[Bydgoszcz] Osiedle BociaNowe - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old July 9th, 2019, 02:55 PM   #81
Czapka
Registered User

Likes (Received): 700

Quote:
Originally Posted by low1 View Post
[spróbuję odblokować temat] Koncepcje przedstawione w zeszłym roku na pewno ulegną zmianie.
W końcu udało się Wam przepchać. O jakim zakresie zmian wspominasz?
Czapka no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 9th, 2019, 03:54 PM   #82
Zamaszysty
Kujawski łoś bezkolizyjny

Zamaszysty's Avatar

Likes (Received): 3577

Ja liczę, że jedna z proponowanych "wież" stanie się wyższa od reszty i faktycznie na osiedlu dojdzie prawdziwa dominanta, która wyznaczy tam jakąś oś wizualną, bo ten grzebień od strony W-Zki nie do końca mi się podobał...

Zamaszysty no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2019, 01:08 AM   #83
zBDGoszczy
Registered User

zBDGoszczy's Avatar

Likes (Received): 299

Oby wysoko, aby przyćmić bloki przy MOPS. A jednakowa wysokość to też nie dobrze, jak Alfa w Poznaniu i Ściana Wschodnia w Warszawie.
zBDGoszczy no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 6th, 2019, 12:43 PM   #84
low1
Registered User

Likes (Received): 7721

Jest wniosek o PNB na pięć budynków. Projekt Archhouse, czyli koncepcja WXCA nie została wybrana (to w nawiązaniu do tych zmian)

Quote:
budowa pięciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych A, B, C, D (połączone garażem podziemnym) oraz E z garażami wbudowanymi wraz wewnętrzną infrastrukturą techniczną (...) oraz niezbędnym ukladem komunikacyjnym i zewnetrzną infastrukturą techniczną obejmujacą : drogi wewnetrzne , chodniki , zieleń , malą architekturę i instalacje zewnetrzne (...) , rozbiórka istniejących budynków gospodarczych
http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/wnio...-cfa3b21d8cb5/

Mniej więcej zasięg obszaru BociaNowego:
low1 no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2019, 12:57 PM   #85
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Czyli do wielkich tragedii w historii tego miasta trzeba dopisać wybór projektu Archhouse...

Mam nadzieję, że te wizualizacje, które widzieliśmy nie były jeszcze ostateczne, bo wizja tej pracowni była kiczowata do bólu, a do tego jeszcze nijak nie korespondowała z architekturą Bocianowa, którego połowa jest z muru pruskiego. Szkoda... mam nadzieję, że @Modinvest się pojawi na forum i podpowie nam skąd tak drastyczna zmiana. Nie wykluczam, że jeśli ten projekt przeszedł szlify to stał się w miarę dobry, ale w pierwotnej wersji była to strasznie kiczowata kaszanka krzycząca "kocham bloki z lat 90!".

Old August 6th, 2019, 01:18 PM   #86
wersalka
naczelny brynkot

wersalka's Avatar

Likes (Received): 474

No dobrze, ale co jest konkretnie źle w tym projekcie Archhouse? To, że są niskie bloczki, ok, coś więcej?
Old August 6th, 2019, 01:38 PM   #87
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Wysokość mi nie przeszkadza aż tak, jak "dziubki" w postaci udawanych niezdobionych frontonów z płaskiego kawałka ściany. Nawet te trójkątnie wystające balkony jeszcze jestem w stanie przełknąć, ale nie te frontony, bo kojarzą mi się jednoznacznie z takimi blokami:

https://www.google.com/maps/@53.1190...7i13312!8i6656

Może brakuje mi trochę wizualizacji z widokiem od strony północnej, ale IMO cała elewacja od strony trasy W-Z wygląda jak cygan w czepku. Jakby całą stronę północną doklejono z zupełnie innego projektu, w innym stylu bez żadnego ładu i składu. Po drugiej stronie nie ma żadnego nawiązania do jakichkolwiek elementów od północy. Na całym osiedlu masz asymetryczne elementy ze skosami (w pionie oraz w poziomie - krawędzie elewacji, krawędzie balkonów, filary, przełamania płaszczyzn ścian), a na północy? Masz idealnie symetryczną fasadę z "dziubkiem" po środku, a jedynie zamieniona jest kolejność okien szerokich z wąskimi między prawą, a lewą stroną. IMO jedno z drugim wygląda jakby ktoś narysował kreskę i powiedział "Ok, Franek, ty projektujesz na lewo od kreski, a Zocha zrobi na prawo od kreski"...

Old August 6th, 2019, 01:49 PM   #88
deskorolka
Registered User

deskorolka's Avatar

Likes (Received): 687

Ok, ale na jakiej podstawie oni wnioskują o to pozwolenie jak plan miejscowy nie jest -uchwalony? We wniosku jest też, że chodzi o Pomorską 81-83 czyli północno-wschodni narożnik ich terenu. Tam kiedyś była WZ pewnie na 4-kondygnacje więc tu by mogli. Ale działki we wniosku są wpisane chyba wszystkie, które mają aż do Rycerskiej. Coś się nie zgadza.
Tak czy inaczej koncepcję ogólną można między bajki włożyć.
deskorolka no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2019, 02:19 PM   #89
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Nie musi być MPZP jak dostaną WZ.

Old August 6th, 2019, 02:39 PM   #90
Wysuszek
Registered User

Likes (Received): 16

Uuuu rozczarowanie. Tak liczylem, ze bedzie realizowany projekt biura z Wa-wy. Coz, szanuje wlascicieli za inne realizacje, ale rynku nie oszukasz. Zostanie tynk i przyklejane cegly. Trzymam kciuki caly czas, za projekt przy Focha, niech AWZ pokaze reszcie developerow jak sie buduje z rozmachem w XXI wieku nie ogladajac kazdej zlotowki dwa razy!
Wysuszek no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2019, 02:44 PM   #91
Din Sevenn
Persona non grata

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 5199

W XXI wieku to wszyscy wiemy jak się buduje. Może po prostu XXI wiek mógłby w końcu dotrzeć do Bydgoszczy.

zBDGoszczy liked this post
Din Sevenn no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2019, 02:57 PM   #92
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

XXI wiek, czy nie, nawet w minionych epokach jakby zbudować coś bez ładu i składu, z dwóch jakby zupełnie oddzielnych fragmentów, to ludzie by się w głowy drapali i pytali PO CO? To nie jest kwestia cywilizacyjna IMO, a raczej ogólnego poczucia estetyki, lub kosztów, co pewnie bardziej prawdopodobne, bo metr kwadratowy baranka, czy innego tynku jest tańszy, niż cegły. Jest ochłodzenie nastrojów w branży, banki też zaostrzają wymagania dla kredytów hipotecznych szykując się na ochłodzenie koniunktury, więc może decyzja była z bólem serca, ale postawiono na maksymalizację wskaźnika powierzchni do kosztu budowy.

Old August 6th, 2019, 05:51 PM   #93
Jasko21
Registered User

Likes (Received): 55

Ehh szkoda że WXCA nie będzie tego robić, to by gwarantowało wysoki poziom tej inwestycji. Ciekawy jestem czy Moderator nie dogadał się z nimi finansowo, ostatnio wygrali kilka konkursów więc na zlecenia nie narzekają i mogą dyktować ceny. Czy może jednak podliczyli wszystko dokładnie i koniec końców wybrali tańszą koncepcję.
Jasko21 no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2019, 08:20 PM   #94
deskorolka
Registered User

deskorolka's Avatar

Likes (Received): 687

Quote:
Originally Posted by Zamaszysty View Post
Nie musi być MPZP jak dostaną WZ.
Żeby złożyć wniosek o pozwolenie na budowę trzeba tą WZ już mieć. A takowa była tylko kiedyś na teren przy Pomorskiej.
Po co miasto robi plan jak w międzyczasie inwestor sobie wystąpi na starych papierach o PNB? Współpraca chyba nie do końca tam się udała.
deskorolka no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2019, 08:31 PM   #95
oLoJ
Registered User

Likes (Received): 98

Quote:
Originally Posted by Zamaszysty View Post
Czyli do wielkich tragedii w historii tego miasta trzeba dopisać wybór projektu Archhouse...

Mam nadzieję, że te wizualizacje, które widzieliśmy nie były jeszcze ostateczne, bo wizja tej pracowni była kiczowata do bólu, a do tego jeszcze nijak nie korespondowała z architekturą Bocianowa, którego połowa jest z muru pruskiego. Szkoda... mam nadzieję, że @Modinvest się pojawi na forum i podpowie nam skąd tak drastyczna zmiana. Nie wykluczam, że jeśli ten projekt przeszedł szlify to stał się w miarę dobry, ale w pierwotnej wersji była to strasznie kiczowata kaszanka krzycząca "kocham bloki z lat 90!".
A która to połowa Bocianowa jest z tzw. muru pruskiego. Te 11 szałasów z tego jeden do rozbiórki to nie połowa Bocianowa.
oLoJ no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2019, 09:45 PM   #96
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Na terenie bezpośrednio przylegającym do nowego osiedla? Spokojnie ponad połowa zabudowy:

https://www.google.pl/maps/@53.13584...7i13312!8i6656

https://www.google.pl/maps/@53.13636...7i13312!8i6656

Old August 21st, 2019, 01:37 PM   #97
low1
Registered User

Przypuszczenia potwierdzone

Quote:
– Wniosek o pozwolenie na budowę złożyliśmy na podstawie posiadanej decyzji o warunkach zabudowy. Zakładamy, że pozwolenie na budowę uzyskamy przed wejściem w życiem MPZP – informuje przedstawicielka Moderatora.
https://metropoliabydgoska.pl/osiedl...owe-kompleksu/
Old August 21st, 2019, 01:57 PM   #98
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Quote:
– Projekt został przygotowany przez Archhouse, ale podlegał ewolucji w tym czasie. Po wielu rozmowach, dyskusjach, wybraliśmy naszym zdaniem najlepszy wariant – podkreśla Małgorzata Dysarz, specjalistka ds. PR Moderator Inwestycje. Nowy kształt budynków zostanie zaprezentowany już niebawem – deweloper ustala bowiem jeszcze szczegóły kampanii promocyjnej inwestycji
Jestem trochę spokojniejszy, chociaż jeszcze nie całkiem mogę odetchnąć.

Old Yesterday, 08:01 AM   #99
low1
Registered User

Najlepsze jest to, że miasto właśnie zaprosiło do składania wniosków do planu Bocianowo-Artyleryjska.
Old Yesterday, 02:49 PM   #100
Czapka
Registered User

Likes (Received): 700

Może inwestor przestraszył się potencjalnych wniosków, które oddziałyby miastotwórczo, ale ograniczały maksymalne wyciągnięcie zysków z działki?
Czapka no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bydgoszcz

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules