[Lublin] Inwestycje w realizacji - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie > » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 45 votes, 5.00 average.
Old December 10th, 2005, 10:16 PM   #41
ervinn
lublinianin

ervinn's Avatar

Likes (Received): 3

hmm... muszę przyznać że podoba mi się ten budyneczek hanesco, jest dużo ładniejszy od sąsiedniego avonu, przynajmniej na renderze...
ervinn no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 10th, 2005, 11:30 PM   #42
kaktus
Obcy Astronom

kaktus's Avatar

Likes (Received): 2789

no przyznam ładny można by mu utworzyć osobny temat skoro zaczeli już tam grzebać?
kaktus no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2005, 12:24 AM   #43
radziooo

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by kaktus
no przyznam ładny można by mu utworzyć osobny temat skoro zaczeli już tam grzebać?
po co zaśmiecać forum to jest mały budyneczek, nie zasługuje chyba na odrębny temat. od tego mamy ten wątek, żeby pisać w nim o mniejszych inwestycjach w naszym kochanym mieście.
radziooo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 11th, 2005, 09:29 AM   #44
stelo
Lublinianin (Lubelak)

stelo's Avatar

Likes (Received): 117

Ostatnio naprawde jestem w szoku. Tyle inwestycji w Lublinie, chyba to sen.

Każda książka, jak głos podany przez radio, dociera tylko do tych, którzy mają tę samą długość fali.
Forum Rozwoju Lublina
stelo no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2005, 09:34 AM   #45
Robik

Quote:
Originally Posted by radziooo
po co zaśmiecać forum to jest mały budyneczek, nie zasługuje chyba na odrębny temat. od tego mamy ten wątek, żeby pisać w nim o mniejszych inwestycjach w naszym kochanym mieście.
Można też kontynuować temat o nim w wątku Galeria Zana zwłaszcza, że będą się tam pojawiać jeszcze inne biurowce
Robik no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2005, 10:20 AM   #46
kaktus
Obcy Astronom

kaktus's Avatar

Likes (Received): 2789

Prawda jest mały ale za to ma ciekawy projekt no i ze względu na to moim zdaniem zasługuje na odrębny wątek a nie łączenie do galerii Zana
kaktus no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2005, 03:06 PM   #47
sonnenkind
Jestem z Miasta...

sonnenkind's Avatar

Likes (Received): 94

Hanesco powstaje na inne dzialce niz galeria. Wyglada ciekawie, ale wedlug mnie ejst zbyt maly by od razu robic mu osobny watek. No ale to moje zdanie, a zeby wlanac nowego threada wystarczy kliknac A ja dla odmiany pokaze Wam cos innego:

Ciekawi mnie tylko, czy ta cala metalowa kratownica bedzie dzwigac zwykly drewniano-papiany dach. Jesli tak to ja wysiadam
Wśród równin nigdy, choćbyś się wściekł,
Choć dzień po dniu szczęściem się ciesz,
Nie znajdziesz ani cześci piękna tych gór.

W. Wysocki
sonnenkind no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2005, 03:35 PM   #48
tomcyk
Registered User

tomcyk's Avatar

A gdzie jest ten Kościół?
tomcyk no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2005, 03:59 PM   #49
sonnenkind
Jestem z Miasta...

sonnenkind's Avatar

Niedaleko leklerka na LSM-ie

W. Wysocki
Old December 11th, 2005, 04:12 PM   #50
kylo
Unregistered User

kylo's Avatar

Likes (Received): 1073

kościół w okolicy ul. Balladyny lub nawet przy :] Troche za targiem przy Wileńskiej.
Wyrósł z pomieszczeń tamtejszego osiedlowego Domu Kultury.
W samym środeczku osiedla coś takiego, bardzo to śmiałe i moim zdaniem nie pasuje. Przydało by się coś z nowoczesnych kościołów których w Lublinie nie ma. Nowoczesnych w znaczeniu nowoczesności a nie... nowości
/// AKJ www.akj.archi
kylo no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2005, 04:31 PM   #51
sonnenkind
Jestem z Miasta...

sonnenkind's Avatar

Wiesz co, rozgladajac sie po innych miastach stwierdzam, ze nasze lubelskie koscialy nie sa najgorsze. W wiekszosci to dosyc duze budowle, tworzace jakies dominanty. Ta lokalizacja kosciola to wogole tragiczna pomylka. Biorac pod uwage lubosci dzisiejszych duchownych do wszelakiego rodzaju dzwonow czy tez pozytywek, wspolczuje mieszkancom porannych pobudek, szczegolnie w weekendy. O ten teren byla spora walka z egzystujacym tu wczesniej mdk-iem, ale za rzadow PiR nie moglo byc innego finalu i kultura przegrala z kosciolem. Ten kosciol mnie zaciekawil, bo jest jakby przeniesiony gdzies z malej miejscowosci, zupelnie z innej bajki. Na czubach powstaje tez nowy kosciol, ale to takie pudelko. Tu starsznie mnie ciekawi, jak zalatwia oni ten metalowy szkielet. jaki dach sie na nim pojawi i jak to od srodka bedzie wygladalo. W Krosnie w jednym z nowych kosciolow elewacje sufity wykonana z niebieskiej blachy, wewnatrz kosciola jest pomieszczenie dla matki z dzieckiem (zeby nie halasowaly wykonane oczywiscie z gustownej stolarki pcw. Generalnie gdyby tam wejsc i nie bylo by oltarza to bardziej moglo by sie skojarzyc z sala gimanstyczna Dlatego ciekawi mnie, czy zepsuja calkeim ten kosciol, czy jednak uda sie stworzyc tam jakas atmosfere niekoniecznie stadionu

W. Wysocki
Old December 11th, 2005, 10:40 PM   #52
Zorbi
Registered User

Zorbi's Avatar

Czy to kościół co powstaje zamiast domu kultury ? Przyznam że wygląda ciekawie ale pewnie zostanie totalnie schrzaniony jeśli chodzi o wykończenie...
Zorbi no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2005, 07:27 PM   #53
Robik

Oglądając zdjęcia kościoła na LSM, którego wcześniej nie widzałem, przyszła mi refleksja. Dlaczego ten wątek "Inwestycje w realizacji" jest tak mikry. Tylko ok. piędziesiąt postów.

W innych miastach tego typu wątki są jednymi z większych. Ciągną pozostałe wątki.

Oczywiście nie chcę by to było odebrane jako pretensje ale jest wiele inwestycji w m. Lbn małych oraz "zapomnianych" które doskonale urozmaicą ten wątek mieszcząc się zarazem w jego ramach.

Ten kościół jest doskonałym przykładem. Oczywiście nie podziwiam dzieła architekta ale stwierdzam jedynie fizyczny fakt jego istnienia

Np. nie mogę nigdzie znaleźć wątku o Hali Sportowej pod Globusem, budowy Logistyki na Felinie.

Nie wspomnę o Teatrze W Budowie bo jak sama nazwa wskazuje nie jest on w realizacji.

Jest to zarazem jeszcze jeden głos aby z małymi inwestycjami nie uciekać do innych wątków bo będą obumierać.

Last edited by Robik; December 12th, 2005 at 07:34 PM.
Old December 12th, 2005, 08:16 PM   #54
radziooo

wątek jest tak "mikry" dlatego, że powstał stosunkowo niedawno i nie zdążył jeszcze urosnąć
radziooo no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2005, 08:22 PM   #55
Robik

Quote:
Originally Posted by radziooo
wątek jest tak "mikry" dlatego, że powstał stosunkowo niedawno i nie zdążył jeszcze urosnąć
OK co do "mikrości"
Old December 12th, 2005, 08:24 PM   #56
stelo
Lublinianin (Lubelak)

stelo's Avatar

Likes (Received): 117

Ale przy tym tempie inwestycji jaki w Lublinie sie zaczął to szybko się rozrośnie.

Każda książka, jak głos podany przez radio, dociera tylko do tych, którzy mają tę samą długość fali.
Forum Rozwoju Lublina
stelo no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2005, 11:08 PM   #57
sonnenkind
Jestem z Miasta...

sonnenkind's Avatar

Inwestycji bylo malo teram mamy cos w rodzaju boomu ale zauwazcie ze wiekszoscc z nich lokalizuje sie w jednej czesci maista zeby nie pwoeidziec przy jednej ulicy. Jesli ktos gdzies widzi jaka budowe, smialo powinien wrzucac tu info, nawet jesli chodzi o mieszkaniowke, bo pojawiaja sie w lublinie ciekawsze rozwiazania (np w okolicahc ulicy dlugiej). Arozdrabnianie sie z inwestycjami na male thready rzeczywiscie spowoduje ich "zapomnienie".

W. Wysocki
Old December 13th, 2005, 12:45 PM   #58
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 2219

Quote:
Originally Posted by sonnenkind
Ta lokalizacja kosciola to wogole tragiczna pomylka. Biorac pod uwage lubosci dzisiejszych duchownych do wszelakiego rodzaju dzwonow czy tez pozytywek, wspolczuje mieszkancom porannych pobudek, szczegolnie w weekendy.
To może stalowy (straszący od wielu lat) szkielet na Czubach powinno się też przeznaczyć na budowę kościoła.

A tak apropos konia, kiedyś chyba jacyś włosi się tym interesowali i ..... coś cicho......... Czy to nie byli przypadkiem ci od parkingu przy Hempla?
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old December 13th, 2005, 02:53 PM   #59
tomcyk
Registered User

tomcyk's Avatar

Oto co mi się udało znaleźć w Kurierze z 5.061998 na temat szkieletu LSM:
Quote:
Co będzie w szkielecie przy ul. Jutrzenki? Włosi już szykują koncepcję.
Hala z basenami
Nad koncepcją funkcjonalnego zagospodarowania przyszłej hali przy ul. Jutrzenki na Czubach pracują już architekci z włoskiego studia projektowego. Wyniki, pierwsze plany budowli i przyległego terenu, komputerowe wizualizacje i być może makieta kompleksu, który zostanie tam wzniesiony, będą znane po wakacjach. Później wykonanie projektu i dokumentacji technicznej zlecone zostanie lubelskim architektom. Jak natomiast wykorzystanie stojącej od 15 lat metalowej konstrukcji w tym miejscu wyobrażali sobie Czytelnicy Kuriera?
Od ponad 2 tygodni zbieraliśmy opinie w tej sprawie. Wszystkie sygnały i sugestie przekazaliśmy lubelskiej firmie SANTREX, pełniącej, na podstawie pełnomocnictw nabywców obiektu, funkcje inwestora zastępczego. Mamy obietnicę, że zostaną one uwzględnione w pracach projektowych.
Najbardziej spektakularnym pomysłem jednego z naszych Czytelników dotyczącym wykorzystania terenu przy ul. Jutrzenki, była propozycja utworzenia w tym miejscu toru cartingowego. Jak wynika z ostatnich informacji naszych rozmówców, mieszkańców przyległego do hali osiedla przy ul. Różanej, taka realizacja wzbudziłaby poważny sprzeciw. Z okazji Dnia Dziecka bowiem w pobliżu odbyły się, na zaimprowizowanym torze, pokazy motocrossowe. Było za głośno.
Przedstawiciele SANTREXU uspokajają. O motocrossie nikt nie nyślał. Zapewniono też, że wypełnienie stalowego szkieletu i budowa hali będzie przebiegać zgodnie ze światowymi standardami, łącznie z uwzględnieniem norm tłumienia wszelkich hałasów dochodzących z tego typu obiektów. Przyległe 2 hektary gruntu mają natomiast zostać wykorzystane na rekreację i "zatopione" w zieleni, co sprzyjać będzie zachowaniu tu strefy ciszy. Planowane więc są boiska, tory dla dzieci na rolkach i deskorolkach, corty tenisowe, może pole do minigolfa. Co więc powstanie w środku obiektu? Największą szansę powodzenia ma realizacja zespołu basenów, rodzaju miasteczka wodnego jakie niedawno po raz pierwszy w Polsce otwarto koło Poznania. Na bliższe szczegóły dotyczące zamierzeń inwestorów musimy niestety poczekać kilka miesięcy.
tomcyk no está en línea   Reply With Quote
Old December 13th, 2005, 04:41 PM   #60
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 2219

jeszcze jedno małe pytanko. Czy ktoś się orientuje kiedy nowa hala przy Filaretów otwiera się na imprezy sportowo - inne?
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
inwestycje, lublin

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules