[Lublin] Hotele i inna baza noclegowa - inwestycje, dane, perspektywy - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie > » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 23 votes, 3.35 average.
Old June 27th, 2015, 02:03 PM   #41
Stiggy
Не имеет аналогов в мире

Stiggy's Avatar

Likes (Received): 13623

Wystarczy, już wszyscy zrozumieli, że wiesz, ale nie powiesz.
Advertisement

Old June 27th, 2015, 11:51 PM   #42
Strzala
Registered User

Likes (Received): 9265

Patrząc na te dane miasto nie może narzekać na narodowość gości którzy nocują w lubelskich hotelach:

i jeszcze taka ciekawostka:

Old June 29th, 2015, 04:18 AM   #43
Strzala
Registered User

Advertisement

Old June 29th, 2015, 10:29 AM   #44
Maciek Lublin
Cogito ergo sum.

Maciek Lublin's Avatar

Likes (Received): 3437

Pierwsze miejsce hotel Luxor? Dla mnie to koronny dowód na to że do Lublina przyjeżdża wielu turystów z Rosji, Bialorusi i Ukrainy. Ten hotel wpisuje się idealnie w ich poczucie estetyki.
Maciek Lublin no está en línea   Reply With Quote
Old June 29th, 2015, 12:27 PM   #45
rml-
Registered User

rml-'s Avatar

Likes (Received): 1487

Jak robisz rezerwacje przez booking.com to najważniejszy jest wygląd zewnętrzny budynku?
rml- no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2015, 12:48 AM   #46
Strzala
Registered User

Hotel Campanile Lublin szuka dyrektora:

http://www.pracuj.pl/praca/dyrektor-...oferta,4009255
Old July 2nd, 2015, 08:42 AM   #47
catcha
Ich bin ein Lubliner.

catcha's Avatar

Likes (Received): 3361

Strzala:

rezerwacje z booking.com =/= faktyczna liczba rezerwacji nawet dla tego jednego zrodla

wiekszosc rezerwacji jest tworzona systemem GDS, a do tego zestawienia nie ma

chocby Opera przy dwoch pokojach wygenerowanych w booking tworzy oddzielne rezerwacje dla kazdego z nich (w 90% przypadkow)

tak ci chcialbym zwrocic uwage na mozliwa krytyczna wade metodologii twoich opracowan
catcha no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2015, 10:35 AM   #48
Strzala
Registered User

Zdaje sobie sprawę, że te zestawienia robione na podstawie rezerwacji z bookingow nie są doskonałe przede wszystkim dlatego że oparte są na ogólnodostępnych danych i jak już pisałem pokazują tylko wycinek złożonej rzeczywistości ale póki co nikt nie przedstawił lepszych, a sam chętnie bym się z takimi zapoznał
Old July 2nd, 2015, 06:46 PM   #49
catcha
Ich bin ein Lubliner.

catcha's Avatar

ja bym to raczej nazwal przeklamaniem sytuacji. Te dane nie sa w zaden sposob miarodajne dla rynku. Nie pokazuja niczego poza liczba transakcji klientow booking...
To tak jakby oceniac rynek lotniczy na podstawie domniemanych wolnych miejsc w systemach rezerwacyjnych online... Albo potencjal producentow samochodow na podstawie ogloszen z otomoto...

Rozumiem, ze wolisz publikowac dane wypaczajace obraz rynku w Lublinie do momentu kiedy bedziesz miec lepsze dane. Tylko to przynosi wiecej szkody niz pozytku. Jesli chcesz zdobyc takie dane to przejdz sie do LOIK, zapytaj w GUSie...

to co ty robisz publikujac cyt. "wycinek zlozonej rzeczywistosci" mozna podsumowac slynnym w internecie obrazkiem:

Juz raz pisalem, jezeli hotel opiera sie na systemach rezerwacji typu booking/agooda/priceline/hotels.com to powinien w pierwszej kolejnosci zwolnic managera rezerwacji...

I nie zebym cie besztal ot tak czy cos, spoko masz zajawke to to rob, ale primum non nocere! a ten rynek i zwiazane z nim polaczenia (zwlaszcza kanaly social media) sa mega wrazliwe na tego typu tresci...

World's Eye liked this post
Old July 2nd, 2015, 07:30 PM   #50
Strzala
Registered User

Quote:
Originally Posted by catcha View Post
ja bym to raczej nazwal przeklamaniem sytuacji. Te dane nie sa w zaden sposob miarodajne dla rynku. Nie pokazuja niczego poza liczba transakcji klientow booking...
I zostało to wyraźnie zaznaczone.

Quote:
To tak jakby oceniac rynek lotniczy na podstawie domniemanych wolnych miejsc w systemach rezerwacyjnych online... Albo potencjal producentow samochodow na podstawie ogloszen z otomoto...
No jednak nie.

Quote:
Rozumiem, ze wolisz publikowac dane wypaczajace obraz rynku w Lublinie do momentu kiedy bedziesz miec lepsze dane. Tylko to przynosi wiecej szkody niz pozytku. Jesli chcesz zdobyc takie dane to przejdz sie do LOIK, zapytaj w GUSie...
Wspomniane instytucje nie udostępniają takich danych, a często nawet same ich nie mają.

Quote:
to co ty robisz publikujac cyt. "wycinek zlozonej rzeczywistosci" mozna podsumowac slynnym w internecie obrazkiem:

Hiperbolizujesz. Jest wyraźnie napisane na czym opierają się wykresy. Jeden przeczyta to ze zrozumieniem, drugi zobaczy na nich gościa z nożem zwróconym przeciwko lubelskim hotelom

Quote:
I nie zebym cie besztal ot tak czy cos, spoko masz zajawke to to rob, ale primum non nocere! a ten rynek i zwiazane z nim polaczenia (zwlaszcza kanaly social media) sa mega wrazliwe na tego typu tresci...
Nie powinny być wrażliwe, skoro rezerwacje z bookingu itp. są (jak twierdzisz) dla nich be.

Quote:
Juz raz pisalem, jezeli hotel opiera sie na systemach rezerwacji typu booking/agooda/priceline/hotels.com to powinien w pierwszej kolejnosci zwolnic managera rezerwacji...
Ale właściwie dlaczego? Mają w plecy na tych rezerwacjach, czy ruch z nich jest dla nich mało istotny?
Old July 2nd, 2015, 08:12 PM   #51
catcha
Ich bin ein Lubliner.

catcha's Avatar

O kurde Strzala ale ty naprawde masz mgliste pojecie o tej materii z tego co czytam, ale pewnie wydaje ci sie, ze masz zajebiaszcze. Uwazam, ze dyskusja z toba na ten temat jest absolutnie jalowa (no bo jak dyskutowac z osoba, ktora zna sie na wszystkim, a czytajac wszelkie twoje odpowiedzi na krytyczne uwagi odnosnie merytorycznosci twoich wpisow mozna odniesc takie wrazenie), jednak odniose sie do tego co piszesz, przynajmniej moze ktos przeczyta co za bzdury wypisujesz... albo przynajmniej bedzie przytaczane przez ciebie dane brac z duzym przymruzeniem oka...

Quote:
Originally Posted by Strzala View Post
I zostało to wyraźnie zaznaczone.
No jednak nie. Mechanizm manipulacji danymi na przykladzie zestawienia danych pelnych z okreslonego zrodla z danymi niepelnymi z ograniczonego zrodla na przykladzie postow 42 i 43 to stara i znana metoda uzywana czesto w marketingu. Polega na przytaczaniu calosciowych danych dla danego zjawiska z wiarygodnego zrodla, ale w oparciu o jeden aspekt tego zjawiska (post 42 odnosi sie do narodowosci przybyszow) z kolejna dawka danych tym razem niepelnych pokazujacych obraz wycinka poprzednich danych i posiadajacych sugerujacy opis (post 43 pokazujacy procentowy udzial w tranzakcjach (NIE REZERWACJACH, a do tego nie udzialu liczbowego gosci) z danego zrodla bedacego jedynie wycinkiem rynku i do tego wycinkiem nie dominujacym na tym rynku).

Quote:
Wspomniane instytucje nie udostępniają takich danych, a często nawet same ich nie mają.
Posiadaja, ale ze nie beda skore udostepnic ich Strzale to co innego

Quote:
Hiperbolizujesz. Jest wyraźnie napisane na czym opierają się wykresy. Jeden przeczyta to ze zrozumieniem, drugi zobaczy na nich gościa z nożem zwróconym przeciwko lubelskim hotelom
Ja hiperbolizuje - oczywiscie, ale ty fantazjujesz. Na obrazku ewidentnie widac o co chodzi, bo chodzi o twoja metode przekazywania danych. Chciales poprzekrecac, a tym bardziej pokazales w jaki sposob (zakladam, ze nieswiadomie w wyniku braku wiedzy zapewne) manipulujesz danymi, czyli odnosisz sie do jakiejs informacji z przeklamanym kontekstem...

Quote:
Nie powinny być wrażliwe, skoro rezerwacje z bookingu itp. są (jak twierdzisz) dla nich be.
Tym zdaniem utwierdzasz mnie w przekonaniu, ze nie masz zielonego pojecia jak ten rynek dziala i w zasadzie wykazujesz sie calkowita ignorancja jesli chodzi o postrzeganie sily "social media" w tej branzy.
Poczytaj na jakiej zasadzie dzialaja tzw. wholesalers na rynku hotelowym. Ci posrednicy sa uzupelnieniem kanalow sprzedazy, a nie podstawa. Wiesz np. ze najwieksza stope zwrotu dla hotelu sa stawki walk-in? Wiesz jaki rodzaj uslug odpowiada pokojom z oferty booking.com w odniesieniu do pokoi w tej samej kategorii z innego kanalu sprzedazy? Wiem, ze nie wiesz, bo czytam co wypisujesz. Ja wiem, pracuje w tej branzy juz troche (akurat w sprzedazy, czyli sporo dzialam z rezerwacjami, planami, posrednikami etc.). Staram sie pokazac wadliwosc twoich dzialan i ich szkodliwosc w jak najwiekszym uproszczeniu - nawet obrazki wklejam, nic to niestety nie daje... Spoko podziwiam zapal i zajawke, ale nerwica natrectw nie pozwala mi przygladac sie bezczynnie

Aha, jeszcze bym zwrocil uwage, ze sa "miejsca noclegowe" i hotele. Rozny jest wplyw na jedna i druga grupe systemow typu booking. Popatrz na to jak na taki grupon, albo wyszukiwarke lotow (przy czym loty z tego co mi dzwoni to opiera sie na prowizji z tytulu IATA - nie wiem nie zajmuje sie tym).

Quote:
Ale właściwie dlaczego? Mają w plecy na tych rezerwacjach, czy ruch z nich jest dla nich mało istotny?
W wiekszosci przypadkow tak. Tylko ze tu chodzi o maksymalizacje stopy zwrotu (tak juz ma ta branza). Do tego w tej branzy wazny jest standard, o ile o serwis moga byc hotele spokojne (w koncu to hotelarze bezposrednio to dostarczaja) to rezerwacje przez posrednikow stwarzaja mase klopotow: od braku realnego wplywu na zakontraktowane z gory na kilka lat ceny i poziomy oblozenia, przez inne zasady odnosnie tworzenia/modyfikowania/anulowania/platnosci/reklamacji dla jednego towaru dostarczanego niby z jednego zrodla ale przez inne podmioty, pokoj Standard w hotelu czesto jest czym innym niz pokoj Standard w bookingu (tam czesto sa slabsze pokoje, starsze, gorzej ulokowane, mniejsze, nizej etc.). Jesli np. platnosci ida bez zadnych problemow (a nigdy tak nie jest) to naprawianie bledow bez zintegrowanego systemu to jest juz spory koszt pochlaniajacy zakladany zysk.

Mozna by tak duzo pisac...

Nie bierz tego do siebie (jak to zwykle bywa) ale internet to jest takie medium, ze jak juz ktos cos wrzuci to to zostaje, natomiast nie kazdy zaklada, ze jest to bledna informacja i nie szuka sprostowan, nie czyta komentarzy. Stad np. mamy cuda wianki w spoleczenstwie odkad spowszechnial dostep do internetu. Niech przykladem bedzie np. wielokrotnie sytuacja z watkiem o lotnisku, gdzie dziennikarze podlapywali temat, bo ktos gdzies cos pierdnal w necie, a potem robi sie artykuly z czapy i jest burza na ssc...

Old July 2nd, 2015, 09:18 PM   #52
Strzala
Registered User

Quote:
O kurde Strzala ale ty naprawde masz mgliste pojecie o tej materii z tego co czytam, ale pewnie wydaje ci sie, ze masz zajebiaszcze. Uwazam, ze dyskusja z toba na ten temat jest absolutnie jalowa (no bo jak dyskutowac z osoba, ktora zna sie na wszystkim, a czytajac wszelkie twoje odpowiedzi na krytyczne uwagi odnosnie merytorycznosci twoich wpisow mozna odniesc takie wrazenie), jednak odniose sie do tego co piszesz, przynajmniej moze ktos przeczyta co za bzdury wypisujesz... albo przynajmniej bedzie przytaczane przez ciebie dane brac z duzym przymruzeniem oka...
Tylko po co od razu takie personalne wycieczki? Nie znam się na tej branży, nigdzie nawet nie stwierdziłem,że się na niej znam, założyłem wątek i chciałbym się czegoś o tej branży dowiedzieć, zapewne jak inni tutaj. Sądząc po Twoich emocjonalnych wpisach masz coś z tą branżą wspólnego, więc podziel się swoją wiedzą, zamiast skupiać się na epitetach pod moim adresem. Będzie to z pożytkiem dla wątku i dyskusji.

Quote:
No jednak nie. Mechanizm manipulacji danymi na przykladzie zestawienia danych pelnych z okreslonego zrodla z danymi niepelnymi z ograniczonego zrodla na przykladzie postow 42 i 43 to stara i znana metoda uzywana czesto w marketingu. Polega na przytaczaniu calosciowych danych dla danego zjawiska z wiarygodnego zrodla, ale w oparciu o jeden aspekt tego zjawiska (post 42 odnosi sie do narodowosci przybyszow) z kolejna dawka danych tym razem niepelnych pokazujacych obraz wycinka poprzednich danych i posiadajacych sugerujacy opis (post 43 pokazujacy procentowy udzial w tranzakcjach (NIE REZERWACJACH, a do tego nie udzialu liczbowego gosci) z danego zrodla bedacego jedynie wycinkiem rynku i do tego wycinkiem nie dominujacym na tym rynku).
Jest napisane jak byk: "Zagraniczne rezerwacje w serwisie booking.com w hotelach od *** do ***** w aglomeracji Lublina w okresie IV 2014 - V 2015" co tutaj jest niezrozumiałego i niewyraźnego?

Quote:
Posiadaja, ale ze nie beda skore udostepnic ich Strzale to co innego
Powstaje pytanie, po co mnie w takim razie tam wysyłałeś w poprzednim poście?

Quote:
Ja hiperbolizuje - oczywiscie, ale ty fantazjujesz. Na obrazku ewidentnie widac o co chodzi, bo chodzi o twoja metode przekazywania danych. Chciales poprzekrecac, a tym bardziej pokazales w jaki sposob (zakladam, ze nieswiadomie w wyniku braku wiedzy zapewne) manipulujesz danymi, czyli odnosisz sie do jakiejs informacji z przeklamanym kontekstem...
Ale co chciałem poprzekręcać Twoim zdaniem, skoro wyraźnie napisałem na grafikach i w postach skąd są i na czym opierają się dane i żeby brać na nie poprawkę. Skąd te teorie spiskowe?

Quote:
Tym zdaniem utwierdzasz mnie w przekonaniu, ze nie masz zielonego pojecia jak ten rynek dziala i w zasadzie wykazujesz sie calkowita ignorancja jesli chodzi o postrzeganie sily "social media" w tej branzy.
Poczytaj na jakiej zasadzie dzialaja tzw. wholesalers na rynku hotelowym. Ci posrednicy sa uzupelnieniem kanalow sprzedazy, a nie podstawa. Wiesz np. ze najwieksza stope zwrotu dla hotelu sa stawki walk-in? Wiesz jaki rodzaj uslug odpowiada pokojom z oferty booking.com w odniesieniu do pokoi w tej samej kategorii z innego kanalu sprzedazy? Wiem, ze nie wiesz, bo czytam co wypisujesz.
A nie prościej (a przede wszystkim grzeczniej) byłoby wytłumaczyć tutaj wszystkim tematy które poruszyłeś albo dać chociaż namiary na źródła, gdzie można taką wiedzę zdobyć?

Quote:
Ja wiem, pracuje w tej branzy juz troche (akurat w sprzedazy, czyli sporo dzialam z rezerwacjami, planami, posrednikami etc.). Staram sie pokazac wadliwosc twoich dzialan i ich szkodliwosc w jak najwiekszym uproszczeniu - nawet obrazki wklejam, nic to niestety nie daje... Spoko podziwiam zapal i zajawke, ale nerwica natrectw nie pozwala mi przygladac sie bezczynnie
Nerwica natręctw, brak zapału,zajawki + epitety... Ja Ci nie mogę pomóc, nawet jakbym chciał.

Quote:
W wiekszosci przypadkow tak. Tylko ze tu chodzi o maksymalizacje stopy zwrotu (tak juz ma ta branza). Do tego w tej branzy wazny jest standard, o ile o serwis moga byc hotele spokojne (w koncu to hotelarze bezposrednio to dostarczaja) to rezerwacje przez posrednikow stwarzaja mase klopotow: od braku realnego wplywu na zakontraktowane z gory na kilka lat ceny i poziomy oblozenia, przez inne zasady odnosnie tworzenia/modyfikowania/anulowania/platnosci/reklamacji dla jednego towaru dostarczanego niby z jednego zrodla ale przez inne podmioty, pokoj Standard w hotelu czesto jest czym innym niz pokoj Standard w bookingu (tam czesto sa slabsze pokoje, starsze, gorzej ulokowane, mniejsze, nizej etc.). Jesli np. platnosci ida bez zadnych problemow (a nigdy tak nie jest) to naprawianie bledow bez zintegrowanego systemu to jest juz spory koszt pochlaniajacy zakladany zysk.

Mozna by tak duzo pisac...
Pisz w ten sposób jak najwięcej Czy to nie jest tak,że kanał rezerwacji przez pośredników będzie z roku na rok wypierał ten "tradycyjny" nawet pomimo tego,że jest to hotelarzom nie na rękę?

Quote:
Nie bierz tego do siebie (jak to zwykle bywa) ale internet to jest takie medium, ze jak juz ktos cos wrzuci to to zostaje, natomiast nie kazdy zaklada, ze jest to bledna informacja i nie szuka sprostowan, nie czyta komentarzy. Stad np. mamy cuda wianki w spoleczenstwie odkad spowszechnial dostep do internetu. Niech przykladem bedzie np. wielokrotnie sytuacja z watkiem o lotnisku, gdzie dziennikarze podlapywali temat, bo ktos gdzies cos pierdnal w necie, a potem robi sie artykuly z czapy i jest burza na ssc...
Mam skórę nosorożca, więc bez obaw, a burze na ssc mi powiewają - to tylko... internet
Old July 2nd, 2015, 10:56 PM   #53
catcha
Ich bin ein Lubliner.

catcha's Avatar

ani razu nie uzylem epitetu w moich wypowiedziach wzgledem twojej osoby, mysle ze jestes przewrazliwiony

wypowiadam sie jak widze cos co mnie az poraza, jak pisalem na temat, w zakresie ktorego mam jakas wiedze, a polemika byla z toba to zwykle konczylo sie jak w sprawie 4 gwiazdek na sadowej. czyli hurr durr i proby zrobienie ze mnie idioty, po czym wkracza moderacja i kasuje posty jak leci, wraz z tymi, gdzie pisalem co i jak i dlaczego... zreszta to nie tylko z toba tak jest, przynajmniej dwoch innych lubelskich userow tak robi caly czas.

a zeby nie bylo o pierdolach moge napisac, ze lublinem interesuja sie duze firmy z branzy (i to raczej franczyza 4,5-4gwiazdki). tylko rynek jest jeszcze za maly, wiec ryzyko za duze. mocno kibicuje lotnisku. ot tyle i az tyle. szczegolow nie znam jeszcze, za mala rybka w stawie ze mnie

Old July 2nd, 2015, 11:27 PM   #54
Strzala
Registered User

Yyy dyskusja o 4 gwiazdki na Sądowej? Pomyliłeś mnie z kimś, bo sam w to powątpiewałem:

https://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=5962

Natomiast pamiętam,że była tam jakaś głupia dyskusja sugerująca,jakoby w Lublinie kategoryzowało się hotele inaczej niż w pozostałych miastach choć przepisy to określające są takie same dla wszystkich, w całej PL.

Ciekawe do jakiego poziomu musi urosnąć rynek w Lublinie,żeby to ryzyko było mniejsze i żebyśmy zobaczyli w Lublinie hotele znanych marek (nawet na franczyzie) ? Czy na wielkość Torunia, czy dopiero Szczecina (dane z GUS w pierwszym poście) ? Swoją drogą to *** hoteli jest już w mieście i okolicy sporo, więc logicznym wydaje się rozwój obiektów wyższej kategorii. Lotniskowy boom szykuje się w 2016 roku, więc jeszcze trochę musimy poczekać.
Old July 2nd, 2015, 11:40 PM   #55
krassusek12
Czechów Południowy

krassusek12's Avatar

Likes (Received): 339

Proszę, w jutrzejszym Kurierze ciekawy news. Hilton wkracza do Lublina!

Strzala liked this post
krassusek12 no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2015, 12:32 AM   #56
Strzala
Registered User

Czekamy na szczegóły.
Old July 3rd, 2015, 10:01 AM   #57
czarny
Mancunian

czarny's Avatar

Likes (Received): 728

Architektura nie rzuca na kolana delikatnie mówiąc.
Ja osobiście czekam na pojawienie się w Lublinie hotelu Qubus.
czarny no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2015, 10:16 AM   #58
wajher
awiacjonnyj

Likes (Received): 1413

Nie o architekture tu chodzi ale o funkcjonalnosc i zwiekszenie ilosci "łóżek" w mieście! Nie czytalem artykulu ale jezeli to prawda to jest to bardzo dobry news.

catcha liked this post
wajher no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2015, 11:54 AM   #59
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 3608

Ostatnio nadzoruję produkcję hotelu składanego jak klocki z kontenerów - niesamowita sprawa, bo produkt jest rozchwytywany jak ciepłe bułeczki przez deweloperów z Londynu, Nowego Jorku, Dubaju, Toronto ... a produkuje je firma z Chojnic. Może warto się zastanowić nad takim właśnie rozwiązaniem?
Haveblue está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 3rd, 2015, 12:15 PM   #60
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 9108

W centrum miasta klocek z kontenerów? Na granicy miasta to niech sobie stawiają jak chcą
Konstruktor no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
hotel, inwestycje, lublin

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules