[Bydgoszcz] Promocja miasta - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 18 votes, 5.00 average.
Old January 3rd, 2010, 01:10 PM   #121
a_weirdo
łowca hotdogów

Likes (Received): 185

Quote:
Originally Posted by schabzkoscia View Post
Nie wiem czy tyle było, ale jeśli, to przez dwa dni.
No tak, jeszcze noclegi doszły. To ważne.
a_weirdo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 3rd, 2010, 01:27 PM   #122
Skumulowane Zuo
Radvan

Skumulowane Zuo's Avatar

Likes (Received): 21

Wyjdźmy może czasem z naszej biednej (bidnej) starówki... Mamy genialne Śródmieście. Nikt nie chce z niego zrobić coś na wzór krakowskiego Kazimierza? Czemu miasto nie chce tutaj działać? Czemu nie można zrobić fontanny medialnej z laserami i bajerami na Brdzie za mostami Focha? Na pewno WSG swoje pieniądze też by wrzuciło bo mają dużo. Nie reklamujmy chamsko naszej starówki bo nie dziwię się, że wszyscy wolą jechać do Torunia. Pokażmy Śródmieście, to nasz atut. Równie dobre widziałem tylko w Krakowie (liga wyżej) i Wrocławiu (prawie jak nasze) Mamy Starówkę z lukami, zabudujmy ją budynkami z naszej epoki a nie jakimiś "sowami". To co stare, niech stare będzie, ale nie sztuczne. Nikt nie ma ochoty mieszkać w Dinseylandzie ;/

@zonc - z fontanną to poważnie We Wrocławiu robi furorę
z całego świata - tamta strona.
Skumulowane Zuo no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2010, 01:28 PM   #123
partyzantka
o mój Śląsku

partyzantka's Avatar

Likes (Received): 3580

Quote:
Originally Posted by Din Sevenn View Post

Co do laserowej fontanny, to ogólnie ok, ale nie przy BRE. Jakoś zbyt gęsty natłok wszystkiego by tam był, wg mnie. To już lepiej po drugiej stronie mostu.
na placu Teatralnym, na przykład?

Ta piosenka powstała za z Unii Europejskiej pieniądze. Zawiera wiele ułatwień i udogodnień. Napisana została w taki sposób, aby nieprzeczytanie jej nie uniemożliwiało zabrania w tej sprawie głosu i wypowiedzenia się na forum. Na koniec proponujemy państwu praktyczną w formułowaniu krytycznych uwag pomoc, proponujemy kilka poglądów do posiadania gotowych, które głos krytyczny w dyskusji internetowej lub towarzyskiej zabrać pozwolą, należy wyłącznie za pomocą wytnij/wklej opcji uważać te, które wydają nam się najbardziej swoje.
partyzantka no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 3rd, 2010, 01:33 PM   #124
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Likes (Received): 776

Quote:
Originally Posted by Mosee View Post
Za dwa lata będziemy świętować 666 lecie miasta Bydgoszczy. Wiem, że do tego czasu w ekipie rządzącej sporo się może zmienić, ale czy ludzie od promocji mają chociaż wizje jak wykorzystać taki atut?
Europejska stolica mocnego grania w roku 2012?
Coś rozmiarów Rock in Rio?
Najpierw pytanie - Czy jesteś fanem "ostrego grania"?
Jeśli tak to czy w 2009 roku w Bydgoszczy miało miejsce jakieś wydarzenie które Ciebie jako fana ostrych brzmień by ucieszyło?
Old January 3rd, 2010, 01:38 PM   #125
Skumulowane Zuo
Radvan

Skumulowane Zuo's Avatar

Quote:
Originally Posted by partyzantka View Post
na placu Teatralnym, na przykład?
Oby nie w pobliżu Starego Rynku. Tam jest masa wszystkiego, wszystkie rzeźby, pomniki, jacyś Twardowscy i choinki, amfiteatry z rezerwatem Strigiformes. Za dużo tego. Nawet nie wiecie jak się cieszę, że chociaż Potop wraca, w końcu ktoś zajdzie dalej niż za nasze coraz bardziej "wystylizowane" Stare Miasto.
Old January 3rd, 2010, 01:42 PM   #126
ursusso
Registered User

ursusso's Avatar

Likes (Received): 65

Oczywiście! A Dream Theater i Opeth w Łuczniczce? Nie pierwszy zresztą raz DT odwiedził Bydgoszcz Wydaje mi się, że możnaby zrobić z tego małą bydgoską tradycję - co roku jakiś światowej klasy zespół w Łuczniczce. A o dużych koncertach mówiąc - nie zapominajmy o Australian Pink Floyd Show, który też przecież był nie lada wydarzeniem (o ile nie większym) w światku fanów rockowego grania.

PS. Witam serdecznie wszystkich forumowiczów
ursusso no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2010, 01:50 PM   #127
partyzantka
o mój Śląsku

partyzantka's Avatar

poza tym, Bydgoszcz i tak ma atrakcyjniejszą ofertę muzyczną niż choćby Toruń.

Ta piosenka powstała za z Unii Europejskiej pieniądze. Zawiera wiele ułatwień i udogodnień. Napisana została w taki sposób, aby nieprzeczytanie jej nie uniemożliwiało zabrania w tej sprawie głosu i wypowiedzenia się na forum. Na koniec proponujemy państwu praktyczną w formułowaniu krytycznych uwag pomoc, proponujemy kilka poglądów do posiadania gotowych, które głos krytyczny w dyskusji internetowej lub towarzyskiej zabrać pozwolą, należy wyłącznie za pomocą wytnij/wklej opcji uważać te, które wydają nam się najbardziej swoje.
Old January 3rd, 2010, 02:27 PM   #128
ivica
praktitioner

ivica's Avatar

Likes (Received): 18

dodac do tego Propain ktory gral w Lizardzie
ivica no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2010, 02:28 PM   #129
Mosee
Registered User

Mosee's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Najpierw pytanie - Czy jesteś fanem "ostrego grania"?
Niekoniecznie. Ale wole to niż bande zaćpanych dresów z szesnastoletnimi panienkami z sianem na głowie jak i w niej.
Quote:
Jeśli tak to czy w 2009 roku w Bydgoszczy miało miejsce jakieś wydarzenie które Ciebie jako fana ostrych brzmień by ucieszyło?
Poza DT i Opeth był jeszcze Ian Paice. (Ja tam nie mam wygórowanych wymagań mnie cieszy i koncert Kultu na otrzęsinach i chór Aleksandrowa :])

Jakby nie patrzeć w Polsce jest duże zapotrzebowanie na ciężką muzykę. Ludzie cały kraj potrafią przejechać, żeby zobaczyć swoich ulubieńców. (zreszta na Madonne czy Snoop Dogg'a też- więc żaden argument)

Chodziło mi raczej o to, że miasto dba raczej o "okrągłe" rocznice, a może warto by było się zająć jednoznacznie kojarzącą się liczbą by narobić troche szumu w mediach. Przynajmiej raz by było o nas głośno. :P

[edit]
Quote:
poza tym, Bydgoszcz i tak ma atrakcyjniejszą ofertę muzyczną niż choćby Toruń.
A czemu porównujesz do mniejszych miast? Lepiej by było sprawdzić czy mamy lepsza ofertę względem Szczecina... A tego akurat nie śledze- chociaż mam wrazenie, że w minionym roku działo się sporo.
Mosee no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2010, 02:48 PM   #130
Skumulowane Zuo
Radvan

Skumulowane Zuo's Avatar

Przypominam, że Bydgoszcz jest większa od Lwowa o 4km2 i nawet o wiele od Strasbourga (w tym pod wzgledem ludności), więc raczej wielkość nie przesądza o sławie, a jakość Brakuje nam spektakularnych występów... Jakoś Poznań potrafi zaprosić Nelly Furtado, albo moje ukochane NIN. Czemu Bydgoszcz nie zaprosi kogoś sławnego, ale z pop kultury? Wiem, że to nie jest jakieś górnolotne, ale dobrze sprzeda się w świecie... Może czas na porządną, ale dobrą komercję? Przecież mamy taki potencjał...
Old January 3rd, 2010, 03:16 PM   #131
scumbag
Registered User

scumbag's Avatar

Likes (Received): 0

skye edwards, smooth jazz, ian piece w takie rzeczy powinnniśmy iść, nie stać nas (w sumie po co?) na gwiazdy popu z prawdziwego zdarzenia i jak sie ograniczymy do małomiasteczkowych hitów na czasie i jakiś stachurskich na łucznicze to target jeśli chodzi o przaśny pop będzie wyrobiony myśle, moglibyśmy się wyspecjalizować w ogranizacji imprez o charakterze bardziej nastrojowym, bydgoszcz jako miasto z soulem, muzyką klasyczną to byłoby coś, co moglibyśmy sprzedać,
raz na rok wydać kapuche na jakąś erykhe badu albo inną norah' jones i jest klawo
wyspa to świetne miejsce na tego typu imprezy i to niekoniecznie z kolorowymi balonikami tvp2
zamiast zapychac rynek jarmarcznymi scenami, wystawą łódek czy kolesiami grającymi na harmonijkach z widownią wciśniętą w ławki jak z ogródków piwnych
nie ma sensu sie rozdrabniać, bo imprezy wymienione przeze mnie wyżej w negatywnym świetle to coś czym możemy zaświecić przed nakłem albo chodzieżą a nie o to chyba chodzi
scumbag no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2010, 03:41 PM   #132
danthebest
Metropolia Bydgoska

danthebest's Avatar

Likes (Received): 482

Hehe, zgadzam się z przedmówcą, taka promocja z doskoku ma swój urok, ale....

Fajnie, jeśli znalazłby się jakiś organizator wykładający pieniądze na gwiazdę światowego formatu. Mamy jednak świadomość, że w naszych realiach takich organizatorów raczej nie będzie i trzeba to zorganizować za nasze, miejskie pieniądze.

W takim wypadku nie wiem czy Bydgoszcz dobrze ogrzeje się w pojedycznym występie kogoś naprawdę znanego. Zaproszenie raz takiej Britney Spears, to promocja nie tyle Bydgoszczy, co Britney Spears.
Wątpię, czy ktokolwiek w Europie będzie wskazać Bydgoszcz wśród setek miejsc, gdzie ta gwiazda wystąpiła. A takich gwiazd światowego formatu są przecież dziesiątki.

Mieliśmy w ostatnich latach wysyp gwiazd w Polsce. Nie jestem ignorantem, a oprócz Kylie w Stoczni i Madonny na Służewcu nie mogę skojarzyć kto gdzie jeszcze występował w ostatnim roku. A wydano przecież fortuny na promocję.

Niewielu najwiekszych fanów potrafi z pamięci wyrecytować całą trasę koncertową swojego idola. Jeśli tydzień wcześniej odbył się koncert gwiazdy pod Berlinem czy Monachium, to czy Niemca obchodzi gdzie jeszcze?

Takie rzucenie się na wielką gwiazdę przynosi oczywiście większy oddźwięk w mediach niż mniejsze koncerty, ale potrafi wypróżnić miejską kasę na podobne imprezy. I co potem?

Zamiast rzucania się na największe gwiazdy z doskoku, moim zdaniem lepiej budować konsekwentną markę cyklicznych koncertów/festiwali. Powoli rokrocznie przekonywać do siebie rzesze fanów, którzy zaczynają kojarzyć nie tylko występujące gwiazdy, ale przede wszystkim cały festiwal i miejsce w którym się on odbywa. I taka osoba wraca w to samo miejsce z tego powodu, że jej się dobrze kojarzy.

Promocja wtedy o wiele łatwiejsza i konsekwentna, bo opiera się w części na promocji z poprzednich lat. W ten sposób uzależniamy od siebie coraz większe grupy ludzi, którzy przyjeżdżają dla samej marki festiwalu. A jak marka festiwalu większa, to łatwiej trafia do gwiazd, sponsorów i mediów. I wtedy już tylko pilnować, żeby nic nie zepsuć.

Do takich skowronków w Bydzi zaliczyłbym m.in. Low Fi Festiwal, który przy zapale młodych ludzi przede wszystkim z "George Dorn Screams" potrzebował tylko trochę kopnięcia. Trzeba chyba iść w Smooth Jazz Festiwal, było już nieźle w ostatnim roku.

Może coś z połączenia Steru na Bydgoszcz z tegorocznym Jean Michelem Jarre - czyli muzyka na wodzie, pływające barki z efektami dźwiękowymi, lasery, światła, żyjące bulwary od Opery przez Wyspę Młyńską do Bernardyńskiej, liczne sceny na nabrzeżu i wodzie i na koniec jakaś niezła gwiazda średniego formatu pokroju Amy Winehouse

Last edited by danthebest; January 3rd, 2010 at 03:51 PM.
danthebest no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2010, 03:57 PM   #133
Skumulowane Zuo
Radvan

Skumulowane Zuo's Avatar

Albo nie koniecznie ćpuńska... Scena elektro przyciagnie tłumu - wzór Opener w Gdyni. Idealnie wkomponowałoby się to w klimat imprezy na wodzi, połączonej z jakąś akcją ekologiczną, promocją zdrowej wody, jej oszczędzaniem. Wszak Bydgoszcz miastem wody? Nie tylko no ale co tam
Old January 3rd, 2010, 04:51 PM   #134
Din Sevenn
Persona non grata

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 5203

Quote:
dodac do tego Propain ktory gral w Lizardzie
Pro-Pain grał w Estradzie

Bydgoszcz ma bardzo ciekawą ofertę muzyczną dla fanów tego trochę ostrzejszego popu Mimo, że na forach muzycznych narzekanie jest wszechobecne, to jednak 2009 był bardzo przyjemny:
Prog rock zawsze był mocny w BDG dzięki działaniom Kuźni - w tym roku Dream Threater i Opeth na Łuczniczce to chyba wystarczająca rekomendacja?
O Mózgu ostatnio zrobiło się jakby ciszej niż w latach 90-tych, ale cała artystyczna Polska miejsce kojarzy i zawsze będzie już kojarzyć.
Bydgoszcz to zagłębie muzyki hard core - ośrodkiem jest Estrada - mieliśmy w 2009 gigi najprawdziwszych legend i klasyków gatunków: wspomniany Pro-Pain, ale też Madball i Cro-Mags. Małym, ale uważam, że ważnym wydarzeniem był też koncert PozerKill, na którym zagrały zespoły z najmłodszej generacji thrash metalu z Los Angeles.
Poza tym był Keith Caputo (z kultowego Life Of Agony) a z klasyki rocka mieliśmy Budgie i Iana Paice'a chociażby. Oby w 2010 było równie dobrze.
Old January 3rd, 2010, 04:53 PM   #135
Skumulowane Zuo
Radvan

Skumulowane Zuo's Avatar

Sam byłem na Pro-Pain
Old January 3rd, 2010, 05:05 PM   #136
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Likes (Received): 776

Zgadzam się z jednym - myślę, że powinniśmy pójść właśnie w kierunku bardzo znacznej nobilitacji Smootha - może Norah Jones? Oprócz tego mam nadzieję że Bydgoska Fabryka Muzyki stanie się imprezą cykliczną. Do tego faktycznie fajnie by było jakby udało się przyciągać do Bydgoszczy fanów cięższego brzmienia - Sonisphere w czerwcu '09 to była pod tym względem bajka - mi szczerze mówiąc w zupełności wystarczyłoby Megadeth
Dodajmy do tego Low Fi , Muzykę z Mózgu , Festiwal Operowy i Bydgoski Festiwal Muzyczny w Filharmonii i jest chyba całkiem nieźle. Brakuje tak naprawdę jakiegoś widowiska cyklicznego "światło,muzyka,dźwięk" - oczywiście związanego z Brdą i wodą - coś a'la urodziny miasta swego czasu które pozostały w mojej pamięci jako najlepszy pokaz jaki w życiu widziałem. Pozostałym festiwalom i wydarzeniom brakuje promocji - myślę że podstawowy problem to pozyskanie sponsorów. Tak więc mamy faktycznie miasto muzyki

Ja natomiast byłem niesamowicie zajarany koncertem Apollo440 który w dodatku był za darmo !!
Old January 3rd, 2010, 06:25 PM   #137
partyzantka
o mój Śląsku

partyzantka's Avatar

Norah Jones to byłoby coś ... (:

Bydgoszcz oferuje coś dla każdego, na razie, może warto promować się właśnie tak?
na miejskiej scenie klubowej się nie znam, ale w Łuczniczce są imprezy takie, jak enHouse czy enTrance.
na Rynku czy też przy Łuczniczce występują gwiazdy bardziej zbliżone do radio Eska.
Estrada ściąga szeroko rozumianych artystów rockowych, metalowych, hip hopowych, choć głównie sceny krajowej [w roku 2009 choćby Lao Che, Strachy na Lachy, O.S.T.R., Hey, T. Love, Vavamuffin, kapele metalowe (tym akurat mniej się interesuję), reggae].
Lizard idzie bardziej w stronę mniej znanych klimatów. Podobnie Mózg.
Filharmonia i Opera mają ofertą dla lubujących się w muzyce klasycznej.

gdyby zlać to w jeden front i dodać imprezy takie, jak Smooth, Low Fi [które chyba, niestety, w tym roku upadło?], Muzykę z Mózgu, urodziny BFM ... to byłoby miasto idealne muzycznie.

no i nie wspomnę o genialnych Juwenaliach - Kulturaliach, żadne miasto w kraju nie ma czegoś takiego

Old January 3rd, 2010, 06:40 PM   #138
Skumulowane Zuo
Radvan

Skumulowane Zuo's Avatar

Quote:
Originally Posted by partyzantka View Post
no i nie wspomnę o genialnych Juwenaliach - Kulturaliach, żadne miasto w kraju nie ma czegoś takiego
Czuję się jakbym mieszkał w Rio de Janeiro To co chłopaki? Już wszystko zgrywamy na igrzyska? Trzeba pozakładać nowe wątki ;>
Old January 3rd, 2010, 07:01 PM   #139
ursusso
Registered User

ursusso's Avatar

Likes (Received): 65

Może ludową inicjatywą przedstawić odpowiedniemu organowi usystematyzowane pomysły na wydarzenia kulturalno-muzyczne? Inna sprawa czy miałoby to wpływ na tego typu decyzje. Tak czy siak, warto nadać propozycjom ręce i nogi, zamienić słowo w ciało. Może jakaś sonda czy cuś ?
ursusso no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2010, 07:31 PM   #140
morus1000
BUS & KM Bydgoszcz

Likes (Received): 258

A do tego wydarzenia trzeba znależć dobrego patrona medialnego który by to promował w całej Polsce , Europie?
morus1000 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bydgoszcz, marketing terytorialny, promocja, turystyka

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules