БЕОГРАД - праћење градилишта | BELGRADE - construction updates - Page 1225 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Србија > Београд

Београд Belgrade

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 20th, 2019, 10:20 AM   #24481
dzoledzole
Registered User

dzoledzole's Avatar

Likes (Received): 549

Quote:
Originally Posted by -III- View Post
Ма пусти то. Гледај ово:

link

Ma pusti ti to, gledaj ovde tek sto ne rade kanalizaciju i sto samo rade zgradurine i [email protected] Sta su [email protected]#@#$ uradile u Parizu i Milanu

Pariz:

https://www.theguardian.com/world/ga...is-in-pictures

Milano:

https://mashable.com/2014/11/13/milan-flooding/

A vidi tek koja je bila II fotografija godine 2006.

https://www.b92.net/info/vesti/index...&nav_id=225035

Stvarno, ovo sto je juce bilo nema nigde i nikada se to nije desilo posle kise!!!!1 Zaustavimo gradnju staklara i zgradurina

Otoro-san, miami bgd liked this post
dzoledzole no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 20th, 2019, 10:53 AM   #24482
Nemanja034
Зезање

Nemanja034's Avatar

Likes (Received): 4547

>Ej secam se ove fotke, kad to bese haha

Sergionni: "Kako? Pa pitaj fudbalerčiće. Sve je od njih krenulo, pa na dalje. A poznata nam je opsesija fudbalom u srba (besmisleno jurcanje za nekom belom lopticom, ničim izazvano, negde na nivou inteligencije kučeta, uz dužno poštovanje prema kučićima). ;)"

Nemanja034 no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2019, 12:20 AM   #24483
-III-

-III-'s Avatar

Likes (Received): 3116

Quote:
Хаосу на улицама кумовали зачепљени одводи и много бетона

Највећи проблем за кишну канализацију је прикључивање олука и сливника у фекалну – Важне одводне артерије у престоници морале би да буду велике парковске површине у свим деловима града

Аутомобили који возе кроз воду. Тролејбуси и аутобуси у којима су путници подигли ноге јер су подови потопљени. Улице на којима је асфалтни слој здробљен као да га је ломила тешка механизација…

Ове сцене за собом је пре две вечери у престоници оставила обилна киша праћена градом и ветром. Кишовити дани и летњи пљускови били су најављивани за ову седмицу, али тешко да је ико могао да замисли да ће се у среду на престоницу сручити између 25 и 40 литара кише по метру квадратном. Највише падавина „добили” су централни делови града, истиче Слободан Совиљ, метеоролог Републичког хидрометеоролошког завода.

Ове падавине за собом су оставиле хаос, али су отвориле и бројна питања међу којима и како је могуће да је заказао одводни систем, нарочито на прометним градским саобраћајницама.

Највећи проблем када је реч о кишној канализацији у Београду, како кажу у ЈКП „Водовод и канализација”, представља прикључивање олука и сливника у фекалну канализацију. Због тога се дешава да мрежа, у случају изненадних и обилних падавина, не може да издржи па долази до изливања канализације.

Кишне канализације највише недостаје на Чукарици, Палилули, Земуну и Вождовцу.

Прексиноћним сликама са београдских улица, како истиче Јован Деспотовић, професор Грађевинског факултета, допринело је и то што је све већи проценат изграђених површина, све више асфалта, плочника и кровова.

– Зашто се овакве слике јављају и на Новом Београду? Па зато што се тамо у последњих 30 година зелене површине претварају у објекте – каже проф. др Деспотовић напомињући да је друга битна ствар то што надлежни за београдску канализацију немају довољно људства и механизације за град који је све већи.

Наш канализациони систем је врло стар и није спреман за овакву градњу. Зато је важно да постоје велике зелене парковске површине које ће се користити и за делимично заустављање великих поплава. Такве површине су Карађорђев и Пионирски парк, Ташмајдан, можда и Калемегдан. Оне су важне јер могу да приме извесну количину воде. Тако нешто је својевремено пројектовано и на кумодрашком сливу, а још није уређено. Али, још може да се уради – наводи проф. др Деспотовић сугеришући да и поред „Београда на води” треба да се остави пуно зелених површина, а не да се све поплоча.

Решење је, додају у „Водоводу”, и у изградњи основне мреже и канализационих система по пројектима одговарајућим за наше поднебље. Овакве ситуације олакшала би и изградња кумодрашког колектора и колектора за високе зоне Чукаричке падине.

Када је реч о предвиђању оваквих падавина, Слободан Совиљ указује да се тако нешто не може најавити данима унапред.

– Метеоролози, када раде анализе, упозорења издају за одређену област. Али не постоји метода којом се неколико дана унапред може утврдити где ће тачно да се развије пљусак интензитета оног у среду. Једино може да се радарски прате бурни развоји облачности и да се онда на основу радарске слике издају упозорења за наредних сат времена за тачну локацију – наглашава Совиљ.

Јаче падавине погодиле Карабурму и Макиш

Непогода од среде, како каже Совиљ, не спада у најјаче летње пљускове. Летња количина падавина варира, а међу онима које се убрајају у изузетно обилне је када за сат падне 70, 80, или 90 литара по метру квадратном.

– Не овако обилне, али свакако обилније падавине од прекјучерашњих, задесиле су пре неколико дана Макиш и Карабурму када је пало 50 литара кише по метру квадратном. Када су овакве падавине, важно је и питање о каквом терену је реч. Много већи проблеми настају на Бановом брду него негде где је равније јер ту имамо велике нагибе улица где се велика количина воде слива – објашњава Совиљ.

Он додаје и да је ово што се десило у среду неупоредиво са поплавама 2014. године.

– Тада смо имали падавине на ширем подручју Србије и БиХ, нагле порасте водостаја на Дрини, Сави и Колубари. Осим тога, тада је дошло до свих могућих проблема, попут великих одрона, клизишта, а изливена вода није могла да се повуче брзо – напомиње Совиљ подсећајући да се прекјуче са улица вода повукла за пола сата, сат и да је главни град задесио класичан летњи пљусак који кишна канализација није могла да упије у истом моменту.

Одронила се и фасада Градске управе

Прекјучерашње непогоде довеле су и до оштећења на зградама у престоници. Међу њима се нашло и здање Градске управе на коме је пукао део фасаде. Због тога је простор око седишта дела градских министарстава обезбеђен сигурносним тракама, указао је јуче секретар за опште послове Марко Кулић.

Сређивање подземних пролаза и даље се чека

Једна од улица којој је обилни пљусак нарочито променио опис била је Ваљевска – у њој је коловоз уништен. Како су за наш лист навели у „Путевима Београда”, оштећења у њој настала су услед врло интензивних падавина које су преоптеретиле канализациону мрежу, а то је проузроковало квар на мрежи и испирање материјала у трупу пута.

Карамбол је невреме изазвало и у подземним пролазима за које надлежни годинама истичу да ће бити обновљени. Из Дирекције за грађевинско земљиште одговарају да ће „спроводити активности на уређењу пасажа и подземних пролаза који су од посебног интереса за град због своје културно-историјске и амбијенталне вредности”. Али опет није прецизирано – када ће то тачно бити.
link
-III- no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2019, 12:25 AM   #24484
-III-

-III-'s Avatar

Ја када сам говорио да не може да се бетонира и да се праве стакларе на зеленим површинама, речено ми је да сам комуниста. Када сам рекао да овај град нема основну инфраструктуру, речено је да никада нисам био ван земље и да не знам шта је то Америка бајо мој. Када сам написао да све више насеља плива у води речено је да то само тренутно систем не може да прими кишу.

Живо ме занима докле ћете да наставите да пишете глупости.
Old June 22nd, 2019, 01:00 AM   #24485
Trajkovic
Registered User

Trajkovic's Avatar

Likes (Received): 3986

Ljudi, ista ova priča se ponavlja sto godina unazad, to bi trebalo biti najviše poražavajuće. Sećam se, dete sam bio, znači pre 40 godina, kada su moj otac I njegovi prijatelji (arhitekte) o istom problem pričali. Naši gradovi su imali manje gabarite, ali identičnu problematiku oduvek, lošu infrastrukturu, I kao da sad gledam istu polemiku nekada u kojoj se pominje, sve više betona, sve manje zemlje …
Trajkovic no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2019, 01:11 AM   #24486
-III-

-III-'s Avatar

И на крају неће ни бити земље. Неће бити ни канализације, ни одвода, а ни сливника јер се то не види и поред тога не можеш да се сликаш за кампању.

Ово су проблеми 17. и 18. века. А можда ни то јер је у Старом Риму постојала канализација. Ми причамо како је ово главни град најјаче земље у регији, а немамо где да пустимо воду. Каква је то престоница коју паралише киша?

nenad_kgdc liked this post
Old June 22nd, 2019, 04:22 PM   #24487
Grejv
Live And Let Die

Grejv's Avatar

Likes (Received): 2670

Само је у Србији још на појединим местима забрањено бацати вц папир у вц шољу, већ мора поред у канту.
Then like my dreams they fade and die.
Grejv no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2019, 06:28 PM   #24488
dzoledzole
Registered User

dzoledzole's Avatar

Likes (Received): 549

od kad je Srbija postala Grcka?

Дisiдent liked this post
dzoledzole no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2019, 06:58 PM   #24489
Grejv
Live And Let Die

Grejv's Avatar

Likes (Received): 2670

Нисам био у Грчкој од 2013., мислио сам да су се Грци отарасили тога. Пардон.
Then like my dreams they fade and die.

dzoledzole liked this post
Grejv no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2019, 07:03 PM   #24490
miami bgd
Registered User

Likes (Received): 100

Quote:
Originally Posted by -III- View Post
Ја када сам говорио да не може да се бетонира и да се праве стакларе на зеленим површинама, речено ми је да сам комуниста. Када сам рекао да овај град нема основну инфраструктуру, речено је да никада нисам био ван земље и да не знам шта је то Америка бајо мој. Када сам написао да све више насеља плива у води речено је да то само тренутно систем не може да прими кишу.

Живо ме занима докле ћете да наставите да пишете глупости.
Ti takodje ne kapiras ni sta ti se odgovara. Jos nisi razumeo da zelene povrsine I parkovi nsiu isto. Jos nisi razumeo da ceo Beograd nekada bio zelena povrsina I da je normalno da se siri na njima. Komunista si jer ne razumes trzisne principe I imas razmisljanje skojevaca. Bajo moj, kako u selu tvom raumeti problem metropole.
Opterecujes ovde ljude svojom gluposcu I neznanjem. Ponekad pomislim da trolujes, ali ipak je ovo prvo.
miami bgd no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2019, 07:12 PM   #24491
-III-

-III-'s Avatar

Бајо мој, ти си оптерећен и без мене.
Old June 23rd, 2019, 05:46 PM   #24492
KALENIC
Registered User

Likes (Received): 16405

Kneginje Zorke.

Old June 23rd, 2019, 06:47 PM   #24493
Dziggy
Registered User

Dziggy's Avatar

Likes (Received): 1883

Odma klimu... Da se zna!
Old June 23rd, 2019, 10:11 PM   #24494
Teniser
Registered User

Likes (Received): 2

Ceo Green Heart u M. Milankovica prokisnjava, voda se sliva niz stepenice, nazalost nemam fotografije da dokumentujem ali je prizor bio divan unutra, bukvalno se sve raspada

-III- liked this post
Teniser no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2019, 11:53 PM   #24495
Obilic1389
Vitez reda Zmaja

Obilic1389's Avatar

Likes (Received): 334

Quote:
Originally Posted by Teniser View Post
Ceo Green Heart u M. Milankovica prokisnjava, voda se sliva niz stepenice, nazalost nemam fotografije da dokumentujem ali je prizor bio divan unutra, bukvalno se sve raspada
Pa kad kod nas upravo padaju "kiše koje nisu padale hiljadu godina"
Obilic1389 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 01:47 AM   #24496
-III-

-III-'s Avatar

Quote:
Originally Posted by Teniser View Post
KIŠA NEMILOSRDNO NADIRE! Garaža poslovnog centra GTC na Novom Beogradu potpuno potopljena!
Old Yesterday, 11:17 AM   #24497
Nemanja034
Зезање

Nemanja034's Avatar

Likes (Received): 4547

nase kise padaju na gore.

Sergionni: "Kako? Pa pitaj fudbalerčiće. Sve je od njih krenulo, pa na dalje. A poznata nam je opsesija fudbalom u srba (besmisleno jurcanje za nekom belom lopticom, ničim izazvano, negde na nivou inteligencije kučeta, uz dužno poštovanje prema kučićima). ;)"

Nemanja034 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 11:38 PM   #24498
Jaroxxx
Registered User

Jaroxxx's Avatar

Likes (Received): 1025

Киша саботира епске грађевинске подухвате у БГ, јадни ови из снс-а са свиме се све не суочавају и опет постижу сјајне резултате.
Jaroxxx no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
Београд, Србија, arhitektura, belgrade, beograd, gradilista, gradjevinarstvo, izgradnja, neboderi, novi beograd, serbia, srbija

Thread Tools

Posting Rules