[Lublin] Parkowanie, strefa, przepisy, absurdy - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie > » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 44 votes, 5.00 average.
Old September 19th, 2011, 03:00 PM   #61
Zegarkowy
user

Zegarkowy's Avatar

Likes (Received): 42211

Quote:
Originally Posted by bista View Post
Kierowcę czerwonego pojazdu spotkała zasłużona kara:
nie chcę być złośliwy, ale szkoda że tylko jednego.
Zegarkowy no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 19th, 2011, 03:13 PM   #62
piotr k
Registered User

piotr k's Avatar

Likes (Received): 2335

Było tylko jedno miejsce na lawecie
piotr k no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2011, 03:16 PM   #63
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 8788

temat o parkowaniu w sumie to zadam tutaj pytanie czy parking w sobotę na placu zamkowym jest płatny? oraz ile kosztuje 1h?
Konstruktor no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 19th, 2011, 03:37 PM   #64
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Likes (Received): 13306

Nie jest płatny.

Natomiast niedawno miałem ciekawą sytuację na Kowalskiej w dzień powszedni, zwykle stawiam rower na chodniku, ale jak jest luz to między samochodami na miejscach parkingowych.
No i podchodzi do mnie parkingowy i pyta - to co, płacimy?
Ja: mogę zapłacić, ale co najwyżej 1/10 stawki za samochód (tyle mniej miejsca zajmuje rower).
Parkingowy: hehe, no ale następnym razem niech pan stawia na chodniku.
khan_tengri no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2011, 06:10 PM   #65
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

w Klanie jest o parkowaniu oglądać!
Old September 19th, 2011, 06:15 PM   #66
maciek_lu
Registered User

Likes (Received): 1

nom
maciek_lu no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2011, 06:28 PM   #67
Zegarkowy
user

Zegarkowy's Avatar

Quote:
Originally Posted by Konstruktor View Post
w Klanie jest o parkowaniu oglądać!
Zmusza cię ktoś żebyś to oglądał czy ty tak sam z siebie?
Old September 19th, 2011, 06:34 PM   #68
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Wiesz, ja wczoraj będąc w odwiedzinach przypadkiem oglądałem Ojca Mateusza, no i byłem zaskoczony widząc na ekranie... lubelskiego Grand Tigera.
Old September 19th, 2011, 06:37 PM   #69
Zegarkowy
user

Zegarkowy's Avatar

Old September 19th, 2011, 07:24 PM   #70
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Quote:
Originally Posted by Zegarkowy View Post
Zmusza cię ktoś żebyś to oglądał czy ty tak sam z siebie?
no jasne że oglądam! powtórki na TV Polonia również

a tutaj jest temat miłośników Klanu zapraszam!!
https://www.skyscrapercity.com/showth...250971&page=30
Old September 19th, 2011, 08:51 PM   #71
Zegarkowy
user

Zegarkowy's Avatar

Ulica Kaczeńcowa, dzisiaj godz 17:21 (po drugiej stronie prostopadle trochę nierówne ale są miejsca parkingowe. Ja dałem spokojnie radę zaparkować, pomimo że do celu "musiałem" przejść ok 50m... dla nich widocznie więcej niż 10m jest niewyobrażalne )

Old September 19th, 2011, 08:58 PM   #72
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

a parkowali na twoich oczach? może jak parkowali to nie było tam miejsc gdzie piszesz... żeby nie było nie popieram tego i nie powinni tu parkować!

Last edited by Konstruktor; September 19th, 2011 at 09:05 PM.
Old September 19th, 2011, 09:17 PM   #73
michal.mds
Registered User

michal.mds's Avatar

Likes (Received): 10

No proszę, człowiek wyjedzie na parę dni, a już temat założą i pięknie rozwijają

Taka akcja - Parking Day - powinna być na Krakowskim Przedmieściu od poniedziałku do piątku przynajmniej od godziny 19 do północy a w weekend od rana. Od razu miasto było by bardziej przyjazne, przynajmniej na tej jednej ulicy. Już kiedyś gdzieś o tym wspominałem, ale podobny system funkcjonuje na prospekcie Giedymina w Wilnie ( z tym że dotyczy nie tylko parkowania, ale też ruchu pojazdów - wieczorami ulica staje się strefą dla pieszych ).

Jako, że prawie codziennie jestem większość dnia na Starym Mieście, to zaczynam polowanie, którego efektem będą zdjęcia opatrzone datą, godziną i opisem.

Dobrze by było, drodzy forumowicze, żeby wynikiem tego tematu był swego rodzaju album zawierający dowody na łamanie przepisów, przykłady absurdów i w końcu wnioski, które by przekonały wierchuszkę miejską do sprawnego rozwiązywania problemów parkowania w Lublinie.

Na początek :
ul.Spokojna, wejście do wydziału komunikacji przy Starostwie Powiatowym w Lublinie.
godzina 11:30, 24 sierpnia 2011.

1.

2.

3.

Nie jest tajemnicą, że okolice ul.Spokojnej, ul.Jerzego de Tramecourta ze względu na zagęszczenie urzędów ( UM, UW, UKS, SP + bank, przedszkole, technikum odzieżowe, prokuratura itp ) cierpią na niewielką ilość miejsc parkingowych.

Wzdłuż ul.Spokojnej auta często parkują w dwóch rzędach - równolegle, na chodniku zajmując miejsce dla pieszych i przy chodniku, na jezdni. Często dochodzi do zatorów, kłótni o miejsce. Najbliższe dostępne parkingi znajdują się na terenie pomiędzy ulicami de Tramecourta, Wieniawską i Karskiego (płatny ) oraz przy Lublomelskiej/Czechowskiej , w sąsiedztwie "ronda".

Rozwiązaniem byłyby parkingi w dolinie Czechówki skomunikowane z ulicami 3 maja, Krakowskim Przedmieściem, Ewangelicką, Wieniawską, Lubomelską, Czechowską jakąś niewielką wahadłową linią autobusową i ciągami pieszymi.
Pytanie tylko, czy mentalność lubelskich kierowców to przyjmie.
michal.mds no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2011, 09:26 PM   #74
Zegarkowy
user

Zegarkowy's Avatar

Quote:
Originally Posted by michal.mds View Post
No proszę, człowiek wyjedzie na parę dni, a już temat założą i pięknie rozwijają

Quote:
Dobrze by było, drodzy forumowicze, żeby wynikiem tego tematu był swego rodzaju album zawierający dowody na łamanie przepisów, przykłady absurdów i w końcu wnioski, które by przekonały wierchuszkę miejską do sprawnego rozwiązywania problemów parkowania w Lublinie.
SSC przeglądają lubelskie media, jest więc szansa że i ten wątek również (tymbardziej że jak na świeżaka ma sporo wejść...) więc może wkrótce pojawi się jakiś artykuł w DW, Gazecie czy Kurierze o tym problemie. Dobrze by było gdyby te wątek był zaczątkiem do szerszej dyskusji.... szerszej, częstszej i głośniejszej. Może wyniknie z niego coś dobrego....
Old September 19th, 2011, 09:27 PM   #75
Fraantz
Registered User

Likes (Received): 1684

Jeżeli ktoś chciałby zebrać atrakcyjny materiał do tego tematu, to od 1ego października zapraszam w okolicę Politechniki Lubelskiej(szczególnie ulica zachodnia i nowomiejska) bo od tego dnia zaczyna się coroczny festiwal głupoty parkujących i wlepiania mandatów przez straż miejską w związku z interwencjami okolicznych mieszkańców Festiwal potrwa aż do świąt Bożego Narodzenia, bo wtedy studenci pierwszego roku się szczęśliwie orientują, że zamiast wydawać kasę na paliwo, powinni zbierać na zapłacenie za punkty ECTS :P
Fraantz no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2011, 10:33 PM   #76
Zegarkowy
user

Zegarkowy's Avatar

myślę, że nie tylko przy PL zaczną dziać się dantejskie sceny.

Dzikie parkingowisko przy PSK4 nadal funkcjonuje. Ostatnio zauważyłem pewien racjonalizatorski pomysł: tam się już nie parkuje, tamtędy się przejeżdża przez chodnik, potem trawnik, krawężnik i już jest się na terenie szpitala. Wyjazd tą samą "drogą". Efekt - cwaniaczki omijają szlaban do opłat
Old September 19th, 2011, 11:12 PM   #77
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Quote:
Originally Posted by michal.mds View Post
Taka akcja - Parking Day - powinna być na Krakowskim Przedmieściu od poniedziałku do piątku przynajmniej od godziny 19 do północy a w weekend od rana. Od razu miasto było by bardziej przyjazne, przynajmniej na tej jednej ulicy. Już kiedyś gdzieś o tym wspominałem, ale podobny system funkcjonuje na prospekcie Giedymina w Wilnie ( z tym że dotyczy nie tylko parkowania, ale też ruchu pojazdów - wieczorami ulica staje się strefą dla pieszych ).
Jest taki pomysł by co jakiś czas robić akcję w stylu Parking Day, ale na mniejszą skalę, czyli kilka krzeseł, stolik i coś się dzieje. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale to pewnie od wiosny.
Old September 21st, 2011, 08:46 AM   #78
j23kloss
Registered User

Likes (Received): 308

Jak widzę te wszystkie zdjęcia, czy osobiście napotykam samochody zastawiające chodniki, niszczące trawniki, zaparkowane na zakazach, czy na Starym Mieście w miejscach do tego nie przeznaczonych, to wyraźnie widzę, że Policja ani Straż Miejska nie radzą sobie z tym problemem.
Wtedy marzy mi się społeczna akcja, podobna do tej jak pokazywali chyba w Moskwie, gdzie na źle zaparkowane samochody wolontariusze naklejali trudnozrywalne naklejki z dość obraźliwymi obrazkami. Nie muszą to być genitalia, ale np. barania lub świńska głowa z napisem: JA tak parkuję!, naklejona na przednią szybę na miejscu kierowcy . Może to by poskutkowało?
j23kloss no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2011, 09:11 AM   #79
michal.mds
Registered User

michal.mds's Avatar

Likes (Received): 10

Quote:
Originally Posted by j23kloss View Post
Jak widzę te wszystkie zdjęcia, czy osobiście napotykam samochody zastawiające chodniki, niszczące trawniki, zaparkowane na zakazach, czy na Starym Mieście w miejscach do tego nie przeznaczonych, to wyraźnie widzę, że Policja ani Straż Miejska nie radzą sobie z tym problemem.
Zapytałem wczoraj patrol strażników miejskich na Starym Mieście co robią w sprawie samochodów wjeżdżających na SM bez zezwoleń i tzw. zaopatrzeniowców. Rozmowa była dość krótka, ale strażnicy zdążyli powiedzieć że :
- co oni mogą, jak jest ich tylko dwóch, a mają całe Stare Miasto do patrolowania, przecież nie będą stać przy każdym samochodzie i czekać na właściciela, sprawdzać, czy faktycznie zaopatruje, czy nie
- jak na takiego się natkną to przeważnie wręczają mandat
- właściwie zaopatrzeniowcom niewiele można zrobić, dopóki parkują w godzinach dozwolonych

michal.mds no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2011, 09:37 AM   #80
quina
Porozumienie Rowerowe

quina's Avatar

Likes (Received): 101

michal.mds
Niech zatrudnią kogoś kto będzie zajmował się tylko SM. Posadka w biurze przed monitoringiem ze Starego Miasta. Widać czy dostawczy czy nie, czy stoi do 15 minut w godzinach dostawy, czy stoi tam gdzie można (SM i Policja ignorują fakt, że dostawy mogą parkować tylko w miejscach wyznaczonych, nie ma żadnego takiego miejsca na Grodzkiej i na Rynku), numery blach też widać, pstryk zdjęcie; punkty karne i mandacik. Nie da się?
Advertisement

Reply

Tags
lublin, parkowanie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules