[Bydgoszcz] Nordic Astrum [50m] - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old June 25th, 2016, 12:01 AM   #61
astemplar
Registered User

Likes (Received): 60

mateusz.el

https://upload.wikimedia.org/wikiped...-thumbnail.jpg

Bydgoszcz ewoluuje w tym kierunku i to są prawidłowe skojarzenia

KOmiX, -Wanted- liked this post

Last edited by astemplar; June 25th, 2016 at 12:07 AM.
astemplar no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 25th, 2016, 01:02 AM   #62
Zamaszysty
Kujawski łoś bezkolizyjny

Zamaszysty's Avatar

Likes (Received): 3577

No ... teraz to popłynąłeś

Do Bydgoszczy o wiele bardziej pasuje taka skala, jaka jest w Wellington:
http://wellington.govt.nz/~/media/ab...?mw=850&mh=850

natansalda liked this post
Zamaszysty no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2016, 09:38 AM   #63
bananed
BANNED

Likes (Received): 378

Wellington nie ma nawet 200 tysięcy mieszkańców. Nie wiem więc o jakiej skali tu mówimy
bananed no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 25th, 2016, 11:09 AM   #64
ZmZ
Registered User

Likes (Received): 219

Projekt jak najbardziej na plus moim zdaniem jednak nie jestem do końca przekonany czy akurat w tej lokalizacji. Bardziej bym go widział np na terenie działek przy ul.Toruńskiej. A tutaj coś mniejszego gabarytowo ale równie wysokiego
ZmZ no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2016, 11:11 AM   #65
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Quote:
Originally Posted by bananed View Post
Wellington nie ma nawet 200 tysięcy mieszkańców. Nie wiem więc o jakiej skali tu mówimy
Wielkości budynków nie mierzy się ilością mieszkańców. To trochę jak wmawianie sobie, że długość penisa mierzy się ceną auta

Old June 25th, 2016, 12:44 PM   #66
bananed
BANNED

Ja tam znam inne sposoby pomiarów
Old June 25th, 2016, 01:26 PM   #67
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Co nie zmienia faktu, że populacja miasta nigdy nie miała nic wspólnego z jego architekturą, a jeśli Ci się tak wydaje, to zwiększ swoją próbę statystyczną, bo widać masz tylko garstkę przykładów do dyspozycji. Szczególnie w Europie sporo jest miast nawet i kilkukrotnie większych od Bydgoszczy, gdzie nie ma drapaczy chmur. I nie jest to ani żadna ujma, ani wstyd, a świadoma decyzja władz. IMO i nas skala Wellington sprawdziłaby się świetnie i nie ma czego udowadniać na siłę, pchając się nie wiadomo w jak wielkie wieżowce. Jasne, kilka sam bym chętnie zobaczył, ale z głową i bez rozdmuchiwania miejskiego ego.

bananed, sirCoolek, medyk liked this post
Old June 25th, 2016, 02:00 PM   #68
astemplar
Registered User

Quote:
Originally Posted by Zamaszysty View Post
No ... teraz to popłynąłeś

Do Bydgoszczy o wiele bardziej pasuje taka skala, jaka jest w Wellington:
http://wellington.govt.nz/~/media/ab...?mw=850&mh=850
Oczywiście , że nie stworzymy tutaj drugiego Chicago , bardziej chodziło mi o tendencje do zabudowywania brzegów Brdy ,dzięki czemu zyskamy zwartą zabudowę nadrzeczną ... taką jak np. w Chicago .
Dlatego bardzo kibicuję wszystkim tym inwestycjom nad rzeką i zgodzę się , że wielkością te budynki powinny być bliżej Wellington , choć tam stoją one przy dużym otwartym akwenie .

bananed liked this post
Old June 26th, 2016, 06:05 PM   #69
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Likes (Received): 1178

Quote:
Originally Posted by Trzcielinski View Post
Co do wielkości budynku, to może kilka osób to "zdziwi", ale szeroko pojęta działalność inwestycyjna (jak budownictwo mieszkaniowe) to w pierwszej kolejności.... biznes. Zadowolenie wiecznie niezadowolonej internetowej gawiedzi stoi na dalszym planie.

Logiczny ciąg zdarzeń wygląda następująco:
Jeżeli rynek pokazuje, że poprzednia inwestycja o wysokim standardzie i nowoczesnej przeszklonej bryle w centrum miasta schodzi jak świeże bułki, to znaczy, że jest popyt na tego typu architekturę i w tym kierunku należy wybudować następną inwestycję.

A skoro ten sam rynek jest chłonny, to zgodnie z morałem przypowieści o talentach, należy wycisnąć z danej działki maksymalną ilość powierzchni sprzedażowej, żeby, zmaksymalizować zysk oraz tym samym obniżyć cenę końcową dla klienta !!! (czerwony tekst poniżej).
O LOL niedługo bankowcy będą się skarżyć dlaczego oraz jak to im źle i dlatego kredyty tyle kosztują i wogóle prowadzenie rachunku to powinno kosztować 20 zł na miesiąc bo dokładają do interesu...LI-TO-ŚCI
Ja patrzę z punktu widzenia jakości przestrzeni i architektury jako jej odbiorca, a deweloperów mi nie żal i nie zbyt mnie interesuje ich punkt widzenia...po prostu musi być kompromis w takich lokalizacjach bo ich inwestycja tylko z ich punktu widzenia ma im dać maksymalnny zysk. To miasto powinno zadbać by w takich lokalizacjach naciskać na dewelopera na jak najwyższą jakość architektury i bryły budynku. Deweloper zaś powinien to zrozumieć i dążyć do kompromisu. Jeszcze raz powtarzam że powyższe powinno się tyczyć w szczególności miejsc eksponowanych, a także w przypadku gdy proponowany budynek jest dominantą wysokościową niezależnie od miejsca.

Bakos, supposed junkie, Arte, Czapka liked this post
Iron no está en línea   Reply With Quote
Old June 27th, 2016, 07:53 AM   #70
Trzcielinski
Registered User

Likes (Received): 123

Jesteś "psem ogrodnika" albo nie rozumiesz jak to działa, bo Twój tor myślenia w dalekiej perspektywie zawraca nas z ścieżki kapitalizmu ku planowania osiedli z wielkiej płyty z lat `70, gdzie nad funkcją i formą miał wpływ urzędnik. Zakładam to drugie.

Błąd na poziomie aksjomatycznym Twojego twierdzenia polega na tym, iż zakładasz że "ktoś" lub "coś" jest w stanie znaleźć "tą jedyną, najlepszą" formę, podczas gdy forma jest niedefiniowalną rzeczą "gustu". Nie można narzucać innym gustu. I nie ma instytucji, reprezentowanej przez jakąś bezstronną osobę o uniwersalnym guście, która by pogodziła wszystkie interesy. Ustaw 10 architektów. Każdy będzie miał stosowne wykształcenie, wiedzę i doświadczenie, ale każdy będzie miał 10 diametralnie różnych wizji i 1000 argumentów, dlaczego jego jest najlepsza, a pozostałe to kaszana.

Dlatego w cywilizowanych krajach miasto wydaje warunki. Powinno wydawać takie, aby opłacało się na prywatnym terenie budować, czyli urbaniści powinni mieć stosowne wykształcenie i wiedzę. Inwestor wynajmuje architekta i pozostałych uczestników procesu budowlanego i tylko z nimi "szuka kompromisów". Czy im się uda czy nie, to pokaże wynik sprzedaży. Najwyżej ktoś przyjdzie za parę lat, zburzy i postawi nowe. Nie podoba się - wybrzydzam publicznie i kupuje mieszkanie gdzie indziej, ale póki inwestor spełnia warunki zabudowy, to wara wszystkim "psom ogrodnika" od czyjejś prywatnej własności.

PS Akurat na temat globalnych instytucji finansowych mam złe zdanie.

XKF liked this post
Trzcielinski no está en línea   Reply With Quote
Old June 27th, 2016, 08:18 AM   #71
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

IMO inwestor nawet jak chce maksymalnie wykorzystać działkę, to wolnej ręki mieć nie może. To już bym chyba wolał handel barterowy na zasadzie "zgodzimy się na jeszcze trzy piętra, ale tylko jeśli (...)" - inwestor ma wtedy zachętę do przycinania się do wymogowt, a zarazem miasto ma narzędzie by wymagać pewnych rozwiązań. Tutaj mogłoby to być przecięcie jednej części do połowy wysokości podwyższonej bryły obok. Zamiast 16 kondygnacji niech będzie nawet i 20, ale druga połowa 10-12 max. Wtedy raz, że jedna część się wysmukla w górę, a dwa, że przestaje być faktem problem "wielkiej ściany".

Czy 20 pięter to dużo? Pewnie tak, ale jeśli budynek miałby być wyższy DALEJ do starówki, a mniejszy od jej strony, to względne wrażenie nie byłoby aż takie złe. Oczywiście nie upieram się przy 20. To by mogło być 19, 18, ale właśnie w zamian za zmniejszenie wysokości polowy i rozbicie ściany.

Old June 27th, 2016, 11:22 AM   #72
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Likes (Received): 1178

Quote:
Originally Posted by Trzcielinski View Post
Jesteś "psem ogrodnika" albo nie rozumiesz jak to działa, bo Twój tor myślenia w dalekiej perspektywie zawraca nas z ścieżki kapitalizmu ku planowania osiedli z wielkiej płyty z lat `70, gdzie nad funkcją i formą miał wpływ urzędnik. Zakładam to drugie.

Błąd na poziomie aksjomatycznym Twojego twierdzenia polega na tym, iż zakładasz że "ktoś" lub "coś" jest w stanie znaleźć "tą jedyną, najlepszą" formę, podczas gdy forma jest niedefiniowalną rzeczą "gustu". Nie można narzucać innym gustu. I nie ma instytucji, reprezentowanej przez jakąś bezstronną osobę o uniwersalnym guście, która by pogodziła wszystkie interesy. Ustaw 10 architektów. Każdy będzie miał stosowne wykształcenie, wiedzę i doświadczenie, ale każdy będzie miał 10 diametralnie różnych wizji i 1000 argumentów, dlaczego jego jest najlepsza, a pozostałe to kaszana.

Dlatego w cywilizowanych krajach miasto wydaje warunki. Powinno wydawać takie, aby opłacało się na prywatnym terenie budować, czyli urbaniści powinni mieć stosowne wykształcenie i wiedzę. Inwestor wynajmuje architekta i pozostałych uczestników procesu budowlanego i tylko z nimi "szuka kompromisów". Czy im się uda czy nie, to pokaże wynik sprzedaży. Najwyżej ktoś przyjdzie za parę lat, zburzy i postawi nowe. Nie podoba się - wybrzydzam publicznie i kupuje mieszkanie gdzie indziej, ale póki inwestor spełnia warunki zabudowy, to wara wszystkim "psom ogrodnika" od czyjejś prywatnej własności.

PS Akurat na temat globalnych instytucji finansowych mam złe zdanie.
zupełnie nie wiem o czym piszesz do mnie...bo przecież z mojego postu wynika że właśnie współwinnym tego średniej urody bloku jest urząd i urzędnicy. Skup się proszę podczas czytania bardziej.
Prywatna własność powinna kończyć się za drzwiami mieszkania...wszystko co jest widoczne dla ogółu nie jest już własnością prywatną a przynajmniej być nią nie powinno i należy regulować to w celu zagwarantowania ładu przestrzennego. Wybacz ale mi bardziej podoba się przestrzeń miast i miasteczek Europy Zachodniej gdzie sporządzane są dokładne plany miejscowe określające stricte co może powstać, jaką może mieć kubaturę a nawet zarys bryły...bo przestrzeń publiczna jest DOBREM WSPÓLNYM. Ty proponujesz nam przestrzeń publiczną rodem z faweli tam kazdy robi co chce...wiadomo kwestia gustu. Jednak więcej ludzi jeździ zwiedzać Paryż, Londyn, Mediolan, Rzym i można tu wymieniać jeszcze długo niż fawele czy dzielnice biedy gdzie można dostać po ryju ale gdzie w sumie panuje architektoniczno-urbanistyczna dowolność.
Jeszcze jakieś pytania? Jeszcze mojego podejścia nie zrozumiałeś?

Bakos, d'oh!, supposed junkie, Arte, Czapka liked this post
Iron no está en línea   Reply With Quote
Old June 28th, 2016, 12:32 AM   #73
SIOUXR
Registered User

Likes (Received): 575

Nordic Monstrum...ale ma coś w sobie. Całkowicie zdominuje okolicę, jest inne niż wszystko co było budowane w tym mieście, nielicząc bloków przy Balatonie. Mierząc plusy dodatnie i plusy ujemne kibicuję tej inwestycji.

Din Sevenn liked this post
SIOUXR no está en línea   Reply With Quote
Old June 28th, 2016, 07:02 AM   #74
bananed
BANNED

Monstrum dobre też kibicuje tej inwestycji. Potrzebna jest nam taka dominanta w dosc reprezentacyjnym miejscu.
Old June 28th, 2016, 03:04 PM   #75
astemplar
Registered User

za Urbanity.pl :

"Nordic Astrum
Żeglarska 71
Bydgoszcz
woj. kujawsko-pomorskie

Nordic Astrum to szestanstokondygnacyjny wysokościowiec, który ma powstać w Bydgoszczy, ma stać wdłuż ulicy Żeglarskiej 71. Budynek jest inwestycją deweloperską Nordic Development. Niedaleko powstają gmach Filia wojewódzkiej i miejskiej biblioteki publicznej i Osiedle mieszkaniowe Kuczmy oraz znajduje się Hotel Agat Spa."

Dawno nie byłem w Bydgoszczy . ale wizualizacje wskazywały na lokalizację Nordic Astrum w okolicach Babiej Wsi .
Pomieszano inwestycje Nordic Development , na Żeglarskiej ma być trochę "niżej"

-Wanted- liked this post
Old June 28th, 2016, 03:39 PM   #76
Din Sevenn
Persona non grata

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 5203

Quote:
Originally Posted by SIOUXR View Post
Nordic Monstrum...ale ma coś w sobie. Całkowicie zdominuje okolicę, jest inne niż wszystko co było budowane w tym mieście, nielicząc bloków przy Balatonie. Mierząc plusy dodatnie i plusy ujemne kibicuję tej inwestycji.
Też kibicuję tej inwestycji, mimo mojego krytycznego wpisu na początku wątku. I zgadzam się w 100% + czekam na rozwój wypadków (np. polepszenie wizek ). Babia Wieś City jest obecnie zapuszczona, mimo pojedynczych piętrowych jaskółek, a Monstrum (skojarzenia pejoratywne, ale monstra przynajmniej budzą respekt) zrobi pewnie jakiś efekt domina, w sensie rewitalizację. Truizmem jest stwierdzić, że osiedle ma potencjał.

-Wanted- liked this post
Din Sevenn no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2016, 09:01 PM   #77
Kubaz
Registered User

Kubaz's Avatar

Likes (Received): 189

Kiedy coś tu ruszy??
Kubaz no está en línea   Reply With Quote
Old August 25th, 2016, 09:45 AM   #78
deskorolka
Registered User

deskorolka's Avatar

Likes (Received): 688

od 25.05 postępowanie w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę jest zawieszone
deskorolka no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2016, 09:53 AM   #79
low1
Registered User

Likes (Received): 7722

Z sierpniowego rejestru wniosków o pozwolenie na budowę:
Nordic Development S.A. Emilii Plater 53 – Warszawa budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalami usługowymi i handlowymi "Nordic
Astrum"
Babia Wieś dz.nr 34/1,17/5
low1 no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2016, 11:34 AM   #80
bart1728
Registered User

bart1728's Avatar

Likes (Received): 1296

Mieszkańcy Babiej Wsi i Wzgórza Wolności nie chcą wieżowca w sąsiedztwie

Wojewoda rozstrzygnie, czy deweloper może postawić apartamentowiec na działce, którą dostał od miasta w zamian za Młyny Rothera.

http://express.bydgoski.pl/366050,Mi...siedztwie.html
bart1728 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
astrum, bydgoszcz, nordic

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules