[S17] Wschodnia Obwodnica Warszawy [Warianty drogi przez Wesołą =brig] - Page 132 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 9th, 2019, 08:57 AM   #2621
Zzawiślak
Registered User

Location: Od urodzenia mieszkaniec Wesołej - jednej z dzielnic Warszawy
Likes (Received): 32

Jeszcze raz...

Jeśli ten projekt uchwały zostanie zaakceptowany przez WIĘKSZOŚĆ Wesołej (a wybory samorządowe były przecież niedawno i ludzie wybierali swoich reprezentantów też pod tym kątem), to następuje tą uchwałą akceptacja dla WOW w wariancie zielonym.

Jednak w trosce o hałaśliwą grupę ludzi, którym się to nie podoba zostały w projekcie uchwały uwzględnione przez Radę hasła o nasypie i np. hasła o ochronie ludzi przed hałasem poprzez budowanie tunelu. Stąd ten akapit w piśmie i ta troska o przejście dołem pod ul. Raczkiewicza oraz inne wymieniane tematy.

Last edited by Zzawiślak; January 9th, 2019 at 09:48 AM.
Zzawiślak no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 9th, 2019, 11:32 AM   #2622
niedzialajacy
Registered User

Likes (Received): 40

Quote:
Originally Posted by Zzawiślak View Post
Jeszcze raz...

Jeśli ten projekt uchwały zostanie zaakceptowany przez WIĘKSZOŚĆ Wesołej (a wybory samorządowe były przecież niedawno i ludzie wybierali swoich reprezentantów też pod tym kątem), to następuje tą uchwałą akceptacja dla WOW w wariancie zielonym.

Jednak w trosce o hałaśliwą grupę ludzi, którym się to nie podoba zostały w projekcie uchwały uwzględnione przez Radę hasła o nasypie i np. hasła o ochronie ludzi przed hałasem poprzez budowanie tunelu. Stąd ten akapit w piśmie i ta troska o przejście dołem pod ul. Raczkiewicza oraz inne wymieniane tematy.

Gdzie w tym projekcie pojawia się JAKIKOLWIEK odnośnik to któregokolwiek wariantu? Tekst jest logiczną konsekwencją poprzedniej uchwały i został tak napisany, aby nic z niego nie wynikało. Bo brak wskazanych rozwiązań (ogólny brak) dotyczy zarówno jednego, jak i drugiego wariantu. A logiczną konsekwencją tej uchwały musi być za to odwołanie dzielnicy do GDOŚ (i dalej do sądów administracyjnych), aż postulaty uchwały zostaną spełnione.

Zresztą zapewne wielu osobom bardziej doskwiera sposób procedowania (i to najbardziej akcentuje projekt), niż nawet sam przebieg, bo pewnie i na przebiegu zielonym można by wypracować kompromis, typu tunel w ciągu skablowanych linii WN, bezczelne kłamstwa (nawet nie jakieś tam niedomówienia), tylko kłamstwa wypowiadane przez instytucje państwowe i przedstawicieli władzy. Jeśli GDDKiA miała pewność konfliktów na przebiegu swojej inwestycji, to powinna od dawana prowadzić dialog (ale nie kłamać, co robili pokazując na "konsultacjach" zupełnie inny projekt z rozwiązaniami prospołecznymi). Chyba, że wysoko opłacani specjaliści z firm konsultingowych okłamali GDDKiA w swoich raportach nie informując ich o prawdziwej skali spodziewanych protestów? (np. w 2004 roku akcentując, że tylko Sulejówek sprzeciwia się obecnemu zielonemu?)

bronco10 liked this post
niedzialajacy no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2019, 05:34 PM   #2623
parkot
Registered User

Likes (Received): 57

Marzeniem działaczy typu Zzawiślak jest usankcjonowanie zielonego. Wyłączenie czerwonego z obrazka. Oby niedoczekanie, bo to bardzo złe i nieuczciwe działanie (oczywiście zbieżne z zachowaniami przywoływanych tu instytucji, z ostatnich czasów).

Ale wlasnie to niedzialajacy wydaje sie zblizac do sedna. Brawo.

Suli liked this post
parkot no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 9th, 2019, 05:57 PM   #2624
ZygJe
Registered User

Likes (Received): 481

Ja odnoszę wrażenie (być może bledne), że @parkot, albo ma nieruchomość przy projektowanej drodze, albo został wynajęty....
Old January 9th, 2019, 08:35 PM   #2625
macieii
Registered User

Likes (Received): 2632

Ja staram się nie dyskutować, bo merytorycznie nie wniosę nic. Przypomina mi się natomiast sytuacja z S7 w Magdalence. Był tu taki kolo, tylko w czasie awantury. Potem zniknął.

Od kolegów z Wesołej typu @parkot, czy tam @zzawiślak też nie spodziewam się fotorelacji z budowy (oby jak najszybszej).

Barmski liked this post
macieii no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2019, 09:09 PM   #2626
Krolewskie
Registered User

Likes (Received): 15

Został wynajęty przez większość mieszkańców Wesołej Centrum

Ja tam rozumiem Parkota. Dla was to NIMB, a mnie też irytuje że głośna grupka najpierw zablokowała tunel pod szumnym hasłem "nie przez Wesołą", zablokowali nawet odcinek w Zielonce i całą inwestycję na dobre 10 lat, a teraz cieszą się że będzie szedł przez sam jej środek po nasypie i przebrali się w szaty gorących zwolenników projektu. Byle dalej od siebie.

Osobiście żałuję że nie będzie węzła.

wlodarek, Tomczyna, Suli liked this post
Krolewskie no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2019, 09:43 PM   #2627
ZygJe
Registered User

Nawet jeśli to tylko grupka judziła mieszkańców, łudząc ich zablokowaniem budowy, to niestety konsekwencje poniosą wszyscy. Trzeba się liczyć, że cwaniakując można wygrać lub przegrać. I Wesoła przegrała. Podobnie jest w innych dziedzinach - za chwilową poprawę warunków życia (na koszt podatników) , niedługo zapłacą (prawie) wszyscy (idzie potężny kryzys). Trzeźwo myślący wiedzą, że za zablokowanie na rok cen prądu, zapłacimy z nawiązką w latach przyszłych itd itd.
Trzeba było brać jak dawali - teraz na lamenty już za późno!
Old January 9th, 2019, 09:50 PM   #2628
Krolewskie
Registered User

Likes (Received): 15

Pełna zgoda.

Darm1 liked this post
Krolewskie no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2019, 10:11 PM   #2629
Wilku88
Registered User

Likes (Received): 2031

Quote:
Originally Posted by ZygJe View Post
I Wesoła przegrała.
Ojj, nie mów hop.
Old January 10th, 2019, 06:40 AM   #2630
micro-jr
Marzyciel

Likes (Received): 812

O czym wy piszecie? Jak jest DŚU to KP będzie się teraz trzymało DŚU. Mogą być małe optymalizację i tyle.
micro-jr no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2019, 07:47 AM   #2631
ZygJe
Registered User

Oni piszą, że znowu będą protestować, latami odwoływać, mącić i jątrzyć i może (oby nie) znów obalą DŚU i na kolejną dekadę zablokują budowę. I tak góra kilkadziesiąt pieniaczy, z poparciem kilkuset mieszkańców będzie blokować inwestycję nirzwykle potrzebną setkom tysięcy ludzi. Typowo polska prywata!
Old January 10th, 2019, 09:53 AM   #2632
niedzialajacy
Registered User

Quote:
Originally Posted by ZygJe View Post
Oni piszą, że znowu będą protestować, latami odwoływać, mącić i jątrzyć i może (oby nie) znów obalą DŚU i na kolejną dekadę zablokują budowę. I tak góra kilkadziesiąt pieniaczy, z poparciem kilkuset mieszkańców będzie blokować inwestycję nirzwykle potrzebną setkom tysięcy ludzi. Typowo polska prywata!
Miałem nie odpisywać, bo w kółko piszesz to samo - ale ciekawość zwyciężyła: dlaczego uważasz, że bezczelnie okłamywani ludzie powinni zrzec się swoich praw i pokornie przyjąć niekorzystne dla nich rozstrzygnięcia?

Niedawno w mediach informowano o przypadku ze Szwecji, gdzie miasteczko stanęło na drodze rozbudowy kopalni: "Przesunięcie centrum miasta zaplanowali architekci ze sztokholmskiej pracowni White. Domy i mieszkania mieszkańców Kiruny są wykupywane po cenach rynkowych plus 25 proc. wartości. Za te pieniądze kupują oni nowe domy, w nowym miejscu." W naszej procedurze brakuje właśnie takiej pomocy prawno-organizacyjnej dla wysiedlanych. Wiele osób jest bezradnych, a nikt nie chce im pomóc. Nawet "komuna" wysiedlając ludzi proponowała im natychmiast coś nowego, co zresztą z chęcią przyjmowali, bo często przenosili się z marnych chałupek, do dużych (wtedy) nowoczesnych mieszkań.

W całej sprawie zabrakło (od czasu - jak się okazało - omamienia mieszkańców wizualizacjami tunelu z terenami rekreacyjnymi) jakiegokolwiek dialogu - stały przekaz jest taki: "stwierdziliśmy, że tak najbardziej NAM się podoba, a symulacje wykazały, że za bardzo wam droga nie zaszkodzi, być może też nie pomoże, ale my tylko budujemy".

I ponawiam pytanie - dlaczego z uporem 2-latka, który chce zabawkę, upierasz się, że ludzie powinni się pokornie poddać takiemu dyktatowi, świadomie rezygnując ze swoich praw (pełna procedura odwoławcza)? nikt nie próbował nawet wypracować kompromisu, być może by się udało, teraz pewnie o kompromis będzie coraz trudniej, bo okłamani wielokrotnie mieszkańcy raczej łatwo kolejnym frazesom nie uwierzą. Stąd jedynym rozsądnym na obecną chwilę rozwiązaniem jest walka o wygaszenie DŚU.

wlodarek, Suli liked this post
Old January 10th, 2019, 10:27 AM   #2633
offspear
Registered User

offspear's Avatar

Likes (Received): 76

Myślę, że Wesoła jeśli budowa S17 znowu się opóźni mogłaby zostać stolicą protestu. Taksówkarze, górnicy czy śmieciarki mogłby swoje protesty urządzać właśnie tam, w mieście symbolu społecznego buntu. Myślę, że udałoby mi się zebrać parę osób (a może i więcej) z forum i np raz w miesiącu paraliżować ruch w mieście, bo przecież mamy do tego prawo, dlaczego mielibyśmy z niego rezygnować?

Mieszkam obok szpitala, denerwujące karetki jeżdżą zarówno w dzień jak i w nocy, w pokoju mam dyskotekę. Mam też za oknami tramwaje i ruchliwą ulicę, a jezioro gdzie mógłbym chodzić na grilla. Taki jest urok mieszkania w społeczeństwie, że ktoś zawsze mieszka obok czegoś co mu przeszkadza, ale służy większej społeczności. Nie odpowiada Ci to? Przeprowadź się. Tak, masz pecha, trafiło na Ciebie, zawsze na kogoś trafia, bo nie mieszkamy na pustyni.
Old January 10th, 2019, 10:37 AM   #2634
Motogirl
Registered User

Likes (Received): 317

Quote:
Originally Posted by niedzialajacy View Post
Miałem nie odpisywać, bo w kółko piszesz to samo - ale ciekawość zwyciężyła: dlaczego uważasz, że bezczelnie okłamywani ludzie powinni zrzec się swoich praw i pokornie przyjąć niekorzystne dla nich rozstrzygnięcia?
Ci "okłamani" mieszkańcy blokują inwestycję ważną dla całego kraju. To jest obwodnica WARSZAWY! W Rzymie drogi były świętością, bo na nich opierała się*potęga cesarstwa. Za niszczenie drogi groziła śmierć. Budowano je, bo były strategiczną infrastrukturą. A Ty mówisz o jakichś prawach mieszkańców? Setki tysięcy ludzi w Polsce było wywłaszczanych zgodnie z prawem: czy to pod budowę*dróg, czy np. zapory w Solinie (rzeka zalewała potężne obszary i niszczyła gospodarkę Polski). Doprawdy punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ale niechże dotrze do Ciebie, że w tym konflikcie interesów musi wygrać interes publiczny, bo inaczej nie można go zrealizować. Natomiast interes prywatny można... poprzez odszkodowania lub przesiedlenia. Wiesz ile traci milionów godzin pracy gospodarka Polski przez korki na 631 lub gdzie indziej? To, że Polska teraz się*rozwija, to nie zasługa jakichś magicznych programów pomocowych (np. niby reforma składki ZUS) to zasługa m.in. wybudowania kilku tysięcy kilometrów dróg, które uwolniły setki milionów roboczogodzin, które ludzie mogą poświęcić na pracę lub wypoczynek. Przykładowo przy przepustowości 30 tys. samochodów na dobę (teraz nie jest to więcej niż średnia) na trasie A2 Warszawa - Świecko, gdy każdy kierowca jechał 8 zamiast 4 godzin, oznacza że łącznie na dobę gospodarka traciła 120 tys. godzin pracy. Załóżmy, że każdą o wartości 20 zł. Czyli z samej tylko A 2 to było prawie 2,5 mln na dzień. 900 mln rocznie. Teraz przemnóż to przez wszystkie drogi. A sam czas to tylko cześć efektu synergii. Chodzi o rozwój logistyki, konkurencyjności itp. A tu wyskakuje jakaś*grupa Robin Hoodów i krzyczą coś o prawach jednostki.
Old January 10th, 2019, 11:02 AM   #2635
niedzialajacy
Registered User

Quote:
Originally Posted by Motogirl View Post
Ci "okłamani" mieszkańcy blokują inwestycję ważną dla całego kraju. To jest obwodnica WARSZAWY! W Rzymie drogi były świętością, bo na nich opierała się*potęga cesarstwa. Za niszczenie drogi groziła śmierć. Budowano je, bo były strategiczną infrastrukturą. A Ty mówisz o jakichś prawach mieszkańców? Setki tysięcy ludzi w Polsce było wywłaszczanych zgodnie z prawem: czy to pod budowę*dróg, czy np. zapory w Solinie (rzeka zalewała potężne obszary i niszczyła gospodarkę Polski). Doprawdy punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ale niechże dotrze do Ciebie, że w tym konflikcie interesów musi wygrać interes publiczny, bo inaczej nie można go zrealizować. Natomiast interes prywatny można... poprzez odszkodowania lub przesiedlenia. Wiesz ile traci milionów godzin pracy gospodarka Polski przez korki na 631 lub gdzie indziej? To, że Polska teraz się*rozwija, to nie zasługa jakichś magicznych programów pomocowych (np. niby reforma składki ZUS) to zasługa m.in. wybudowania kilku tysięcy kilometrów dróg, które uwolniły setki milionów roboczogodzin, które ludzie mogą poświęcić na pracę lub wypoczynek. Przykładowo przy przepustowości 30 tys. samochodów na dobę (teraz nie jest to więcej niż średnia) na trasie A2 Warszawa - Świecko, gdy każdy kierowca jechał 8 zamiast 4 godzin, oznacza że łącznie na dobę gospodarka traciła 120 tys. godzin pracy. Załóżmy, że każdą o wartości 20 zł. Czyli z samej tylko A 2 to było prawie 2,5 mln na dzień. 900 mln rocznie. Teraz przemnóż to przez wszystkie drogi. A sam czas to tylko cześć efektu synergii. Chodzi o rozwój logistyki, konkurencyjności itp. A tu wyskakuje jakaś*grupa Robin Hoodów i krzyczą coś o prawach jednostki.
Szczerze - trochę opadają ręce przy takiej dyskusji. Skoro ta trasa jest tak potrzebna, daje takie oszczędności, to dlaczego nikt nie chce się zwyczajnie z mieszkańcami dogadać? Z tych wypowiedzi wynika, że koszt "dogadania się" jest pomijalny przy potencjalnych oszczędnościach. Dlaczego nawet nie próbuje się takiej, wydawało by się, narzucającej się wręcz metody? (przykład szwedzki, do którego nikt jakoś nie ma ochoty się odnieść). W pierwszych minutach jakiejkolwiek szkolenia/lekcji dotyczącej negocjacji usłyszy się, że trzeba dążyć do rozwiązania win-win. Może gdyby ktokolwiek, kiedykolwiek spróbował, to dało by się to wypracować. Mówiąc już zupełnie prosto: Jeśli chce się coś zabrać, to trzeba dać coś w zamian, chyba nie podlega to dyskusji? Raporty sugerowały inwestorowi, żeby w zamian dał tunel, inwestor uznał, że idzie na rozwiązania siłowe i ma ludzi w głębokim poważaniu, proponując rozwiązania najbardziej inwazyjne (z dostępnych wielu innych) - dalej upierasz się, że ludzie powinni to pokornie przyjąć i postępować zgodnie z zasadą Piotra Wielkiego: "Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego" - no to muszę Ciebie (i innych) zmartwić - niestety nie da się

I na koniec, żeby nie było spekulacji: mieszkam ponad 1km od zielonego i ponad 2km od czerwonego, teoretycznie w każdej sytuacji zyskam, bo trasa będzie dostatecznie daleko by nie być uciążliwa, a dać mi pewne profity, ale mierzi mnie sposób procedowania i takich osób (na szczęście) przybywa.

wlodarek, Suli liked this post
Old January 10th, 2019, 11:18 AM   #2636
niedzialajacy
Registered User

Quote:
Originally Posted by offspear View Post
Myślę, że Wesoła jeśli budowa S17 znowu się opóźni mogłaby zostać stolicą protestu. Taksówkarze, górnicy czy śmieciarki mogłby swoje protesty urządzać właśnie tam, w mieście symbolu społecznego buntu. Myślę, że udałoby mi się zebrać parę osób (a może i więcej) z forum i np raz w miesiącu paraliżować ruch w mieście, bo przecież mamy do tego prawo, dlaczego mielibyśmy z niego rezygnować?

Mieszkam obok szpitala, denerwujące karetki jeżdżą zarówno w dzień jak i w nocy, w pokoju mam dyskotekę. Mam też za oknami tramwaje i ruchliwą ulicę, a jezioro gdzie mógłbym chodzić na grilla. Taki jest urok mieszkania w społeczeństwie, że ktoś zawsze mieszka obok czegoś co mu przeszkadza, ale służy większej społeczności. Nie odpowiada Ci to? Przeprowadź się. Tak, masz pecha, trafiło na Ciebie, zawsze na kogoś trafia, bo nie mieszkamy na pustyni.

A dlaczego nie Rospuda, czy Białowieża (upsss - ten sam RDOŚ), albo Poradów na S7? W Poradowie po uchyleniu DŚU GDDKiA postanowiła jednak porozmawiać z mieszkańcami...

Suli liked this post
Old January 10th, 2019, 11:26 AM   #2637
Obserwator0
Registered User

Likes (Received): 52

Quote:
dalej upierasz się, że ludzie powinni to pokornie przyjąć
Wcale nie dlatego. Powinni się podporządkować bo inaczej zostaną przywołani do porządku siłą, a droga i tak zostanie zbudowana. Wchodzenie w szczegóły typu "pół metra bliżej stodoły Stefana czy metr bliżej kurnika Józka" przy tej skali inwestycji jest głupotą. Ale oczywiście są też możliwości prawne, które w warunkach obecnych (konflikt władzy centralnej z samorządami i sądami) mogą skutecznie zablokować każdą inwestycję. Tylko po to żeby ktoś się poczuł ważniejszy od innego ktosia.
Dla wyjaśnienia wcale nie uważam, że nie należało rozmawiać, ale o ile dobrze rozumiem to, co tu napisano (odrzucono już wszystkie propozycje) i na podstawie własnej wiedzy uważam, że zabawa w sprawiedliwość dziejową to ... tylko zabawa. Zysku nikomu nie przynosi, straty owszem. Zawsze warto rozmawiać, ale tylko dopóki są dwie zainteresowane strony. Tu już ich nie ma.
Obserwator0 no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2019, 11:29 AM   #2638
ZygJe
Registered User

Quote:
Bezczelnie okłamani zostali ludzie 10 lat temu przez grupę z hasłem "Nie przez Wesołą". A wtedy miał być budowany najlepszy wariant (teraz nagle tak pożądany) i należało co najwyżej walczyć o zminimalizowanie uciążliwości. Aktualna decyzja jest efektem tej hucpy.

Quote:
I ponawiam pytanie - dlaczego z uporem 2-latka, który chce zabawkę, upierasz się, że ludzie powinni się pokornie poddać takiemu dyktatowi, świadomie rezygnując ze swoich praw (pełna procedura odwoławcza)? nikt nie próbował nawet wypracować kompromisu, być może by się udało, teraz pewnie o kompromis będzie coraz trudniej, bo okłamani wielokrotnie mieszkańcy raczej łatwo kolejnym frazesom nie uwierzą. Stąd jedynym rozsądnym na obecną chwilę rozwiązaniem jest walka o wygaszenie DŚU.
Z uporem człowieka doświadczonego i patrzącego obiektywnie (nie jestem mieszkańcem Wesołej ale za to rocznie przejeżdżam po 100000km) powtarzam i będę powtarzał - wam nie chodzi o wybór wariantu, tylko o kolejny raz uwalenie DŚU (co sam napisałeś) i kolejne 10 lat "spokoju".
Czas na kompromisy był 10lat temu. Teraz tak jak napisałeś, o kompromis będzie trudno i nastał czas dyktatu. Niepokornym cwaniakom trzeba twardo pokazać jak kończy się NIMB.
W takiej samej jak Wesoła sytuacji są tysiące miejscowości w Polsce łącznie z Warszawą (tylko tu tysiące ludzi mieszka bliżej niż magiczne 300m od autostrady/eski). W czym wy piiiip jesteście lepsi od nich, że u was obwodnicy ma nie być???
Old January 10th, 2019, 11:29 AM   #2639
Wilku88
Registered User

Likes (Received): 2031

Quote:
Raporty sugerowały inwestorowi, żeby w zamian dał tunel, inwestor uznał, że idzie na rozwiązania siłowe i ma ludzi w głębokim poważaniu, proponując rozwiązania najbardziej inwazyjne (z dostępnych wielu innych) -
Ja nadal nie rozumiem. Z jakiej racji ma być tunel skoro znacznie gęściej zaludnione dzielnice tunelu nie dostały? Tylko dlatego bo Wesoła tak chce?
Gdyby wszystkich traktować tak jak Wesołą, to pół Południowej Obwodnicy Warszawy i 3/4 S8 powinno być w tunelu, bo przebiegają w takiej samej albo gęstszej zabudowie niż Wesoła!
To jest zwyczajnie nie w porządku wobec ludzi mieszkających obok tych dróg, nazywajmy rzeczy po imieniu, to jest pieprzony egoizm Wesołej i nie powinno być na niego zgody.
Wykop z ekranami w wariancie czerwonym to jest maks, jaki się wam należy.
Old January 10th, 2019, 11:40 AM   #2640
niedzialajacy
Registered User

Quote:
Originally Posted by Wilku88 View Post
Ja nadal nie rozumiem. Z jakiej racji ma być tunel skoro znacznie gęściej zaludnione dzielnice tunelu nie dostały? Tylko dlatego bo Wesoła tak chce?
Gdyby wszystkich traktować tak jak Wesołą, to pół Południowej Obwodnicy Warszawy i 3/4 S8 powinno być w tunelu, bo przebiegają w takiej samej albo gęstszej zabudowie niż Wesoła!
To jest zwyczajnie nie w porządku wobec ludzi mieszkających obok tych dróg, nazywajmy rzeczy po imieniu, to jest pieprzony egoizm Wesołej i nie powinno być na niego zgody.
Wykop z ekranami w wariancie czerwonym to jest maks, jaki się wam należy.
A mógłbyś proszę podać wzór na uciążliwość hałasu dla człowieka w funkcji ilości mieszkańców? (oczywiście znormalizowany do każdego budynku z osobna)? Innymi słowy - czy jeśli niekorzystnemu oddziaływaniu poddamy 1000 osób w jednej grupie i takiemu samemu 100000 to grupa 1000 odczuje to inaczej? nie ważne w sumie, inwestor chce zbudować trasę w nowym śladzie, wbrew wszelkim dokumentom planistycznym, to on musi sie podporządkować, bo on łamie zasady. (A sama GDDKiA pisała, że droga przez Halinów była by niedopuszczalnym naruszeniem planów zagospodarowania).

Suli liked this post
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
ekspresówka-s17, mazowieckie, obwodnica, obwodnica warszawy, s17, warszawa

Thread Tools

Posting Rules