[Bydgoszcz] Nowy Port - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old May 31st, 2019, 10:46 AM   #21
MartBDG
Registered User

MartBDG's Avatar

Likes (Received): 102

Petarda. Tylko ile zajmie im wybudowanie wszystkiego ? 10 lat ? I tez jak w przypadku platynowego nie na 100 procentowej pewności ze wszystko powstanie..

wersalka liked this post
MartBDG no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 31st, 2019, 10:51 AM   #22
stara_maruda
Registered User

Likes (Received): 61

Quote:
Originally Posted by krystiand View Post
Mi wychodzi, że trzy. Na zielono nowa ulica, na czerwono pasaż pieszy. One będą dzielić inwestycję na etapy

OMG ile PUMu do wybudowania!!! To bliżej gdańskiej przed Twoimi liniami też należy do inwestycji? Ile to w sumie etapów? Na ile lat?

Jak będę zarobiony do tego czasu to biorę Bo cena musi być mocno zaporowa
stara_maruda no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2019, 11:08 AM   #23
wersalka
naczelny brynkot

wersalka's Avatar

Likes (Received): 474

mam motyle w brzuchu jak na to patrzę.
Advertisement

Old May 31st, 2019, 11:31 AM   #24
pawel.r
Registered User

pawel.r's Avatar

Likes (Received): 50

Takie moje spostrzeżenie, zobaczcie ile miejsca się marnuje na absurdalnie szeroki most. Można by usunąć spokojnie jedną nitkę w przyszłości (ograniczenie ruchu na Focha) i zmieścić tam jeszcze sporo tkanki miejskiej.
Druga sprawa, to w końcu powstaną miastotwórcze kwartały z pierzejami z prawdziwego zdarzenia, a nie przypadkowo poustawiane pod skosem rozrzucone kloce.
pawel.r no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2019, 11:42 AM   #25
CaraxPL
Registered User

CaraxPL's Avatar

Likes (Received): 22

Jestem pod wrażeniem. Zapowiada się świetny nowy fragment miasta w samym centrum.
CaraxPL no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2019, 11:54 AM   #26
adas3
adaś z gór

adas3's Avatar

Likes (Received): 1168

Quote:
Originally Posted by pawel.r View Post
Takie moje spostrzeżenie, zobaczcie ile miejsca się marnuje na absurdalnie szeroki most. Można by usunąć spokojnie jedną nitkę w przyszłości (ograniczenie ruchu na Focha) i zmieścić tam jeszcze sporo tkanki miejskiej.
Druga sprawa, to w końcu powstaną miastotwórcze kwartały z pierzejami z prawdziwego zdarzenia, a nie przypadkowo poustawiane pod skosem rozrzucone kloce.
Informacyjnie to jeden pas na moście północnym zostanie zajęty za jakiś czas przez pas zatrzymania autobusów. Czyli przesunięcie zatoki.
adas3 no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2019, 02:52 PM   #27
Zamaszysty
Kujawski łoś bezkolizyjny

Zamaszysty's Avatar

Likes (Received): 3577

Bardzo przyjemna architektura i mam nadzieję, że będzie tam odpowiednio utrzymywany porządek parkingowy, a na trawnikach NIE ZOBACZYMY ani jednego auta.

Zamaszysty no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2019, 03:18 PM   #28
[email protected]
Registered User

Likes (Received): 185

Quote:
Originally Posted by thekarun View Post
gdyby jeszcze wywalić tę starą ruderę. Projekt fajny, podoba i się!! Bakos miałeś rację.
Którą ruderę?

Projekt 10/10.

wersalka liked this post
any@body no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2019, 04:36 PM   #29
Wysuszek
Registered User

Likes (Received): 16

Przylaczam sie do zachwytow. Oby tylko nie "polepszyli" materialow. Naprawde dobry projekt, wyglada to jak jedno z "posh" osiedli na warszawskiej Woli. Brawo za odwage dla projektantow i inwestora.
Wysuszek no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2019, 04:41 PM   #30
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

Likes (Received): 17818

[Bydgoszcz] Nowy Port

...
Michał Ch. no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2019, 04:47 PM   #31
Din Sevenn
Persona non grata

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 5199

Natomiast kamienice bliżej Brdy są do uratowania i dobrze, że je (chyba?) zostawiono. Do odpicowania i będą naturalnym uzupełnieniem całości.

wersalka liked this post
Din Sevenn no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2019, 05:10 PM   #32
zBDGoszczy
Registered User

zBDGoszczy's Avatar

Likes (Received): 299

Klasa światowa. Jak z prefabrykatów, to może szybciej powstać, niż się wydaje. Jeszcze taki kwartał w miejsce Rywala i schowanej za nim zabudowy...
zBDGoszczy no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2019, 05:10 PM   #33
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

Likes (Received): 17818

Quote:
Originally Posted by Sobol (Miki) View Post
Mam nadzieję, że ta wizka pokazująca (jak mniemam) zaparkowany samochód w sposób prostopadły to tylko uproszczenie i w rzeczywistości będzie inaczej. Trzeba w końcu pójść krok do przodu, zwłaszcza w kolejny nowych inwestycjach, jeśli gdzieś ma być możliwość parkowania, to tylko w sposób równoległy i rzecz jasna na w wydzielonym miejscu/zatoce w poziomie jezdni, a nie na chodniku.

Natomiast co do samej inwestycji, pięknie na wizualizacjach widać, jakim rakiem jest miejska autostrada Focha:

Quote:
Originally Posted by low1 View Post
Jeszcze makieta

Quote:
Originally Posted by low1 View Post

Tu jest to bardzo dobrze widoczne to wcięcie, jak poszerzona Focha wpływa na północną linię pierzei tej ulicy. Most przez Brdę powinien być jeden, tory tramwajowe powinny iść prosto, bez żadnego wywijasu, w ten sposób umożliwiając dociągnięcie linii zabudowy na nowej działce do reszty ulicy (od strony Placu Teatralnego). Może będzie taka możliwość w przyszłości, jak w końcu Polska dojrzeje i zrozumie czym jest zrównoważony transport, nowoczesny urbanizm i uda się jakoś zagospodarować uwolnioną część terenu (zakładając, że to co widać na wizkach, rzeczywiście zostanie w ogóle wybudowane).

No i jeśli taka inwestycja może dać kopa śródmieściu, to priorytetowo trzeba coś zrobić z okolicą. Marcinkowskiego to jest samochodowy (i nie tylko samochodowy) dramat, priorytetowo trzeba coś tym zrobić, no i Dworcowa - skoro obecnie jest "niby" deptakiem, a w rzeczywistości można być tam rozjechanym, to nie pozostaje nic innego, jak przerobienie tej ulicy na całkowity deptak. Służby nie chcą zrobić porządku? To nie ma innego wyjścia, zresztą i tak deptak całkowity powinien być tam od początku.

Tak wygląda obecnie (a w zasadzie od samego początku jest tak samo) Dworcowa w tej okolicy:

Nikt nie chce z tym zrobić porządku. Pozostaje więc tylko deptak + fizyczne odgrodzenia. Może to też pociągnie samą Dworcową i zacznie zmieniać swoją funkcję na kawiarniano-restauracyjną...

-Wanted-, pawel.r, KOmiX liked this post

Last edited by Michał Ch.; May 31st, 2019 at 05:30 PM.
Michał Ch. no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2019, 08:13 PM   #34
HTC1
Registered User

Likes (Received): 168

Mega!!! Wreszcie coś na poziomie europejskim. Tak wygląda nowoczesna Skandynawia. Super.
HTC1 no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2019, 11:08 PM   #35
krystiand
Bydgoszcz w budowie

krystiand's Avatar

Likes (Received): 13519

Nie miałem czasu czytać innych artykułów, ale tutaj chyba nikt nie wrzucał info o powierzchni zabudowy? Dopytałem:

Quote:
Łącznie w kompleksie Nowy Port powstanie 650-700 mieszkań. Największe z nich będzie miało 315 m2. Penthosue będzie zajmował dwie kondygnacje jednej z wież, z jego wnętrz będzie się rozciągał widok w każdą stronę świata. Strefa dzienna będzie miała 6 metrów wysokości. Do apartamentu przylegać będzie też taras z widokiem na rzekę i miasto o powierzchni około 150 m2.

Cały Nowy Port to około 41 000 m2 powierzchni użytkowej, w tym prawie 9000 m2 biur i usług.

Pierwszy etap, od strony skrzyżowania ulic Marcinkowskiego i Obrońców Bydgoszczy, ma wystartować na początku przyszłego roku. I etap przewiduje budowę dwóch pierwszych wież oraz odrestaurowanie fabryki Befana. Ten etap potrwa 2-3 lata.
Więcej: http://bydgoszczwbudowie.pl/2019/05/...awalek-miasta/

Sobol warto dodać info o powierzchni do pierwszego postu. I może jeszcze obecny wygląd terenu (z końcówki kwietnia)?

___
Quote:
Originally Posted by MartBDG View Post
Petarda. Tylko ile zajmie im wybudowanie wszystkiego ? 10 lat ? I tez jak w przypadku platynowego nie na 100 procentowej pewności ze wszystko powstanie..
Trochę więcej. I nie platynowy, bo tam nic platynowego nie ma. Platanowy. Od drzewa.
krystiand no está en línea   Reply With Quote
Old June 1st, 2019, 08:42 AM   #36
Din Sevenn
Persona non grata

Din Sevenn's Avatar

10 lat to jednak bardzo dużo. Liczyłem na 6, może 7. Dzięki za info o metrażu.
Old June 1st, 2019, 12:21 PM   #37
oLoJ
Registered User

Likes (Received): 98

W momencie zakupu działki byłem sceptyczny wobec AWZ. Projekt jest jednak ok. W końcu miasto. Nowa ulica , pierzeje. Koncepcja powinna być inspiracją do zmian dla projektantów osiedla BociaNowe.
Tak wtedy jak i teraz budzi mój niepokój słabość finansowa inwestora co powoduje rozłożenie inwestycji w czasie na długie lata na zasadzie budynek sprzedany budujemy następny. Jest ich kilkanaście także trochę to potrwa.

-Wanted-, marboro liked this post
oLoJ no está en línea   Reply With Quote
Old June 1st, 2019, 08:35 PM   #38
mateusz.el
Legenda Północy

mateusz.el's Avatar

Likes (Received): 17720

Gdańsk patrzy i zazdrości!

Te wieże, to rozumiem że 55 metrów wysokości? Czy mniej?

Moje wątki zdjęciowe:
[Polska] [Europa]
[Trójmiasto] [Kaszuby] [Armenia] [Ukraina]

vachacz liked this post
mateusz.el no está en línea   Reply With Quote
Old June 1st, 2019, 09:01 PM   #39
Din Sevenn
Persona non grata

Din Sevenn's Avatar

Mniej. Chyba 35, ale spoko, jak się okazuje, wystarczy.
Old June 1st, 2019, 11:46 PM   #40
Davideck
Registered User

Davideck's Avatar

Likes (Received): 820

Jak to powstanie w takiej formie jak na wizualizacjach to kaktus mi wyrośnie na ręce. Podziwiam Wasz entuzjazm i huraoptymizm. River Tower(s) Was niczego nie nauczył?

ps. Niech mnie Leśne po Makrum zaskoczy ale tam też w pewne złożenia i wizualizacje nie jestem w stanie uwierzyć.
Davideck no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bydgoszcz, nowy, port

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules