[Bydgoszcz] Gastronomia, kluby, puby, życie nocne - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old July 11th, 2008, 09:20 PM   #101
filuk
Registered User

Likes (Received): 0

wg policyjnych statystyk i dzielnicowego ten rejon Pomorskiej akurat przy tym kościele to najgorsze miejsce w miescie.kosciól bodajże nie jest katolicki przez co tez wiecznie permanentnie jest niszczony.

do tematu: wczoraj byłem w Warszawie w La Boheme-oj uczyc sie takiej obsługi w Bydgoszczy powinni

a! i dla wielbicieli win-odwiedziłem sklep Kondrata z winami-jest niesamowity, wyglada jak hurtownia, ceny od 18 zł do około 150 zł.ale dominuje przedział 30-50
czyli w porzadku, poruszacie sie w nim jak w hipermarkecie między połkami, wygląda to troche jak hurtownia, na srodku stół do pakowania,facet który siedzi przy kompie-realizuje pewnie zamówienia internetowe - odpowiada na wszystkie pytania dot wina tylko rzucając okiem na 2 sekundy na połkę jak mu wskazesz, ja wystawiłem przed nim 4 butelki - nie sprawdził ceny, nie skanował kodu tylko zerknął i wystawił mi paragon, zna ceny chyba na pamięc, wybór win bardzo duzy, dominuja Włochy,Hiszpania,duzy wybór Porto.polecam.

Last edited by filuk; July 11th, 2008 at 10:46 PM.
filuk no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 11th, 2008, 10:28 PM   #102
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

Likes (Received): 17818

Quote:
Originally Posted by filuk View Post
wg policyjnych statystyk i dzielnicowego ten rejon Pomorskiej akurat przy tym kościele to najgorsze miejsce w miescie.kosciól bodajże nie jest katolicki przez co tez wiecznie permanentnie jest niszczony.
Ale ja miałem na myśli ul. Cieszkowskiego Btw, są gdzieś te staty dostępne ?
Michał Ch. no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2008, 10:45 PM   #103
filuk
Registered User

akurat ja tez miałem na myśli Cieszkowskiego/róg Pomorskiej...staty-nie pamietam.to było dawno.zreszta nie dalej niż 2 lata temu miałem tam kawałek nieruchomosci-stąd poznałem dzielnicowego.kazał mi sie stamtad lepiej zawijać.
Sponsored Links
Advertisement

Old July 12th, 2008, 05:01 PM   #104
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

Likes (Received): 17818

Ale to było gdzieś na stronie internetowej Policji w Bydgoszczy ?
Michał Ch. no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2008, 07:24 PM   #105
filuk
Registered User

raczej nie.strony internetowe Policji mnie nie interesują.podobnie jak Policja.
Old July 12th, 2008, 09:26 PM   #106
henry hill
Registered User

Likes (Received): 137

del

Last edited by henry hill; August 22nd, 2011 at 03:03 PM.
henry hill no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2008, 06:26 PM   #107
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Likes (Received): 776

Quote:
do tematu: wczoraj byłem w Warszawie w La Boheme-oj uczyc sie takiej obsługi w Bydgoszczy powinni
Ja tam na obsługę nie narzekam , zwłaszcza w Werandzie ale może dlatego że z pewnych względów cieszę się tam pewnymi względami

Co do win z internetu - kupował ktoś wina w ten sposób? Ja chyba odrobinkę bym sie bał , zwłaszcza czegoś droższego - nigdy nie ma pewności że kurier nie postawi sobie paczki za przednią szybą w słoneczny dzień ,zeby mu się nie stłukło...
Old July 13th, 2008, 09:03 PM   #108
filuk
Registered User

ja nie kupowałem.ale gdybym nie bywał w warszawie to bym zaryzykował.zreszta ja drogich nie kupuje bo sie dopiero uczę.na nieco wiecej pozwalam sobie tylko przy Porto.
Old July 13th, 2008, 10:42 PM   #109
a_weirdo
łowca hotdogów

Likes (Received): 185

@ethanak: Nigdy nie masz pewności, że ktoś po drodze nie zgwałcił twojego wina. Kurier ma do niego dostęp tylko przez jeden dzień, więc są raczej duże szanse, że nie zdąży nic złego zrobić. Obawiałbym się o to, co się z nim wcześniej działo. W sklepach też nie zawsze dbają o te wina należycie. Ja bym kupował.

@filuk: Czy u Kondrata są tylko te wina, co w Internecie, czy coś jeszcze? Szczególnie właśnie Porto?
a_weirdo no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2008, 03:46 PM   #110
filuk
Registered User

trudno mi ocenić ..gdybym pisał tylko o Porto to pewnie pokrywa sie to z tym w internecie.natomiast tak ogólnie to nie wiem...w sklepie ilosciowo wyglada to wcale nie tak ogromnie.stoi tego duzo jednak jest to jak w hurtowni-stoi np Porto jakies tam i stoi tego 10-15 butelek wiec robi to wrażenie ,ze jest dużo.przy mnie niektórzy kupowali całe kartony więc może to jest własnie dlatego tak urządzone.moja zona bywa w Warszawie 2-3 razy w miesiacu więc nie kupuje w necie.obejrze w necie a potem dam jej liste np
Old July 15th, 2008, 04:07 PM   #111
a_weirdo
łowca hotdogów

Nieee... Myślałem, że przypadkowo będziesz wiedział.

PS. Jakby ktoś miał możliwość, to polecam wycieczkę do Vila Nova de Gaia, oj bardzo polecam...
Old July 15th, 2008, 07:25 PM   #112
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Ja miałem nadzieję że w tym roku trafię tu
http://www.darien.es/index_ing.html
ale przyjdzie mi co najwyżej odwiedzić Torresa
A co do wina -
http://salute.pl/
apelacja IGT Veneto , czerwone , półsłodkie , Alzero....
Boję się tylko że żadna okazja nie byłaby na tyle dobra żeby się go napić...
Old July 15th, 2008, 09:07 PM   #113
a_weirdo
łowca hotdogów

Każda okazja jest dobra, by się napić dobrego wina. Alzero to już raczej z kieliszków, a Torresa Mas La Plana można z gwinta na ławce. Ważne, żeby się tym cieszyć...

Ja bym darował sobie Torresa, kupił jakąś Rioje w sklepie, a podjechał do Jerez. Ale to ja...
Old July 19th, 2008, 02:28 AM   #114
filuk
Registered User

dziś byłem u Sowy u góry i było nieźle, bardzo dobra obsługa, karta jest juz tez troche wieksza.
Old July 20th, 2008, 01:11 AM   #115
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Zaliczyłem górną Sowę - po raz drugi. Jest nieźle - przegrzebki , zalewajka , polędwica torreadora za pierwszym razem a za drugim... już zapomniałem ale wrażenie było dobre Obsługa Dobra chociaż za pierwszym razem trafiłem lepiej - taki ciemnowłosy kelner , wysoki.Za drugim razem był łysy który trochę długo przynosił nam nasze zamówienie...kusiłem się też w końcu na sushi (nie jadłem wcześniej więc nie jestem w stanie powiedzieć czy ma to wiele wspólnego z oryginałem czy nie) w Kurkumie. Za pierwszym razem samotnie w restauracji zestaw California - nie smakowało mi.Na drugi dzień do domu zamówiłem sobie zestaw Kyoto i ten był przepyszny - szczególnie nigiri unagi. Poza tym do domu dostałem w takich rybkach plastikowych sos ostrygowy a nie sojowy co myślę też wpłynęło na lepszy smak dania.Generalnie jak na pierwsze doznania z sushi - jest zabawnie i jest to coś nowego czym o dziwo można też zaspokoić głód.Muszę przetestować pozostałe sushi w mieście - nabrałem na to ochoty
Old July 20th, 2008, 01:21 AM   #116
filuk
Registered User

ja nie jadłem nigdy.odrzuca mnie .moja zona zajada w warszawie na moliera jest takie jakies bistro sakana i tam podobno jest najlepsze w warszawie.
wracając do winarium moja zona przywiozła mi 4 następne flaszki.
wracając do górnego Sowy -carpaccio z kaczki bardzo dobre,eskalopki cielęce.na koniec taki deser truskawki zabajone, jakos tak zapiekane do tego.troche nie w moim stylu.
Old July 20th, 2008, 01:27 AM   #117
henry hill
Registered User

Likes (Received): 137

del

Last edited by henry hill; August 22nd, 2011 at 03:03 PM.
henry hill no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2008, 11:58 AM   #118
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Quote:
ja nie jadłem nigdy.odrzuca mnie .moja zona zajada w warszawie na moliera jest takie jakies bistro sakana i tam podobno jest najlepsze w warszawie.
wracając do winarium moja zona przywiozła mi 4 następne flaszki.
wracając do górnego Sowy -carpaccio z kaczki bardzo dobre,eskalopki cielęce.na koniec taki deser truskawki zabajone, jakos tak zapiekane do tego.troche nie w moim stylu.
A właśnie na te truskawki też się skusiłem.Jakąś piwniczkę tworzysz?Jakiś klucz czy na razie bez konkretnej wizji?
A co do Gdyni to jak mam okazję to zachodzimy do Rodizio - knajpa że tak powiem z widokiem...
Old July 20th, 2008, 12:10 PM   #119
trams
Registered User

trams's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
moja zona zajada w warszawie na moliera jest takie jakies bistro sakana i tam podobno jest najlepsze w warszawie.
Sakana znaczy po ichniemu "ryba"
oryg. 魚(さかな)
trams no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2008, 12:51 PM   #120
a_weirdo
łowca hotdogów

Quote:
carpaccio z kaczki bardzo dobre
Dają surową kaczkę, czy wpadli na pomysł, że carpaccio (podobnie jak w niektórych miejscach tatar) to wcale nie musi być z surowego mięsa?

PS. @ethanak: jak będziesz kiedyś u mnie, to przypomnij, żebym ci pokazał, jakie porto mam w domu (to z zeszłorocznej podróży)...
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bydgoszcz, gastronomķa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules