[Łódź ●] 58, Piotrkowska (od)nowa - Page 9 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » Łódź

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average.
Old January 16th, 2011, 11:42 PM   #161
jaceq
Registered User

jaceq's Avatar

Likes (Received): 5140

Ani to żaden antyłódzki spisek, ani też etap planowego wyniszczania zabytków Łodzi. Po prostu prywatyzacja przekreśliła lekko chorobliwe ambitne plany. ZE Łodź-Teren to niegdysiejszy państwowy regionalny monopolista a teraz niewielki oddział dużej firmy. Na cholerę im siedziba w zabytkowej kamienicy skoro mają wiele nieruchomości.
Żadna kpina z miasta, po prostu biznes.
Więc proszę o niepierd*&%nie bez sensu.
A na odbudowę kamienicy musimy zaczekać, jak jakiś zapaleniec odkupi to od PGE.
jaceq no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 17th, 2011, 12:15 AM   #162
dexter2
Pijcie portera z BŁ!

dexter2's Avatar

Likes (Received): 20777

Biznes to biznes? To może sprzedajmy wszystkie kamienice w mieście inwestorom, którzy pod przykrywką złego stanu technicznego i wypasionej odbudowy je wyburzą?
Miasto powinno się zabezpieczyć tak, żeby wycofanie się z inwestycji PO wyburzeniu było nieopłacalne.

Jakby się wycofali wcześniej, to można by co najwyżej marudzić, że wyszło jak zwykle, czyli nic.
Tutaj nie dość, że nic nie dano, to jeszcze zabrano i rozpier*** strukturę najbardziej reprezentacyjnego miejsca w mieście, co wiąże ze sobą inne skutki, jak np. spadek wartości i prestiżu okolicy.

Czy naprawdę nikt w tym mieście nie może się niczego nauczyć na błędach?

Bo gdzie byś nie był i jak by cię nie przyjęli
Nigdy nie będziesz się czuł jak na Obiecanej Ziemi

NYC & EastCoast USA
Wątek zdjęciowy Łódź and Poland
dexter2 no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2011, 12:39 AM   #163
AntyLe25
Registered User

AntyLe25's Avatar

Likes (Received): 1629

Quote:
Originally Posted by jaceq View Post
Ani to żaden antyłódzki spisek, ani też etap planowego wyniszczania zabytków Łodzi. Po prostu prywatyzacja przekreśliła lekko chorobliwe ambitne plany. ZE Łodź-Teren to niegdysiejszy państwowy regionalny monopolista a teraz niewielki oddział dużej firmy. Na cholerę im siedziba w zabytkowej kamienicy skoro mają wiele nieruchomości.
Żadna kpina z miasta, po prostu biznes.
Więc proszę o niepierd*&%nie bez sensu.
A na odbudowę kamienicy musimy zaczekać, jak jakiś zapaleniec odkupi to od PGE.
@jaceq, ale kto tu pisze o jakimś spisku? Nie, nie o to chodzi. Problem w tym, że tak potężna firma zachowała się jak mało poważna firemka mając gdzieś wcześniejszcze ustalenia i zapisy. Niech oni sobie 100 razy zmieniają nazwy, siedziby, właścicieli ale niech będą poważni. To właśnie ta firma, z tym adresem jest teraz odpowiedzialna ( bo przejęła zobowiązania) za dokonanie bezpardonowej wyrwy w jednej z najwspanialszych tkanek zabudowy śródmiejskiej w Europie. Dokonano swoistego zamachu i mało mnie oraz tysiące ludzi przechodzących obok interesuje, że się firma przeorganizowała.
Co ja mam mówić ludziom, którzy przechodzą ze mną obok tego syfu? mam im tłumaczyć zawiłości organizacyjne PGE Dystrybucja z paragrafami?
Czy może ciszą i smutną miną strać się pominąć temat dlaczego na słynnej Pietrynie jest taka wyrwa?
AntyLe25 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 17th, 2011, 12:42 AM   #164
poginho1
Amator Łodzi

poginho1's Avatar

Likes (Received): 3213

Ja po prostu mówię, że PGE dało d**y, po czym zaczynam wywód nt. braku szacunku do tkanki miejskiej:P
Old January 17th, 2011, 12:46 AM   #165
AntyLe25
Registered User

AntyLe25's Avatar

a i jeszcze @jaceg prośba: rozwiń temat "zapaleńca" i odkupu, bo to chyba najciekawszy element w Twojej wypowiedzi i brzmisz pewnie. Jeśli to prawda to tylko dalej pogrąża sprawę....ale syf się z tego robi...to ile mam czekać? 100 lat? aż ktoś raczy znaleźć kogoś takiego, kto raczy to odbudować?
Old January 17th, 2011, 01:18 PM   #166
jaceq
Registered User

jaceq's Avatar

Likes (Received): 5140

Płacze i zgrzytanie zębów słyszę. A ja piszę i powtarzam - biznes jest biznes - spółka miała niezrozumiale ambitny plan ulokowania biur w zrewitalizowanej kamienicy, po prywatyzacji ktoś z góry na to popatrzył i spuścił łódzki projekt do kanału. Jest to dla mnie absolutnie zrozumiałe. Nikt nie patrzy na tkankę, pierzeję, szczerbę czy wyrwę - na to uwagę zwracamy my - forumowicze, i nieliczni przechodnie. Natomiast z perspektywy biurka członka zarządu, monitora laptopa, tabeli amprtyzacji i ostatniego bilansu to wygląda ta inwestycja jak każda inna liczba, mniej lub bardziej psująca obraz aktywów.

Rewitalizowane na biura kamienice to temat nadal kłopotliwy, patrzcie na historię kamienic przy Próżnej w Warszawie czy naszą kamienicę Siemensa. Z tego moje słowa o "zapaleńcu", na tyle bogatym i zdeterminowanym, by to zrealizować.

Moją reakcję wzbudziły nieco histeryczne reakcje kilku forumowiczów. Zwracam jedynie uwagę, że zarówno w przypadku Hiltona jak i tytułowej kamienicy warunki ekonomiczne inwestora zmieniły się na tyle (całkiem dramatycznie), że projekty odeszły w niepamięć. Warunki te w równej mierze uderzyły w miasto.
jaceq no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2011, 01:42 PM   #167
lenin
Registered User

lenin's Avatar

Likes (Received): 16279

w takim razie WKZ zgodnie zprawem może wydać decyzje o nakazie odbudowania budynku!!
Old January 17th, 2011, 09:01 PM   #168
AntyLe25
Registered User

AntyLe25's Avatar

Quote:
Originally Posted by jaceq View Post
Płacze i zgrzytanie zębów słyszę. A ja piszę i powtarzam - biznes jest biznes - spółka miała niezrozumiale ambitny plan ulokowania biur w zrewitalizowanej kamienicy, po prywatyzacji ktoś z góry na to popatrzył i spuścił łódzki projekt do kanału. Jest to dla mnie absolutnie zrozumiałe. Nikt nie patrzy na tkankę, pierzeję, szczerbę czy wyrwę - na to uwagę zwracamy my - forumowicze, i nieliczni przechodnie. Natomiast z perspektywy biurka członka zarządu, monitora laptopa, tabeli amprtyzacji i ostatniego bilansu to wygląda ta inwestycja jak każda inna liczba, mniej lub bardziej psująca obraz aktywów.

Rewitalizowane na biura kamienice to temat nadal kłopotliwy, patrzcie na historię kamienic przy Próżnej w Warszawie czy naszą kamienicę Siemensa. Z tego moje słowa o "zapaleńcu", na tyle bogatym i zdeterminowanym, by to zrealizować.

Moją reakcję wzbudziły nieco histeryczne reakcje kilku forumowiczów. Zwracam jedynie uwagę, że zarówno w przypadku Hiltona jak i tytułowej kamienicy warunki ekonomiczne inwestora zmieniły się na tyle (całkiem dramatycznie), że projekty odeszły w niepamięć. Warunki te w równej mierze uderzyły w miasto.
nie tłumacz mi proszę co to biznes. Hasła, że tylko forumowicze na tę wyrwę w fenomenalnej tkance miejskiej zwracają uwagę, pozwolę sobie ocenić jako równie wyrwane z rzeczywistości jak i ta sama wyrwa. PGE Dystrybucja przejęła zobowiązania ŁZE i to ich wina. Mam prośbę, abyś podał imię i nazwisko tego co to poszedł do toalety i pociągnął za spłuczkę po wcześniejszym wrzuceni do muszli łódzkiego projektu. Bo opisujesz to jako tak oczywistą sprawę, że przecież człowiek nie ma nic do ukrycia i może raczy oficjalnie na lamach prasy wypowiedzieć się w tej sprawie. No chyba, że woli czarować banerami i robić sobie z ludzi balona.
Jak im aktywa nie pasują to niech sprzedają w trybie natychmiastowym inną nieruchomość np. w stolicy i poprawią sobie cash flow i za tę kasę niech wypełnia wcześniejsze ustalenia jakie poczynili. Rezerwy w budżecie nie założyli? Piramidka im źle wyszła, że postanowili dobić symbol Łodzi?
A histeryczna reakcja to była ale Twoja (no offence) na wpisy pokazujące jaki numer PGE Dystrybucja odwaliła Łodzi.

Last edited by AntyLe25; January 17th, 2011 at 09:23 PM.
Old January 18th, 2011, 09:49 AM   #169
Depeche
..........MODE

Depeche's Avatar

Likes (Received): 5449

Quote:
Originally Posted by lenin View Post
w takim razie WKZ zgodnie zprawem może wydać decyzje o nakazie odbudowania budynku!!
Już widzę jak zawsze nader skłonny do interwencji w interesie ochrony zabytków nasz konserwator taki nakaz wydaje, a pracownicy PGE potulnie, ze spuszczonymi głowami noszą wapno w workach na plecach.
Old January 18th, 2011, 11:37 AM   #170
Om101
Registered User

Om101's Avatar

Likes (Received): 5288

Quote:
Originally Posted by AntyLe25 View Post
nie tłumacz mi proszę co to biznes. Hasła, że tylko forumowicze na tę wyrwę w fenomenalnej tkance miejskiej zwracają uwagę, pozwolę sobie ocenić jako równie wyrwane z rzeczywistości jak i ta sama wyrwa. PGE Dystrybucja przejęła zobowiązania ŁZE i to ich wina.
Ja bym prosił, co by nie mylić dwóch różnych i w dodatku byłych już podmiotów prawnych - czyli Łódzkiego Zakładu Energetycznego S.A. i Zakładu Energetycznego Łódź-Teren S.A. Bo owa kamienica należała do spadkobiercy tego drugiego (czyli do PGE Dystrybucja Łódź-Teren S.A. - obecnie PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź-Teren), a nie ŁZE S.A... O zawiłościach konsolidacji grupy PGE nie będę już tu pisał...

Last edited by Om101; January 18th, 2011 at 03:26 PM.
Om101 no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2011, 11:32 AM   #171
JAKUB POLEWSKI
BANNED

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Likes (Received): 192

Ależ napisz napisz... Bo i tak niewiele z tego wynika. Ja np. chcę wiedzieć czy będzie rekonstrukcja i kto ją zrobi oraz kiedy?
JAKUB POLEWSKI no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2011, 08:05 PM   #172
Om101
Registered User

Om101's Avatar

Likes (Received): 5288

Quote:
Originally Posted by JAKUB POLEWSKI View Post
Ależ napisz napisz... Bo i tak niewiele z tego wynika. Ja np. chcę wiedzieć czy będzie rekonstrukcja i kto ją zrobi oraz kiedy?
To proszę się dowiadywać w samej centrali PGE czyli w Lublinie na Grabarskiej. A nie na Tuwima 58 w Łodzi. Bo, powtórzę to jeszcze raz ale dawne ŁZE nie ma z rozbiórką owej kamienicy nic wspólnego - co chciałem swoim pierwszym postem zaznaczyć...

PS. Jeszcze taka mała dygresyjka na temat. Gdy dzwoni do mnie do domofonu inkasent w celu spisania stanu licznika energii elektrycznej i przedstawia się jako: "elektrownia" to zawszę mu odpowiadam: "ale która? Bechatów? Adamów? Opole? czy może Kozienice?"...
Om101 no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2011, 10:26 PM   #173
JAKUB POLEWSKI
BANNED

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Likes (Received): 192

To niech media się dowiadują, powinny nagłośnić bardziej ten temat. Póki co tylko Halo Łódź się tym zajmowało...
JAKUB POLEWSKI no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2011, 02:27 PM   #174
HuBar
Natural born Lodzer

HuBar's Avatar

Likes (Received): 136

20.01.2011
Quote:
Czy kamienica na Piotrkowskiej 58 zostanie odbudowana?
Na Piotrkowskiej straszy wielka dziura w zabudowie, która została po rozbiórce kamienicy. Konserwator zapewnia, że budynek zostanie odbudowany.

W 2007 roku kamienicę kupiła firma PGE Dystrybucja SA. Inwestor zburzył budynek, a następnie miał go odbudować. Do tej pory nic nie zrobił.

Wojewódzki Konserwator Zabytków Wojciech Szygendowski narzucił firmie PGE czas do końca tego roku na odbudowanie kamienicy. Miesiąc temu zaniepokojony stanem robót wystosował pismo z prośbą o wyjaśnienie przyczyn przestoju - do tej pory nie doczekał się odpowiedzi.

- Zaprosiłam przedstawicieli firmy na rozmowę - mówiła prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska.

Łódzki oddział firmy PGE został przejęty przez lubelski i jak twierdzą łódzcy przedstawiciele inwestora, decyzja o odbudowie kamienicy jest wstrzymywana przez zarząd w Lublinie.
Old January 20th, 2011, 02:40 PM   #175
S-S-S
Registered User

S-S-S's Avatar

Likes (Received): 49

Pytanie jakich przedstawicieli jej przyślą
S-S-S está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 20th, 2011, 03:02 PM   #176
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 8345

A ja na ten problem spojrzałbym od innej strony. Główny zakład produkcyjny PGE leży w Bełchatowie.Główny oddział detaliczny PGE to PGE Dystrybucja Łódź-Teren S.A. Dlaczego centrala PGE jest w Lublinie a nie w Łodzi? Polityka i nic więcej. Bo nie ma nic, co by stawiało Lublin jako miejsce lepsze od Łodzi na centralę PGE. Wiec może wykorzystując to, że PGE zarabia pieniądze w dużej części w województwie łódzkim, trzeba ten oddział przenieść. Do Łodzi albo Bełchatowa. Dzięki też polityce. Trzeba nacisnąć na nich . A wtedy problem tej kamienicy sam się rozwiąże. I to szybciej niż w tradycyjny sposób.

Dzielnica Straconych Nadziei - czyli dawne Nowe Centrum Łodzi albo po prostu w skrócie Ch.j, d..a i kamieni kupa

-------------------------------------------

potrzebna jest krytyka konstruktywna a najlepiej taka krytyka której by w ogóle nie było z filmy Rejs, wiecznie aktualne
Bartas2004 no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2011, 05:02 PM   #177
JarasM
That guy

JarasM's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
zaniepokojony stanem robót
Nazwałbym to raczej "brakiem stanu".
JarasM no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2011, 11:14 PM   #178
ivaar
Registered User

Likes (Received): 550

Działalność PGE to polityka w najczystszej postaci. PGE wpakowało w 3miasto dużo kasy, PGE Arena - 35 mln i nie mało w Atom Trefl Sopot. Było to związane z zakupem tamtejszej Energi. UOKiK zablokował niedawno tę transakcję, ale kasa już poszła. Proponuję przy tej wyrwie na Piotrkowskiej umieścić baner pt. "PGE ARENA", chętnie się dorzucę.
ivaar no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2011, 03:46 PM   #179
notonlyldz
Registered User

notonlyldz's Avatar

Likes (Received): 17

Ostatnio dwóch panów myło tablice zawieszone na pozostawionych murach. Rozumiem, że jak łodzianie jak obejrzą czyste fotografie to może i "dojrzą" za murem stojącą kamienicę.
Jednym słowem ćwiczenia na wyobraźnie.
Obawiam się, że może skończyć się tak samo jak sprzedany plac na rogu Zamenhofa i Piotrkowskiej. Do dzisiejszego dnia zamiast kamienicy mamy tam budy z majtami, rajtkami itp...I oby takiego losu nie spotkało teren na Hiltona przy alei Piłsudskiego (co ciekawe prezesowie Hiltona wiedzą tylko o inwestycji na Łąkowej ale nic nie słyszeli o Piłsudskiego ://)
notonlyldz no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2011, 09:01 PM   #180
Czukers
Registered User

Likes (Received): 33

HuBar zacytował tekst z Radia Łódź o tej kamienicy. Tak się składa że poruszyłem tam właśnie ten temat i mam nadzieję, że wreszcie coś się ruszy. Niestety PGE średnio było zainteresowane rozmową ze mną, więc podesłali mi tylko pismo, które oceniam jako typowe "wypchaj-się-sianem". Oto ono:

Quote:
W związku z pojawiającymi się licznymi zapytaniami ze strony mediów, władz Łodzi oraz mieszkańców, dotyczących projektu rewitalizacji kamienicy przy
ul. Piotrkowskiej 58, PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź – Teren pragnie podzielić się kilkoma informacjami i zapewnić iż dołoży starań, aby niekomfortowa dla wszystkich zainteresowanych sytuacja uległa szybkiemu rozstrzygnięciu. Obecnie Oddział jest na etapie weryfikacji harmonogramu i ponownej, wielowymiarowej analizy zakresu przedsięwzięcia, opracowania kosztorysu. To wymaga czasu.

Ulica Piotrkowska będącą wizytówką naszego miasta jest również bliska naszej firmie. Od wielu lat mieści się tu nasza siedziba. Dlatego też, kamienica przy ulicy Piotrkowskiej 58 jest dla nas projektem bardzo ważnym, ale również bardzo złożonym, wymagającym wielu analiz i wielowymiarowego spojrzenia.
Gdy w roku 2007 ówczesny Zakład Energetyczny Łódź – Teren S.A. zakupił – znajdujący się w opłakanym stanie - obiekt, był on własnością komunalną. Kamienica niszczała od wielu lat i jako „niczyja” wymagała znacznych nakładów finansowych i licznych, niekiedy trudnych, konsultacji z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Okazało się, że wobec katastrofalnego stanu technicznego (szczególnie stropów i balkonów) remont byłby nieuzasadniony. Stan budynku okazał się gorszy niż początkowo sądziliśmy. Prace nad tym projektem były prowadzone w ścisłej współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, bowiem obiekt jest ujęty w Rejestrze Zabytków Zespołu Urbanistycznego Ulicy Piotrkowskiej.
Założenia projektu wielokrotnie ulegały zmianie, ale dotyczyły gruntownej rewitalizacji. Obecnie jest to przedmiot wielopłaszczyznowej, również ekonomicznej analizy, bowiem w trakcie uzgodnień firma uległa procesom przekształceniowym, związanym z programem konsolidacji PGE S.A. Zmiany te zobligowały nas do ponownego spojrzenia na projekt, w nowych warunkach i z szerszej perspektywy. Takie spojrzenie wymagane jest od silnego uczestnika polskiej gospodarki. Otoczenie rynkowe ulega dynamicznym modyfikacjom, zmieniają się warunki rynkowe, powodując wzrost wymagań odbiorców energii elektrycznej dotyczących poziomu świadczonych usług dystrybucyjnych. Tym samym wzrasta konieczności inwestowania w rozwój sieci, jako podstawowego rodzaju inwestycji firmy dystrybuującej energię. Dlatego też konieczne jest ponowne wielowymiarowe spojrzenie na projekt kamienicy, racjonalne ustalenie priorytetów inwestycji, dokonanie właściwych, dyktowanych względami finansowymi, wyborów, poszukanie najlepszego rozwiązania. Na to potrzeba czasu.
Nadal chcemy pogodzić interesy zarówno miasta i jego mieszkańców, jak i PGE. Projekt architektoniczny, który został przygotowany w 2010 roku, był bardzo szczegółowo konsultowany w zakresie zewnętrznego kształtu budynku z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, dbającym o architektoniczno-estetyczne interesy miasta, o wizytówkę Łodzi, którą jest ulica Piotrkowska. Wymagania rewitalizacji zostały określone wobec nabywcy już w akcie kupna budynku. Według nich kamienica winna być odtworzona z zachowaniem detali historycznych z drugiej połowy XIX wieku, m.in. pokrycia dachu mansardowego, odtworzenie zabytkowej klatki schodowej ( np. zdemontowanych poręczy, stolarki drzwiowej i okiennej, detali sztukatorskich), odbudowa zabytkowej ściany parteru.
PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź – Teren będzie - za pośrednictwem mediów - na bieżąco informować mieszkańców Łodzi o decyzjach i podjętych krokach związanych z rewitalizacją kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 58, która również dla nas jest ważnym elementem wizerunku miasta i firmy.

Dyrektor Generalny Oddziału Łódź – Teren
PGE Dystrybucja S.A.

- Rafał Kuźniak
Materiał chyba wywołał jednak odpowiedni efekt, bo od kilku dni dostaję regularne telefonu z PGE z pytaniem o ten materiał i zaniepokojeniem dyrektora. Podobno wszystkie decyzje zapadają w Lublinie, więc w Lublinie należy szukać rozwiązania. Nie wierzę jednak że tak wielka firma nie może poradzic sobie z tak małym problemem. Temat będę drążył dalej.

Co więcej w przyszłym tygodniu tematem zainteresują się pozostałe łódzkie media Będzie na pewno ciekawie i może wreszcie coś się ruszy...
Czukers no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
Łódź, łódź, odbudowa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules