Stadiums & Sport Facilities - Page 256 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Romania & Moldova > Development Forums > Infrastructure & Transport

Infrastructure & Transport Infrastructure projects, transport & mobility

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 13th, 2019, 01:50 PM   #5101
Evil78
Registered User

Evil78's Avatar

Likes (Received): 2716

Quote:
Originally Posted by dani_ar View Post
Nu din cauza ca a intrat acel om pe teren jucam meciul cu Norvegia fara spectatori
Evident ca nu. Si in finala Champions League a intrat pe teren o duduie in curu' gol.
Evil78 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 13th, 2019, 08:10 PM   #5102
stefan2000
Registered User

stefan2000's Avatar

Likes (Received): 251

Quote:
Nu din cauza ca a intrat acel om pe teren jucam meciul cu Norvegia fara spectatori ci pentru scandari rasiste in mod repetat. Si de asta tot galeriile echipelor de club se fac vinovate dar aici FRF ar putea sa faca ceva, sa nu le mai dea bilete in mod organizat galeriilor, fiecare sa le cumpere de pe net asa cum face toti care vor sa mearga le meci.
FRF nu oferă bilete galeriilor, fiecare isi ia personal.
Old Yesterday, 10:30 AM   #5103
Aurelian
Registered User

Aurelian's Avatar

Likes (Received): 248

Quote:
Nu din cauza ca a intrat acel om pe teren jucam meciul cu Norvegia fara spectatori ci pentru scandari rasiste in mod repetat. Si de asta tot galeriile echipelor de club se fac vinovate dar aici FRF ar putea sa faca ceva, sa nu le mai dea bilete in mod organizat galeriilor, fiecare sa le cumpere de pe net asa cum face toti care vor sa mearga le meci.
Nu exista bilete pe care scrie "pentru galeria de suporteri", nicaieri in lume.Fiecare isi cumpara individual si raspunde pentru faptele sale.
Aurelian no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:45 AM   #5104
hodoronctronc
Registered User

Likes (Received): 80

Quote:
Originally Posted by Aurelian View Post
Nu exista bilete pe care scrie "pentru galeria de suporteri", nicaieri in lume.Fiecare isi cumpara individual si raspunde pentru faptele sale.
Corect , nu scrie. Insa in romania, exista ca vine peluza catering la club si zice ca vor x bilete. Si se executa, altfel te trezesti ca la prima infrangere, baietii striga "demisia", iti injura familia, merg la oficiala si iti dau muuuu.
Frf, la anumite meciuri, alocau un numar de bilete pentru galerii, bilete care erau ridicate de dubiosii din galerii. Ca unele le vindeau la suprapret, ca, na viata e grea iar rata si fasolea cu ciolan nu se platesc singure...Asta e deja alta poveste. Toate din dragoste pentru Romania , pentru tricolor, se stie...

Acu sa facem din grupurile organizate de suporteri din romania, niste ingerasi care is doar persecutati de sistem, nu e cazu...e destul sa vezi cat de amarati, cu salariu minim pe economie is cei din galerii.Vorbesc de aia smecheri, nu niste copii de clasa a 9 a, care merg in galerie, ca e cool....

Toata discutia a inceput de la stadioanele fara pista de atletism, unde te poti trezi cu invadarea terenului.Solutia nu o inventam noi, ci o luam de la altii.Exact cum se face in Anglia, intri pe teren, iti iei suspendare pe viata sa mai mergi pe acel stadion.

Last edited by hodoronctronc; Yesterday at 10:53 AM.
hodoronctronc no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 07:57 PM   #5105
stefan2000
Registered User

stefan2000's Avatar

Daca nu stii, nu e nevoie sa lansezi acuzații si jigniri gratuite.

Gombos liked this post
stefan2000 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 08:53 PM   #5106
hodoronctronc
Registered User

Vai, am dat peste un reprezentant al ultrasariei pe ssc….sa inteleg ca te-ai simtit?
Spune-ne cu ce am jignit si adu agrumente.
Old Yesterday, 09:17 PM   #5107
stefan2000
Registered User

stefan2000's Avatar

Quote:
Si se executa, altfel te trezesti ca la prima infrangere, baietii striga "demisia", iti injura familia, merg la oficiala si iti dau muuuu.
Chestia astia e fie o super mega simplificare fie o minciuna pur si simplu. In Romania au cam trecut vremurile alea si oricum nu te injura nimeni doar pentru ca nu le dai bilete.

Quote:
.e destul sa vezi cat de amarati, cu salariu minim pe economie is cei din galerii
Pe principiul "ne distrug saraki aia care voteaza cu PSD". Ai facut tu statistici deastea prin peluzele din Romania sa stii cat castiga ei? Sau "dupa fata"?

Quote:
Ca unele le vindeau la suprapret, ca, na viata e grea iar rata si fasolea cu ciolan nu se platesc singure...Asta e deja alta poveste. Toate din dragoste pentru Romania , pentru tricolor, se stie...
Uniti Sub Tricolor si celelalte grupuri care sustin exclusiv nationala nu au practicat niciodata asa ceva din moment ce nu au niciun fel de intelegere cu FRF, pentru nimic.

Observ ca e la moda sa dai in ultrasi, sa poti vorbi orice prostie, ca doar na, ei sunt "ultimii oameni", se stie!

Florin, UrsuRO liked this post
stefan2000 no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 08:15 AM   #5108
hodoronctronc
Registered User

Atata timp cat aceasi indivizi sunt in peluzele romanesti, nu cred ca acesti indivizi au renuntat la practicile care le-au facut atata timp. Ca reprezentant al ultrasariei pe ssc, explici natiunii, de ce o peluza unei echipe din Romania, e supranumita peluza catering.Fiind din system, poate dezvalui natiunii,numele echipei si numele celui de care se leaga "catering".Supranumele de "peluza catering" a fost dat de fratii tai din ultrasarie, nu de cetateni sau rautaciosii din presa.

Atata timp cat indivizi din peluza si-au facut afaceri incepand din peluza si datorita conexiunilor aferente fotbalului si mai putin studiilor inalte absolvite, atunci da, is niste indivizi care traiesc din fotbal.

In Romania, niciun grup mai ales cu nume pompos, uniti subtricolor, are mentalitatea de stat la coada la bilete. Bineinteles ca au mers la frf sa ceara bilete.

Ca reprezentant al ultrasariei, nu stiu de ce te victimizezi, fiind ultrasarist stii foarte bine ca practicile de mai sus is ceva normal in lumea voastra, a ultrasariei.

Daca ai fost prins in scenografii , da un search pe google : drughi ban Juventus.Si ca reprezentant al ultrasariei, dupa ce googlesti, explica lumii ce s-a intamplat cu cei de la drughi, in ultimele luni.

ontopic: rachita, marele antrenor si jucator a spus celor de la digisport, ca CNI a semnat un contract cu cei de la Snagov pentru constructia unui stadion de 5k.Sincer, nu am incredere in ce zice acest individ..

Last edited by hodoronctronc; Today at 08:25 AM.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
sport infrastructure

Thread Tools

Posting Rules