[S17] Wschodnia Obwodnica Warszawy [Warianty drogi przez Wesołą =brig] - Page 138 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 14th, 2019, 05:07 PM   #2741
Kremius
Registered User

Likes (Received): 44

[S17] Wschodnia Obwodnica Warszawy [Warianty drogi przez Wesołą =brig]

Quote:
Originally Posted by Blackq View Post
Nigdy nie byłem w Wesołej i nie wiem jak to tam wygląda, ale z ciekawości sprawdziłem sobie zdjęcia na google maps i co chciałem podejrzeć to wskakiwałem w jakieś krzaki, lasy. Kompletnie nie rozumie o co chodzi w tych protestach, przecież nieraz drogi ekspresowe już szły w znacznie gorszych miejscach dla mieszkańców, a je wybudowano.

Bo to nie kwestia utrudnień czy tego że dany wariant jest zły.

Tutaj chodzi o proste „nie bo nie”.

Polacy (nie wszyscy oczywiście) są samolubnymi istotami i myślą tylko o sobie a nie ogólnie.

Last edited by Kremius; February 14th, 2019 at 05:15 PM.
Kremius está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 15th, 2019, 10:55 AM   #2742
parkot
Registered User

Likes (Received): 57

Quote:
Originally Posted by Blackq View Post
Kompletnie nie rozumie o co chodzi w tych protestach, przecież nieraz drogi ekspresowe już szły w znacznie gorszych miejscach dla mieszkańców, a je wybudowano.

To ja ci w skrocie objasnie: wydaje sie, ze chodzi to, ze procedura administracyjna z ostatnich 2-3 lat pogwalcila wszelkie standardy i zawiera mnostwo bledow (z balaganiarstwa i/lub celowych) i jest wynikiem jakby pewnego typu porozumienia miedzyinstytucjonalnego (nie wiem jak to ująć). Mozna wykazac mnostwo takich punktow, o czym jest, jak sobie wyobrazam, mowa w co powazniejszych odwolaniach. I w zadnym normalnym sadzie decyzja DOS sie nie obroni. A jak podane wczesniej: np. natychmiastowa wykonalnosc to jeden z bezpodstawnych elementow, dopisanych na wniosek inwestora.

A to, ze drogi expresowe szly w miejscach "znacznie gorszych" to wynik niedbania lokalnej (ufnej moze !!!) spolecznosci o swe prawa - wiadomo, ze inwestor zrobi jak mu wygodnie, liczac na niewiedze itd. Opowiadajc przedtem jak bedzie swietnie, a po budowie mowiac, ze nalezy sie uzbroic w cierpliwosc w sprawie wszelkich niedogodnosci, przekroczen itd.
parkot no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2019, 11:04 AM   #2743
parkot
Registered User

Zzawislak: co do ewentualnego liceum (jesli nawet): tam bedzie czerwona droga z tunelem (akurat w tej okolicy), wiec to nie bedzie przeszkadzalo Liceum. Centrum Nauki Kopernik jest nawet zupelnie na tunelu i jakos pomyslnie trwa...

wlodarek liked this post
Sponsored Links
Advertisement

Old February 15th, 2019, 11:22 AM   #2744
PorannaKawa
Registered User

Likes (Received): 245

Quote:
Originally Posted by parkot View Post
A to, ze drogi expresowe szly w miejscach "znacznie gorszych" to wynik niedbania lokalnej (ufnej moze !!!) spolecznosci o swe prawa - wiadomo, ze inwestor zrobi jak mu wygodnie, liczac na niewiedze itd. Opowiadajc przedtem jak bedzie swietnie, a po budowie mowiac, ze nalezy sie uzbroic w cierpliwosc w sprawie wszelkich niedogodnosci, przekroczen itd.

Raczej chodzi o "nie, bo nie" ;] my juz podziekujemy wesolej. Juz ten "preferowany" wariant byl uwalony. Negocjacje sie skonczyly. bylo to walkowane milion razy. Rzad nie jest winny, Wesola jest sama sobie winna. Wesola i jej mieszkancy powinni frustacje na wlasnych sasiadach przeprowadzac a nie na forum spamowac ;] peace.
PorannaKawa no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2019, 12:06 PM   #2745
parkot
Registered User

Uwazam, ze wszelkich spamerow (czy spam) nalezy odsiewac.
Jesli jednak myslisz, ze mowienie w tym watku, dotyczacym budowy pewnego odcinka drogi S17, o wszelkich nieuczciwosciach i niewlasciwosciach dotyczacych procedury (na razie papierowej) jest zasmiecaniem, to chyba jestes w nieslychanie ....mylnym bledzie.....
Bo procedura to czesc calosci tu dyskutowanej. Nawet wydaje sie kluczowa. Budowa to zwykle juz tylko technologia (opanowana w miare, jak sie wydaje). A procedura przygotowawcza - to stosowanie prawa, ocen, ustalen, zasad... - i tu jest pole do popisu dla solidnych kontrybutorow. A na razie ten etap zawodzi, wiec pozostaje tematem otwartym.
Old February 17th, 2019, 01:46 PM   #2746
ZygJe
Registered User

Likes (Received): 481

żeby zobaczyć hipokryzję (twoją również) wystarczy cofnąć się 10 lat na początek tego wątku i poczytać... Jak, powtarzam JAK można teraz głosować (nawet jeśli nie byleś to osobiście Ty) za czymś co 10lat temu było z premedytacją i zajadłością tępione pod hasłem "nie przez Wesołą!".
Tak jak pisze tu wielu (również ja): negocjacje się skończyły, trzeba zadziałać na twardo. I w tym (wyjątkowym) przypadku na szczęście, aktualna władza może (i powinna) skorzystać z doświadczenia i pojechać walcem, nie patrząc już ślepo na procedury i paragrafy czy nawet Konstytucję (żart oczywiście).
Old February 17th, 2019, 01:58 PM   #2747
artur03061982
Registered User

artur03061982's Avatar

Likes (Received): 433

Sorry, ale już nie mogę...

Uprzejmie proszę admina o ban dla użytkownika parkot.
Wchodząc do tego działu chcę czytać o postępach na poszczególnych etapach budowy, a nie ciągłe narzekania typu: "Tylko nie wariat zielony", "Samowola budowlana", "Wiadomo kto ustalił ten wariant z wiadomo kim", "Konstytuję łamio", "Planeta Ziemia nie chce tej drogi" itd.
Ileż można tego słuchać?

Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie sprawy.
artur03061982 no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2019, 10:24 PM   #2748
robertcb
Registered User

Likes (Received): 10

https://wow.warszawa.pl/
robertcb no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2019, 10:49 PM   #2749
Motogirl
Registered User

Likes (Received): 317

Quote:
Bo procedura to czesc calosci tu dyskutowanej. Nawet wydaje sie kluczowa. Budowa to zwykle juz tylko technologia (opanowana w miare, jak sie wydaje). A procedura przygotowawcza - to stosowanie prawa, ocen, ustalen, zasad... - i tu jest pole do popisu dla solidnych kontrybutorow. A na razie ten etap zawodzi, wiec pozostaje tematem otwartym.
Skoro twierdzisz, że procedura to część całości, to chciałabym Ci przypomnieć, że zgodnie z prawem zakończono ten etap. Nie wiem, dlaczego jeszcze nie dostałeś briga z prowokacje i ciągnienie gluta, jakim jest podważanie wydanych decyzji i wracanie z uporem maniaka do wariantu, który zgodnie z prawem został odrzucony. To, że to Ci się nie podoba, to nie znaczy, że Ty masz rację. Postaraj się nie mydlić nam oczu, że chodzi Ci o prawo, bo wszyscy wiedzą, że usiłujesz zablokować wybrany wariant z powodu własnych interesów i masz gdzieś interes społeczny. Przynajmniej tego nie ukrywasz. Rozumiem to, ale wraz z kolegami terroryzujecie ten wątek. Gratuluję*pomysłu. W sumie jak tak będziecie jęczeć to z powodu choćby waszego niezbyt chwalebnego oporu w końcu sprawa znowu utknie na 20 lat lub 30 lat.

Jeśli takie jest życzenie moderatorów i użytkowników forum, to ja nie mam nic przeciwko, żebyście dalej uprawiali propagandę. Może to ja rzeczywiście nie mam racji. Wasz heroiczny bój już stał się bardziej intensywny niż opór ekologów w Dolinie Rospudy. Mam znajomego, który mieszka w Wesołej i dokładnie powiedział mi, że chodzi im o wartość działek, o nic więcej. Jemu też. Także daj już spokój. Ale wiem, że to próżna prośba. Więc jak Tyrion Lannister powiem: "I confess. Go on and kill me".

vuv, krozn, AdeBe, tomasz_zielonka, weedget liked this post
Motogirl no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2019, 06:34 AM   #2750
Krolewskie
Registered User

Likes (Received): 15

Ja tylko pragne zauwazyc, ze uzytkownik Parkot nie jest jedynym piszacym o wariantach. Zeby bylo sprawiedliwie, bana powinne dostac rowniez osoby takie jak Pan Zzawislak, pani Motogirl.
A pozniej moze rzeczywiscie powinnismy trzymac sie jedynie technikaliow i postepu prac.
A jeśli chodzi o procedury, podobno odwołałanie złożyła również miejscowa parafia:
https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informa...om,284381.html

krozn, Lombat liked this post

Last edited by Krolewskie; February 18th, 2019 at 07:14 AM.
Krolewskie no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2019, 09:30 AM   #2751
miszczL
Registered User

Likes (Received): 44

Jak Wesołej nie podobają się żadne warianty, to po skończeniu węzła Zakręt poprowadzić większość ruchu przez Wesołą do Żołnierskiej (która do czasu wybudowania WOW będzie pełnić funkcję małej obwodnicy). Wtedy dziesiątki tirów, osobówek szybko pomoże wybrać jakiś wariant, jak ich pociechy nie będą mogły przejść przez ulicę do szkoły.
Wesoła odrzuca każdy możliwy wariant, byle tylko przedłużyć procedury...

Wujek z Mielca liked this post
miszczL no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2019, 09:53 AM   #2752
PedrosGastra2
Registered User

PedrosGastra2's Avatar

Likes (Received): 187

Quote:
Originally Posted by robertcb View Post
Oby nic to nie dało
PedrosGastra2 no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2019, 10:28 AM   #2753
niedzialajacy
Registered User

Likes (Received): 40

Quote:
Originally Posted by Motogirl View Post
Skoro twierdzisz, że procedura to część całości, to chciałabym Ci przypomnieć, że zgodnie z prawem zakończono ten etap. ".

Właśnie, że nie zakończono. Obowiązuje dwuinstancyjność postępowania administracyjnego, a później jeszcze skarga do WSA/NSA. Dopiero wyrok NSA zamyka tok postępowania (przynajmniej w instytucjach krajowych). I to postępowanie jest jak najbardziej częścią przygotowań do budowy trasy. I nie jest to jakaś abstrakcja - warto przypomnieć sobie przykład Magdalenki, czy Poradowa. A nawet przecież dla WOW powstała już jedna koncepcja programowa. Warto może też przypomnieć, że poprzednią DŚU wygaszona na prośbę GDDKiA.

Suli liked this post
niedzialajacy no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2019, 10:45 AM   #2754
Obserwator0
Registered User

Likes (Received): 52

"wyrok NSA zamyka"
E tam zaraz zamyka. Jest jeszcze wiele metod zablokowania takiej inwestycji, włącznie z siłową blokadą dróg i budynków. Warszawa jest niedaleko, można uruchomić ulicę i zagranicę, a drogi i tak nie będzie. Widocznie niepotrzebna. :-)

vuv liked this post
Obserwator0 no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2019, 11:10 AM   #2755
parkot
Registered User

Przeciez rygor natychmiastowej wykonalnosci jest na razie praktycznie wlasnie po to, by zablokowac mozliwosc drogi sadowej. Zwykłe dzialanie w porozumieniu. Nie ma zadnych realnych twadych przeslanek wskazujacych na potrzebe/koniecznosc takiego rygoru (jest kilka powodow kiedy mozna go narzucic). A moze ktos takie zna tutaj?

Motogirl - interesu bezposredniego (ujetego finansowo) to chyba akurat nie mam. Raczej poczucie uczciwosci. Natomiast powazny interes ma kilku wlascicieli dosc licznych dzialek na i w okolicy przebiegu czerwonego. I oni tez nierzadko sa autorami wpisow w internecie/mediach gloszac fundamentalne klamstwa. Zapewniam Cie. I to wlasnie nikomu nie odpowiada - calosc tego postepowania, po 2015, to kompletny upadek. Wystarczy przejrzec czyny i rozmowy (sa w aktach).

wlodarek liked this post
Old February 18th, 2019, 12:01 PM   #2756
Zasieg
Registered User

Zasieg's Avatar

Likes (Received): 22

Same problemy w tej Wesołej..

https://www.facebook.com/44416957574...3397699821420/
Zasieg no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2019, 12:14 PM   #2757
Suli
Registered User

Suli's Avatar

Likes (Received): 815

Quote:
Wlasnie rygor natychmiastowej wykonalnosci jest tu kluczem (na razie) - nadany tu jakby bez powodu (tylko by pomoc chwilowo dopchnac sprawe - wykonac powierzone zadanie, powiedzmy). Nie ma zadnego uzasadnienia merytorycznego i podstaw i nigdzie w normalnych warunkach sie nie obroni.
Ot takie "zorganizowane dzialanie kilku urzedow/instytucji" dla osiagniecia zamierzonego mrocznego celu, i mocno wbrew dowodom w sprawie (ktore to dowody powinien rozpatrywac RDOS)...
Wnoisek o nadanie rygoru zlozyl inwestor, wiec poslusznie DOS sie przychyla; a nie zachodza zadne przeslanki.
Powiem tak - gdyby sprawa miała trafić do SKO, to klauzula natychmiastowej wykonalności z miejsca byłaby uchylona, gdyż zgodnie z wypracowaną w warszawskim SKO doktryną decyzja środowiskowa nie należy do katalogu decyzji wykonalnych (tzn. na jej podstawie nie można podjąć rzeczywistych działań "w terenie" - do tego potrzebne są kolejne decyzje) w związku z czym nie można jej nadać klauzuli natychmiastowej wykonalności. Ciekawe, jaką linię orzeczniczą wypracuje w tej sprawie sąd, bo warto byłoby, aby wreszcie ta dylema w prawie administracyjnym znalazła jakieś rozstrzygnięcie.

Quote:
Originally Posted by Motogirl View Post
Skoro twierdzisz, że procedura to część całości, to chciałabym Ci przypomnieć, że zgodnie z prawem zakończono ten etap. Nie wiem, dlaczego jeszcze nie dostałeś briga z prowokacje i ciągnienie gluta, jakim jest podważanie wydanych decyzji i wracanie z uporem maniaka do wariantu, który zgodnie z prawem został odrzucony. To, że to Ci się nie podoba, to nie znaczy, że Ty masz rację. Postaraj się nie mydlić nam oczu, że chodzi Ci o prawo, bo wszyscy wiedzą, że usiłujesz zablokować wybrany wariant z powodu własnych interesów i masz gdzieś interes społeczny. Przynajmniej tego nie ukrywasz. Rozumiem to, ale wraz z kolegami terroryzujecie ten wątek. Gratuluję*pomysłu. W sumie jak tak będziecie jęczeć to z powodu choćby waszego niezbyt chwalebnego oporu w końcu sprawa znowu utknie na 20 lat lub 30 lat.

Jeśli takie jest życzenie moderatorów i użytkowników forum, to ja nie mam nic przeciwko, żebyście dalej uprawiali propagandę. Może to ja rzeczywiście nie mam racji. Wasz heroiczny bój już stał się bardziej intensywny niż opór ekologów w Dolinie Rospudy. Mam znajomego, który mieszka w Wesołej i dokładnie powiedział mi, że chodzi im o wartość działek, o nic więcej. Jemu też. Także daj już spokój. Ale wiem, że to próżna prośba. Więc jak Tyrion Lannister powiem: "I confess. Go on and kill me".

Gwoli ścisłości - wyprowadzając koleżankę z błędu - to obecny etap tj. postępowanie w sprawie decyzji środowiskowej wcale nie został zakończony. Stanie się tak dopiero, kiedy decyzja stanie się ostateczna i prawomocna.

A czy rzeczony wariant został odrzucony zgodnie z prawem - to się dopiero okaże. Podejrzewam, że dopiero w sądzie. Więc na chwile obecną powstrzymałbym się od tak kategorycznych stwierdzeń.

Best_before, bronco10, timo_opole, d0cent liked this post
Suli no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2019, 01:51 PM   #2758
ZygJe
Registered User

Likes (Received): 481

Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, aby dalsze prace mogły być wykonywane, inaczej trzeba byłoby czekać na zakończenie procedur odwoławczych kilka lat (a o to protestującym właśnie chodzi). A tak mamy odbicie piłeczki, wy protestujecie, my rozpatrujemy, a budowa idzie - psy szczekają, karawana idzie dalej. 500 protestów nawet po 1 dzień na protest to ponad 1,5 roku, potem kolejne lata odwołań protestów, sądów... Kiedy decyzja się uprawomocni (lub zostanie stwierdzona jej nieważność), droga już będzie i nikt jej z tego powodu nie rozbierze. Jedynie "poszkodowani" będą sądzić się latami o "odszkodowania".
Zaangażowanie "parafii" jest już "chwytaniem się brzytwy" i trochę sprawę komplikuje. Jednak na szczęście przekonanie instytucji pasterskiej jest stosunkowo łatwe - wystarczy odpowiednie "co łaska" na odpowiednio szczytny cel...
Z resztą, wariant czerwony również idzie koło kościoła (oba w odległości ok 300m) więc argument kulą w płot. Potwierdza to tylko, że w całej tej hucpie chodzi wyłącznie o puszczenie WOW "Nie przez Wesołą!!!"

Last edited by ZygJe; February 18th, 2019 at 02:00 PM.
ZygJe no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2019, 03:34 PM   #2759
Motogirl
Registered User

Likes (Received): 317

Quote:
I w zadnym normalnym sadzie decyzja DOS sie nie obroni.
A jak się obroni to co? Pójdziecie z kosami na sądy?

Jak tacy żeście pewni naruszeń to przestańcie organizować protesty. Niech sąd się wypowie, przecież sędzia nie będzie brał materiału dowodowego i liczył protestujących na zdjęciach.

rst+ack, vuv, Zzawiślak, zchpit liked this post
Motogirl no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2019, 03:57 PM   #2760
damianSN
Registered User

Likes (Received): 773

Jak droga będzie wybudowana, to żaden sąd nie odważy się wydać wyroku uchylajacego DSU.
damianSN no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
ekspresówka-s17, mazowieckie, obwodnica, obwodnica warszawy, s17, warszawa

Thread Tools

Posting Rules