[Bydgoszcz] Promocja miasta - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 18 votes, 5.00 average.
Old December 29th, 2009, 04:05 PM   #21
tlss
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Carloszi86 View Post
Bydgoszczanie mają z czego być dumni tylko trzeba o to zadbać i pokazać. Stąd właśnie pomysł na ten post. Chodzi mi głównie o merytoryczną dyskusję. Przede wszystkim chciałbym dowiedzieć się jakie są wasze pomysły na poprawę tej sytuacji. Chcemy przecież wszyscy, aby w Bydgoszczy znacznie zwiększył się ruch turystyczny. Równie ważne ( a nawet ważniejsze) jest ściągnięcie nowych inwestorów do miasta.
Przeglądając ostatnie inwestycje w mieście doszedłem do wniosku, że większość z nich jest finansowana ze środków miejskich. Brak właściwie nowych budynków biurowych czy przemysłowych (przecież mieliśmy być Polską Doliną Krzemową .
Bill Gates czy prezes Aplle zaczynali od pracy w garażu. Gdybym ja był prezydentem przynajmniej od 5 lat funkcjonowłby przy UTP inkubator przedsiębiorczości z lokalami, magazynami, księgowością i wsparciem kredytowym dla studentów nauk technicznych czy też naukowców chcących rozpocząć działalność gospodarczą. Pewnie połowa z tych firm by padła ale część z nich stanełaby na nogach i generowałaby zatrudnienie w firmach hi-tech. Skoro już nie umiemy sciągać firm z zewnątrz może postawić długofalowo na rozwój naszej przedsiębiorczości ?
Lepiej wydawać tak pieniądze niż na wiewióry czy wodoloty.
Rozwijałbym już od dawna rozbudowę linnii tramwajowych w Bydgoszczy ale nie od 1,5 roku ale od dawna.
Pesa miałaby zatrudnienie, i mieli by zatrudnienie mieszkańcy Bydgoszczy oraz kooperancji a nie firmy z wielkopolski czy niewiadomo skąd (lepiej kupować tramwaje niż autobusy).
Gdybym ja był prezydentem nie pozwoliłbym na stawianie marketu na każdym osiedlu (lepiej mieć małe sklepy które u nas płacą podatki).
Walczył bym też o S5, S10 i S16 bo to być albo nie być dla Bydgoszczy. Skoro Grabarczyk może przyjechać do Torunia to czemu nie do Bydgoszczy ?
I ostatnie i najważniejsze. Przemyslałbym czy warto wydawać dziiesiątki milionów złotych rocznie na koncerty typu hity na czasie i inne bzdury czy warto lepiej to zainwestować w rozbudowę chocby linii tramwajowych czy też w odpuszczenie firmom które zalegają z podatkami.
Generowanie dochodu jest najważniejsze, a promocja na zewnątrz musi uzyskać spójną koncepcję ale nie opracowaną przez gości po marketingach ze sztampowymi pomysłami z podręczników ale przez ludzi z pomysłami (patrz pomysły TMMB).
Dopiero jak będzie taka koncepcja i pomysł warto przeznaczyć na to jakieś środki.
Warto stawiać na firmy takie jak Pesa bo one są najlepszą reklamą BYdgoszczy.
tlss no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 29th, 2009, 04:11 PM   #22
Ostrovo
Registered User

Ostrovo's Avatar

Likes (Received): 10

Hmm, no może faktycznie muszę zmienić kręgi towarzyskie Chociaż nie wiedzą wykazywali się studenci dość prestiżowych kierunków UAM. To może inaczej zapytam - Z CZYM BYDGOSZCZ W POLSCE SIĘ KOJARZY?Na czym opierać promocje. POZnan* ( miasto know how ) opiera swój wizerunek na gospodarce, chce być postrzegany jako miasto typowo biznesowe a Bydgoszcz?

PS. W wrześniu miałem gościa, który nie był wcześniej w Bydgoszczy. Podobały mu się następujące miejsca: muzeum w spichlerzach nad Brdą (" jedna z najlepszych przestrzeni wystawienniczych"),parę kamienic na Gdańskiej, Twardowski na rynku chociaż sam rynek nie zrobił jakiegoś wrażenia,galeria Focus, rejs tramwajem wodnym z Astorii do Rybiego Rynku,kamienice przy ul.Mickiewicza, dzielnica muzyczna.

Nie podobało się: stan kamienic,ul. Długa, stan chodników, psie odchody na dworcowej i cała dworcowa, cała Wyspa Młyńska poza czerwonym spichrzem, galeria BWA.

Ogólne wrażenie : negatywne - "brzydsze są chyba miasta na śląsku"

Last edited by Ostrovo; December 29th, 2009 at 04:37 PM.
Ostrovo no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2009, 09:17 PM   #23
Peripteros
BANNED

Likes (Received): 28

Quote:
Originally Posted by Ostrovo View Post
- Z CZYM BYDGOSZCZ W POLSCE SIĘ KOJARZY?Na czym opierać promocje. POZnan* ( miasto know how ) opiera swój wizerunek na gospodarce, chce być postrzegany jako miasto typowo biznesowe a Bydgoszcz?
Poznań i szereg innych miast mają o tyle łatwo, że mają co najmniej jedną rozpoznawalną powszechnie markę, "wystarczy" to pielęgnować.
U nas rozpoznawalność wg statystyk jest bliska tragedii. Ale jeżeli ktoś z czymkolwiek nas kojarzy to z żużlem i Gollobem.
A co z pozostałym naszym sportem: 10 lat- grube dziesiątki godzin transmisji- często na żywo- na anteny ogólnopolskie z najróżniejszymi międzynarodowymi wydarzeniami- i to wszystko razem wzięte kojarzy się w badaniach kilkakrotnie słabiej niż sam tylko żużel.
Niech te wszystkie wydarzenia nadal będą, ale jak widać markę trzeba budować na czym innym- można próbować kolejne dziesięć lat z czymś znowu nowym i w 2019 dowiedzieć się z kolejnych badań, że znów mamy zerowy skutek (choć życzyłbym inaczej), ale może lepiej rozwijać markę żużla.
Jednak niestety tu pozycja jest z gruntu nienajlepsza- żużlowa Polska, to tylko żużlowa Polska.
-------------------------

Mieliśmy kilka godzin transmisji w święta z Bydgoszczy na ogólnopolskiej TVP: 2- częściowe widowisko kabaretowe z Opery Nova oraz powtórka. Laskowik, Malicki. Wszystkich transmisji i retransmisji z Bydgoszczy w tym roku było naprawdę bardzo dużo- zarówno sportowych, jak i kulturalnych.
Peripteros no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 29th, 2009, 09:33 PM   #24
Ostrovo
Registered User

Ostrovo's Avatar

Zgadzam się, że żużel to chyba jedno z bardziej wyraźnych skojarzeń, tylko to jedna grupa docelowa - miłośnicy żużlu ale faktycznie zawsze jest to coś. Ja bym dodał wioślarstwo chociaż ten sport jest mało popularny jednak według mnie Bydgoszcz jest potęgą pod tym względem. Uwielbiam widok wioślarzy czy kajakarzy pomykajacych Brdą

Transmisji rzeczywiście było sporo ale nie zawsze pokazywane są takie miejsca, które mogły by utkwić wyraźnie w pamięci np jakiś symbol miasta - przechodzący przez rzekę, budynki BRE Banku......
Old December 30th, 2009, 02:46 AM   #25
henry hill
Registered User

Likes (Received): 137

del

Last edited by henry hill; August 18th, 2011 at 04:22 PM.
henry hill no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2009, 02:14 PM   #26
.:Professor:.
Do roboty za 5 złoty!

.:Professor:.'s Avatar

Likes (Received): 0

Może udałoby się podjąć ten tytaniczny wysiłek i zorganizować w Bydgoszczy imprezę pokroju Open' er czy Coke Live. Ściągnąć do miasta gwiazdę światowego formatu, gwiazdę z najwyższej półki. Może to naiwne, ale spróbować na początku iść w tym kierunku. Zorganizować coś coś co zrobi wrażenie na większej liczbie osób. Coś co przyciągnie do Bydgoszczy ludzi z innych miast.

Żużel jest OK, ale postrzegany głownie jako zaściankowy sport dla wieśniaków z browarem. W sumie to mało kto traktuje żużel jako prawdziwy sport.

Miastem biznesu póki co nie jesteśmy i sama promocja tego nie zmieni. Raczej nikogo nie oszukamy. Wysoka kultura i sztuka to armaty zbyt małego kalibru.

@@HH
Daj wątkowi szansę. Zobaczymy jak się rozwinie.
.:Professor:. no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2009, 02:37 PM   #27
Ostrovo
Registered User

Ostrovo's Avatar

Smile

Chyba taką dużą imprezą miał być smooth jazz. Mam nadzieję, że będzie on stałą pozycją w bydgoskim kalendarzu kulturalnym.

Sądzę, że wątek ma sens bo co jakiś czas urząd miasta podejmuje jakieś działania promocyjne. Zresztą nie tylko oni bo i TMMB też coś tam robi. Warto więc czasem się temu przyjrzeć.
Old December 30th, 2009, 04:24 PM   #28
marboro
marboro

Likes (Received): 4042

Quote:
Chyba taką dużą imprezą miał być smooth jazz. Mam nadzieję, że będzie on stałą pozycją w bydgoskim kalendarzu kulturalnym.

Sądzę, że wątek ma sens bo co jakiś czas urząd miasta podejmuje jakieś działania promocyjne. Zresztą nie tylko oni bo i TMMB też coś tam robi. Warto więc czasem się temu przyjrzeć.
Smooth jazz nigdy nie przyciagnie tysiecy turystow czy fanow tej muzyki do miasta. Owszem beda wzmianki w radiu troche w tv i to wszystko. Tlumy ma szanse przyciagnac znany artysta popowy typu Robbie Wiliams lub jakis znany zespol rockowy. No ale czy nas na to stac???nie neguje Smooth ale nie ma co zaklinac rzeczywistosci ale to nie droga do sciagniecia ludzi z innych miast.
marboro no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2009, 05:31 PM   #29
paig1
Registered User

Teraz zrobila sie jakas glupia moda na promowanie miasta przez jeden koncert. Miasto daje wielka kase, artysta wystepuje, ludzie maja radoche za darmo i tyle. To nie jest zadna promocja, a wg mnie wrecz glupota. Tylko Open'er jako impreza na dlugo daje rozglos, ale to dzieki swojej cyklicznosci i oryginalonosci.
paig1 no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2009, 05:33 PM   #30
Do roboty za 5 złoty!

Coraz więcej imprez jest organizowanych w Polsce i Macy Gray to trochę za mało. Impreza fajna, ale jednak nie została zauważona w mediach. Myślę, że gdybyśmy nie rozdrabniali się na różne mniejsze imprezki to byłaby szansa.
Old December 30th, 2009, 05:53 PM   #31
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Likes (Received): 776

No cóż przy skończonym budżecie jest to trudne bo i małe imprezy są potrzebne. Z drugiej jednak strony myślę , że możnaby na pewno poprawić alokację środków - pamiętacie wiewióry? Z tego co pamiętam to jeden wiewiór kosztował tyle co wszystkie tegoroczne anioły razem wzięte...
Old December 30th, 2009, 06:06 PM   #32
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 3629

Quote:
Poczekajmy na gwiazdy kolejnej edycji.

Osobiście podoba mi się pomysł z płytami CD:

http://www.empik.com/flower-power-muzyka,prod29220100,p

Po tym jednak nie widać wkładu Bydgoszczy - dopiero trzymając płytę w ręku (druga strona) widzimy logo Bydgoszczy. Pomysł wymaga jednak dopracowania: powinna być w środku wzmianka o Bydgoszczy jako mieście muzyki.

Nie znam kosztów współudziału przy produkcji tego dzieła, trudno mi więc oceniać współczynnik koszty \ efekty. Ogólnie jednak dorzucanie się do płyt za umieszczenie tam wzmianki o mieście i loga wydaje mi się fajne.

Quote:
Originally Posted by ethanak View Post
No cóż przy skończonym budżecie jest to trudne bo i małe imprezy są potrzebne. Z drugiej jednak strony myślę , że możnaby na pewno poprawić alokację środków - pamiętacie wiewióry? Z tego co pamiętam to jeden wiewiór kosztował tyle co wszystkie tegoroczne anioły razem wzięte...
Przy tak dużym budżecie nie trudno o wpadki. Idea była dobra moim zdaniem, podobnie jak z biegaczami. Może gdyby artysta stworzył coś bardziej dynamicznego to pomysł przyjąłby się. Rzeźby z kwiatów też są piękne, ale chyba wiewiórka ze względu na swój kształt nie pasuje do tego.

Mi zawsze marzyło się coś innego: przywiązuję dużą wagę do teledysków - lubię sobie coś "fabularnego" pooglądać. Fajnie byłoby nagrać komuś znanemu teledysk w mieście - nie chodzi mi o PTAKY, których prawie nikt nie zna. O kogoś rozpoznawalnego np. nawet Feel może być. Ludzie tego słuchają, czemu nie?

Oczywiście szczytem marzeń byłoby nagranie klipu w Bydzi dla jakiejś światowej sławy np. Metallica czy cuś. Albo U2 na BRE banku: Bono wskakuje do Brdy, rzeka wysycha (coś jak u Mojżesza) on śpiewa dalej, kamera wiruje dookoła niego, w tle przemyka co chwile przechodzący, poczta, spichrze... ja macham na moście.

Dobra! Popłynąłem jak solar w lipcu, ale chodziło mi o nakreślenie pewnego pomysłu.
Old December 30th, 2009, 06:25 PM   #33
Do roboty za 5 złoty!

Wszystko fajnie tylko miasto powinno mieć pewnie jakiś okreslony target. Może się mylę, ale Feel to zespół dziewczynek w wieku 13-15 lat, chyba. Trzeba sie zastanowić czy to w ogóle miałoby sens.

Moim marzeniem jest Bydgoszcz jako miasto targów i kongresów. No ale cóż, mamy póki co obiekty w Myślęcinku, a to trochę mało.
Old December 30th, 2009, 07:00 PM   #34
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Quote:
Originally Posted by .:Professor:. View Post
Wszystko fajnie tylko miasto powinno mieć pewnie jakiś okreslony target. Może się mylę, ale Feel to zespół dziewczynek w wieku 13-15 lat, chyba. Trzeba sie zastanowić czy to w ogóle miałoby sens.

Moim marzeniem jest Bydgoszcz jako miasto targów i kongresów. No ale cóż, mamy póki co obiekty w Myślęcinku, a to trochę mało.
Na globalną wizję mnie nie stać, to nie mój przedział wiedzy. Mówię o pojedynczych pomysłach (tutaj doczepionych pod miasto muzyki).

Ja widzę bydgoszcz jako miasto nowoczesne i ekologiczne. (Szklane spichrze, tramwaj na energię słoneczną... do tego hala w myślęcinku z elewacją roślinną - do tego sama lokalizacja w lesie). Nasze wysokotechnologiczne Lucenty i Atosy można pod to doczepić.

Tyle, że to moje gdybanie - poruszam się po omacku, jak większość z nas.
Old December 30th, 2009, 07:01 PM   #35
morus1000
BUS & KM Bydgoszcz

Likes (Received): 258

Bydgoszcz się reklamowała w TV Biznes , TVN CNBC Biznes i z czego co pisało w jednym z artykułów ma się reklamować w CNN International.
morus1000 no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2009, 07:10 PM   #36
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Taka anegdotka. Byłem na targach w Poznaniu w tym roku. Do stanowiska Bydgoszczy i Torunia podeszła tamtejsza telewizornia. Babka pyta: co ciekawego macie do zaoferowania. Toruń wyskakuje z gotykiem na dotyk, ja z solarem. Dziennikarka: wszyscy mówią, że mają ładne stare centrum. No i wybrała mnie. Coś tam o "Słoneczniku" popaplałem, o biletach w cenie tych MZK itd. Osobiście tej stacji nie znałem, ale uświadomiono mnie potem, że w regionie ma sporą oglądalność.

Następnego dnia zaskoczenie: kilka osób (nie jedna, nie dwie...) podeszło do stanowiska i pytało o to - co najważniejsze - wspominało o materiale w TV. Było gadanie pokroju: Poznań nie dba tak o rzekę, a wy takie fajne macie itd.

Pomyślałby ktoś, że tak niewielka rzecz zwróci uwagę, zostanie zapamiętana chociaż przez dzień i poruszy kogoś do odbycia rozmowy na ten temat następnego dnia?

Dlatego czasem wydaje mi się, że enigmatyczne hasła pokroju: miasto biznesu, kultury, sportu, na wodzie nie są dobre. Lepiej użyć szczegółu: miasto z solarem. Ktoś zapamięta to, a jak przyjedzie trzeba tylko zadbać by poznał też inne aspekty.

Ale jak już mówiłem: nie znam się.
Old December 30th, 2009, 07:18 PM   #37
sharky_88

sharky_88's Avatar

Likes (Received): 57

Quote:
Zgadzam się, że żużel to chyba jedno z bardziej wyraźnych skojarzeń, tylko to jedna grupa docelowa - miłośnicy żużlu ale faktycznie zawsze jest to coś. Ja bym dodał wioślarstwo chociaż ten sport jest mało popularny jednak według mnie Bydgoszcz jest potęgą pod tym względem.
Quote:
Biorac pod uwage jedynie najczesciej wskazywane skojarzenia można powiedziec, że Bydgoszcz przywodzi Polakom na myśl przede wszystkim:
Miasto/duże miasto/znane - 12%
Żużel/tor żużlowy/mistrzostwa żużlowe/klub żużlowy - 8%
Położenie/położenie geograficzne - 4%
Wyniki pochodza z badania przeprowadzonego przez IMAS International jako czesc ankiety wielotematycznej.
Badania zrealizowano metoda wywiadu kwestionariuszowego In home we wrzesniu 2008
na reprezentatywnej kwotowej grupie Polaków w wieku 15 lat i wiecej lat (n=1003).

Pełen raport:
http://www.imas.pl/files/raporty/IMAS-Bydgoszcz2008.pdf
sharky_88 no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2009, 07:23 PM   #38
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

W wątku o skojarzeniach najczęściej pojawia się BRE, Gollob i ja.
Old December 30th, 2009, 07:40 PM   #39
sharky_88

sharky_88's Avatar

Likes (Received): 57

A to jeszcze świeżutkie: http://www.press-service.com.pl/gfx/..._bydgoszcz.pdf

Quote:
Liczba materiałów prasowych w podziale na publikacje z tytułów regionalnych i ogólnopolskich:
Publikacje ogólnopolskie 21,12%
Publikacje regionalne 78,88%

Rodzaje informacji przedstawianych w artykułach, w których występuje nazwa Bydgoszcz:

8868 sport (34%)
4458 kultura (17%)
4004 inwestycje (15%)
2588 promocja (10%)
2174 biznes (8%)
2044 turystyka (8%)
1339 kryzys (5%)
808 bezrobocie (3%)
sharky_88 no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2009, 07:50 PM   #40
Do roboty za 5 złoty!

@zonc
To byla pewnie telewizja WTK (Winogradzka telewizja kablowa)
Miasto z solarem to według mnie mało. Miasto ekologiczne to już coś. Jeśli oczywiście jest poparte konkretnymi inwestycjami. Ale to melodia przyszłości.

Czy uważacie, że na dzień dzisiejszy Bydgoszcz ma coś co nadawałoby się jako taki główny punkt promocji? Jest w mieście coś takiego co mogłoby je wypromować?
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bydgoszcz, marketing terytorialny, promocja, turystyka

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules