[S17] Wschodnia Obwodnica Warszawy [Warianty drogi przez Wesołą =brig] - Page 141 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 7th, 2019, 03:26 PM   #2801
mr_ok
Registered User

Likes (Received): 238

w sumie to
1. teraz widać że poszerzanie 631 poza rondo na północ do S8 nie ma sensu bo najlepszy wyjazd do S8 w obie strony i tak bedzie przez WOW.
2. szkoda że te nasypy jezdni "spinajacych" wow-631 są tak blisko ronda że juz zadna zabudowa przy ulicy sie nie zmiesci a jednocześnie nie są estakadami nad sama ulicą że masa lasu idzie do rozwałki. jakby wszystko puscić ok 50-100m na pn to akurat trafiło by na ronda pod spodem i obszar calego węzła był by pewnie o jakieś 30% mniejszy.
3. a co to za skrawek obszaru natura 2000?
mr_ok no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 7th, 2019, 03:37 PM   #2802
swind
stormwind

swind's Avatar

Likes (Received): 609

Quote:
Originally Posted by mr_ok View Post
3. a co to za skrawek obszaru natura 2000?
Strzebla Błotna w Zielonce
http://ine.eko.org.pl/index_areas.php?rek=1105

mr_ok liked this post
swind no está en línea   Reply With Quote
Old March 7th, 2019, 03:44 PM   #2803
leniwiec3082
Registered User

leniwiec3082's Avatar

Likes (Received): 1741

Ale na wizualizacji brak jest ingerencji w DW631 w kierunku przejazdu a na zamieszczonym stesiu jest.... To jak to będzie?
leniwiec3082 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 7th, 2019, 05:42 PM   #2804
rybirek
Registered User

Likes (Received): 411

Quote:
Originally Posted by swind View Post
...
Ta koncepcja była w mojej opinii o wiele bardziej ekonomiczna i mniej inwazyjna w lasy, ale domyślam się, że kierowano się zapewne tym żeby węzeł łączył się bezpośrednio z DW634 a resztę wymusiły parametry techniczne.

tu mamy 2 podwójne wiadukty drogowe, a tam 2 podwójne i 4 pojedyncze w tym jeden w drugim poziomie.
Żartujesz ?
Większość ruchu będzie się w relacji DW631 (od strony Warszawy) <-> S17, a ty chcesz ten ruch pchać przez kolejne rondo ?
Tam będzie 40 tys./dobę (pewnie więcej).

Pozwolę sobie na ponowienie linku do wizualizacji.

Last edited by rybirek; March 7th, 2019 at 05:55 PM.
rybirek no está en línea   Reply With Quote
Old March 7th, 2019, 07:42 PM   #2805
Kuba.wro
Lower Silesia

Kuba.wro's Avatar

Likes (Received): 2999

Kiedy można liczyć na przetarg chociaż na ten fragment?
Kuba.wro no está en línea   Reply With Quote
Old March 7th, 2019, 07:42 PM   #2806
mr_ok
Registered User

Quote:

A to ta sławna strzebla. Poczytałem o tym, w linku i trochę przypał, że ktoś ten zbiornik p.poż. akurat tam 50 lat temu wykopał...
Old March 7th, 2019, 09:09 PM   #2807
Best_before
Prorok E-75

Best_before's Avatar

Likes (Received): 1237

Wiem że to tylko wizka i w'gle, ale się popastwię:
- dalej brak sugestii rozwiązania kwestii najazdu wiaduktu DW634 nad LK449, ale po co, skoro na foto-podkładzie nie ma wiaduktu
- ciekawie "rozwiązana" sprawa ul. Kolejowej: zaślepienie przed DW631 w połączeniu z likwidacją przejazdu kolejowego przez LK21, (ciekawe po co robią to przedłużenie przez las)
co jest zapewne wynikiem tego, że (najwyraźniej niestety)
- Gdaka nie planuje budowy wiaduktu DW631 nad LK21

Nie pragnę wcale byś była wielka / Zbrojna po zęby od morza do morza
I nie chcę także by Cię uważano / Za perłę świata i wybrankę Boga
Best_before no está en línea   Reply With Quote
Old March 7th, 2019, 09:33 PM   #2808
Lombat
DWG DGN WIL

Lombat's Avatar

Likes (Received): 636

To jest bardzo wczesny etap. Do konsultacji społecznych jeszcze się sporo pozmienia.

Kolejową przedłużają bo trzeba zapewnić dojazd do obiektu mostowego "od dołu", a także do zbiorników retencyjnych i wjazdu awaryjnego.

Jakiś czas temu zmieniono prawo, które zmuszało do likwidacji przejazdów kolejowych w odległości 3km od nowo budowanego wiaduktu/tunelu przez tory.
Usunięto ten obowiązek dla wiaduktów/tuneli w ciągu autostrad i dróg ekspresowych.
W związku z tym GDDKiA nie ma już obowiązku budowy tego wiaduktu (bo nie musi zamykać przejazdu), wiec go nie buduje.
Wojewoda prawdopodobnie może wykorzystać gdaczane DŚU i wybudować ten wiadukt.
Lombat no está en línea   Reply With Quote
Old March 7th, 2019, 10:25 PM   #2809
swind
stormwind

swind's Avatar

Quote:
Originally Posted by rybirek View Post
Żartujesz ?
Większość ruchu będzie się w relacji DW631 (od strony Warszawy) <-> S17, a ty chcesz ten ruch pchać przez kolejne rondo ?
Tam będzie 40 tys./dobę (pewnie więcej).
Nie, nie żartuje, ale nie twierdze też, że rondo byłoby tam dobrym rozwiązaniem pod względem przepustowości. Chodziło mi o prostotę, zasięg oddziaływania i względną estetykę rozwiązania. Tak jak pisałem zdaje sobie sprawę z zaktualizowanych zapewne wymogów i parametrów dla trasy.

Tak samo popieram wpuszczenie ruchu omijając skrzyżowanie DW 631 i 634 mimo, że ruch od północy zaraz wpadnie na światła przy skrzyżowaniu ze Szwoleżerów.

Wydaje mi się jednak, że można by było lepiej rozwiązać ten węzeł w miejscu miedzy przejazdem kolejowym a istniejącym rondem, budując jednocześnie wiadukty dla DW 631 nad skrzyżowaniem z DW 634 i nad linią kolejową.
Ale zdaje też sobie sprawę z tego, że w naszych realiach budowanie jednoczenie drogi krajowej, wojewódzkiej a to wszystko we współpracy z PKP jest abstrakcją.

Tak to widzę:
Zielonymi bezpośrednie połaczenia z DW631
(wiem, że pewnie jest to niewykonalne pod względem przepisów)
Old March 8th, 2019, 12:36 AM   #2810
sumas
Registered User

sumas's Avatar

Likes (Received): 11510

No ale tym sposobem połączyłeś trasę z DW631 w bardzo korkogennym miejscu - skrzyżowaniu DW631 z DW634, już nie mówiąc o 11 wiaduktach nad torami kolejowymi (o ile dobrze policzyłem).

Myślę, że wybrany przez Mosty Katowice wariant jest najlepszy, bo dający docelowo bezkolizyjny przejazd do Trasy Siekierkowskiej, czyli WOW x 2

weedget, Kuba.wro, Yaper liked this post
sumas no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2019, 12:56 AM   #2811
swind
stormwind

swind's Avatar

Quote:
Originally Posted by sumas View Post
...bezkolizyjny przejazd do Trasy Siekierkowskiej, czyli WOW x 2
Niestety ale skrzyżowanie ze Szwoleżerów zostaje.

Nad rondem DW631/634 wrysowałem estakady. To tylko schemat, wiadukty nad torami dało by się zoptymalizować.
Ale przyznaje się, w głowie miało to mniejsze gabaryty ale kusiło mnie rozrysować to bezkolizyjnie. Udowodniłem przynajmniej że nie jest to łatwe zadanie i że nie miałem racji
Edit: Zauwazyłem też ze nie dałem relacji z Nowego Dworu w kierunku Drewnicy. Porażka.

Last edited by swind; March 8th, 2019 at 01:43 AM.
swind no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2019, 09:34 AM   #2812
leniwiec3082
Registered User

leniwiec3082's Avatar

Likes (Received): 1741

Po co z NDM do Drewnicy jak wcześniej mają węzeł w Zielonce z S8 koło cmentarza?
leniwiec3082 no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2019, 10:31 AM   #2813
mr_ok
Registered User

Quote:
Niestety ale skrzyżowanie ze Szwoleżerów zostaje.
Zostaje? Gdzieś się pojawiały projekty jakiejś zakręconej estakady...
Old March 8th, 2019, 10:51 AM   #2814
parkot
Registered User

Likes (Received): 57

Quote:
Originally Posted by Zzawiślak View Post
A to nie jest tak, że na wniosek parafian z ulicy Mokrej przeprojektowano obwodnicę by była położona bliżej kościoła?
Parafianie z ul Mokrej to w ogole stawiali czesc domow nawet niedawno nie myslac, ze obok bedzie droga (np czerwony przebieg), prawda? : ) Historia okolic ul. Mokrej, i niektorych nieruchomosci na poludnie od ul Niemcewicza to sie tak troche wydaje przeplatac nawet. Nieprawdaż?

I uwagi do mapy z kosciolem, dla niewiedzacych:
- omawiany kosciol to tak naprawde taki maly prostokat na godzinie 10-tej od kolka
- przebiegi sa nieco nieprecyzyjne chyba, czerwony biegnie raczej bardziej w linii/wzdluz ul Matejki ?

wow.warszawa.pl
parkot no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2019, 11:48 AM   #2815
jerzu
Registered User

jerzu's Avatar

Likes (Received): 1716

Quote:
Originally Posted by mb104 View Post
"...przebieg wschodniej obwodnicy Warszawy przez dzielnicę Wesoła może zagrozić kościołowi Opatrzności Bożej..."
Ciekawe że wyziewy z okolicznych kominów jakoś Nowosielskiemu nie przeszkadzają.

Quote:
Ale to chyba był wyjazd z Powstańców. Dlatego powstało tam rondo, zaraz przed wjazdem w DW631. W sumie jakby coś takiego tam powstało to zjazd w Szwoleżerów można by było zamknąć.

Last edited by jerzu; March 8th, 2019 at 12:04 PM.
jerzu no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2019, 12:04 PM   #2816
Suli
Registered User

Suli's Avatar

Likes (Received): 815

Quote:
Originally Posted by mb104 View Post
"...przebieg wschodniej obwodnicy Warszawy przez dzielnicę Wesoła może zagrozić kościołowi Opatrzności Bożej..."

i cała dyskusja rozpoczęła się od idiotycznego stwierdzenia, że "może zagrozić".

Albo "zagraża" i wtedy dyskutujemy o rozwiązaniu, albo "nie zagraża" i wtedy nie ma tematu. A obecnie rozprawiacie o czyichś lękach.
Właśnie o to się rozchodzi, że nie wiadomo, czy zagraża - bo nikt tego nie przeanalizował.

Przypominam, że w przypadku obszarów N2000 decyzje szły do kosza nie dla tego, że inwestycja znacząco oddziaływała na środowisko tylko dlatego, że nie przeanalizowano, czy owo oddziaływanie w ogóle ma miejsce.

@jerzu - bo chodzi o stabilność skarpy a raczej wydmy po zmianie stosunków wodnych.To stanowić może główne zagrożenie dla budowli jako takiej. Niestety, zagadnienia nie analizowano dostatecznie.

Last edited by Suli; March 8th, 2019 at 12:12 PM.
Suli no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2019, 02:01 PM   #2817
swind
stormwind

swind's Avatar

Quote:
Tyle ja kiedyś znalazłem z tego co zostało, ale nic mi nie wiadomo czy wjazd w powstańców miał zastąpić wjazd w szwoleżerów czy być równoległy.
Wzdłuż żołnierskiej jest planowana nowa droga łącząca Szwoleżerów z Powstańców, więc może w planach było zamknięcie tamtego wjazdu.

Wybaczcie oftopowanie wątku.

Quote:
Z projektu został na tą chwilę tylko podgląd w archiwum Google:

Projekt trwającej przebudowy ma wrysowany zarys na jazdu na mape wraz z oświetleniem i kanalizacją jest też opis podziału na etapy.

Najciekawsze jest to, że po drugiej stronie w Zielonce wydzielona jest działka pokrywająca się obrysem ze zjazdem z projektowanego wiaduktu:
Old March 8th, 2019, 09:44 PM   #2818
epmwz
Registered User

Likes (Received): 7

Quote:
Tyle ja kiedyś znalazłem z tego co zostało, ale nic mi nie wiadomo czy wjazd w powstańców miał zastąpić wjazd w szwoleżerów czy być równoległy.
Wzdłuż żołnierskiej jest planowana nowa droga łącząca Szwoleżerów z Powstańców, więc może w planach było zamknięcie tamtego wjazdu.

Wybaczcie oftopowanie wątku.
Tam jest taki ruch z osiedli, że nie za bardzo jest co zamykać.
epmwz no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2019, 09:00 AM   #2819
rybirek
Registered User

Likes (Received): 411

Jeśli będzie wystarczająca odległość wiaduktów zjazdowych z S17 to można by zostawić prawoskrętny. Większość ruchu i tak zniknie przed rondem, więc nawrotka przez rondo to tylko < 200 metrów.
rybirek no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2019, 12:25 PM   #2820
G0KU
Registered User

Likes (Received): 4164

Quote:
wygląda jak Studium techniczno-ekonomiczno-srodowskowe z 2012 r
https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/...ąbki4.jpg
Cały ten węzeł dość przeraża swoim rozmiarem. Dlaczego nie mogło być tak kompaktowo? Tu narysowałem doatkowe bezkolizyjne wiadukty w ciągu 631 których w oryginalnym wariancie nie ma, jakby z nich zrezygnować to byłoby jeszcze bardziej kompaktowo.

Na pewno w moim rysunku jest jakiś problem bo inaczej przecieżby zrobiono węzeł typu karo z 634 a nie tą potężną trąbkę w lesie.

swind, mr_ok liked this post

Last edited by G0KU; March 9th, 2019 at 02:39 PM.
G0KU no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
ekspresówka-s17, mazowieckie, obwodnica, obwodnica warszawy, s17, warszawa

Thread Tools

Posting Rules