[Piła] Galerie handlowe - Page 105 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie

Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie » Bydgoszcz | Poznań | Toruń

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 14th, 2019, 08:16 PM   #2081
ravendark
Registered User

ravendark's Avatar

Likes (Received): 392

Do kolorystyki sklepu może sobie nawiązywać gdzieś przy zewnętrznej obwodnicy a nie w centrum miasta przy zabytkowym gmachu Szkoły Policji. Wygląda jak przerośnięty toi-toi, a zrobić estetycznie jednak się da:

Swoją drogą ciekawe czy uchwała krajobrazowa jakoś ograniczy planowaną tam reklamoze.

Last edited by ravendark; February 14th, 2019 at 08:47 PM.
ravendark no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 15th, 2019, 05:55 PM   #2082
Piotros90
Registered User

Likes (Received): 55

Quote:
Originally Posted by ravendark View Post
Do kolorystyki sklepu może sobie nawiązywać gdzieś przy zewnętrznej obwodnicy a nie w centrum miasta przy zabytkowym gmachu Szkoły Policji. Wygląda jak przerośnięty toi-toi, a zrobić estetycznie jednak się da:

Swoją drogą ciekawe czy uchwała krajobrazowa jakoś ograniczy planowaną tam reklamoze.
ok, niech Ci będzie . z tego co wiem, to akurat obiekty handlowe nie są objęte uchwałą krajobrazową:
Quote:
Obszar 6 – centra handlowe i sportowe (17 stref na terenie miasta)

- będzie można umieszczać reklamy w tym wielkogabarytowe;
Uchwała krajobrazowa – kres reklamowego chaosu [www.pila.pl]

ravendark liked this post
Piotros90 no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2019, 06:46 PM   #2083
ravendark
Registered User

ravendark's Avatar

Szkoda że nie, oczywiście nie jestem przeciwny reklamom na takich budynkach ale można by wymusić jakieś bardziej estetyczne formy. Zwłaszcza myślałem o Merkurym, który już "sławi" Piłę w wątku 100 lat planowania ...
Sponsored Links
Advertisement

Old February 17th, 2019, 02:54 PM   #2084
Rafalisko
Techno culture

Rafalisko's Avatar

Likes (Received): 66

Ktoś kto wyraził zgodę na budynek o takim kształcie w centrum miasta powinien beknac. To architektura rodem z centrów logistycznych na głębokich przedmieściach. Jak inwestor - z tego co wiem chyba nawet pilski- nie ma kasy na porządne materiały lepiej niech nic nie buduje, niż stawia sobie blaszany pomnik który będziemy oglądać przez kilkadziesiąt lat. Moim zdaniem to skandal.

PIŁA - MIASTO SEKSU I BIZNESU

Nafta Piła- To My jesteśmy dumą Wielkopolski !

ravendark liked this post
Rafalisko no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2019, 06:38 PM   #2085
ravendark
Registered User

ravendark's Avatar

Elewacja jest czymś co można łatwo wymienić, no ale na pewno nie w najbliższej przyszłości i zapewne nie z własnej nieprzymuszonej woli właściciela, a tymczasem trzeba z tym żyć. Natomiast jeśli chodzi o miejski wydział architektury, to bazując na własnym doświadczeniu, mogę zgadywać że estetykę tego budynku, jak i innych, mają głęboko gdzieś. Wręcz gdy architekt próbował wymusić, przy jednej okazji, respektowanie pewnych zapisów urbanistyczno-estetycznych usłyszał coś w stylu "daj se lepiej spokój synku".
Old February 18th, 2019, 01:05 PM   #2086
Crom
Registered User

Likes (Received): 29

ale jeszcze nie skończyli, finalnie będzie lepiej

dla porównania zobaczcie oddział Decathlonu w Radomiu:

albo w Kielcach

....nie jest wcale tragicznie, wiele sklepów tej sieci wygląda gorzej od pilskiego, a w polskiej sieci to nawet większość. Oczywiście są i ładniejsze, ale głównie za granicą, tak jak wklejony wyżej obrazek. Mi bardziej żal jest tego, że sam sklep jest dosć mały. No ale cóż - lepszy taki niż żaden.

Piotros90 liked this post

Last edited by Crom; February 18th, 2019 at 01:20 PM.
Crom no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2019, 01:41 PM   #2087
ravendark
Registered User

ravendark's Avatar

"Lepiej" w znaczeniu gorzej, to się zgadza, będzie jeszcze oblepiony wielkoformatowymi reklamami, w niczym nie jest lepszy od tych innych zapostowanych sklepów. Poza tym sprawdziłeś chociaż gdzie znajdują się sklepy z twoich przykładów? Daleko od centrów tych miast (Radom > 3km, Kielce > 4km), wręcz na przedmieściach, w Pile to by było gdzieś w strefie na Wawelskiej na przykład, i tam takie coś sobie może stać. Tutaj to stoi w samym centrum, przy głównym placu miasta, zaraz obok zabytkowych budynków. Chyba widzisz różnicę? Ja nie oczekuję jakichś cudów ale stonowaną elewacje pasującą do miejsca, jak choćby na akademiku szkoły policji, która też nie jest rewelacyjna ale może być, a zamiast tego mamy kolorowy jarmark.

Last edited by ravendark; February 18th, 2019 at 07:38 PM.
Old February 18th, 2019, 09:03 PM   #2088
Crom
Registered User

Quote:
Originally Posted by Piotros90 View Post
a mi się podoba, bo nawiązuje do kolorystyki sklepu - Decathlon.
To mamy 2 głosy za, 1 przeciw . Ja też zdania nie zmieniam, w centrach miast stoi wiele naprawdę paskudnych marketów, szczególnie tych starszych, na ich tle ten Deca wygląda całkiem schludnie. Nie jest perłą architektury, bo to w końcu tani market postawiony niewielkimi środkami, ale jakby chcieli to nikt by im nie zabronił postawić najtańszej białej (albo wściekle niebieskiej) budy i to by była prawdziwa porażka. Także nie ma co dramatyzować, mogło być dużo gorzej. Jeśli już coś mi się niezbyt podoba to druga część budynku, którą zajmuje MM oraz fakt, że elewacja obu części jest różnej wysokości. Deca swoją część budynku zagospodarował ciekawiej.

Quote:
Originally Posted by ravendark View Post
nie oczekuję jakichś cudów ale stonowaną elewacje, jak choćby na akademiku szkoły policji, która też nie jest rewelacyjna
nie no skądże, bardzo skromne oczekiwania. Na tanim budo-markecie mają po raz 1-wszy w kraju akurat w Pile, w jednym z najmniejszych oddziałów swojej sieci, zrobić pokazowy sklep ze szklaną elewacją, jak na murowanym, państwowym budynku za 25 milionów. Bardzo realne masz oczekiwania

Last edited by Crom; February 18th, 2019 at 10:06 PM.
Old February 18th, 2019, 11:37 PM   #2089
ravendark
Registered User

ravendark's Avatar

Quote:
Originally Posted by Crom View Post
nie no skądże, bardzo skromne oczekiwania. Na tanim budo-markecie mają po raz 1-wszy w kraju akurat w Pile, w jednym z najmniejszych oddziałów swojej sieci, zrobić pokazowy sklep ze szklaną elewacją, jak na murowanym, państwowym budynku za 25 milionów. Bardzo realne masz oczekiwania
Nigdzie nie pisze o szklanych czy kamiennych elewacjach, można wybrać też tańszą, kolorystyką czy wzorem nawiązującą do otoczenia, na akademiku też chyba są jakieś tanie płyty, ale tak nie kłuje w oczy, zresztą już elewacja Vivo jest lepsza.
Old March 2nd, 2019, 10:48 AM   #2090
Crom
Registered User

będąc w Vivo zauważyłem małe zmiany - zagospodarowano centralną część restauracyjną, nowe siedziska, wyspa z drzewkiem i różne wizualne dekoracje.
W części sklepowej również nowe duże siedziska z lampami, przytulniejsze od wcześniejszych.
Old March 2nd, 2019, 12:36 PM   #2091
Piotros90
Registered User

Quote:
Originally Posted by Crom View Post
będąc w Vivo zauważyłem małe zmiany - zagospodarowano centralną część restauracyjną, nowe siedziska, wyspa z drzewkiem i różne wizualne dekoracje.
W części sklepowej również nowe duże siedziska z lampami, przytulniejsze od wcześniejszych.
a w miejscu dawnej restauracji GRA SMAKÓW jest jakaś nowa restauracja, czy może dopiero jakaś powstaje? bo aktualnie KFC, Choice i Śnieżynki po drugiej stronie galerii oferta gastronomiczna w VIVO! wygląda słabo.
Old March 4th, 2019, 08:36 PM   #2092
Crom
Registered User

póki co nie ma, ale pwenie powstanie, Vivo zyskało na atrakcyjności przez postawienie tuż obok Decathlonu i Media M. Jakoś nie żałuję zniknięcia tego kebaba. Wolałbym zamiast hamburgerowni (z których nie korzystam i pewnie wiele osób nie będących nastolatkami też nie) normalną restaurację z jedzeniem na wagę - Olimp czy Marche itp., tego typu sieci coraz częściej widać w galeriach handlowych, a nawet w większych marketach. Nawet małe IBI swoją ma, czemu większe galerie nie? Przy dworcu PKP oprócz kupujących również podróżujący mogliby chcieć zjeść coś normalnego na obiad. Myślę że jest luka w pilskiej ofercie i liczę że jakaś sieć tego typu to wykorzysta. Ten lokal jest akurat odpowiednich rozmiarów.

Znalazłem info, że w Vivo-Stalowa Wola ulokowała się restauracja Olimp... http://www.propertynews.pl/centra-ha...ola,41053.html no to chyba jest szansa i u nas

Last edited by Crom; March 4th, 2019 at 08:53 PM.
Old May 1st, 2019, 12:18 PM   #2093
Crom
Registered User

Quote:
Originally Posted by Piotros90 View Post
btw. Heliosa przy VIVO! Piła. niestety inwestycja została przełożona na przyszły rok: https://www.helios.pl/Inwestycje/ . więcej informacji nie posiadam.
dokładnie tak jak mówisz, kilka dni temu oficjalnie to potwierdzono:
"otwarcie obiektu zostało przesunięte na 2020 rok - dział komunikacji spółki Agora"
https://zycie.pila.pl/artykul/drugie...-helios/647210

Last edited by Crom; May 2nd, 2019 at 03:01 PM.
Old June 30th, 2019, 12:13 PM   #2094
nitrograd
Registered User

Likes (Received): 78

Witam, czy ktoś z forumowiczów posiada jest w stanie udostępnić zdjęcia Media Markt Piła z zewnątrz? Zależy mi na zdjęciach budynku bez samochodów i ludzi- kontakt na priv.
nitrograd no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2019, 12:16 PM   #2095
Crom
Registered User

tak jak podejrzewałem w Vivo na miejscu kebabu powstaną 2 nowe restauracje, w tym jedna z normalnym nie-fastfoodowym jedzeniem. Pojawiły się banery reklamowe i ogłoszenia o naborze do pracy:
OLIMP (kuchnia polska na wagę) https://mk0saturny1x2mnqfm7.kinstacd...ria-askana.jpg I MAKARUN

W końcu będzie coś normalnego do zjedzenia w tej okolicy i przy okazji alternatywa dla Niko. Mam nadzieję że klienci galerii czy podróżujący - mając do wyboru w podobnej cenie zamówić albo kanapkę w siecówce typu McD albo normalny zdrowy obiad - przerzucą się na polską kuchnię.

Last edited by Crom; October 3rd, 2019 at 10:31 PM.
Old October 3rd, 2019, 10:18 PM   #2096
Crom
Registered User

no i jest już OLIMP w Vivo:

https://olimprest.pl/o-nas
tak jak się spodziewałem żywieniowo jest całkiem dobrze. W ostatni piątek serwowali oprócz szeregu innych dań np. łososia na parze, i to w cenie kanapki w McD. Zupełnie inna jakość jedzenia niż do tej pory była serwowana w tym miejscu.

Przy okazji OLIMPU w tym samym boksie dodano jeszcze 2 mini-restauracje:

- MAKARUN ze spaghetti https://makarun.pl/punkt/galeria-vivo-2/

- CITYKEBAB https://www.citykebab.pl

Zmiany idą jednak dalej, i zamiast dotychczasowej kawiarni "Choice" będzie "Przytulna" - ta sama co w Kasztanowej.

O wiele ciekawsza wizualnie i gastronomicznie, oprócz (jednej z najlepszych w mieście) kawy serwują także przekąski w rodzaju tart, ciast itp.
Także zapowiada się znakomicie. Obecnie trwa przebudowa boksu i chyba także nabór ludzi do pracy.

Jakiś czas temu zmoderniczowano także centralną część galerii ze stolikami dla klientów wszystkich restauracji, jest teraz bardziej funkcjonalnie i dużo ładniej. O ile przedtem w tej części mało było ludzi, to teraz dużo osób korzysta.

Last edited by Crom; October 11th, 2019 at 03:26 PM.
Old November 3rd, 2019, 10:13 PM   #2097
Piotros90
Registered User

jak to w naszym mie¶cie bywa: albo s± plany, że co¶ powstanie i jednak nie powstaje, albo s± plany, ale s± one przesuwane sporo w czasie, albo jedno i drugie. w tym przypadku jednak chodzi o to drugie, a dokładniej o rozbudowę galerii VIVO!, gdzie miało się znaleĽć kino Helios. pierwotny plan zakładał, że otwarcie kina nast±pi na wiosnę tego roku. w tym roku dowiedzieli¶my się, że plany nadal aktualne, ale otwarcie w 2020. a obecnie na stronie Heliosa, w zakładce INWESTYCJE, widnieje informacja, że planowane otwarcie nast±pi w roku 2021.

czy tak musi być zawsze w naszej Pile? należy tu wspomnieć o "planowej" od ponad 10 lat galerii Nimfea (pierwotnie "Promenada nad Gwd±", następnie "Aquarella", potem "Aquabella", by ostatecznie przyj±ć nazwę "Nimfea"). ostatnia wzmianka o niedoszłej galerii pochodzi z 21.06.2011, gdzie inwestor - Mayland - informuje, że o inwestycji nie zapomniał i lada moment ruszy jej budowa. mamy końcówkę 2019, a nic poza pustym terenem, nie ma kompletnie nic.
Old November 8th, 2019, 03:00 PM   #2098
Crom
Registered User

a czyj jest ten teren pod Aquabellę? chyba nie został w ogóle sprzedany.
Nie wiem czy trzecia galeria w mieście tej wielkości i to zaraz obok Vivo miałaby rację bytu, moim zdaniem nie. Vivo powstało pierwsze, w lepszym miejscu i automatycznie przejęło większośc najemców. Ewentualnie miałoby to sens gdyby tam były zupełnie inne marki, nieobecne w innych miejscach, ale z tego co widać w tego typu obiektach większość się powtarza.

Byłem niedawno w kilku miastach dolnego śląska, niektóre galerie świecą tam pustkami, ledwie co drugi boks zajęty, najemcy przenieśli się do nowszych lokalizacji. Wydaje mi się, że w Pile na chwilę obecną rynek się nasycił. Kolejny obiekt oznaczałby upadek któregoś z dotychczasowych i musiałby być od niego atrakcyjniejszy żeby klienci się przenieśli.

Last edited by Crom; November 8th, 2019 at 03:05 PM.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
centrum handlowe, galerie, piła, wielkopolskie

Thread Tools

Posting Rules