[Bydgoszcz] Basen Olimpijski (Nowa Astoria) - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old September 15th, 2018, 06:59 AM   #101
adas3
adaś z gór

adas3's Avatar

Likes (Received): 1171

Quote:
Originally Posted by -Wanted- View Post
Jak nie będzie przystanku Królowej Jadwigi/Rejtana (Astoria) to można powiedzieć że dojazdu komunikacją miejską nie ma. Nikt nie będzie szedł 500m z przystanku autobusowego. Każdy wybierze samochód.
Ja pamiętam, że ten przystanek miał być w koncepcji zagospodarowania terenu która to miała być konsulowana. W tej nie ma przystanku... Znaczy zakres go nie obejmuje.

Mnie martwi, że tak samo mi odpisano o stojakach rowerowych pod nową Astorią. I też ich tu nie ma... Będzie jeszcze jeden projekt zagospodarowania konsulowany?

Dodatkowo brakuje przejazdu rowerowego od Brdy do wejścia/parkingów. A latem rowerem to tam na basen będzie można śmigać. Jest tylko wąski pas chyba wystarczający na chodnik (pomiędzy nową Astorią a basenami zewnętrznymi).
adas3 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 15th, 2018, 02:09 PM   #102
-Wanted-
Registered User

Likes (Received): 965

Tam potrzeba:
- przystanku autobusowego (przynajmniej w stronę "miasta")
- zielonego skweru (od przystanku do wejścia kompleksu Astorii)
- przejścia dla pieszych przed samym mostem

supposed junkie, Czapka liked this post
-Wanted- no está en línea   Reply With Quote
Old September 15th, 2018, 03:01 PM   #103
adas3
adaś z gór

adas3's Avatar

Quote:
Originally Posted by KOmiX View Post

Triathlon po polsku:

Na basen jedziesz rowerem, a wracasz piechotą
Hehe... Są u-locki i może jakieś kamery przed wejściem ;] można nawet zrobić strzeżony parking (niech ochrona zerka).
Sponsored Links
Advertisement

Old September 15th, 2018, 03:46 PM   #104
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 3629

W Ciechocinku zrobili fajny plac zabaw wodny za 3,6 mln zł
Old September 15th, 2018, 04:27 PM   #105
Din Sevenn
Persona non grata

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 5203

Przystanek w stronę dworca też się bez problemu zmieści - może być bliżej budynku BZ WBK.
Old September 15th, 2018, 06:39 PM   #106
wersalka
naczelny brynkot

wersalka's Avatar

Likes (Received): 475

Quote:
Originally Posted by Artvie View Post
Jest jeszcze niecałe 300 m z tramwajowego.
nadal musze przyznac, że to dość daleko, zwłaszcza dla starszych osób czy niepełnosprawnych.
może, gdyby okolica była przyjemniejsza, to by ten spacer był mniej bolesny, a tak to nawet nie ma na czym oka zawiesić.

-Wanted- liked this post
wersalka no está en línea   Reply With Quote
Old September 15th, 2018, 07:04 PM   #107
adas3
adaś z gór

adas3's Avatar

Quote:
Originally Posted by wersalka View Post
nadal musze przyznac, że to dość daleko, zwłaszcza dla starszych osób czy niepełnosprawnych.
może, gdyby okolica była przyjemniejsza, to by ten spacer był mniej bolesny, a tak to nawet nie ma na czym oka zawiesić.
Ale widokowa trasa jest bulwarami (bez przechodzenia przez jezdnię, ale to pewnie 500m). W zależności z którego przystanku się idzie.

Ale autobusowy przy Astorii już dawno powinien powstać.
Old September 15th, 2018, 07:23 PM   #108
Sobol (Miki)
Urodzony bydgoszczanin

Sobol (Miki)'s Avatar

Likes (Received): 3859

Quote:
Originally Posted by wersalka View Post
Budynek Byłej Dyrekcji Kolei Aczkolwiek też uważam, że przystanek przy Astorii jest potrzebny.

Zwiedzanie Europy: Teraz Nicea TUTAJ
Sobol (Miki) no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2018, 09:22 AM   #109
oLoJ
Registered User

Likes (Received): 98

Quote:
Originally Posted by low1 View Post
Koncepcja. Jak dla mnie to ruch w kierunku tych wszystkich wiecznie płaczących ludzi (najczęściej matek) za akłaparkiem i otwartymi basenami. Konsultacje od 19 września do 15 października wraz ze spacerem badawczym.

Tu więcej info z prezentacją poszczególnych stref https://drive.google.com/file/d/1MqI...9QHAX0-2R/view

Szczerze mówiąc to jestem rozczarowany poziomem niektórych wpisów (np. jak wyżej). Urzędnicze traktowanie ludzi jak idiotów dość charakterystyczne. Park wodny (akłapark) fajna rzecz tym bardziej że czynny przez 12 miesięcy. To cudo koło Astorii to ni mniej ni więcej jak kolejna zapchaj dziura jak skwer na Rybim Rynku. Po pierwsze czynne to to będzie około 65 dni roku (średnia temperatur od maja do września) , żadnego powiązania z częścią krytą też zabawową , po drugie lokalizacja pod oknami biur rewelacja , mamy co najmniej cztery lokalizacje na taki obiekt (oczywiście połączony z sensownej wielkości częścią krytą -akłaparkiem)-to Myślęcinek , park obok Auchan , Brdyujście czy park wzdłuż starego kanału. Astorii też tam nie powinno być , jej miejsce było obok Artego Areny, na Królówce byłoby piękne osiedle . Bardzo podoba mi się pomysł , żeby rodzina z dajmy na to Sicienka wsiadła w auto z sprzętem , kocykami , kanapkami itp. zostawiła auto na Osowej i dymała autobusikiem na baseny , no tak ale jesteśmy za Murzynami. No i jeszcze argument bo fajnie nad rzeką - od rzeki to będzie odgrodzone jak getto wielkim płotem żeby nikt bez bileciku nie wszedł. Jeszcze jedna kwestia odnośnie lokalizacji. Astoria będzie na wiele lat argumentem przeciw budowie zwykłego basenu na Bocianowie czy w Śrudmieściu . Mieszka tu ponad 30 tyś ludzi ale to według wielu z forumowiczów patologia i pewnie nie zasługują.
oLoJ no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2018, 10:22 AM   #110
Zamaszysty
Kujawski łoś bezkolizyjny

Zamaszysty's Avatar

Likes (Received): 3577

Zupełnie nie rozumiem, czemu odmawiasz mieszkańcom śródmieścia prawa do terenów rekreacyjnych w ich okolicy i jedno z ostatnich wolnych miejsc wolałbyś zbudować. Nawet w ciasno zabudowanym Paryżu jyz dawno uświadomili sobie, że to błąd i zaczęli podobne funkcje uzupełniać barkami, przyklad:

Ciasna zabudowa śródmiejska nie zostawia wiele miejsca na rekreację i wypoczynek, więc każdy skrawek niezabudowanego terenu jest na wagę złota. Osiedle? Moim zdaniem byłoby marnowaniem terenu, kiedy w śródmieściu są dziesiątki działek za małych na parki, ale idealnych na.mieszkalne plomby. Zamiast budować osiedla warto uzupełnić szczerbate pierzeje, szczegolnie że wprowadza to ład przestrzenny (kompletne linie zabudowy), prowadzi do rewitalizacji społecznej (więcej nowych mieszkańców, którzy zmieniają przy tym strukturę społeczną), a do tego stymuluje małych przedsiębiorców, bo większość ludzi jakieś małe zakupy i tak zrobi w sklepiku na parterze jednej z okolicznych kamienic.

I żeby to wszystko działało nie można tego zniszczyć brakiem infrastruktury wypoczynkowej i ganiać ludzi do parku uniwersyteckiego w Fordonie, czy Myślęcinka.

Natomiast co do 65 dni działalności w roku, to też jakąś bzdura wyssana z palca, bo w tym roku mogłoby ro być spokojnie 150 dni, a nawet bez basenów cały czas masz pozostałe części - wypoczynkową z gastronomią, park linowy. Ba! Zimą można spokojnie w niecce basenu zrobić otwarte lodowisko, jedynie ważne aby przy projektowaniu to wziąć pod uwagę i basen technicznie na to pozwalał bez uszkodzenia infrastruktury wodnej. Wtedy masz obiekt praktycznie całoroczny.

Din Sevenn, adas3 liked this post
Zamaszysty no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2018, 05:16 PM   #111
zBDGoszczy
Registered User

zBDGoszczy's Avatar

Likes (Received): 299

Taki otwarty kompleks może dobrze funkcjonować, ale nie przy zachowaniu obecnej polityki miasta, tj. zrobić i zostawić samemu sobie. Wystarczy spojrzeć na "nowe" bulwary, międzywodzie na Wyspie Młyńskiej... Tam co jakiś czas trzeba będzie coś odmalować, wymieniać płytki itd. Robienie sobie nadziei na dopieszczenie projektu w stylu przystosowania basenu pod lodowisko w czasie, gdy władze nie potrafią nawet zaplanować tam przystanku autobusowego i ścieżki rowerowej to tak, jakby przewidywać, że w Bydgoszczy za 15 lat będzie pół miliona mieszkańców.

-Wanted-, KOmiX liked this post
zBDGoszczy no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2018, 07:29 PM   #112
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

W obrębie Starego Miasta i Wyspy Młyńskiej mam nadzieję, że Bakos nie pozwoli na dotychczasowe wdupietomiejstwo, a już tym bardziej trzymanie wielkich gór śmieci w zaroślach na samym środku Wyspy. Cała reszta ... na całą resztę po prostu trzeba dalej naciskać i dokręcać śrubę. mamy rok wyborczy i śruby są teraz dla wszelkich władz i polityków przerażające.

Old September 16th, 2018, 07:40 PM   #113
Bakos
Registered User

Bakos's Avatar

Likes (Received): 3714

Większość sprzątania to umowy długoterminowe, jeszcze sprzed tłoku niedziel niehandlowych. Realnie patrząc, to liczę na nowe otwarcie na nowy sezon.
Old September 16th, 2018, 07:51 PM   #114
Czapka
Registered User

Likes (Received): 700

Quote:
Originally Posted by Bakos View Post
Większość sprzątania to umowy długoterminowe, jeszcze sprzed tłoku niedziel niehandlowych. Realnie patrząc, to liczę na nowe otwarcie na nowy sezon.
To może naciskać, żeby zawarto aneksy do tych umów?

marboro liked this post
Czapka no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2018, 02:34 PM   #115
low1
Registered User

Likes (Received): 7722

Dziś wmurowano akt erekcyjny i kamień węgielny. Co do szkła - gość z Vitaro mówi, że nie pamięta, ale chyba jest transparentne.

low1 no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2018, 09:34 PM   #116
adas3
adaś z gór

adas3's Avatar

Rozpoczęły się konsultacje dot. zagospodarowania terenu basenów zewnętrznych:
https://www.bydgoskiekonsultacje.pl/...ewnetrzna.html

Ja wysłałem (na szybko pisane - część dotyczy elementów poza zakresem konsultacji, ale i tak je wpisałem).

Ja pisałem o stojakach rowerowych przy wejściu, umożliwieniu przejazdu rowerów pomiędzy bulwarami a ul. Sobieskiego (wąski pas jest - pewnie szerokości chodnika), drugim wejściu od bulwarów, przystankach na Królowej Jadwigi oraz na Żeglarskiej.
Dodatkowo zasugerowałem oświetlenie (nocne kąpiele latem), składane zadaszenie basenów (opady deszczu, wykorzystanie zimą), umożliwienie wykorzystania basenów zimą (podgrzewanie wody + zadaszenie + szatnie przystosowane/ogrzewane)... Tyle
Old September 19th, 2018, 11:36 PM   #117
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Z mojej strony poszła sugestia w drugą stronę, czyli żeby zabezpieczenie niecek na zimę było tak skonstruowane, by basen mógł się stawać lodowiskiem w okresie zimowym. Dodatkowo zwróciłem uwagę na absolutny brak zaplanowanych toalet, brak pomieszczeń do przewijania i karmienia (mimo że plan zakłada strefę dla dzieci 0-5), brak wejść z bulwarów (z obowiązkowymi stojakami przy każdym z "bulwarowych" wejść). Przy placu zabaw zgłosiłem koniecznie monitoring wysokiej rozdzielczości.

Prócz tego chyba nie będę sugerował niczego od siebie ponad powyższe, bo każdy ma swoje zdanie.

Czapka, adas3, Arte liked this post
Old September 20th, 2018, 08:02 AM   #118
Czapka
Registered User

Likes (Received): 700

@Zamaszysty - racja, trzeba się upewnić, że nie zapomną o takich "drobnostkach" jak toalety, pomieszczenia do przewijania (nie, nie wystarczą damskie toalety) i przebieralnie rodzinne dla najmłodszych!

adas3, bart1728, Zamaszysty liked this post
Czapka no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2018, 09:57 AM   #119
natansalda
Natalja

natansalda's Avatar

Likes (Received): 418

można wyslac jakies glosy poparcia? chciałabym się podpisac pod tym co pisal Adas3
natansalda no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2018, 02:24 PM   #120
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

@Czapka -Zapomniałem o przebieralniach rodzinnych

Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags