[Bydgoszcz] Rondo Jagiellonów - koncepcje i przebudowa - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 1st, 2019, 07:37 AM   #21
BYDZIAK 1958
Registered User

BYDZIAK 1958's Avatar

Likes (Received): 869

Quote:
Originally Posted by Zamaszysty View Post

Może udałoby się odbudować kanał i przywrócić klimat tamtej części miasta! Ale to oczywiście temat na czas, kiedy obwodnice śródmieścia będą pobudowane w całości i ruch tranzytowy będzie mógł sprawnie ominąć śródmieście/stare miasto.
Za Osową Osową Górą, kanał zarasta chwastami, bo transport wodny' nie opłaca się'... a ty myślisz, że na dodatek odbudują te 2 zasypane odcinki ... , na pewno nie w tym stuleciu.

marboro liked this post
BYDZIAK 1958 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 17th, 2019, 10:33 AM   #22
df_bdg
Registered User

Likes (Received): 36

Sam remont przejść pod rondem Jagiellonów (wymiana płyt stropowych) to paraliż centrum miasta na kilka lat (na które pewnie żadna władza się nie odważy - trup będzie reanimowany doraźnie jeszcze przez dziesiątki lat) a mielibyśmy jeszcze odświeżać przejścia pod rondem Kujawskim, które były pewnie w jeszcze gorszym stanie?
Od takich rozwiązań zresztą się już na szczęście odchodzi a i same przejścia pod Jagiellonów mam nadzieję że znikną jeszcze za naszego życia wraz z uspokojeniem ruchu w tej części miasta.

Matt Liebert liked this post
df_bdg no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2019, 10:38 AM   #23
krajan
in the brick

krajan's Avatar

Likes (Received): 675

Quote:
Originally Posted by kuterfaga View Post
Moim zdaniem nawet jakbym zdecydował się na zrobienie przejść podziemnych

to i tak bym burzył stare i budował do nowa.

Po tylu latach nie spełniają żadnych norm ppoż , dostępu dla niepełnosprawnych itd.
A odgrzybiania i uszczelniania starych tuneli to bym za dopłata nie robił.
Popatrz jak regularnie miasto bezskutecznie walczy z uszczelnieniem przejścia pod Rondem Jagiellonów. Zmieniły się już technologie, oczekiwania ludzi itd.
A czy tam na RJ wykonawca nie dał ciała? Coś mi świta, że przejścia były remontowane od góry, więc problem z izolacją/szczelnością powinien być rozwiązany.
krajan no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2019, 12:41 PM   #24
Din Sevenn
Stop cymbałom w KP!

Din Sevenn's Avatar

Location: Prestiżowe Kapuścisko, Bydgoszcz, Województwo bydgoskie.
Likes (Received): 4322

Dzięki Maciej!
Zastanówmy się, jak uspokoić ruch na r. Jagiellonów. Ja bym zbił Bernardyńską i wschodnią Jagiellońską w 4x1, po czym odnogi połączył tylko do 3 Maja i Konarskiego. Dalsza zachodnia Jagiellońska do pl. Teatralnego zwężona (ale nie wiem jak ), a przedłużenie placu przy poczcie przechodzące w pieszy plac z naziemnymi przejściami do tramwaju. Centralna wyspa zmieniona w zielony trójkąt między szynami.
Przejścia podziemne oczywiście zamknięte dla pieszych - najlepiej byłoby zrobić tam parking podziemny.
Zyskujemy sfazowane dotąd kwadraty na południowych narożnikach, gdzie można dokończyć pierzeje z odpowiednim akcentem w górę.
Old April 19th, 2019, 01:39 PM   #25
-Wanted-
Registered User

Likes (Received): 849

Moja propozycja taka:
3 Maja - jednokierunkowa na północ z buspasem w stronę ronda.
"Focha" - jednokierunkowa na zachód (od ul. 19 Marca) dalej trambuspas i DDR na jezdni
Jagiellońska - bez zmian
Bernardyńska - Bez zmian

Budowa i wyznaczenie przejść dla pieszych na wszystkich 4 wlotach.
Utrzymanie przejścia podziemnego (jako alternatywa) po wschodniej i południowej stronie ronda. Reszta podziemi trwale zamknięta.
-Wanted- no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2019, 02:13 PM   #26
adas3
adaś z gór

adas3's Avatar

Likes (Received): 1058

To ja wrzucę takie coś (nie podoba mi się już, ale szkoda mi to usunąć/nie wrzucać ;])

A co do ronda - niebieskie jezdnie, zielone torowiska (może nawet z miejscem na busy).

Wlot od Focha zamykam prawie i tak samo od 3-go Maja. Chcesz jechać w stronę Fordonu - nawracaj na Bernardyńskim

Na środku punkt przesiadkowy - perony w każdą ze stron. Na torowiska możliwy wjazd autobusów.
adas3 no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2019, 10:47 PM   #27
Zamaszysty
Kujawski łoś bezkolizyjny

Zamaszysty's Avatar

Likes (Received): 3322

Quote:
Originally Posted by adas3 View Post
To ja wrzucę takie coś (nie podoba mi się już, ale szkoda mi to usunąć/nie wrzucać ;])

A co do ronda - niebieskie jezdnie, zielone torowiska (może nawet z miejscem na busy).

Wlot od Focha zamykam prawie i tak samo od 3-go Maja. Chcesz jechać w stronę Fordonu - nawracaj na Bernardyńskim

Na środku punkt przesiadkowy - perony w każdą ze stron. Na torowiska możliwy wjazd autobusów.
Great minds think alike :P

Pierwotnie popełniłem to chyba ze dwa lata temu. Ostatnio wrzucałem po dodaniu kilku budynków na mapkę, żeby zapełnić część przestrzeni.

Zamaszysty no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bydgoszcz

Thread Tools

Posting Rules