[Wrocław] Komunikacja we Wrocławiu - Hyde-Park - Page 2151 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Wrocław

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 240 votes, 4.98 average.
Old December 10th, 2019, 08:19 PM   #43001
Domino_wrc
Registered User

Domino_wrc's Avatar

Likes (Received): 78

Quote:
Originally Posted by mlodyy1985 View Post
FP prezydenta:
A my dalej w kopciuchy , oczywiście cieszy wymiana taboru, ale szkoda, że tak nie cisną na elektryki broniąc się przed nimi jak diabeł przed święconą wodą.
Wolę te 60 kopciuchów, które wymienią Volvo niż ZERO elektryków, bo koszt tych 60 kopciuchów, to może by wystarczył na infre pod elektryki. Całkowita wymiana starych wozów z euro3 czy 4 jakie ma Volvo na euro6 nie będzie powodować smogu w mieście, z resztą całkowita ilość autobusów miejskich, to jest ułamek ruchu i smogu komunikacyjnego.
Advertisement

Old December 10th, 2019, 08:24 PM   #43002
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 36627

A za parę lat by było(gdyby nie wymogi ustawy o elektromobilności) "wolałbym kolejne kopciuchy niż elektryki bo budowa bazy(które i tak trzeba zrobić) to miliony. Całkowita wymiana kilkunastoletnich autobusów z lat 2008-09, które już i tak dymią, nie trzymają norm nie będzie jest potrzebna".

Od elektromobilności i tak nie uciekniemy a dotychczas władze miasta/MPK podchodzą jak pies do jeża(za rok z hakiem 5% floty MPK musi być elektryczne).
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2019, 09:02 PM   #43003
Luc du Lac
Registered User

Likes (Received): 3391

Może ktoś podartuje linkiem do artykułu/statystki nt. tych liczników "za ile czerwone" I dlaczego je wycofano (prawie)
Luc du Lac no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2019, 10:01 PM   #43004
macrose
Registered User

Likes (Received): 2201

Quote:
Originally Posted by bombastik View Post
Uwielbiam coś takiego.
Wiem, ale nie powiem.

To po co piszesz...
Jaki jest twój problem? 2020 będzie dobrym rokiem dla wrocławskich tramwajów, jeżeli oczywiście wszystko, co zostało zapowiedziane, zostanie zrealizowane. To chyba dobra informacja, którą warto się podzielić, prawda?

pierwszyyeti, mlodyy1985, radko1994 liked this post
macrose no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2019, 10:34 PM   #43005
pierwszyyeti
Registered User

Likes (Received): 2407

Quote:
Originally Posted by bykoski View Post
Zgoda. Ale jak już torowiska mają być w użytkowaniu MPK, to trzeba określić czas takiego użytkowania, a samo MPK sprywatyzować. A jeszcze lepiej podzielić na 2 firmy: tory i tramwaje i sprywatyzować. To powinno umożliwić szybką demonopolizację.

Osobną kwestią jest to jak zorganizować dopłaty do przewozów (bo chyba niestety muszą zostać w naszych warunkach)
Sam siebie sprywatyzuj.

Nieznośni jesteście. Jak się coś zapowiada to "tylko zapowiadają", jak się coś robi "to pewnie zepsują", a jak są opóźnienia to tylko "żenada". Jak PKP się nie chce dogadać to "tylko pretekst". Tworzycie kulturę, w której faktycznie lepiej nic nie robić, przynajmniej nikt nie zarzuci że zrealizowano obietnic.

Wrocław po latach zastoju wreszcie rusza z modernizacją transportu publicznego. Nie zrobi wszystkiego od razu i tak, latami będą się nam dawały we znaki lata zastoju inwestycyjnego ostatnich kadencji Dutkiewicza, gdy nie tylko nie budowano, ale i nie modernizowano. Nie potrafię objąć umysłem jakim cudem w tak dobrych latach nie zbudowano np. takiej Hubskiej pięć lat wcześniej, nie uzupełniono sieci o choćby drobne odcinki czy w zasadzie nie wymieniano taboru.

Wolę żeby plany były ambitne i zrealizowano nawet 50% niż żeby nie planowano niczego albo trzy lata dyskutowano o metrobusie. Z zapowiedzi rozliczymy w swoim czasie.
pierwszyyeti está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 10th, 2019, 11:15 PM   #43006
xy91
transport miejski

Likes (Received): 322

Quote:
Originally Posted by Luc du Lac View Post
Może ktoś podartuje linkiem do artykułu/statystki nt. tych liczników "za ile czerwone" I dlaczego je wycofano (prawie)
Bo ITS.
ITS na bieżąco analizuje sytuacje i nie można określić dokładnie za jaki czas zapali się konkretne światło.
Szczecin próbuje wrócić do liczników: https://www.transport-publiczny.pl/w...its-63331.html - czyli ITS ma taki "bufor czasowy" (przedfazę), że jak program zmienia fazę, to odpowiednie liczniki zaczynają odliczać (np. od 10).

Np. we Wrocławiu takie liczniki można spotkać przy sygnalizacji tramwajowej. Jak ITS zamyka kołówkę to licznik zaczyna odliczać za ile sekund tramwaje dostaną pion.
Old December 11th, 2019, 12:31 AM   #43007
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Likes (Received): 16233

Quote:
Originally Posted by macrose View Post
To chyba dobra informacja, którą warto się podzielić, prawda?
Prawda, podziel się tą informacją.

Quote:
W 2020 będzie dużo dobrych wiadomości. Niestety nie mogę powiedzieć jakich ;c
To jest kopiowanie albo wręcz dramatyczne modyfikowanie tego, co już było. Te rzeczy są piękne odrestaurowane. Ale stawiane dziś świadczą o totalnym zacofaniu intelektualnym, bo my, współcześni, powinniśmy zostawić po sobie rzeczy współczesne, ślad naszych czasów. - Robert Konieczny

polecam: TUMW
Moje podróże: Krym, Ukraina, Mołdawia, Maroko, Chiny, Peru, Iran, Nepal
zajf no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2019, 12:56 AM   #43008
mlodyy1985
Registered User

Quote:
Originally Posted by pierwszyyeti View Post
Sam siebie sprywatyzuj..
Dokładnie. Nawet Niemcy w Breslau zauważyli, że tak ważna infrastruktura musi być w rękach publicznych, bo jednak łatwiej jest zarządzać. Firmy prywatne często "januszują" odkładają wieloletnie utrzymanie dbając (to nie zarzut, ale ich cel ) krótkookresowy zysk, gdzie wiemy, że jednak KZ i sprawny transport nie są celem samym w sobie, ale narzędziem do rozwoju miasta.

Mieliśmy prywatyzację brytyjskiej sieci kolejowej i dobrze to się nie skończyło-musiała wrócić w publiczne ręce. Nie znaczy to, że mamy mieć wszystko w d..ie, olewać utrzymanie, zgadzać się na byle jakość. Notabene, od kiedy MPK przejęło torowiska to jakoś radykalnie zmniejszyła się liczba wykolejeń... ktoś powie, że może szczęście, ale może jednak już więcej dbają, pilnują, patrzą firmom realizującym na ręce, jest nadzór, który nie zgodzi się na odbiór fuszerki. Poczekajmy kilka miesięcy, nie ma co zapeszać, ale porównanie rdr ile było wykolejeń, "awaryjnych zamknięć" będzie pewnym wyznacznikiem.

Quote:
Originally Posted by pierwszyyeti View Post

Wrocław po latach zastoju wreszcie rusza z modernizacją transportu publicznego. Nie zrobi wszystkiego od razu i tak, latami będą się nam dawały we znaki lata zastoju inwestycyjnego ostatnich kadencji Dutkiewicza, gdy nie tylko nie budowano, ale i nie modernizowano. Nie potrafię objąć umysłem jakim cudem w tak dobrych latach nie zbudowano np. takiej Hubskiej pięć lat wcześniej, nie uzupełniono sieci o choćby drobne odcinki czy w zasadzie nie wymieniano taboru.

Wolę żeby plany były ambitne i zrealizowano nawet 50% niż żeby nie planowano niczego albo trzy lata dyskutowano o metrobusie. Z zapowiedzi rozliczymy w swoim czasie.
Sternik chyba ma traumę po spotkaniu z 17 na Ostrowie. Też się zgadzam, że wszystkiego naraz nie zrobią bo nie tylko chodzi o kasę, ale o wytyczenie objazdów, moce przerobowe firm bo lepiej żeby wiedziały, że co roku będzie tych kilkadziesiąt baniek na utrzymanie i remonty niż raz na hurrra 200-300 a później posucha i mało kto zainwestuje w lepszy sprzęt, zatrudnienie ludzi itd.Tak samo kilkuletni hamonogram remontów- co będzie robione po kolei w tej kadencji. I owszem będą niezadowoleni, że "cza czekać", ale przy takich potrzebach to zrozumiałe, ale też na bank coś w pobliżu miejsca zamieszkania też się poprawi.

A co do tego dlaczego nie budowano? Wiesz, sternik nie miał głowy do KZ, niby budował tramwaje, mówił, że ą ę, że stawia na KZ bo trzeba, ale to kierowca z suburbiów i pewnie własne podejście przekładał na miasto.

Nie było kogoś kto by patrzył szerzej i np. w 2009 (fakt, byli zajęci inwestycjami na Euro, ale nie myśleli co później) przebimbali 3 lata do 2012 gdy się okazało, że jest kilkaset baniek na tramwaj na Popowice i Jagodno a ci byli w d..e bo palcem nie kiwnęli i kasa poszłaaaa! Teraz budujemy, ale później i za wyższe stawki i dzisiaj zamiast Popo robilibyśmy PP.

Tak samo upierał się z metrobusem, byle odwlekać wydatki a był zajęty swoim panowaniem, bizancjum, imprezami, pomnikami władzy a nie tym, żeby codziennie żyło się lepiej. No i te wieloletnie zaniedbania wychodzą teraz (zwłaszcza po ostatniej kadencji gdzie nie miał już pomysłu, był wypalony) i infra się sypie bo nie robiono żadnego większego remontu(nawet w kadnecji 2010-14 było tego sporo!)Ścinano kasę na utrzymanie i teraz to czego nie wydano trzeba dołożyć do tego co normalnie byśmy wydawali średniorocznie.

Poznań czy Kraków robią poza nowymi trasami, inwestycje w remonty za kilkadziesiąt mln zł. W latach 2016-19 Poznań wydać z 300 mln zł, Kraków nie mniej a my? U nas "największy" to była Ślężna za 7 mln zł... chociaż tam robią samo torowisko gdzie widzimy, że jak sę robi stricte pod tramwaj to wychodzi tylko 6 mln za km naprawy torowiska. I takich odcinków-w zasadzie niedrogich do zrobienia mamy sporo np. Hallera, Armii Krajowej, Legnicka(musi poczekać na Popowice, ale IMO odcinek JPII-Złotoryjska mogą jak otworzą TAT od POL do Śrubowej-czyli za niewiele ponad rok; to nawet lepszy objazdy niż przez Popowicką).

Teraz widać, że zmienia się podejście- zwiększono nakłady na wzkm, na utrzymanie i remonty. MPK przejęło i już zapowiada więcej prac, robi przetarg na projekt Biskupina(co pokazuje jak jesteśmy w poopie, że wiele gotowych nie ma) i dopiero jak będą opracowane to da się odpalać by sukcesywnie robić, remontować tak by zapewnić objazdy i unikać większych problemów np. robić Biskupin i np. torowisko na Hallera a w międzyczasie rozjazdy. Kończą jedną inwestycję to od razu jechać z kolejną. I jako pasażer, mieszkaniec zrozumiem uciążliwości. Nie zamkną np. Zwierzynieckiego i nie rozryją Wystawowej i Wajdy póki nie skończą MWW zapewniając objazdy, ale ja to wiem i jak tylko otworzą most to cyk, zamykamy MZ i robimy ten zdezelowany odcinek torowiska i drogi-gdzie mają od 6 lat dokumentację. Podobnie Pomorska- np. zrobią Mosty to później cyk otwierają z dłubiemy od Dubois do Pl.Staszica. Skończą?To jedziemy dalej -Reymonta i Osobowicki czy Drobnera gdzie takie etapowanie ułatwia objazdy.

Plany są ambitne, ale trzeba zachęcać by nie powielano błędów z przeszłości( wspomniane zmarnowane lata 2009-12 na przygotowania i w efekcie przepadnięcie setek mln, później batalia o ND gdzie przyjanuszowali w latach 2013-15 bo nie wydali 2 mln na projekty, ale teraz zamiast wydać w okresie dołka cenowego 200 baniek muszą wydać 300 mln w czasie górki cenowej).

Robią projekt Pomorskiej, koncepcja Swojczyc, Maślic, projekt Jagodna gdzie wierzę bardziej JS, że faktycznie PLK rzuca kłody pod nogi, niż to świetny pretekst, żeby nie budować/nie wykładać kasy na tę trasę mówiąc "ooo widzicie, pekape zue, tak chciałbym tramwaju na Jagodno, tak mi przykro ".A za sternika miałbym większe obawy, że własnie tak jest ot chociażby na Muchobór- w d...e miał zbudowanie wiaduktu bo wtedy nie dość, że musiałby kasę wydać(a nie przewalić na pomniki władzy) to jeszcze ludzie z MW by żądali( słusznie z resztą) budowy trasy na MW.

Jak zrobią ND, i Popowice, to jest co budować za 2-3 lata. Niemniej jednak trzeba ich cisnąć, dopingować żeby poza oczywiście remontami sieci same torowiska jak Legnicka, Hallera, Armii Krajowej , ale również ulic jak Szczytnika, Nowowiejska, Słowiańska, robili nowe trasy- przygotowanie dokumentacji na Psiaka, Muchobór, Maślice, Racławicką, Klecinę czy Stabłowice czy Gajowicką od razu z torowiskiem by nauczyli się na błędach i "posłuchali mądrych ludzi". To są kurła grosze w budżecie inwestycyjnym na 1 mld- 1-2 mln za trasę a mają spokój, mieszkańcy, RO, aktywiści nie będą truć im d...y, że gunwo robią, że się nie starają. Wrecz przeciwnie-paczta jedziemy z koksem! Notabene Bydgoszcz dzisiaj podpisała umowęna realizację koncepcji kilku tras do budowy ze środków z nowego budżetu-oni za 2 lata "wejdą jak w masło"-płynnie z jednego do drugiego mając pełne szuflady a my? No zobaczymy... jest czas, żeby się przygotować, nauczyć się na własnych błędach, wstrzelić się w dołek cenowy, zanim wszyscy znowu nie zaczną budować "za unijne".

Czekamy co z nowym taborem, zajezdnią bo to idzie jak krew z nosa(ale to też WI ) niemniej jednak widać zmianę podejścia(co się mocno chwali!)
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
Old December 11th, 2019, 10:40 AM   #43009
Domino_wrc
Registered User

Domino_wrc's Avatar

Likes (Received): 78

Quote:
A za parę lat by było(gdyby nie wymogi ustawy o elektromobilności) "wolałbym kolejne kopciuchy niż elektryki bo budowa bazy(które i tak trzeba zrobić) to miliony. Całkowita wymiana kilkunastoletnich autobusów z lat 2008-09, które już i tak dymią, nie trzymają norm nie będzie jest potrzebna".

Od elektromobilności i tak nie uciekniemy a dotychczas władze miasta/MPK podchodzą jak pies do jeża(za rok z hakiem 5% floty MPK musi być elektryczne).
Żeby nie było, nie jestem przeciwnikiem elektryków, ale zróbmy to z głową. Tak jak już chyba było planowane z linią "K" przystosujmy ją do elektryków, zamówmy odpowiednią ilość taboru i dopiero potem sukcesywnie rozwijajmy na inne linie.
Old December 11th, 2019, 04:34 PM   #43010
mlodyy1985
Registered User

Wielu mowi" tak ,tak,elektromobilnosc to przyszlosc"ale ida na latwizne kupujac kopciuchy i odsuwajac nieuchronne

BTW kolejne potwierdzenie slusznosci wydzielen:

Quote:
Wydzielenie torowiska dla tramwajów i buspasa dla autobusów na ul. Grabiszyńskiej przynosi pierwsze dobre dla pasażerów efekty. Wskazują na to jednoznacznie badania Biura Zrównoważonej Mobilności. Tramwaje nie tylko przestały się spóźniać ale i przyspieszyły.

Torowisko na ul. Grabiszyńskiej zostało wydzielone w połowie lipca tego roku. Z trasy poza tramwajami korzystają kierowcy autobusów, karetek pogotowia oraz pojazdów elektrycznych. Pomysł na zmianę organizacji ruchu na tej ważnej ulicy wynikał z analizy tam przeprowadzonej. Okazało się, że na tym krótkim odcinku w godzinach szczytów komunikacyjnych pojazdy MPK łapią spore opóźnienia (4-6 minut). Tymczasem w tym rejonie kursuje 5 linii tramwajowych z częstotliwością w szczycie nawet co 3 minuty oraz trzy linie autobusowe (częstotliwość w szczycie co 15-20 minut).

Analizy potwierdziły skuteczność
Przyszedł czas na ocenę funkcjonowania wydzielonej trasy na ul. Grabiszyńskiej. Okazało się, że tramwaje nie tylko przestały się spóźniać na tamtym odcinku ale i przyspieszyły.

– Możemy z całą pewnością już powiedzieć, że jest to inwestycja skuteczna. Pojazdy MPK na tym wydzielonym pasie znacznie przyspieszyły optymalizując czas przejazdu przez Grabiszyńską – ocenia Aleksander Łoś, rzecznik prasowy MPK Wrocław.

Przez miesiąc czasu inżynierowie miejscy sprawdzali rozkładowe i faktyczne czasy przejazdu tego odcinka przez tramwaje i autobusy.

Na podstawie pomiarów wyszło, że tylko na tym krótkim odcinku 4 przystanków pasażerowie zyskali od 2 do 4 minut na rzeczywistym czasie przejazdu. Tramwaje i autobusy jeżdżą szybciej i zgodnie z rozkładem, czyli bez opóźnień – podkreśla Monika Kozłowska-Święconek, dyrektor Biura Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia.

Zmiany dobrze ocenili też pasażerowie, których spotkaliśmy przy ul. Grabiszyńskiej.

– Rozkład jazdy na pewno się poprawił na plus dla pasażerów tych autobusów i tramwajów – mówi jedna z pasażerek spotkana w tramwaju. – Uważam, że tramwajami się bardzo dobrze jeździ, bo są często i punktualnie – ocenia inna.

Jeśli przyjmiemy, że średnio na jednym przejeździe pasażerowie zyskują 3 minuty a w dwie strony 6 minut, to w pięć dni roboczych zyskuje na przejazdach 30 minut a w miesiąc ponad 2 godziny.
https://www.wroclaw.pl/portal/buspas...asazerow-wideo
Old December 11th, 2019, 07:40 PM   #43011
bystrzak2000
Registered User

bystrzak2000's Avatar

Likes (Received): 2913

Quote:
Wielu mowi" tak ,tak,elektromobilnosc to przyszlosc"ale ida na latwizne kupujac kopciuchy i odsuwajac nieuchronne
No przecież będą trolejbusy
bystrzak2000 no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2019, 09:55 PM   #43012
esbek
Registered User

Likes (Received): 2241

Przejazd tramwajową linią 3 Księże Małe - Leśnica.

Linki do filmów na YouTube sortowane w/g krajów i miast.

G_s_G, Pt47-94, camber123, Koorvinox liked this post
esbek no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2019, 10:23 PM   #43013
macrose
Registered User

https://www.wroclaw.pl/14-grudnia-do...trasie-linii-k

Quote:
Z dniem 14 grudnia 2019 roku (sobota) zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek w trasie przejazdu autobusów linii K. Przystanek o nazwie „Kleczkowska” zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Reymonta i Kleczkowskiej i ma status przystanku „na żądanie”.
Kiedy w końcu przestaniemy nazywać tę linię pospieszną?

radko1994 liked this post
Old December 11th, 2019, 10:33 PM   #43014
bombastik
Registered User

Likes (Received): 198

Quote:
Jaki jest twój problem? 2020 będzie dobrym rokiem dla wrocławskich tramwajów, jeżeli oczywiście wszystko, co zostało zapowiedziane, zostanie zrealizowane. To chyba dobra informacja, którą warto się podzielić, prawda?
Nie mam problemu

Kreujesz się na kogoś kto ma wiedzę nieznaną innym, po czym stwierdzasz oczywiste oczywistości.
bombastik no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2019, 10:44 PM   #43015
macrose
Registered User

Quote:
Originally Posted by bombastik View Post
Nie mam problemu

Kreujesz się na kogoś kto ma wiedzę nieznaną innym, po czym stwierdzasz oczywiste oczywistości.
Dobrze, już nie będę.
Old December 12th, 2019, 10:20 AM   #43016
krystianwro
Registered User

Likes (Received): 163

https://fotopolska.eu/1010392,foto.h...ul=ModulObiekt

A może by tak nowe tramwaje pomalować w takie barwy?
Zdj. fotopolska
Old December 12th, 2019, 05:20 PM   #43017
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 9071

Quote:
Originally Posted by krystianwro View Post
https://fotopolska.eu/1010392,foto.h...ul=ModulObiekt

A może by tak nowe tramwaje pomalować w takie barwy?
Zdj. fotopolska
Nie, będą we wrocławskim malowaniu.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528

radko1994 liked this post
625 no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2019, 06:46 PM   #43018
blotunga
Guest

Likes (Received):

Chodzi o klasyczne malowanie niebiesko-białe, czy obecne granatowe? Już przy okazji drugiej dostawy moderusów mówiło się, że mają one mieć z powrotem niebieski lakier, a wyszła tylko lekka modyfikacja poprzedniego malowania.
  Reply With Quote
Old December 13th, 2019, 12:03 AM   #43019
tomaszKa
Registered User

Likes (Received): 18

Quote:
Originally Posted by blotunga View Post
Chodzi o klasyczne malowanie niebiesko-białe, czy obecne granatowe? Już przy okazji drugiej dostawy moderusów mówiło się, że mają one mieć z powrotem niebieski lakier, a wyszła tylko lekka modyfikacja poprzedniego malowania.
Mogłyby być całe niebieskie, nowoczesne tramwaje lepiej wyglądają w jednobarwnym malowaniu. MPK zrezygnowało z pasków w nowych Mercach, jest szansa że tramwajów w żadne paski nie pomalują.
Fajny odcień niebieskiego, metalic byłby ok
tomaszKa no está en línea   Reply With Quote
Old December 13th, 2019, 12:12 AM   #43020
Przemek3
Registered User

Likes (Received): 6

Testowany niedawno Moderus Gamma miał całkiem niezły odcień niebieskiego metaliku Choć moim zdaniem dla Wrocławia powinien być zastosowany odcień podobny do standardowego RAL5015, ale właśnie w wersji metalik.

W Poznaniu fajnie wyglądają barwy tamtejszych dwukierunkowych Moderusów:
https://fotogaleria.transportnews.eu...p?image_id=109

Last edited by Przemek3; December 13th, 2019 at 12:18 AM.
Przemek3 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
komunikacja, komunikacja indywidualna, komunikacja zbiorowa, transport, wrocław

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules