas Aprilis

Marcino's Avatar

Likes (Received): 3818

"Zasada numer pierwsza: Nie będziesz pouczał króla swego." - Król Julian
Marcino no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 29th, 2019, 10:06 PM   #1402
Bakos
Registered User

Bakos's Avatar

Likes (Received): 3714

Niestety zmiany wobec wizualizacji bardzo mu zaszkodziły.
Old July 30th, 2019, 12:48 AM   #1403
n3verev3r
Registered User

Likes (Received): 55

Tego budynku w ogóle nie powinno tam być. Podobnie jak urzędnika, który wydał na to pozwolenie, nie powinno już być w urzędzie.
Old July 30th, 2019, 09:38 AM   #1404
Bydgoszczak
Registered User

Bydgoszczak's Avatar

Likes (Received): 376

Quote:
Originally Posted by n3verev3r View Post
Tego budynku w ogóle nie powinno tam być. Podobnie jak urzędnika, który wydał na to pozwolenie, nie powinno już być w urzędzie.
Jestem tego samego zdania. Zaraz i tak nas zjedzą, że nie rozumiemy wielkomiejskich ambicji...

[email protected], pafffcio liked this post
Bydgoszczak no está en línea   Reply With Quote
Old July 30th, 2019, 10:07 AM   #1405
marboro
marboro

Likes (Received): 4042

Quote:
Originally Posted by Bydgoszczak View Post
Jestem tego samego zdania. Zaraz i tak nas zjedzą, że nie rozumiemy wielkomiejskich ambicji...
Tak oczywiscie tam jest miejsce na kurniki a wysokie budynki tylko na wypizdzijewie z widokiem na sortownie smieci. Aromaty wliczone w cene metra. Rozumiem ze juz jeden chetny na darmowe aromaty jest. A nie jest Was juz dwoje z pewna urzedniczka dyrektorka.Znajdzcie jeszcze wiecej chetnych I budujcie. Tym ktorym nie ceniom sobie terenow wygladajacych jak Sarajewo po bombardowaniu oraz zapaszkow zgnilizny fermentacji itp itd dajcie zamieszkac tam gdzie chca.
Ja stawiam jednak na widok na Brde z wysoka. Osielsko I Niemcz tego nie oferuje czyli BYDGOSZCZ vs NIEMCZ 1:0

Last edited by marboro; July 30th, 2019 at 10:15 AM.
marboro no está en línea   Reply With Quote
Old July 30th, 2019, 03:23 PM   #1406
Zamaszysty
Kujawski łoś bezkolizyjny

Zamaszysty's Avatar

Likes (Received): 3577

Nie do końca rozumiem czemu pojawienie się n3verev3r na forum nagle tak wszystkich spolaryzowało Was na forum tutaj. Jeszcze nie tak dawno wspólnie psioczyliśmy na mankamenty tego obiektu, kiedy teraz mam wrażenie że przeglądam wpisy na forum fanklubu. No błagam, ta realizacja aż tak cudowna nie jest. Tak, zgadzam się że była nam potrzebna jako przełamanie jakiejś niemocy inwestycyjnej w kwestii stawiania wysokich obiektów, ale jednocześnie tak samo zgadzam się, że lepiej gdyby stał po drugiej stronie torów tramwajowych, te 20-30m. od brzegu. Różnica w panoramie miasta prawie żadna, ale w czasie spaceru po bulwarach ogromna. Jednocześnie mimo, że ogólnie uważam dzieło KWK za "OK", to nie ukrywam że też bym wolał obiekt bliższy oryginałowi (wizji) pod względem architektury.

Natomiast nie zgadzam się, żeby park centralny stał się podwórkiem tego budynku. Tam już teraz są obok bloki oddzielone od parku samą tylko kładką. W nich jest łącznie pewnie więcej mieszkań, niż w samym powstającym RT, a jakoś nie widać tam katastrofy. Tak samo nie widać jej w Parku Witosa, do którego przecież przylega całe blokowisko od strony zachodniej, o czym z resztą łatwo czasem zapomnieć.

Zupełnie inna sprawa to fakt, że nie ma już parku centralnego. Mamy park-ING centralny, gdzie połowa powierzchni niezabudowanej to powierzchnia zaBETONowana. Nawet na tory łucznicze nie uchwało się miejsce, bo zdaje się że w ich miejscu też jest pokryty kostką parking przy AA. I dlatego też nie ma ryzyka, że park zadepczą dzieciaki, bo co to za frajda biegać po wielkim parkingu?

Natomiast w 100% zgadzam się w temacie Brdy. Skutery wodne i motorówki są frajdą dla tego jednego człowieka który nimi kieruje (i pewnie dla redaktora Reszki, który tak kochał zloty aut na płycie SR), ale ja bym wolał dalej widzieć wioślarzy i rowery wodne, na które nie strach zabrać dziecka. W wakacje po odcinku miejskim od WM aż do Parku Centralnego powinny pływać przynajmniej dwie policyjne łodzie patrolowe i egzekwować spokój. Natomiast skutery powinny mieć nie tylko swoje miejsce, ale nawet mogłyby się czasem jakieś miejskie zawody pojawić na Torze Regatowym na Brdyujściu, bo IMO jak jest w społeczeństwie potrzeba pośmigać na skuterze w Bydgoszczy, to trzeba na nią odpowiedzieć. No i też raz czy dwa razy w sezonie nie widzę przeszkód, by po Brdzie odbył się wyścig motorowodny, ale to powinno być wydarzenie zabezpieczone i zorganizowane, ze służbami medycznymi itd.

thekarun, wersalka liked this post
Zamaszysty no está en línea   Reply With Quote
Old July 30th, 2019, 04:28 PM   #1407
thekarun
fallen God.

thekarun's Avatar

Likes (Received): 1003

Quote:
Originally Posted by n3verev3r View Post
Nie mam oczekiwań odnośnie do realizacji swoich wizji, panie SIOUXR. Naprawdę, nie mam.

Tylko jako człowiek z pewnym doświadczeniem i pewną wiedzą mam problemy by zdzierżyć kolejne pokolenie jedynie słusznych wizjonerów, których horyzonty intelektualne - dokładnie tak jak ich poprzedników - kończą się na czubku własnego nosa.

Rozumiem, że teraz ma być lepiej, bo teraz nos Wasz?

@XKF: Słyszysz, co mówisz?
obrażasz mnie. niby taki starszy jesteś a taki gbur i cham. byłem w wielu miejscach na świecie, widziałem jak młodzi ludzie kształtują nowe pojęcie miasta. Ty zatrzymałeś się w swojej wizji miasta i gdy ktoś ma inną (według mnie przestarzałą) najeżdżasz i jesteś w tym bezczelny. Uważasz się za alfę i omegę. Pan wielkie doświadczenie i super wiedza. to jest forum dla miłośników architektury i budów. każdy ma prawo do własnej opinii. jestem na tym forum bardzo długo i takie gbura jeszcze nie widziałem. następna uwaga nieszanująca mojej osoby będzie zgłoszona do moderatora. nie potrzebujemy chamstwa i jedynego znawcy w dyskusji. nie pozdrawiam.

XKF, Caridinn, marboro, doonkanda, wersalka liked this post
thekarun no está en línea   Reply With Quote
Old July 30th, 2019, 04:58 PM   #1408
Din Sevenn
Persona non grata

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 5203

Quote:
następna uwaga nieszanująca mojej osoby będzie zgłoszona do moderatora
Za późno

thekarun, piotrek2003 liked this post
Din Sevenn no está en línea   Reply With Quote
Old July 30th, 2019, 05:58 PM   #1409
juhas_fordon
Registered User

Likes (Received): 108

Skończcie już ten OT i wzajemne szczypanie się. Co do RT to kilka lat temu byłem w stanie zalozyc się o duże pieniądze , że to nigdy nie powstanie. Nie wierzyłem że Pan Kawczyński jest w stanie udźwignąć taką inwestycje. Do tej pory jego max to kilka średnich jakościowo bloków w fordonie. Jak rozpoczęli budowę to przyznam , że zacząłem mocno kibicować tej inwestycji. Teraz, gdy widać już jak to będzie wyglądać mam ochote zrzygać się na laptopa. Tak duży gabarytowo budynek w Bydzi a tak szpetny. Mam wrażenie że to wcale nie wina użytych materiałów bo te wydają się na odpowiednim poziomie. Brakuje mi w nim dużych przeszkleń które przy smukłych wieżach robiły by niezłe wrażenie. Same podziały na budynku powinny być pionowe a nie poziome. No i te mikro okienka jak w blokach za komuny. Wielka szkoda, naprawdę wielka szkoda że wyszło jak wyszło.
juhas_fordon no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
60m, apartamentowiec, brda, bydgoszcz, mieszkaniówka

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules