[Bratislava] Jégého Alej 21 f - Page 54 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 75 votes, 4.97 average.
Old October 23rd, 2009, 10:54 AM   #1061
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Likes (Received): 1173

Quote:
Originally Posted by zaq- View Post
Inac k tym kupelkam, ak sa mi podari spravit si volno cez vikend, otvorim tu thread so zameranim na interiery, dizajn bytov a dispozicie.
S mnozstvom fotiek, rad, vysvetleni a vsetkym, co k tomu patri.

A zacnem samozrejme tym, k comu mam najblizsie a najvacsi vztah: kupelkami.

Len co sa tyka obkladov, budem tu na podrobne vysvetlenie a ukazky potrebovat aspon tyzden.
Pekna iniciativa, som zvedavy...
Advertisement

Old October 23rd, 2009, 07:33 PM   #1062
MM_SPI

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by xman66 View Post
ZSE neposlali...
jo ale poslali ziadost o uhradu 80 evri ako zalohu pre spravcu...
termin je super 29.10., no ani neverim ze do konca oktobra vybavim zmluvu.. este cerpanie hypo, poistku, zaloznu zmluvu a kopu dalsich formalit, zboznujem byrokraciu
MM_SPI no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2009, 08:09 PM   #1063
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 173

Quote:
Originally Posted by MM_SPI View Post
jo ale poslali ziadost o uhradu 80 evri ako zalohu pre spravcu...
termin je super 29.10., no ani neverim ze do konca oktobra vybavim zmluvu.. este cerpanie hypo, poistku, zaloznu zmluvu a kopu dalsich formalit, zboznujem byrokraciu
Najprv si vybav zalozne zmluvy a poistku, bez toho ti ziadne cerpanie nehrozi. A medzi podpisom zaloznej zmluvy a zavkladovani zalozneho prava na nehnutelnost do katastra po cerpanie uveru ubehne nejaka ta voda Dunajom, s tym rataj.
Old October 25th, 2009, 08:04 PM   #1064
MM_SPI

Quote:
Originally Posted by default View Post
Najprv si vybav zalozne zmluvy a poistku, bez toho ti ziadne cerpanie nehrozi. A medzi podpisom zaloznej zmluvy a zavkladovani zalozneho prava na nehnutelnost do katastra po cerpanie uveru ubehne nejaka ta voda Dunajom, s tym rataj.
jj, citam si prave zmluvy, postacuje ale potvrdene podanie na kataster, necaka sa do zapisania zalozneho prava (VUB) btw ak niekto budete riesit nieco na katastri, neunuvajte sa vyplnat tzv. oznamenie o umysle podat navrh na vklad. povodne to malo pomoct vkladarom pri zapisovani, len to soudruzi z ndr nedomysleli a tie udaje nevedia vyuzit... tak len aby ste si nerobili zbytocnu robotu. Zrychlene vklady funguju stale.
Old October 26th, 2009, 01:52 AM   #1065
papluh
Registered User

Likes (Received): 8

To stym preddavkom pre spravcovsku spolocnost je ako zly vtip. Nikde ziadne info, len treba platit a este predtym ako clovek ma pristupit k podpisu zmluvy...

Jo a tusi niekto co je za tymi rosadami s firmami ? Evidentne na tom nieco museli ziskat inak by si tu pracu nedali. Pre tych co nedostali list:
FINEP Jegeho aleg a.s. sa zlucilo s Kornelia real a.s. pricom prva spolocnost zanikla. Avsak druha spolocnost po prvej zobrala meno, statutarov, dozornu radu, imanie, sidlo a podla zapisu aj zavazk a prava. Ostalo jej len povodne ICO a ktovie ake dedicstvo.
Zaujimave je, ze sa to cca zhoduje s casom zapisov LV na katastri.
Taktiez je zaujimave, ze osoby povodne spojene s Kornelia Real, a.s. sa znova objavuju v Jegeho spravcovska a.s.
papluh no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2009, 03:12 AM   #1066
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5697

heh, takze podla toho ako budu riesene zmluvy bude zaujimave riesit pripadne reklamacie

ale mozno to je len klasicky odrb na DPHcke
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2009, 03:45 PM   #1067
MM_SPI

Cool

Quote:
Originally Posted by papluh View Post
To stym preddavkom pre spravcovsku spolocnost je ako zly vtip. Nikde ziadne info, len treba platit a este predtym ako clovek ma pristupit k podpisu zmluvy...

Jo a tusi niekto co je za tymi rosadami s firmami ? Evidentne na tom nieco museli ziskat inak by si tu pracu nedali. Pre tych co nedostali list:
FINEP Jegeho aleg a.s. sa zlucilo s Kornelia real a.s. pricom prva spolocnost zanikla. Avsak druha spolocnost po prvej zobrala meno, statutarov, dozornu radu, imanie, sidlo a podla zapisu aj zavazk a prava. Ostalo jej len povodne ICO a ktovie ake dedicstvo.
Zaujimave je, ze sa to cca zhoduje s casom zapisov LV na katastri.
Taktiez je zaujimave, ze osoby povodne spojene s Kornelia Real, a.s. sa znova objavuju v Jegeho spravcovska a.s.
mozno s kornelia real ziskali iny projekt, hoci lepsie je vacsinou robit jeden projekt s jednou firmou. pripadne na oklamanie protivnikov a veritelov, castymi zmenami zahmlis svoj povod a veritelia sa tazsie domahaju prav, lebo mozu zalovat pod neexistujucim icom, adrsou a pod. Jedna zmena je na to asi malo, takze by som nerobil paniku a vyckal co sa bude diat... ak budu nasledovat dalsie cachre machre, pustil by som sa do vysetrovania
Old October 27th, 2009, 04:46 PM   #1068
mike256
Registered User

mike256's Avatar

zopár fotiek z Troch veží, 27.10.2009

Tešíme sa...

Old October 27th, 2009, 11:10 PM   #1069
zacik
Registered User

videl niekto uz spravcovsku zmluvu s Jegeho Spravcovska a.s.?? Kedze v spravu domu podpisom kupnej zmluvy automaticky ziskava Jegeho spravcovska tak tam mozno ocakavat (vacsi ci mensi) tunel...
zacik no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2009, 12:04 AM   #1070
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

preco tunel? tunel je nieco ine. tu ide len o staly pritok penazi a zostane to v rodine. co je nevyhoda masoviek, ze zmenit spavcovsku je vacsi problem, vid napr. VG kde zdieraju na sprostaka
Old October 28th, 2009, 01:59 AM   #1071
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Quote:
Originally Posted by zacik View Post
videl niekto uz spravcovsku zmluvu s Jegeho Spravcovska a.s.?? Kedze v spravu domu podpisom kupnej zmluvy automaticky ziskava Jegeho spravcovska tak tam mozno ocakavat (vacsi ci mensi) tunel...
A kto ma zvolit spravcovsku spolocnost na zaciatku, ak nie developer? Ty by si koho zvolil za spravcu keby si bol developer? Cudziu firmu? Pochybujem...

Okrem toho kedykolvek mozu majitelia bytov spravcovsku spolocnost odvolat ked sa tak rozhodnu...

To je tunel aj to, ze vybrali spolocnost VNET za prvotneho poskytovatela sluzieb kablovky a internetu?
Old October 28th, 2009, 07:58 PM   #1072
zacik
Registered User

ad1, ja proti Jegeho spravcovskej nic nemam, avsak nepaci sa mi sposob akym mi je vnucovana (clanok 7 zmluvy o prevode vlastnictva) a ze ju k nahliadnutiu dostanem az v den podpisu tejto zmluvy. Moznost ju vypovedat vidim velmi nerealne, hlavne kym bude vlastnikom cca stovky bytov samotna spolocnost Finep.

ad2, k VNETu sa radsej nevyjadrujem, horsi poskytovatel (hlavne co sa tyka kvality TV signalu) v BA pravdepodobne ani neexistuje, avsak predpokladam ze bude existovat alternativa vo forme sluzieb od Orange/T-Com/UPC

Last edited by zacik; October 28th, 2009 at 08:04 PM.
zacik no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2009, 11:32 PM   #1073
xman66
Bart Simpson

xman66's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by zacik View Post
ad1, ja proti Jegeho spravcovskej nic nemam, avsak nepaci sa mi sposob akym mi je vnucovana (clanok 7 zmluvy o prevode vlastnictva) a ze ju k nahliadnutiu dostanem az v den podpisu tejto zmluvy. Moznost ju vypovedat vidim velmi nerealne, hlavne kym bude vlastnikom cca stovky bytov samotna spolocnost Finep.

ad2, k VNETu sa radsej nevyjadrujem, horsi poskytovatel (hlavne co sa tyka kvality TV signalu) v BA pravdepodobne ani neexistuje, avsak predpokladam ze bude existovat alternativa vo forme sluzieb od Orange/T-Com/UPC
podla vyjadrenia Finepu Orange k dispozicii nebude.

VNET rokuje s alternativnymi providermi ale nevedeli/nechceli zatial specifikovat s ktorymi.

dnes mi volali z UPC, chceli mi nieco predat, na otazku ci uz su available v ramci projektu JA - nie, je tam nejaky problem...
xman66 no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2009, 11:38 PM   #1074
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2904

Quote:
podla vyjadrenia Finepu Orange k dispozicii nebude.
he? v ktoromkolvek panelaku siroko daleko si mozes vybrat Orange/UPC/T-Com a oni povedia ze "nebude"??? fakt super pristup za tie prachy
Old October 28th, 2009, 11:59 PM   #1075
Sukino
In the brig

Likes (Received): 4070

It looks like communist blocks of flats so they also behave like communists.
Sukino no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2009, 12:52 AM   #1076
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 46

vsak date satelit a bude cokolvek
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2009, 01:21 AM   #1077
xman66
Bart Simpson

xman66's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Strummer View Post
he? v ktoromkolvek panelaku siroko daleko si mozes vybrat Orange/UPC/T-Com a oni povedia ze "nebude"??? fakt super pristup za tie prachy
ak sa nemylim je to kvoli technologii. orange potrebuje dotiahnut optiku az k zakaznikovi do bytu, ostatnym staci dohodnut sa s vnetom a vyuzit existujuce ethernet rozvody plus opticku linku do domu.
xman66 no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2009, 11:14 AM   #1078
mike256
Registered User

mike256's Avatar

ad Jegeho spravcovska: sposob "vnucovania" je podla mna v sucasnej dobe standardny, povedz mi kto vyberie spravcovsku spolocnost v case, ked sa odovzdavaju byty? chces cakat, kym si vsetci byty preberu, potom sa dohodneme na spolocnom stretnuti a zacneme diskutovat o tom, ktora spravcovska ano a ktora nie? To by mohlo trvat dost dlho...

Uvidime ako budu fungovat (nie je vylucene, ze budu v pohode)...ak nebudeme spokojni, vymenime...vo vlastnictve FINEPu zostava (ak mozeme verit udajom z webu) 87 bytov, co je menej ako patina z celkoveho poctu, takze je to na obyvateloch, aby prejavili zaujem a zucastnovali sa na schodzach...

ad VNET: Pokial viem, tiez to je v sucasnosti casty postup, stavebnik vyberie firmu, ta zakabluje cely objekt a potom ma pravo urcity cas poskytovat exkluzivne sluzby...pochybujem ale, ze by nam v buducnosti zakazali zmenit poskytovatela...

Aby to nevyzeralo, ze som zastupca FINEPu...existuje mnoho veci, pri ktorych s FINEPom nesuhlasim, ale niektore (vid sprava domu, VNET) nepovazujem za natolko zle/katastroficke/neunosne, aby som si kazil den...

BTW, v zmluve o prevode vlastnictva je ustanovenie (13.8.2), ze Kupujuci hradi poplatky za osvedcenie pravosti podpisov osob konajucich v mene Predavajuceho...s tym suhlasite?
Old October 29th, 2009, 11:36 AM   #1079
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

a ze im uhradite este aj sobotny nakup tam nie je zakotvene? neuveritelne
Old October 29th, 2009, 11:43 AM   #1080
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2904

Quote:
ak sa nemylim je to kvoli technologii. orange potrebuje dotiahnut optiku az k zakaznikovi do bytu, ostatnym staci dohodnut sa s vnetom a vyuzit existujuce ethernet rozvody plus opticku linku do domu.
a to je problem? ja som si tak nejak myslel, ze v novostavbach sa s tym pocita, a su spravene sachty/rury do bytu na tahanie kablov, alebo nie?
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules