[Bydgoszcz] Parkowanie - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old June 22nd, 2017, 05:36 PM   #101
ZmZ
Registered User

Likes (Received): 219

Ale co sie dziwić, skoro ul.Dluga cały czas robi za parking... Reakcja panów w mundurach zerowa. Czyli można uznać że jest pozwolenie na parkowanie. Parkowanie gdzie sie chce, jak sie chce, no i o ktorej sie chce... zdjecia robione w godzinach 16:30/17 czyli akurat jak większość społeczeństwa kończy prace. Ale po co tych ludzi zachęcać do zostania w centrum? Lepiej niech podskoczą autem gdzie im sie tylko podoba i niech wracają do domu! A na tych naiwnych którzy wybiorą sie piechotą wystarczy trochę potrąbić albo powyzywać za kółka, napewno im sie odechce następnym razem!!
https://zapodaj.net/4eeb5e88dd619.jpg.html
https://zapodaj.net/03f95b715cb7d.jpg.html

Last edited by ZmZ; June 22nd, 2017 at 05:43 PM.
ZmZ no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 22nd, 2017, 09:49 PM   #102
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

Likes (Received): 17833

Efekt jest taki, że w tym mieście nie ma ani jednego deptaku, który byłby wolny od samochodów. Mało tego, samych "deptaków" mamy tyle, co kot napłakał, bo co to jest te pare uliczek na SR, czy nawet nie uliczek, a ich małych fragmentów (jak te kilkadziesiąt metrów Mostowej na twoim zdjęciu powyżej)...

A propos parkowania, całkiem ciekawe metody mają nasze służby, pisałem o tym dzisiaj w wątku ogólnopolskim:

Quote:
Originally Posted by Michał Ch. View Post
Quote:
Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej informuje, że zgłoszenie rzeczywiście wpłynęło, ale kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, samochodu już nie było.
Taką taktykę stosują nieroby w Bydgoszczy. Zgłasza się problem o 8 rano, patrol przyjeżdża o 18:00, kiedy dawno wszyscy rozjechali się do domów i problem załatwiony.

medyk liked this post

Last edited by Michał Ch.; June 22nd, 2017 at 09:55 PM.
Michał Ch. no está en línea   Reply With Quote
Old June 26th, 2017, 04:58 PM   #103
MonteNegro
Registered User

Likes (Received): 993

Quote:
Ul. Długa zamieniła się w parking. Bo pozwalają na to przepisy

W godzinach przeznaczonych na dostawy towarów do sklepów i lokali gastronomicznych przy ul. Długiej kierowcy zrobili sobie parking. Bo pozwalają im na to przepisy.

Kupcy z ul. Długiej od lat skarżą się, że przegrywają walkę z galeriami handlowymi. Na ich niekorzyść miała działać nawierzchnia uniemożliwiająca np. chodzenie w szpilkach (została zmieniona) czy niemożność dojazdu do sklepu (sytuację poprawił otwarty na początku 2015 r. parking wielopoziomowy przy równoległej ul. Pod Blankami). Ukłonem w stronę sklepikarzy czy restauratorów jest możliwość zostawienia auta na Długiej w godzinach 7-11 i 17-20, ma to ułatwić dostawy.

– Sami mocno walczyliśmy o to, by można było parkować tylko rano i wieczorem – przekonuje artysta malarz Roman Puchowski ze Stowarzyszenia Bydgoska Starówka. – Nieszczęściem jest, że ludzie w tych godzinach zrobili sobie parkingi. To uciążliwe również dla nas.

Stowarzyszenie przyznaje, że budynek płatnego parkingu przy ul. Pod Blankami poprawił sytuację pozostawiania aut w nieodpowiednich miejscach. – Teraz nie słyszymy: „Nie przyjadę do was, bo nie ma gdzie zaparkować”. Wciąż jednak zdarzają się tacy, którzy wolą stanąć na Długiej niż zapłacić 4 zł za strzeżony parking – dodaje Puchowski.

Pół godziny w strefie płatnego parkowania kosztuje 1,5 zł, godzina – 3 zł. To taniej niż Pod Blankami. I choć na prawie całej długości ul. Długiej parkomatów nie ma, kierowcy korzystają z tych w sąsiedztwie, by wykupić bilet. O konieczności uiszczenia opłaty w pierwszym „okienku”, czyli do godz. 11 przypominają zresztą tablice pod znakami na Długiej.

– Niestety, ulica zastawiona autami to codzienny widok. To, co się tam dzieje, przyprawia o zawrót głowy. Turyści to głośno komentują. Pisałem w tej sprawie do miasta, ale bez skutku – prosi o interwencję czytelnik „Wyborczej”.

Co na to strażnicy miejscy? – Możemy interweniować tylko, gdy pojazdy parkują poza wyznaczonymi godzinami – mówi Jarosław Wolski z referatu kontroli i analiz. – W tym roku mieliśmy 35 interwencji w sprawie parkowania na Długiej, w samym maju – osiem – dodaje.

Patrole pojawiają w momencie obowiązywania zakazu, czyli poza wyznaczonymi „okienkami”. Straż korzysta także z systemu wideomonitoringu miejskiego i przyjmuje wpływające zgłoszenia od mieszkańców.

– Oprócz naruszania godzin obowiązywania zakazu kierującym zdarza się pozostawić pojazd w obrębie któregoś ze skrzyżowań ul. Długiej. W takim przypadku płaci się 300 zł, a nie 100 zł, jak w przypadku „zwykłego” naruszenia zakazu zatrzymywania – dodaje Wolski.

– Dostrzegamy problem związany z ignorowaniem przepisów o ruchu drogowym na ul. Długiej – przyznaje Marta Stachowiak, rzecznik prasowy ratusza. – Miejsca do parkowania są wyznaczone i opisane bardzo jednoznacznie, nie pozostawiają wątpliwości co do zasad, jak również nie stwarzają możliwości dowolnej interpretacji.

Problem w tym, że kierowcy zajmujący miejsca kupców robią to legalnie. Strażnicy miejscy sami podpowiadają proste rozwiązanie – należy pod znakiem umieścić dodatkową tabliczkę z informacją, że zakaz nie obowiązuje jedynie handlowców wyładowujących towar. Podobne oznakowanie znajduje się np. przy sąsiednim Wełnianym Rynku.

Co na to drogowcy? – Po przebudowie płyty Starego Rynku zmienimy organizację ruchu w tej okolicy. Wtedy też zrobimy porządek z parkowaniem przy ul. Długiej – zapowiada Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgosz...l#BoxLokBydImg
Czyli kolejny rok-półtora będziemy pozwalać na łamanie prawa, przyzwyczajać kierowców, utrudniać - jak wynika - kupcom, blokować inicjatywy na zajęcie środka ulicy?

Członek, odbyt i kamieni stosik.

medyk, marboro, -Wanted- liked this post
MonteNegro no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 26th, 2017, 05:23 PM   #104
SIOUXR
Registered User

Likes (Received): 575

Quote:
Originally Posted by MonteNegro View Post
Czyli kolejny rok-półtora będziemy pozwalać na łamanie prawa, przyzwyczajać kierowców, utrudniać - jak wynika - kupcom, blokować inicjatywy na zajęcie środka ulicy?

Członek, odbyt i kamieni stosik.
Przecież nikt przed wyborami nie strzeli sobie w stopę i nie rozpocznie wojny z pseudokupcami...
SIOUXR no está en línea   Reply With Quote
Old June 26th, 2017, 05:39 PM   #105
Din Sevenn
Persona non grata

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 5203

Po wyborach też nie.
Old July 11th, 2017, 02:47 PM   #106
ZmZ
Registered User

Panowie, Panie, drodzy forumowicze mamy nowy parking w naszej pięknej Bydgoszcz!!
https://zapodaj.net/c2a1e31d86275.jpg.html
Zrobili nawet wygodny podjazd!!
https://zapodaj.net/a4ac737531a15.jpg.html
I takie pytanie, ten płotek to do czego?
https://zapodaj.net/f6bb963926e02.jpg.html

mad_max_ liked this post
Old July 11th, 2017, 02:53 PM   #107
medyk
Registered User

medyk's Avatar

Likes (Received): 2164

Nic mnie już nie zdziwi w tym mieście.

Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy
https://www.facebook.com/bydgoskirzecznikpieszych/

https://krew.info/licznik/signatures/sign_user1430.jpg

Artvie, mad_max_ liked this post
medyk no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2017, 02:54 PM   #108
ZmZ
Registered User

I jak tu sie nie w*urwic widząc takie dziadostwo!! Jest to najbrzydsze miejsce na śródmieściu i pchają tam jeszcze samochody... juz teraz kawałek dalej trzeba !!na chodniku!! uważać zeby nie zostać rozjechanym... a za rywalem wielki parking.. czy w tym mieście nigdy nie będzie normalnie??
Old July 12th, 2017, 11:07 AM   #109
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

Brak słów. Czysty wschód...

Ja już nie mam siły, codziennie zgłaszam przypadki łamania prawa (nieprawidłowe parkowanie), skutek jest zawsze zerowy...

Może jakaś akcja wymierzona w nielegalne parkowanie w naszym mieście, przynajmniej Śródmieście i okolice trzeba ratować. Dlaczego SM nie nakłada żadnych mandatów? Wsparcie medialne? Zonc, czyli Metropolia Bydgoska (a może i od września nie tylko MB )?

mad_max_ liked this post

Last edited by Michał Ch.; July 12th, 2017 at 11:14 AM.
Old July 12th, 2017, 12:19 PM   #110
mad_max_
Registered User

mad_max_'s Avatar

Likes (Received): 8

Wie pan co, i to jest, k...rwa, skandal! - cytując klasykę z filmu "Psy" Pasikowskiego... z tym naprawdę trzeba coś zrobić, do prasy z pewnością temat się nadaje.

Czapka liked this post
mad_max_ no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2017, 03:28 PM   #111
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

Widzę, że odzew spory.

A tymczasem na Dworcowej około 30 samochodów stoi niezgodnie z prawem, głównie między Warmińskiego a Marcinkowskiego. Skrzyżowanie Dworcowa/Warmińskiego (rzecz jasna objęte monitoringiem, jak chyba cała Dworcowa, ale znamienne jest to, że dokładnie na tej krzyżówce znajduje się jeden z wysięgników na którym jest kamera) jest tak zawalone, że nie widać kompletnie nic w żadną ze stron. Dzień jak codzień.

Last edited by Michał Ch.; July 17th, 2017 at 03:33 PM.
Old July 17th, 2017, 06:35 PM   #112
medyk
Registered User

medyk's Avatar

Dziś testowałem DDR na Chodkiewicza i natrafiłem na cofający po DDR samochód. W tamtym miejscu DDR z chodnikiem są oddzielone od jezdni pasem zieleni, więc facet wjechał tyłem przez przejscie dla pieszych żeby się tam znaleźć. Zatrzymuję się przed nim i czekam aż mi zrobi miejsce. Stoję bez słowa. Facet natomiast sam z siebie wyskakuje do mnie z pyskiem czy mi na głowę padło, czy nie widzę samochodu, że on cofa i mam spieprzać, jemu wolno tu jechać, a w ogóle to cholerni rowerzyści pałętają się po drogach zamiast jeździć po chodnikach xDDD

zBDGoszczy liked this post
Old July 17th, 2017, 08:37 PM   #113
zBDGoszczy
Registered User

zBDGoszczy's Avatar

Likes (Received): 299

Codziennie jeżdżę tamtędy rowerem i co kilka dni trafiam na frajera blokującego drogę dla rowerów.
zBDGoszczy no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2017, 08:49 PM   #114
AprilShower
Registered User

Likes (Received): 1272

Quote:
Originally Posted by zBDGoszczy View Post
Codziennie jeżdżę tamtędy rowerem i co kilka dni trafiam na frajera blokującego drogę dla rowerów.
W wątku ogólnopolskim nt. parkowania ktoś pisał, że w takiej sytuacji zadzwonił na policję mówiąc, że parkujący pojazd blokuje pas ruchu i że nie da się przejechać nie łamiąc przepisów. Policja założyła, że blokuje ruch samochodów więc sprawa najwyższej wagi i przyjechała dość szybko. Dzwoniący czekał na miejscu, policja zdziwiona gdzie to blokowanie ale koniec końców mandat dla parkującego był. Także jak macie czas, żeby czekać na policję to zachęcam

KOmiX, zBDGoszczy liked this post
AprilShower no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2017, 08:59 PM   #115
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

Quote:
Originally Posted by medyk View Post
Dziś testowałem DDR na Chodkiewicza i natrafiłem na cofający po DDR samochód. W tamtym miejscu DDR z chodnikiem są oddzielone od jezdni pasem zieleni, więc facet wjechał tyłem przez przejscie dla pieszych żeby się tam znaleźć. Zatrzymuję się przed nim i czekam aż mi zrobi miejsce. Stoję bez słowa. Facet natomiast sam z siebie wyskakuje do mnie z pyskiem czy mi na głowę padło, czy nie widzę samochodu, że on cofa i mam spieprzać, jemu wolno tu jechać, a w ogóle to cholerni rowerzyści pałętają się po drogach zamiast jeździć po chodnikach xDDD

Old July 17th, 2017, 09:13 PM   #116
medyk
Registered User

medyk's Avatar

Ogólnie ostatnio spacerowałem również po Dworcowej i jestem przerażony parkingowym i ogólnie samochodowym (auta pędzące środkiem strefy zamieszkania) bezhołowiem tam panującym.

Michał Ch., KOmiX liked this post
Old July 17th, 2017, 09:39 PM   #117
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

Quote:
Originally Posted by medyk View Post
Ogólnie ostatnio spacerowałem również po Dworcowej i jestem przerażony parkingowym i ogólnie samochodowym (auta pędzące środkiem strefy zamieszkania) bezhołowiem tam panującym.
Tak, tam są łamane wszystkie możliwe przepisy. Tam jest totalna wschodnia dzicz. To o czym wspomniałeś, czyli zapierdalanie, jest nagminne (nomen omen w strefie zamieszkania dzieci do lat 7 mogą poruszać się bez opieki osoby starszej). To powoduje też łamanie kolejnego przepisu, czyli wymuszanie pierwszeństwa na skrzyzowaniach. Zapierdalacze jadący prosto Dworcową w ogóle nie patrzą, czy nadjeżdża coś z prawej strony Warmińskiego. Grzeją i mają wszystko gdzieś. Jazda pod prąd? Żaden problem, standard na tej ulicy. Parkowanie pod prąd na odcinku od Marcinkowskiego do Matejki? Żaden problem.

Najgorsze jest to, że mając na uwadzę to, że na odcinku choćby od Warmińskiego do Marcinkowskiego w ogóle nie można parkować osobom postronnym, żadnej strefy parkowania tam nie ma. Efekt jest taki, że oprócz codziennego łamania prawa, oni parkują tam całkowicie za darmo (bo żadnych bilecików nie kupują)! Środek miasta, środek centrum, kamery, przepisy... Szkoda gadać.
Old July 17th, 2017, 09:48 PM   #118
AprilShower
Registered User

Likes (Received): 1272

W sobotę na Starym Rynku jakiś burak prawie potrącił grupę szwedzkich turystów. Strzelam w ciemno, że do tej pory jest przekonany, że piesi mu wtargnęli na jezdnię. Kierowcy w większości nie wiedzą co to jest strefa zamieszkana.

Żeby zakończyć nieco bardziej optymistycznym akcentem to tego samego dnia widziałem dowody, że jednak mamy straż miejską w mieście i nawet czasem bywają na Starym Mieście:

KOmiX, Czapka, Phelot liked this post
AprilShower no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2017, 11:40 PM   #119
-Wanted-
Registered User

Likes (Received): 965

Może zgłaszajmy masowo codziennie parkowanie i prędkość na Długiej i wokół Starego Rynku?
http://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Czapka, Phelot liked this post
-Wanted- no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2017, 04:13 PM   #120
MonteNegro
Registered User

Likes (Received): 993

Tak mi się przypomniało a propos Dworcowej: http://komunikacja.bydgoszcz.pl/apel...licy-dworcowej - lista konkretnych postulatów z sierpnia 2015 (!)

Qwa, jakieś dwie rzeczywistości - wywalamy miliony na remont, niby promujemy zbiorkom, tramwaj Dworcową, a jednocześnie trzeci świat w przestrzeni publicznej w centrum miasta, gdzie nie ma parę złotych na dodatkowe betonowe donice, ozdobne słupki i kilka patroli??

Michał Ch., AprilShower liked this post
MonteNegro no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bydgoszcz, parking, parkowanie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules