[Łódź] Rozmawiamy o Łodzi - Off Topic - Page 1960 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » Łódź

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 314 votes, 4.96 average.
Old September 21st, 2019, 05:00 PM   #39181
Kpc21
Registered User

Likes (Received): 10728

To dlaczego ostatnio Commerzbanka chciał kupić Deutsche Bank (przy której to transakcji mBank też miał być sprzedany)?
Advertisement

Old September 21st, 2019, 05:27 PM   #39182
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 8108

Quote:
Originally Posted by Kpc21 View Post
W Warszawie nowa siedziba się buduje.

A w Łodzi... nie widzę powodu, dla którego coś miałoby się zmienić. Bank porozrzucany po iluś lokalizacjach w mieście został scalony, ktoś miałby to dzielić?

Poza tym póki co jeszcze nic nie wiadomo, decyzja o sprzedaży nie zapadła. Ewentualna decyzja będzie w piątek.
Niestety ale takie zmiany czesto konczyły się tym, że w Łodzi nic nie zostawało. Nowy nabywca może policzyć że bardziej mu się opłaca wchłonąć strukturę mBanku i zintegrować ze swoim bankiem a potem połowy ludzi zwolnić. I kórzy pójda do zwolnienia? Ci z Łodzi

Dzielnica Straconych Nadziei - czyli dawne Nowe Centrum Łodzi albo po prostu w skrócie Ch.j, d..a i kamieni kupa

-------------------------------------------

potrzebna jest krytyka konstruktywna a najlepiej taka krytyka której by w ogóle nie było z filmy Rejs, wiecznie aktualne
Bartas2004 no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2019, 05:30 PM   #39183
SurowyOjciec
Registered User

SurowyOjciec's Avatar

Likes (Received): 2082

To miała być fuzja w celu ratowania CB, ale zablokowana przez związki z tego ci pamiętam - po przejęciu w CB najprawdopodobniej byłyby masowe zwolnienia.
CB w związku z tym pozyskuje kapitał gdzie się da, żeby uratować swoją pozycję i posady we Frankfurcie.

Bartas2004, wuyek liked this post
SurowyOjciec no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2019, 06:13 PM   #39184
Kpc21
Registered User

Likes (Received): 10728

Quote:
Originally Posted by Bartas2004 View Post
Niestety ale takie zmiany czesto konczyły się tym, że w Łodzi nic nie zostawało. Nowy nabywca może policzyć że bardziej mu się opłaca wchłonąć strukturę mBanku i zintegrować ze swoim bankiem a potem połowy ludzi zwolnić. I kórzy pójda do zwolnienia? Ci z Łodzi
Takie ryzyko niestety istnieje.

Natomiast mBank to tak silna (do tego stopnia, że parę lat temu "wciągnięto" do niej Multibank i BRE Bank – choć od zawsze była to de facto jedna firma), specyficzna i generująca przychody marka, że wydaje mi się to mało prawdopodobne.

wuyek liked this post
Kpc21 no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2019, 07:05 PM   #39185
alowska2
BANNED

Likes (Received): 555

Quote:
Originally Posted by SurowyOjciec View Post

To miała być fuzja w celu ratowania CB, ale zablokowana przez związki z tego ci pamiętam - po przejęciu w CB najprawdopodobniej byłyby masowe zwolnienia.
CB w związku z tym pozyskuje kapitał gdzie się da, żeby uratować swoją pozycję i posady we Frankfurcie.
Przez sprzedanie banku ktorzy przynosi co roku milionowe zyski?
To bardziej przypomina pijaka ktory żeby pić dalej nie mając kasy, wyprzedaje precjoza z domu lub cokolwiek wartosciowego jeszcze znajdzie.

Ciekawa rzecz ze to nie tylko CB, niemieckie banku ida na dno. W tym roku pisano juz ze PKO BP ma wiekszą kapitalizację niz Deutsche Bank.
alowska2 no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 12:34 AM   #39186
Karpiu'
Registered User

Karpiu''s Avatar

Likes (Received): 175

Nie wiem czy to dobry wątek, jeśli nie to uprzejmie proszę moderację o jego przeniesienie we właściwe miejsce.

Czy posiada ktoś może zdjęcia Zakładów Przemysłu Bawełnianego Poltex w okresie od 1945 do 2002 roku? Najbardziej zależy mi na zdjęciach budynków wyburzonych przed powstaniem manufaktury, ale na dobrą sprawę wszystko przyjmę. Z góry dziękuję

lenin liked this post
Karpiu' no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 12:42 AM   #39187
lenin
Registered User

lenin's Avatar

Likes (Received): 14630

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/5,87791,20084966.html?i=1

pełno tego w necie, dzisiaj kompleks jest luźniejszy niż zabudowa ongiś!!

Gdyby padło 60 lat temu hasło budujemy to byłby kosmos!!Ale wtedy..i tak w Łodzi pracowało się o wiele razy wydajniej niż w reszcie kraju...

Karpiu' liked this post
lenin no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 12:58 AM   #39188
Karpiu'
Registered User

Karpiu''s Avatar

Dzięki wielkie Lenin za podesłany link! Natomiast ten artykuł zawiera fotografie wyłącznie z okresu przedwojennego. Mi natomiast zależy na PRL-owskich naniesieniach, które uznano za bezwartościowe i wyburzono. Pomożesz w tym aspekcie? Bitte

Btw. Czy istnieje jakaś literatura na temat tego zakładu w okresie 1945-2002? Coś analogicznego do pozycji "Dzieje Łódzkich Zakładów Przemysłu Bawełnianego im. Obrońców Pokoju, Uniontex" (d. Zjednoczonych Zakładów K. Scheiblera i L. Grohmana) w latach 1827-1977"?

Last edited by Karpiu'; September 22nd, 2019 at 01:05 AM.
Old September 22nd, 2019, 01:05 AM   #39189
lenin
Registered User

lenin's Avatar

Likes (Received): 14630

Jutro się postaram pomóc, dziś wieczór pod moje dyktando

Karpiu' liked this post
lenin no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 01:06 AM   #39190
Karpiu'
Registered User

Karpiu''s Avatar

Super, dzięki! Trzymam za słowo! :P
Old September 22nd, 2019, 01:17 AM   #39191
Polopiryn
Registered User

Likes (Received): 3347

Ech, zaczęły się chłodniejsze dni, zaczęło się palenie w piecach, ach ten piękny zapach na osiedlu. Chociaż dzisiaj to jest znośnie, pachnie zwykłym węglem/drewnem, z tydzień temu jak noc była taka 6-8 stopni to można było wyczuć piękną woń palonego plastiku bądź gumy, była tak przyjemna że musiałem zamknąć okno bo aż drażniło po nozdrzach <3

lenin, nowy1212, wuyek, szerpa liked this post
Polopiryn no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 10:51 AM   #39192
das_boot
Registered User

Likes (Received): 1020

Quote:
Originally Posted by Polopiryn View Post
Ech, zaczęły się chłodniejsze dni, zaczęło się palenie w piecach, ach ten piękny zapach na osiedlu. Chociaż dzisiaj to jest znośnie, pachnie zwykłym węglem/drewnem, z tydzień temu jak noc była taka 6-8 stopni to można było wyczuć piękną woń palonego plastiku bądź gumy, była tak przyjemna że musiałem zamknąć okno bo aż drażniło po nozdrzach <3
Witaj w Łodzi. Polskiej stolicy palenia w kotle.
das_boot no está en línea   Reply With Quote
Old September 23rd, 2019, 10:12 AM   #39193
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 8108

Quote:
Originally Posted by das_boot View Post
Witaj w Łodzi. Polskiej stolicy palenia w kotle.
Organizatora Horicultural 2024, pokazujacego jak powinno wyglądac zielone i ekologiczne miasto.

Dzielnica Straconych Nadziei - czyli dawne Nowe Centrum Łodzi albo po prostu w skrócie Ch.j, d..a i kamieni kupa

-------------------------------------------

potrzebna jest krytyka konstruktywna a najlepiej taka krytyka której by w ogóle nie było z filmy Rejs, wiecznie aktualne
Bartas2004 no está en línea   Reply With Quote
Old September 23rd, 2019, 10:43 AM   #39194
Rafadan
Registered User

Rafadan's Avatar

Likes (Received): 8036

Quote:
Originally Posted by Polopiryn View Post
Potwierdzam, na dworze zaczyna śmierdzieć jak w wędzarni. Co gorsza, przy otwartym oknie ten zapach ładuje się do domu. Taka uwaga - w zeszłym roku przez cały rok miałem uchylone jedno z okien (minimalnie tj. "rozszczelnione"). Stolarka od strony uchylonego okna stała się cała czarna.
Old September 23rd, 2019, 11:35 AM   #39195
Darek Yoker
Registered User

Likes (Received): 8077

Powinien to być swojski zapach dla miłośników XIX wieku w oryginale a nie postmodernistycznej impresji kamienicznej na ten temat .

Bartas2004 liked this post
Darek Yoker no está en línea   Reply With Quote
Old September 26th, 2019, 07:57 PM   #39196
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

Likes (Received): 17968

Brawa dla LMF

http://www.lmf.com.pl/page/news/437

I grafika z 2018, a ja 10 min zastanawiałem się po co zamykają obszar na północ od Jaracza...

BTW Nie rozumiem czemu nie zamkną Kilińskiego między Nawrot a Piłsudskiego na ten dzień by zbiorkom był szybki (Nawrot - Tuwima rozumiem, bo to do zawrócenia)
Old September 27th, 2019, 06:38 PM   #39197
ww_lodz
City & Colour

Likes (Received): 2367

Nie mogę ostatnio przestać myśleć o prezydenturze Zdanowskiej... Te obrazki z Wrocławia poniżej tym bardziej mnie dołują:

Quote:
Originally Posted by alsen strasse 67 View Post
Wrocław - ciąg ulic: Piaskowa, św. Katarzyny, bł. Czesława

1996

https://polska-org.pl/914970,foto.html?idEntity=586936

2019

Ostatnie 10-lecie:

Quote:
Originally Posted by MarcinK View Post
Porównanie przedpremierowe - widok z Wieży Matematycznej UWr na Kępę Mieszczańską - 2009/2019

8599

Wrocław 2009

8600

Wrocław 2019

To samo u nas powinno było się do tej pory wydarzyć na Zachodniej, na Narutowicza... To są główne ciągi komunikacyjne, czyli najbardziej eksponowane framenty miasta...
Old September 27th, 2019, 06:50 PM   #39198
Darek Yoker
Registered User

Likes (Received): 8077

Quote:
Originally Posted by ww_lodz View Post
Nie mogę ostatnio przestać myśleć o prezydenturze Zdanowskiej...

To samo u nas powinno było się do tej pory wydarzyć na Zachodniej, na Narutowicza...
Czyżbyś odkrył że Zdanowska to jednak nie Gierek i że jej wykonany "tymi ręcami " w pocie czoła i znoju sukces inwestycyjny miasta - dobrze wypada tylko u oszołomionych 70 % napitkiem
- bo po realistycznym porównaniu ów sukces blado bardzo wypada i raczej tonie w gnoju a nie znoju .

Przy okazji w Wrocławiu mają dołek 172 żurawie ( rekord maksymalny to 215 żurawi ) u nas jak na razie 90 to max.

https://www.skyscrapercity.com/showp...postcount=2976
Old September 28th, 2019, 09:50 AM   #39199
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

Likes (Received): 17968

Ktoś na LMF był wczoraj?
Old September 28th, 2019, 11:34 AM   #39200
Karpiu'
Registered User

Karpiu''s Avatar

Ja byłem i mam pytanie. Czy zadziałało prawo malejącej użyteczności krańcowej czy festiwal się skiepścił #nudy??
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
łódź, lodz, parki, parkingi

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules