[Bratislava] Jégého Alej 21 f - Page 45 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 75 votes, 4.97 average.
Old July 17th, 2009, 10:39 AM   #881
papluh
Registered User

Likes (Received): 8

Celkom zaujimave riesenie, urcita adaptacia na mnou spominany monopriestor. Ale viem si predstavit len par ludi spomedzi mojich znamych co by tolerovali prechodnu spalnu, bez okna. Dalsia vec je, ze je to spalna pre 2 ludi a nie 2+1. Takze stale si stojim za mojim nazorom, ze ta originalna slizova kompozicia velmi obmedzuje.

Inak nemate v byvalom satniku (niekde na mieste vrchneho nocneho stolika) nejaku stupacku, alebo nieco take ? Zatial co som videl vsetky 2i tak tam mali takyto 'stlp' vid napr http://www.finep.cz/web/jegeho_detai...UID=JEG_0830.A
Ani neviem co tam je.

Co sa tyka tej digestorovej rury a klapky, keby sa im chcelo tak sa to vzdy da riesit krajsie. Ale ako bolo povedane ... low-cost...
papluh no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 17th, 2009, 11:16 AM   #882
mircik
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by mischi View Post
Neviem po com dnes ide meter v jegeho aleji.. Ale ak je to 55-60K/m2, tak Mircik, ty vies kupit byt v panelaku oproti napr na jegehe (rovnaka lokalita..) za 25K/m2? Ci ako si to myslel s tymi 2 - 2,5 nasobnymi cenami?
A dalej, to myslis vazne ze panelaky maju lepsie prevedene spolocne priestory ako novostavba? (ktorakolvek.. nie len Jegeho alej co tu vidim na fotkach) Ja teda panelaky poznam uplne inak..
http://www.finep.cz/web/jegeho_detai...UID=JEG_1006.C

3-izbak v JA, 5,58 mio SKK bez parkingu, ktory vsak pri tomto projekte nutne potrebujes, inak jednoducho nikde nezaparkujes (na rozdiel od panelakov, ktore maju aspon nejake prakingy na povrchu a miesto sa najst da).
.
cize som presvedceny, ze za polovicnu cenu mam starsi panelak. Ano, nie v tej istej lokalite (kedze tam aktualne predavaju na sekundari jediny trojizbak uz rok, za cenu okolo 3,6 mega ktory ale aj tak nedokazu predat). Navyse, pre mna osobne ta lokalita nie je nicim vynimocna, su tam zapchy skoro cely den ako vsade v sirsom centre. Kludne byvanie tam navyse bolo len dovtedy, kym nezacali stavat JA a po kolaudacii, ked tam pribudne 800 - 1000 obyvatelov a 300 aut to bude este horsie.
.
k teme novostavba versus starsi panelak - pisal som o spolocnych priestoroch zrekonstruovaneho (pozor, nie len zatepleneho panelaku). Ako som uz spominal, panelak nasich je zrekonstruovany komplet okrem vytahov a vyzera porovnatelne, pokial nie lepsie ako spocne priestory v JA. Ale to uz sa opakujem stale dookola...
mircik no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2009, 11:21 AM   #883
johnnyy
Registered User

Likes (Received): 13

Quote:
Originally Posted by kaxno View Post
celo postele tvori stena a z oboch stran posuvne dvere ?
ja by som to cele neriesil stenou ale iba nejakym vkusnym nepriesvitnym zavesom, ktory by sa odtahoval podla potreby..
Quote:
Originally Posted by papluh View Post
spalna pre 2 ludi a nie 2+1.
aj to sa da.. ale dost nepohodlnym sposobom..
v obyvacke mat roztahovaciu pohovku (rodicia) a miestnost spalne by bola detska izba (ak myslis to "+1", ze je dieta), pricom pracovny stol by musel byt pri sklobetonovej stene (podla mna nie je najhodnejsie, ale pri tejto dispozicii..)

Last edited by johnnyy; July 17th, 2009 at 11:30 AM.
johnnyy no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 17th, 2009, 11:32 AM   #884
mischi
Registered User

Uz chapem ako prichadzas k svojim nazorom a porovnaniam. Porovnavas jablka s hruskami.
Vezmes si byt v novostavbe s najvyssou cenou na m/2 aku najdes, potom vezmes panelak niekde v uplne inej lokalite (lacnejsej samozrejme..), najlacnejsi na m/2 ako najdes (a teda v adekvatnom stave) a das do porovnania. Akekolvek dalsie parametre nehnutelnosti neskumas/ ignorujes (mozno vplyvaju na to preco je ten tvoj konkretny superlacny panelak taky lacny..)
Hlavne ze mozes napisat ze novostavba je 2-2,5 krat drahsia. Ked realne to je tak mozno 25%-30% rozdielu. (a nie 200- 250%).
Mne sa napr tiez jegeho alej nepaci z toho co tu vidim, ale toto co pises je uz fakt trochu mimo. Ved trochu objektivity aspon..

No ja som este ani zrekonstruovany panelak nevidel so spol. priestorami porovnatelny s novostavbou. Ani jeden. Nieto ked by som porovnaval priemerny panelak s priemernou novostavbou.
mischi no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2009, 11:41 AM   #885
mircik
Registered User

no comment, bolo by to nadlho. Zjednodusene, nepovazujem aktualnu cenu za 1 m2 v JA za adekvatnu. Asi mas iny nazor, je to ok.
pekny den
mircik no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2009, 11:58 AM   #886
mischi
Registered User

Tu cenu povazujem za neadekvatnu aj ja. Pretoze su za nu aj ine lepsie moznosti.
Nesuhlasil som iba s extremne zavadzajucimi porovnaniami.
Old July 17th, 2009, 12:13 PM   #887
papluh
Registered User

Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by johnnyy View Post
aj to sa da.. ale dost nepohodlnym sposobom..
v obyvacke mat roztahovaciu pohovku (rodicia) a miestnost spalne by bola detska izba (ak myslis to "+1", ze je dieta), pricom pracovny stol by musel byt pri sklobetonovej stene (podla mna nie je najhodnejsie, ale pri tejto dispozicii..)
No to sa da ked je dieta vacsie. Ja sa do toho moc nevyznam ale mam pocit, ze matky maju rady ked je decko v postielke hned pri rodicoch. Ja neviem do akeho veku ale co vidim okolo seba tak to je aj rok a viac...
Beriem tak, ze taky 2i sluzi na nastartovanie rodiny a potom ked znova pribudne 2. prijem a deti zacnu byt samostatne je cas ist do vacsieho.

Ale nepoznam situaciu u mike256-a, mozno on este par rokov neplanuje prirastok Vtedy take rozlozenie moze vyhovovat pretoze do spalne sa chodi len ... spat
papluh no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2009, 01:13 PM   #888
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Likes (Received): 1207

Quote:
Originally Posted by kaxno View Post
PS. teraz som si vsimol, celo postele tvori stena a z oboch stran posuvne dvere ? nebojite sa klaustrofobickeho pocitu z takeho maleho priestoru ? Budete mat do spalne nejako (sklobeton, okno) dovedene denne svetlo aj do tej spalnicky ?
Hej, bude tam take sadrokartonove T-cko a 2 x posuvne dvere...Cize cely spaci kut je na dlzku postele plus 85 cm na kazdu stranu...nie je to ideal, ale ako hovoril ten nas znamy a neskor aj papluh, budeme tam chodit len...spat...

Quote:
Originally Posted by papluh View Post
Inak nemate v byvalom satniku (niekde na mieste vrchneho nocneho stolika) nejaku stupacku, alebo nieco take ?
Nie, v nasom byte tato stupacka nebola, co je fajn...my ju mame iba v kupelni...

Pokial ide o prirastok do rodiny, pocitame, ale nejako to budeme riesit asi potom ked pride...a verim ze vyriesime...neskor ale samozrejme planujeme stahovku do vacsieho...

Ad cena: diskutovat tu teraz mozeme do aleluja, ale kto mi vedel na pevno v januari minuleho roka povedat, ze ceny uz nepojdu vyssie? myslim ze nikto...rozhodli sme sa kupit, lokalita je super, dopravna dostupnost (nie autom ale MHD) vyborna, je to novostavba, hladali sme si byt, nebolo o com...teraz rumadzgat ze mohli sme kupit lacnejsie, cert to ber...mohli sme kupit aj drahsie...keby bolo keby...
Old July 17th, 2009, 01:25 PM   #889
Aan
Beijing, China

Aan's Avatar

Likes (Received): 198

no neviem, v ruzinove vidim stare 3i za 80-100tis, takze polovicna cena oproti panelaku Jegeho Alej co je nechutna anonymna hnusna masovka so stovkami bytov z ktorej sa skor ci neskor stane ghetto pravdepodobne prenajimanych bytov lebo dobrovolne vo vlastnom tam nikto byvat nepojde, urcite by som si kupil radsej tento byt nez hocico v JA

byvat v takej masovke je totalny hnus a nevytrhne to ani trocha lepsia lokalita so zapchami bez parkovania, do mesta sa odtial chodi beztak MHD a tych par minut je uz minimalny rozdiel, to radsej nejaky 3-7p panelak v normalnom prostredi so zopar susedmi a kludne tych par minut MHD dalej
Aan no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2009, 01:36 PM   #890
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Quote:
Originally Posted by Aan View Post
no neviem, v ruzinove vidim stare 3i za 80-100tis, takze polovicna cena oproti panelaku Jegeho Alej co je nechutna anonymna hnusna masovka so stovkami bytov z ktorej sa skor ci neskor stane ghetto pravdepodobne prenajimanych bytov lebo dobrovolne vo vlastnom tam nikto byvat nepojde, urcite by som si kupil radsej tento byt nez hocico v JA

byvat v takej masovke je totalny hnus a nevytrhne to ani trocha lepsia lokalita so zapchami bez parkovania, do mesta sa odtial chodi beztak MHD a tych par minut je uz minimalny rozdiel, to radsej nejaky 3-7p panelak v normalnom prostredi so zopar susedmi a kludne tych par minut MHD dalej
Aan, takych ako ty mam tu na fore najradsej..."keby som si bol byval kupoval ja byt, tak by som si bol byval kupil stary panelak"...ja som byval v slusnom panelaku 16 rokov a maximalne som sa navstivil so susedom cez chodbu, ostatnych som len zdravil, takze je mi suma fuk, kolko budem mat susedov a ci je ten barak masovka alebo nie...

Zapchy skusme hodnotit potom, ked sa tam zacne byvat, podobne ako to, ci sa z toho stane "ghetto pravdepodobne prenajimanych bytov"...ja tam idem byvat dobrovolne, podobne ako X ludi co poznam...tak sa prosim ta zdrz prisilnych jednoznacnych hodnoteni...

btw: JA nie je panelak, je to zelezobetonovy skelet a tehlova vypln...
btw 2: v BA tusim bude o chvilu jedno ghetto vedla druheho, tusim aj 3 Veze maju byt podla niekoho na SSC onedlho ghetto...
Old July 17th, 2009, 01:41 PM   #891
SunshineBB
Hello

Likes (Received): 777

Quote:
Originally Posted by mike256 View Post
Aan, takych ako ty mam tu na fore najradsej..."keby som si bol byval kupoval ja byt, tak by som si bol byval kupil stary panelak"...ja som byval v slusnom panelaku 16 rokov a maximalne som sa navstivil so susedom cez chodbu, ostatnych som len zdravil, takze je mi suma fuk, kolko budem mat susedov a ci je ten barak masovka alebo nie...

Zapchy skusme hodnotit potom, ked sa tam zacne byvat, podobne ako to, ci sa z toho stane "ghetto pravdepodobne prenajimanych bytov"...ja tam idem byvat dobrovolne, podobne ako X ludi co poznam...tak sa prosim ta zdrz prisilnych jednoznacnych hodnoteni...

btw 2: v BA tusim bude o chvilu jedno ghetto vedla druheho, tusim aj 3 Veze maju byt podla niekoho na SSC onedlho ghetto...
ja to vidim tak ze niekto vyjadril svoj nazor, a kedze v objekte o ktorom sa diskutuje mas byt, tak si si to zobral kusok osobne ... ... povedz mi v com sa Jegeho lisi od zatepleneho panelaku? okrem ceny samozrejme .. preco si sa rozhodol pre jegeho? lebo pre mna je to panelak ako kazdy iny, akurat 2x vyssi a nie je z prefabrikatov ale z tehal ..
SunshineBB no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2009, 01:43 PM   #892
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 444

Quote:

ad. 1.: moj clovek, nepletme si pojmy s dojmami ... ja som vo vienna gate a tiez som alergicky na pomenovanie "panelak".

ad 2.: Koloseo, Obydick, III. veze, Vienna Gate, Jegeho Alej, Rozadol ... tych ghett je tu viac ako dost. ..

Ale to len tak na odlahcenie.
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2009, 01:48 PM   #893
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Quote:
Originally Posted by SunshineBB View Post
ja to vidim tak ze niekto vyjadril svoj nazor, a kedze v objekte o ktorom sa diskutuje mas byt, tak si si to zobral kusok osobne ... ... povedz mi v com sa Jegeho lisi od zatepleneho panelaku? okrem ceny samozrejme .. preco si sa rozhodol pre jegeho? lebo pre mna je to panelak ako kazdy iny, akurat 2x vyssi a nie je z prefabrikatov ale z tehal ..
mozno som to zobral trochu osobne, ale musis uznat, ze je tu x ludi, ktori pisu zasadne v podmienenom podmienovacom sposobe...(mozno) nikdy neboli v situacii, kedy si riesili byvanie, takze iba blabolaju do vetra...

my sme zvazovali rozne alternativy, kukali sme aj stary byt pri racku (vacsia vymera a lacnejsie), ale aj po akejkolvek rekonstrukcii by to zostal byt v starom 70-rocnom baraku s olupanou omietkou a v ulici, na ktorej je takmer nemozne zaparkovat...ine projekty boli nad nase moznosti, resp. mali horsiu polohu, a tak ked sme narazili na ponuku bytu v JA, rozhodli sme sa prenho...dovody som uz pisal v predchadzajucom prispevku...
Old July 17th, 2009, 01:54 PM   #894
mischi
Registered User

Sunshine, ja to zas vidim tak, ze to tu osobne beru ludia co si z nejakych dovodov nemozu dovolit ani tu jegeho alej, tak nadavaju na vsetky novostavby. No vazne.. je tu vobec 1 thread, kde by tu niekto nenadaval na danu stavbu? Ci uz koli kvalite, lokalite cene.. Myslim ze nie.
Ja pochopim, ked sa niekomu paci barak A a nepaci barak B. Pochopim aj ked sa mu nepozdava novostavba (napr koli cene, alebo hocicomu) a preto preferuje panelak, alebo rodinny dom, stary tehlovy dom alebo hocico. Ale tu su ludia podla ktorych je zle VSETKO. A to je podla mna nenormalne.
Old July 17th, 2009, 01:57 PM   #895
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Likes (Received): 1687

Quote:
Ale tu su ludia podla ktorych je zle VSETKO. A to je podla mna nenormalne.
presne viem o kom hovoríš
V oknách sa ligocú ružence svetiel.
B r a t i s l a v a !

Ten prešporský zámok pekný murovaný — čudujú sa z neho na Dunaj tí páni,
čuduje sa z neho aj záhorský šuhaj: ako pekne tečie ten povestný Dunaj.
Tí nádherní páni pilnú radu majú, že oni povestný Dunaj zahatajú;
a tie naše Tatry zďaleka sa smejú; „Zahatajte, páni, keď máte nádeju!“
Wizzard no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2009, 02:00 PM   #896
SunshineBB
Hello

Quote:
Sunshine, ja to zas vidim tak, ze to tu osobne beru ludia co si z nejakych dovodov nemozu dovolit ani tu jegeho alej, tak nadavaju na vsetky novostavby. No vazne.. je tu vobec 1 thread, kde by tu niekto nenadaval na danu stavbu? Ci uz koli kvalite, lokalite cene.. Myslim ze nie.
Ja pochopim, ked sa niekomu paci barak A a nepaci barak B. Pochopim aj ked sa mu nepozdava novostavba (napr koli cene, alebo hocicomu) a preto preferuje panelak, alebo rodinny dom, stary tehlovy dom alebo hocico. Ale tu su ludia podla ktorych je zle VSETKO. A to je podla mna nenormalne.
mas pravdu, je tu par ludi ktori oznacia za masovku a hlboky podstandart kazdy vacsi projet v BA .. s tym ja nesuhlasim, paci sa mi Vienna Gate, Tri Veze, dokonca aj Obydick (zmenil som nanho nazor) ... ale bohuzial tejto Jegeho Aleji neviem prist na chut , uplne to zaklincovala ta chodba s neonkami, ved to je na hanbu. vyzera ako chodba pre kraliky v kralikarni s provizornym osvetlenim, moj intrak v Brne mal utulnejsie chodby .
Old July 17th, 2009, 02:03 PM   #897
SunshineBB
Hello

Quote:
my sme zvazovali rozne alternativy, kukali sme aj stary byt pri racku (vacsia vymera a lacnejsie), ale aj po akejkolvek rekonstrukcii by to zostal byt v starom 70-rocnom baraku s olupanou omietkou a v ulici, na ktorej je takmer nemozne zaparkovat...ine projekty boli nad nase moznosti, resp. mali horsiu polohu, a tak ked sme narazili na ponuku bytu v JA, rozhodli sme sa prenho...dovody som uz pisal v predchadzajucom prispevku...
no ak ste nenasli ziadnu inu vhodnu alternativu, tak potom je to pochopitelne, je tam vela faktorov, okolie, dopravne spojenie, parkovanie, aj vek budovy .. ja sice nekupujem teraz byt, a este asi ani dlho kupovat nebudem, ale mne panelakove byty pripadaju paradoxne lepsie vymyslene, jednoduchsie, lepsia dispozicia bytov a pod. ..
Old July 17th, 2009, 02:09 PM   #898
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 444

Quote:
no ak ste nenasli ziadnu inu vhodnu alternativu, tak potom je to pochopitelne, je tam vela faktorov, okolie, dopravne spojenie, parkovanie, aj vek budovy .. ja sice nekupujem teraz byt, a este asi ani dlho kupovat nebudem, ale mne panelakove byty pripadaju paradoxne lepsie vymyslene, jednoduchsie, lepsia dispozicia bytov a pod. ..
Ved jasne, je to vzdy vecou subjektivneho pocitu kazdeho jedinca. Su panelaky ktore su fajn, co mne na nich napr. vadi, su krpate kupelne. Ja mam kupelku co ma 8 m2, niektori vravia ze je zbytocne velka, ale mne sa paci, citim sa v nej fajn. Rovnako ma niekto rad sikme steny, velke okna, atypicke dispozicie. Novostavby (hlavne vacsie) predstavuju urcitu alternativu a dost vela krat hlavne nieco "ine". Proste clovek nebyva v jednom z 100000 rovnakych bytov, ale len v jednom z 100. JA nebola zla, tiez som ju mal v hladaciku, ale napokon vyhral iny projekt. A tak to ma byt, kazdemu podla jeho gusta a moznosti. Co je vsak pravda a s tym musim suhlasit aj s mircikom, ceny su vo vacsine pripadov niekde inde a normalna "kvazistredna" vrstva, ktoru by mali prezentovat ludia s priemernym prijmom si take byvanie dovolit nemoze. A to je to, co je na SK trhu s nehnutelnostami nezdrave.
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2009, 02:14 PM   #899
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Quote:
Originally Posted by Wizzard View Post
presne viem o kom hovoríš
Kedysi tu bol clen menom Realita/y...ten bol cool...

Quote:
mas pravdu, je tu par ludi ktori oznacia za masovku a hlboky podstandart kazdy vacsi projet v BA .. s tym ja nesuhlasim, paci sa mi Vienna Gate, Tri Veze, dokonca aj Obydick (zmenil som nanho nazor) ... ale bohuzial tejto Jegeho Aleji neviem prist na chut , uplne to zaklincovala ta chodba s neonkami, ved to je na hanbu. vyzera ako chodba pre kraliky v kralikarni s provizornym osvetlenim, moj intrak v Brne mal utulnejsie chodby .
Nazivo to nevyzera az tak strasne, clovek to v tej chodbe vobec nevnima...ja napriklad neviem pochopit to hrozne zelene linoleum vo Vienna Gate, na druhej strane to je zase tichsie ako dlazba...

ako som uz hovoril, hodnotme az ked tam budu ludia realne zit a budu vediet podat relevantnu spatnu vazbu...
Old July 17th, 2009, 02:17 PM   #900
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Likes (Received): 1687

Quote:
Kedysi tu bol clen menom Realita/y...ten bol cool...
myslel som iného, takého, čo vôbec nevie po slovensky
V oknách sa ligocú ružence svetiel.
B r a t i s l a v a !

Ten prešporský zámok pekný murovaný — čudujú sa z neho na Dunaj tí páni,
čuduje sa z neho aj záhorský šuhaj: ako pekne tečie ten povestný Dunaj.
Tí nádherní páni pilnú radu majú, že oni povestný Dunaj zahatajú;
a tie naše Tatry zďaleka sa smejú; „Zahatajte, páni, keď máte nádeju!“
Wizzard no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules