[Bydgoszcz] Bydgoski Budżet Obywatelski - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old August 10th, 2015, 06:01 PM   #21
medyk
Registered User

medyk's Avatar

Likes (Received): 2164

Nie ma żadnej dyskusji, żadnego dialogu, lista wniosków jest de facto tajna aż do 14 września, do tego wybierane w niedemokratycznych wyborach Rady Osiedla, które w żaden sposób nie reprezentują mieszkańców, powiedzą nam na co głosować, żeby było prawomyślnie. Acha, a żeby nikt nie obrósł przypadkiem w piórka to może złożyć max jeden wniosek. Inaczej ktoś, którego dwa trzy albo cztery wnioski zostałyby wybrane, gotów byłby pomyśleć że wie co dobre dla miasta, a to przecież wiedzą tylko urzędnicy. Mam nadzieję że niczego nie pominąłem

O ile jest to różne od Budżetu Partycypacyjnego w Warszawie, gdzie wnioski od samego początku, od pierwszej wersji roboczej do samego końca są dla wszystkich dostępne do oglądania i komentowania na portalu warszawskiego BP, do tego odbyło się wiele spotkań, dyskusji a nawet maratonów pisania wniosków.

Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy
https://www.facebook.com/bydgoskirzecznikpieszych/

https://krew.info/licznik/signatures/sign_user1430.jpg

Arte liked this post
medyk no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 14th, 2015, 08:00 PM   #22
SIOUXR
Registered User

Likes (Received): 575

Szkoda, że nikt z włodarzy nie wpadł na coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=ZXs_93cLXWM , zresztą w Janikowie też dali radę http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz...l#BoxLokBydImg
moje dzieci są już za stare na takie zabawy ale kiedyś będą wnuki... a tak w 360 tysięcznym mieście jest jeden basen otwarty i kilka kąpielisk w odległości kilkunastu, kilkudziesięciu kilometrów.
SIOUXR no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2015, 12:11 AM   #23
o7o
Mariampol my village

Likes (Received): 437

Ten plac wodny w Tychach kosztował podobno 1,7 mln zł. Nawet największe osiedle w mieście nie ma takiej kwoty do wykorzystania w BBO.
Na os. Tatrzańskim w zeszłym roku w BBO wygrała inwestycja pn. "Staw rekreacyjny". I niestety nie zostanie zrealizowana - za droga.
Fordon może doczeka się takiego parku wodnego przy realizacji parku Akademickiego. Pomysł bardzo ciekawy. Trzeba go podrzucić radnym RMB, zwłaszcza tym od Rozwoju Fordonu.
Jednak z drugiej strony mają być budowane w mieście nowe baseny z dodatkami (nie tylko rura). A basen to atrakcja na cały rok, a nie tylko na kilka słonecznych miesięcy.
o7o no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 15th, 2015, 02:09 PM   #24
low1
Registered User

Likes (Received): 7722

Quote:
Informujemy, że projekt propozycji zadania w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 został przekazany do weryfikacji formalno-merytorycznej Wydziałom Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz miejskim jednostkom organizacyjnym, a także przekazany do zaopiniowania przez Radę Osiedla.

Pozdrawiamy.
Kto dostał taki e-mail?
low1 no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2015, 02:21 PM   #25
o7o
Mariampol my village

Dostałem w piątek rano podobnego emaila.

Lista zgłoszonych inwestycji dla os. Tatrzańskiego:
http://www.rotatrzanskie.bydgoszcz.p...ych-inwestycji

Nie wiadomo czy inne rady osiedli opublikują swoje dane. Nie wiadomo też czy uczyni to UMB.
Pożyjemy, zobaczymy.
Old August 31st, 2015, 11:20 PM   #26
Zamaszysty
Kujawski łoś bezkolizyjny

Zamaszysty's Avatar

Likes (Received): 3577

No dobra, to teraz trochę szerzej w temacie BBO ode mnie (mój projekt/pomysł z pełnym uzasadnieniem i historią czemu co i jak):

IV-ty Budżet obywatelski

W skrócie:
Sprawa się rozchodzi o kompletnie zapomniany i zaniedbany Park na Wzgórzu Wolności, który naprawdę mógłby być piękny, ale z jakiegoś powodu udaje się, że go nie ma.

wiwixpl liked this post
Zamaszysty no está en línea   Reply With Quote
Old September 1st, 2015, 01:27 AM   #27
wiwixpl
Registered User

Likes (Received): 1443

Popieram w 100%.
Mieszkam niedaleko tego parku, i też męcze miasto od lat o remont schodów i mały lifting tego pieknego miejsca.
wiwixpl no está en línea   Reply With Quote
Old September 1st, 2015, 04:51 PM   #28
Din Sevenn
Persona non grata

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 5203

Po prostu wielka szkoda, że miasto nie zmusiło Betonowych Bunkrów o zadbanie o ten teren. Były plany o wpływ na przebudowę skrzyżowania, a zminimalizowano go do śmiesznego schematu, ale koszt "przebudowy" zieleni jest niższy.
Old September 2nd, 2015, 12:15 AM   #29
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

A niech by nawet zmusili ich do absolutnego MINIMUM - ufundowania wycinki dzikiej roślinności, która zasłoniła wytyczone już punkty widokowe na skarpie. Wycięcie drzew to nawet nie setki tysięcy, a dziesiątki ... ale nawet tego się nie dało

Old September 2nd, 2015, 05:38 PM   #30
medyk
Registered User

medyk's Avatar

Co to znaczy "zarekomendowany przez W/JO" w statusie wniosku? To rekomendacja przez odpowiednią jednostkę podległą Ratuszowi, która zarządza tym czego wniosek dotyczy? Właśnie się zorientowalem, że 4 dni temu mojemu wnioskowi zmieniono status z "pozytywnie zweryfikowany formalnie" na "zarekomendowany przez W/JO"

Old September 2nd, 2015, 06:17 PM   #31
wiwixpl
Registered User

Likes (Received): 1443

Quote:
Originally Posted by Zamaszysty View Post
A niech by nawet zmusili ich do absolutnego MINIMUM - ufundowania wycinki dzikiej roślinności, która zasłoniła wytyczone już punkty widokowe na skarpie. Wycięcie drzew to nawet nie setki tysięcy, a dziesiątki ... ale nawet tego się nie dało
Tego akurat miasto nie chce zrobić, bo dostalem od nich taką odpowiedź.
Ratusz uważa, że drzewa naturalnie wzmacniają skarpę i nie będzie ich wycinał.
wiwixpl no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2015, 09:24 AM   #32
low1
Registered User

Głosowanie rozpoczęte:
https://budzet.um.bydgoszcz.pl/voting/welcome
Old September 14th, 2015, 11:14 AM   #33
o7o
Mariampol my village

Projekty inwestycji z Fordonu:
os. Nowy Fordon - 5 inwestycji do wyboru (Pomnik Jeremiego Przybory; Dokończenie remontu znaku Szybowników; "Fordoński Skwer" na ul. Twardzickiego/Rataja; monitoring; doposażanie sali widowiskowej na ul. Piwnika Ponurego)
os. Stary Fordon - 3 inwestycje do wyboru (parking i dwa place zabaw)
os. Tatrzańskie - 4 inwestycje do wyboru (Orlik lekkoatletyczny; skwer "siła ciszy Mariampola"; doposażenie dwóch skwerów Witkiewicza/Roja/GOPR)
os. Terenów Nadwiślańskich - 2 inwestycje do wyboru (plac zabaw i remont chodników)

Pytanie mam do osób które zgłaszały swój projekt inwestycji w BBO i teraz w głosowaniu zauważyły znaczne zmiany w treści swojego zgłoszenia: Czy ktokolwiek z UMB konsultował to z Wami?

I druga mało ważna sprawa: Przy głosowaniu ktokolwiek widział opinię RO?
Old September 14th, 2015, 11:24 AM   #34
low1
Registered User

W RO Nowy Fordon wszystko przebiegło powyżej oczekiwań, zostało zorganizowane spotkanie na którym wszystkie projekty zostały omówione, a propozycje albo przyjęte, albo odesłane do FSM. Raczej planowana jest konsekwencja w działaniach i dokończenie realizacji kolejnych projektów, niż tworzenie tych wszystkich placów i siłowni. Nic nie zmieniono, ale UMB raczej tylko przesyła maile niż coś konsultuje.

Ale ciekawi mnie projekt Zamaszystego, nie mogę go znaleźć albo ma zmienioną nazwę. Odrzucanie przez ZDMIKP projektu Medyka to już nie powiem co.

Stary Fordon się nie popisał, ale chyba projekt trasy rekreacyjnej się rozwinie w coś większego, co cieszy.
Old September 14th, 2015, 11:31 AM   #35
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Ja zrobię sobie przegląd w domu, bo w firmie mi się to nie otwiera w ogóle. Jeśli projekt został odrzucony, to nie dostałem żadnego komunikatu ani nawet automatycznego maila od robota. Nic.

Old September 14th, 2015, 11:35 AM   #36
o7o
Mariampol my village

Kolejny raz jeden wielki pic na wodę fotomontaż... a nie budżet obywatelski.

medyk, KOmiX liked this post
Old September 14th, 2015, 11:42 AM   #37
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Ok, jednak udało mi się zalogować i ... nie ma mojego pomysłu

Co bardziej rzuciło mi się w oczy, że niektóre projekty mają jakieś dziwaczne koszty podane i mam dziwne wrażenie, że to jest celowo zrobione tak, by "miały się sumować tak, jak trzeba". Jest pewna pula, którą leśne dziadki chcą zrealizować i wybrali po 3-4 projekty na rejon, które łącznie mają wyczerpać tę pulę idealnie.

Straszne "januszowo" się w tym BPO zrobiło.

Old September 14th, 2015, 11:42 AM   #38
KOmiX
Bicycle Rider

Likes (Received): 2575

Quote:
Originally Posted by low1 View Post
Przeglądam sobie Bartodzieje i widzę między innymi:
  • Przebudowa chodnika wdłuż ogrodzenia przy budynku Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Pestalozziego 18.
  • Budowa zatoki parkingowej wzdłuż ul. Sobieszewskiej
  • Wykonanie drogi dojazdowej, remontu chodnika oraz nowych miejsc postojowych przy budynku przy ul. Morskiej 2

Co to za projekty? Czy rozwój infrastruktury drogowej nie jest czasem psim obowiązkiem miasta? Czy nie skończy się jak w przypadku Gajowej (w 2014 wyremontowano fragment chodnika z BO, w 2015 robiono resztę przy okazji remontu samej ulicy)?

Drogowcy już zapowiadają, że będą sprawdzać, czy zwycięzca przetargu wywiązuje się ze zobowiązań. – A znani jesteśmy ze skrupulatności – mówi ich rzecznik.

Jak się traktuje rowerzystów w Biznes Parku.

Last edited by KOmiX; September 14th, 2015 at 11:53 AM.
KOmiX no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2015, 11:44 AM   #39
medyk
Registered User

medyk's Avatar

Ku*wa w normalnych miastach chociaż słowem się odezwą. Już nie mówiąc o tym, że w cywilizowanych miastach to podejmują dialog z autorami wniosków jeśli są jakieś przeszkody formalno-prawne, aby zmodyfikować wniosek w kompromisowy sposób. A u nas jak zwykle gunwo. Urzędasy sobie jaja robią z ludzi, a Bruski się cieszy, bo wychodzi na "proobywatelskiego". Też nie dostałem żadnej informacji, kilka tygodni temu status wniosku został zmieniony i CAŁY CZAS widnieje jako "zarekomendowany przez W/JO".

O jego odrzuceniu dowiedziałem się tylko dlatego, bo w piątek napisałem do biura BBO czy mam zgodę na wykorzystanie ich logo w różnych akcjach promocyjnych, np na fcb. A oni po prostu odpisali mi
Quote:
Uprzejmie informujemy, ze Zespół ds. weryfikacji wniosków rekomendował negatywnie Pana propozycję, ze względu na fakt, iż obecnie w ramach opracowania budowy infrastruktury rowerowej na ulicy Focha rozważana jest budowa przystanku wiedeńskiego na kierunku do ronda Jagiellonów. Nie jest rozpatrywana lokalizacja w kierunku przeciwnym ze względu na uwarunkowania terenowe (szerokość pasa, rozstaw torów tramwajowych, lokalizacja sygnalizacji świetlnej). W związku z powyższym nie jest zasadne rozpatrywanie tego pomysłu w ramach programu 5/6 Budżet Obywatelski
Nosz kurde, jaja sobie robią z ludzi. Zero kontaktu wcześniej, zero informacji o odrzuceniu, zero jakiejkolwiek dyskusji. Wstyd i poruta!

Old September 14th, 2015, 11:48 AM   #40
low1
Registered User

Generalnie tak, w Fordonie też tak zrobiono, mój projekt z 2014 roku miał być realizowany przez miasto, ale przejęli go z BBO. To raz nieświadomość mieszkańców (nie, że specjalna, po prostu miasto nie planuje i nie informuje o nawet drobnych planach inwestycjnych) a dwa cwaniactwo urzędników. Wyrzucenie niektórych projektów jest sporym błędem.

Przy okazji, ciekawy projekt na Bydgoszcz Wschód dot. infry rowerowej i chodnika od Wiaduktów Warszawskich do Sochaczewskiej, ciekawie też na Górzyskowie - przejście, chodniki, a gdzie indziej parkingi i nic więcej, dobrze, że już tych umywalek w szkole nie ma.

Fordon mimo wszystko porządnie, ale mam nadzieję, że skuteczny opór RO i działania w komisji samorządności może z roku na rok zwiększą obywatelskość budżetu. RO RO nierówna - jeden powie, że leśne dziadki, a tak nie zawsze jest, ale jakoś trzeba wywalczyć zmiany.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bydgoszcz

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules