Sprzeczka z GDDKiA - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Akcje i petycje

Akcje i petycje Akcje forumowiczów w sprawie budowy dróg

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old September 16th, 2019, 04:53 PM   #1
Kiolok475
Registered User

Likes (Received): 6

Sprzeczka z GDDKiA

Witam forumowiczów. Mam pewien problem z przebudową drogi przy mojej działce, może ktoś tu z was pomoże .
Otóż od roku trwa u mnie przebudowa krajówki, przed przebudową miałem wjazd na działkę prosto z krajówki, nie było serwisówki. Obecnie są zrobione serwisówki i mam wjazd tylko z drogi dojazdowej. Na tej działce prowadzona jest działalność gospodarcza i kilka razy w tygodniu musi wjechać TIR. Przerobiłem ogrodzenie, bramę by taki pojazd mógł wjechać, ale kilka lat temu gdy dostałem podglądowy projekt, pisałem do GDDKiA o poszerzenie wjazdu z projektowanych 3,5 m na 5 m. Po kilku - kilkunastu pismach dostałem pismo i projekt wjazdu, że będzie o szerokości 5 m i o łagodniejszym promieniu.
Niestety nie mogło być zbyt kolorowo, geodeci wyznaczyli 3,5 m, mówią, że nigdzie w projekcie nie mają 5 m, wykonawca tez nic nie wie. Kontakt z GDDKiA - też nic nie wiedzą... W takim przypadku odwiedziny oddziału GDDKiA moga co zmienić czy niestety zostaje sąd itp.? Dzięki za wszelką pomoc.
Kiolok475 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 16th, 2019, 06:44 PM   #2
LaserWons
Registered User

Likes (Received): 17

Hmm, zgodnie z warunkami technicznymi zjazd publiczny to "określony przez zarządcę drogi jako zjazd co najmniej do jednego obiektu, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza lub działalność o charakterze publicznym", a idąc dalej § 78. 1. ust. 2. określa, iż "Zjazd publiczny: 1) powinien mieć: a) szerokość nie mniejszą niż 5,0 m, w tym jezdnię o szerokości nie mniejszej niż 3,5 m i nie większą niż szerokość jezdni na drodze"
Nasuwają się dwa pytania, czy chodzi o szerokość jezdni zjazdu czy szerokość krawędzi zjazdu? No i jaką szerokość ma sama droga dojazdowa? Jeśli jest to typ DD z mijankami to pewnie ma szerokość mniejszą niż 5m.

Kiolok475 liked this post
LaserWons no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2019, 08:00 PM   #3
Kiolok475
Registered User

Likes (Received): 6

droga dojazdowa ma 5m klasy D mam na piśmie od generalnej. Na projekcie miałem wjazd 3,5m, udało mi się wynegocjować zjazd o szerokości 5m przy bramie i 15m przy serwisówce, mam to na piśmie, od GDDKIA, (chciałem trochę szerzej, ale nie widziałem, że według prawa może mieć maksymalną szerokość taką jak droga, więc przerobiłem ogordzenie, bramę). Dziś geodeci wyznaczyli 3,5m zjazd czyli tak jak było 10lat temu w projekcie.
Kiolok475 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 17th, 2019, 06:08 PM   #4
LaserWons
Registered User

Likes (Received): 17

Wygląda to na błąd i projektowy, i gdakowy. Projektantom gdzieś w czasie zapodziało się te rozwiązanie, a zarządca nie dopatrzył się, że nie zostało to zrealizowane tak jak wcześniej uzgodniono. Dobrze by było wyciągnąć od gdaki projekt na podstawie którego dostali pozwolenie na budowę. Jeśli jest tak jak twierdzą geodeci to proponuję jeszcze wystąpić z zapytaniem/skargą do centrali gdaki i przedstawić jak sprawa wygląda.
LaserWons no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules