[Bydgoszcz] Promocja miasta - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 18 votes, 5.00 average.
Old January 2nd, 2010, 05:23 PM   #101
partyzantka
o mój Śląsku

partyzantka's Avatar

Likes (Received): 3580

bardziej chodzi mi o przyjęcie jakiegoś wspólnego frontu, a nie, jak do tej pory, tutaj słyszymy, że Bydgoszcz sportem stoi, potem, że to wodne miasto, a na koniec TMMB wyrywa się z billboardami o grodzie Kazimierza Wielkiego...

Ta piosenka powstała za z Unii Europejskiej pieniądze. Zawiera wiele ułatwień i udogodnień. Napisana została w taki sposób, aby nieprzeczytanie jej nie uniemożliwiało zabrania w tej sprawie głosu i wypowiedzenia się na forum. Na koniec proponujemy państwu praktyczną w formułowaniu krytycznych uwag pomoc, proponujemy kilka poglądów do posiadania gotowych, które głos krytyczny w dyskusji internetowej lub towarzyskiej zabrać pozwolą, należy wyłącznie za pomocą wytnij/wklej opcji uważać te, które wydają nam się najbardziej swoje.
partyzantka no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 2nd, 2010, 06:15 PM   #102
.:Professor:.
Do roboty za 5 złoty!

.:Professor:.'s Avatar

Likes (Received): 0

Woda to nasz największy skarb. Trzeba jeszcze bardziej zwrócić Bydgoszcz w stronę rzeki. Pozytywne jest to, że w tym temacie sporo się dzieje. Bagrowanie, marina, bulwary. Gdyby połączyć pomysł Danthebest i wodę może wyjść coś całkiem spoko. Woda, natura, ekologia czego chcieć więcej

Przydałby się jakis większy plan zagospodarowania terenów położonych nad Brdą.
.:Professor:. no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2010, 09:28 PM   #103
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Likes (Received): 776

Miasto powinno dążyć jak najszybciej do tego, żeby Brda oraz oba kanały na całym odcinku miejskim miały w 100% zagospodarowane brzegi. Może nawet udałoby się odtworzyć zasypany kawałek Starego Kanału - niekoniecznie w dawnej formie. Możnaby też pomyśleć o zagospodarowaniu jakiegoś znacznego terenu a'la Floryda - z siecią małych kanałów gdzie każdy miałby dostęp do wody i pomościk przy samym domu...
Advertisement

Old January 2nd, 2010, 11:15 PM   #104
Din Sevenn
Persona non grata

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 5199

Quote:
Możnaby też pomyśleć o zagospodarowaniu jakiegoś znacznego terenu a'la Floryda - z siecią małych kanałów gdzie każdy miałby dostęp do wody i pomościk przy samym domu...
Np. Od mostu Kazimierza Wielkiego do Brdyujścia oba banki Brdy nadają się na takie budownictwo rodem z delty Misipisi... Aż sam bym sobie chatę sprawił tam, siedziałbym na ganku w kapelucie na łbie, w łapie gitara, obok fuzja i butelka whiskey...
Old January 2nd, 2010, 11:33 PM   #105
a_weirdo
łowca hotdogów

Likes (Received): 185

Quote:
Originally Posted by .:Professor:. View Post
Woda to nasz największy skarb.
Czyli, nawet, jeśli wyjdzie wszystko, co sobie wymyśliliśmy na najbliższe sto lat, to i tak ustawiamy się za obecnym Gdańskiem, Gdynią, Sopotem, Kołobrzegiem, Szczecinem, Giżyckiem, Piszem, Mikołajkami, Ustką, Łebą, Kołobrzegiem, Wrocławiem, żeby tylko ważniejsze polskie miasta wymienić. Ale za to będziemy się starać wyciągnąć z tego trochę więcej niż Nakło.

a_weirdo no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2010, 11:35 PM   #106
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

<iframe width="425" height="350" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="http://mapy.google.pl/maps?f=q&amp;source=s_q&amp;hl=pl&amp;geocode=&amp;q=florida&amp;ie=UTF8&amp;hq=&amp;hnear=Floryda,+Stany+Zjednoczone&amp;ll=27.664827,-81.515754&amp;spn=0.01028,0.022638&amp;t=h&amp;z=16&amp;output=embed"></iframe><br /><small><a href="http://mapy.google.pl/maps?f=q&amp;source=embed&amp;hl=pl&amp;geocode=&amp;q=florida&amp;ie=UTF8&amp;hq=&amp;hnear=Floryda,+Stany+Zjednoczone&amp;ll=27.664827,-81.515754&amp;spn=0.01028,0.022638&amp;t=h&amp;z=16" style="color:#0000FF;text-align:left">Wyświetl większą mapę</a></small>
Old January 2nd, 2010, 11:45 PM   #107
.:Professor:.
Do roboty za 5 złoty!

.:Professor:.'s Avatar

Quote:
Originally Posted by a_weirdo View Post
Czyli, nawet, jeśli wyjdzie wszystko, co sobie wymyśliliśmy na najbliższe sto lat, to i tak ustawiamy się za obecnym Gdańskiem, Gdynią, Sopotem, Kołobrzegiem, Szczecinem, Giżyckiem, Piszem, Mikołajkami, Ustką, Łebą, Kołobrzegiem, Wrocławiem, żeby tylko ważniejsze polskie miasta wymienić. Ale za to będziemy się starać wyciągnąć z tego trochę więcej niż Nakło.

Dostępu do morza nie wykopiemy, ale może udałoby się wywołać proste skojarzenia z rzeką, bulwarami, barkami, jachtami, mariną, itd Z tym się raczej żadne więszke polskie miasto nie kojarzy

Może się mylę ale promocja to chyba nie jest konkurs, kto ma więcej litrów na mieszkańca.
.:Professor:. no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2010, 11:51 PM   #108
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Quote:
Originally Posted by a_weirdo View Post

No kurcze Wenecja czy Amsterdam też nie ma jakiś innych konotacji poza wodą. No może Amsterdam
Old January 3rd, 2010, 12:16 AM   #109
partyzantka
o mój Śląsku

partyzantka's Avatar

ale Bydgoszcz ma i można to sprytnie wykorzystać.

Ta piosenka powstała za z Unii Europejskiej pieniądze. Zawiera wiele ułatwień i udogodnień. Napisana została w taki sposób, aby nieprzeczytanie jej nie uniemożliwiało zabrania w tej sprawie głosu i wypowiedzenia się na forum. Na koniec proponujemy państwu praktyczną w formułowaniu krytycznych uwag pomoc, proponujemy kilka poglądów do posiadania gotowych, które głos krytyczny w dyskusji internetowej lub towarzyskiej zabrać pozwolą, należy wyłącznie za pomocą wytnij/wklej opcji uważać te, które wydają nam się najbardziej swoje.
Old January 3rd, 2010, 02:22 AM   #110
truman-lodge
Człowiek-instytucja

truman-lodge's Avatar

Likes (Received): 782

Quote:
Originally Posted by marboro View Post
Na pierzeje byl pomysl aby elewacja byla sciana opadajacej wody.Dlaczego nie. Trzeba sie na cos zdecydowac bo jak na razie to chwytamy sie wszystkiego i niczego.
Jeśli pierzeja miałaby wyglądać tak, jak ta z konkursu, to ja wysiadam.
Jeśli ściana opadającej wody miałaby działać na takiej zasadzie, jak międzybetonie, to ja wysiadam.

---

Moje hasło: 'Miasto połowicznych rozwiązań'

Przykłady:
Niedawno remontowana ulica Focha:
- przejścia podziemnego przy Savoyu nie ma, bo koszty
- przejścia 'podziemnego' (pod mostami Solidarności) dla przystanków przy Operze nie ma, bo koszty i niepełnosprawni. Są za to kolejne światła.
- chodniki w salonie miasta wyłożone kostką, ładną bo ładną, ale taką, którą każdy może mieć przed garażem. Dla porównania - na ryneczku w Starym Fordonie znajdziemy przyzwoite granitowe płytki.

Brak budynków biznesowych w mieście? Proszę bardzo - otrzymujemy absurdalny wręcz gołębnik DanHouse, niewiele lepszy Biznes Park. Ukochane dziecko zonca - całkiem przyzwoity F262 gdzieś w połowie drogi między piekłem a niebem. A centrum stoi odłogiem...

Mało hoteli? Mamy nowe hotele!
Holiday Inn - nie wiem, czy cieszyć się jakimkolwiek ruchem w interesie, czy smucić kolejnym niskim... blokiem.
Hilton -
Młyny -

Estetyka miasta latem? Mamy wiewióry, mieliśmy biegaczy, mamy kwietniki na mostach, mamy ukwiecone ronda; mamy kwietne piramidy na Mostowej, wyglądające cokolwiek groteskowo na krzywym i spękanym asfalcie.

Jest byczo.

---

Teraz mniej złośliwie: uważam pomysł z wykorzystaniem Brdy za bardzo trafny. Wymaga on jednak poniesienia ogromnych nakładów, choćby na przywrócenie do życia bulwarów między mostami Bernardyńskim i Pomorskim, a w zasadzie ich zbudowanie od nowa, razem z tymi od wiaduktów nad Unii Lubelskiej do mostu Sulimy-Kamińskiego.
Wyspa - przez najbliższy rok nie ma co w ogóle jej komukolwiek pokazywać
Marina - OK, niech już tylko powstanie
Bagrowanie - OK
Kanaliki - świetne, tylko bajecznie drogie
Ponadto potrzeba wielu imprez, jak np. 'Ster na Bydgoszcz', rozsławiających Wodne Miasto Bydgoszcz.
I efektownego oświetlenia elewacji i bulwarów nad rzeką.
A mój ulubiony własny pomysł, to utworzenie regularnych rejsów turystycznych Starym Kanałem, np. od r. Grunwaldzkiego do Nakła. Wymagałoby odnowienia sypiących się śluz i zmiany przebiegu rur [ciepłowniczych? czy jakich?] przy V śluzie; być może jeszcze jakichś kosztów. Ale jaka atrakcja!

Na marginesie - zabawne jest tworzenie tak pięknych wizji rozwoju. Gdy ja stworzyłem swoją własną, okazało się, że w same remonty/rewitalizacje trzeba by wpompować od zaraz jakieś 4-5 mld zł. Ach, jak przyjemnie sobie pomarzyć
Dobranoc.
truman-lodge no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2010, 10:19 AM   #111
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Likes (Received): 118

Quote:
Originally Posted by Piotr-Stettin View Post
Bydgoszcz skojarzyły tylko dwie osoby. Dlaczego tak mało?
Bo bydgoscy forumowicze są nieaktywni na forum międzynarodowym. Sopot też znają tylko dwie osoby...

Quote:
Originally Posted by ethanak View Post
Na Festiwalu Smaku w Grucznie blisko 40 tys...
Nie wiem czy tyle było, ale jeśli, to przez dwa dni. Na Madonnie w jednym czasie.
Old January 3rd, 2010, 11:07 AM   #112
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 3629

Quote:
Originally Posted by truman-lodge View Post
Przykłady:
Niedawno remontowana ulica Focha:
- przejścia podziemnego przy Savoyu nie ma, bo koszty
Raczej miasto świetnych decyzji!

Przejścia podziemne się powinno likwidować, a nie budować.

PS Myślisz, że ktoś doczytał dalej niż do 6 linijki?
Old January 3rd, 2010, 11:40 AM   #113
Mosee
Registered User

Mosee's Avatar

Likes (Received): 1

Za dwa lata będziemy świętować 666 lecie miasta Bydgoszczy. Wiem, że do tego czasu w ekipie rządzącej sporo się może zmienić, ale czy ludzie od promocji mają chociaż wizje jak wykorzystać taki atut?
Europejska stolica mocnego grania w roku 2012?
Coś rozmiarów Rock in Rio?
Mosee no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2010, 11:50 AM   #114
partyzantka
o mój Śląsku

partyzantka's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mosee View Post
Za dwa lata będziemy świętować 666 lecie miasta Bydgoszczy. Wiem, że do tego czasu w ekipie rządzącej sporo się może zmienić, ale czy ludzie od promocji mają chociaż wizje jak wykorzystać taki atut?
wątpię, ponieważ:

1) to zaraz obudziłoby sprzeciw niektórych mieszkańców, że negatywne skojarzenia z Szatanem, złem, piekłem i nie wiadomo czym jeszcze;
2) wielkich festiwali szeroko rozumianej muzyki rockowej w kraju jest dość [Woodstock, Jarocin, Węgorzewo, OFF, Heineken, Hunterfest, Ostróda itd., itp...]

@ zonc : tak, ja doczytałam do końca.

Old January 3rd, 2010, 12:23 PM   #115
krystiand
Bydgoszcz w budowie

krystiand's Avatar

Likes (Received): 13519

Quote:
Originally Posted by zonc View Post
Raczej miasto świetnych decyzji!

Przejścia podziemne się powinno likwidować, a nie budować.

PS Myślisz, że ktoś doczytał dalej niż do 6 linijki?
Dlaczego twierdzisz, że powinno się likwidować?

PS. Ja przeczytałem wszystko
krystiand no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2010, 12:33 PM   #116
Din Sevenn
Persona non grata

Din Sevenn's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mosee View Post

\m/
Legendy ciężkiego grania na Łuczniczce, jestem za!!!
Old January 3rd, 2010, 12:41 PM   #117
volkhen
Registered User

Chcecie wojny z Radiem Maryja? Pomysł świetny, ale w polskim społeczeństwie niemożliwy do zrealizowania...

Plotery solwentowe

Bydgoszcz na starej fotografii - Zapraszam do współtworzenia strony!
volkhen no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2010, 12:49 PM   #118
Din Sevenn
Persona non grata

Din Sevenn's Avatar

Z Radiem Maryja? Byłoby miło W kwestii konkurencji Bydgoszczy i Torunia nabiera kolejnych znaczeń. Wszystko układa się w logiczną całość
Old January 3rd, 2010, 12:51 PM   #119
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 3629

NERGAL honorowym obywatelem miasta!

YEAH!!

KAKA, DEMONA!

PS Miałem kiedyś taki pomysł... od mostu Sulimy do BRE zrobić gigantyczną fontannę z laserami. Każdego dnia o 21 pokaz: woda tryska z brzegu do Brdy. Kręci się i wiruje - jak Krizikowe Fontanny w Pradze.
Old January 3rd, 2010, 01:07 PM   #120
Din Sevenn
Persona non grata

Din Sevenn's Avatar

Quote:
NERGAL honorowym obywatelem miasta!
Taaaa Behemoth na otwarcie jak najbardziej, ale honorowym obywatelem Bydgoszczy powinien zostać sam Pan i Władca czyli Ozzy Osbourne!

Co do laserowej fontanny, to ogólnie ok, ale nie przy BRE. Jakoś zbyt gęsty natłok wszystkiego by tam był, wg mnie. To już lepiej po drugiej stronie mostu.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bydgoszcz, marketing terytorialny, promocja, turystyka

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules