[Poznań i okolice] okiem i_w - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Miasta polskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 28th, 2017, 08:52 PM   #61
i_w
Registered User

i_w's Avatar

Likes (Received): 351

51.

xis, marcin.poznan, Morpheius, borkosiu liked this post
i_w no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 29th, 2017, 10:09 AM   #62
este
Registered User

este's Avatar

Likes (Received): 15143

Pięknie płynie ten teren
este está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 29th, 2017, 09:57 PM   #63
Pawelski
Registered User

Pawelski's Avatar

Likes (Received): 5636

Likwidacja komina to nie takie hop, siup - ale liczę ze kiedyś się uda .
Advertisement

Old August 29th, 2017, 10:01 PM   #64
marcin.poznan
Moderator

Likes (Received): 8723

Dlaczego chcesz likwidować komin? Stanowi całość razem z resztą tego poprzemyslowego terenu... W Starym Browarze jakoś nie przeszkadza.

mateusz.el liked this post
marcin.poznan no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2017, 10:20 PM   #65
Pawelski
Registered User

Pawelski's Avatar

No tak - obrońcy znajdą się na wszystko . Cóż, w SB nie jest to takie duże - nie wadzi tak w wielu perspektywach...

borkosiu liked this post
Pawelski está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 29th, 2017, 10:33 PM   #66
marcin.poznan
Moderator

To jest w całości zabytek techniki i nie ma powodu, żeby jednej z jego części go pozbawiać. Kominy można też sprytnie zagospodarować wizualnie. Mam nadzieję, że decydenci są podobnego zdania.
Old August 30th, 2017, 10:15 AM   #67
Mkbewe
Registered User

Likes (Received): 24321

Gdyby komin był wystarczająco szeroki i solidny można by go przerobić na punkt widokowy. Nie wiem czy to wykonalne/ekonomicznie uzasadnione rozwiązanie, ale miejsce wydaje się bardzo dobre.
Mkbewe no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2017, 10:31 AM   #68
Sponsor
Registered User

Sponsor's Avatar

Aaaaaaaaaaaaaaaaa, co ja pacze? Jakie usunąć komin? Przecież to jest +10 do wielkomiejskości i charakteru miejsca.
Sponsor está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 30th, 2017, 10:37 AM   #69
marcin.poznan
Moderator

@Mkbewe: Coś czuję, że szereg przepisów bezpieczeństwa byłby nie do pokonania... ale pomysł z pewnością dobry
Old August 30th, 2017, 11:19 AM   #70
Pawelski
Registered User

Pawelski's Avatar

Quote:
Originally Posted by Sponsor View Post
Aaaaaaaaaaaaaaaaa, co ja pacze? Jakie usunąć komin? Przecież to jest +10 do wielkomiejskości i charakteru miejsca.

Eeeeeeeee, komin jako + do wielkomiejskości?!?!? Łojejku! Różnimy się, ale nie wiedziałem, że TAK BARDZO...

Co do punktu widokowego - jaki pisze Marcin.poznan to pewnie "święte przepisy" są przeszkodą nie do obejścia, ale może chociaż wysokiej jakości kamery - u szczytu dookoła - dałoby się zamontować. A na dole stanowisko z okularami VR .

Mkbewe, borkosiu liked this post
Old August 30th, 2017, 12:18 PM   #71
Mkbewe
Registered User

Likes (Received): 24321

W Wielkiej Brytanii były tworzone plany przekształcania 1 czy 2 potężnych kominów (ten chyba trochę za wąski) w "platformy obserwacyjne", nie wiem czy coś z tego wyszło. Oczywiście w środku (chyba najlepiej) lub na zewnątrz musi być winda, żeby uniknąć strat w ludziach.
W Polsce, gdyby pomysł został zgłoszony przez odpowiednie osoby (nie mające nic wspólnego z obecnym zarządem miasta), gdyby punkt widokowy zyskał odpowiedniego patrona, to może pewne kwestie dało by się rozwiązać zgodnie z prawem i w poczuciu sprawiedliwości społecznej :P

Ale patrząc budżetowo kamera to taki plan minimum.
Mkbewe no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2017, 04:56 PM   #72
PieEetrek
Registered User

Likes (Received): 7558

Ja tam bardzo lubię perspektywę ul. Wodnej ze Starego Rynku na komin gazowni!
PieEetrek está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 30th, 2017, 05:18 PM   #73
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Likes (Received): 14328

Już pewnie kiedyś podawałem ten przykład, ale nie zaszkodzi powtórzyć - w Dublinie zrobiono taras widokowy na kominie starej destylarni Jamesona.
bb78 no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2017, 05:39 PM   #74
Sponsor
Registered User

Sponsor's Avatar

Quote:
Originally Posted by Pawelski View Post

Eeeeeeeee, komin jako + do wielkomiejskości?!?!? Łojejku! Różnimy się, ale nie wiedziałem, że TAK BARDZO...
A czy takie kominy powstawały w centrach wsi albo małych miasteczek?
Obiekty przemysłowe takie jak gazownie czy elektrociepłownie to normalny obiekt miasta.

Nie wiem co miałoby na celu usunięcie kolejnego elementu z panoramy Poznania, będącego znakiem ważnego okresu w dziejach miasta. To istotny kawałek historii i tożsamości tego miejsca, w dodatku obiektywnie ładna ceglana budowla.

Panorama Poznania straciła już mnóstwo elementów, m.in. secesyjne dachy, drugi ratusz czy kolegiatę, w efekcie czego Poznań sprawia wrażenie bardziej prowincjonalnego niż jest w rzeczywistości a sylwetka miasta z wielu miejsc jest wręcz nudna.
Sponsor está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 30th, 2017, 06:39 PM   #75
este
Registered User

este's Avatar

Likes (Received): 15143

Najważniejsze że jak kiedyś ten komin zniknie w tajemniczych okolicznościach to wiadomo gdzie go szukać. Będzie zakopany w jakiejś piwnicy na Jeżycach. Pytać o pana Pawelskiego
este está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 31st, 2017, 12:40 PM   #76
Pawelski
Registered User

Pawelski's Avatar

Quote:
A czy takie kominy powstawały w centrach wsi albo małych miasteczek?
Obiekty przemysłowe takie jak gazownie czy elektrociepłownie to normalny obiekt miasta.

Ekstrapoluję to na inną dziedzinę:
Zarówno komin jak i wysypisko mają wspólną ideę - pozbywanie się odpadów (na różne sposoby, ale funkcjonalność ta sama) tak więc:

Duże wysypiska śmieci też nie powstają na wsiach czy w małych miasteczkach więc jak będzie okazja zlikwidować jakieś z Poznania czy okolic to nie bo to oznaka wielkomiejskości?

Quote:
Nie wiem co miałoby na celu usunięcie kolejnego elementu z panoramy Poznania, będącego znakiem ważnego okresu w dziejach miasta. To istotny kawałek historii i tożsamości tego miejsca, w dodatku obiektywnie ładna ceglana budowla.

Komin znakiem? - Cóż... Sama Gazownia okej, ale komin? Dla mnie jeśli już to "symbol" którego właśnie warto się pozbyć. Symbol dawnych, nie-ekologicznych czasów .

"Tożsamość miejsca" - słowo klucz jak "bezpieczeństwo" i z biało-czerwonymi słupkami/barierkami już nic nie da się zrobić .

Fajnie, że Twój (Wasz) gust to obiektywna prawda a mój to subiektywna nieprawda (no, ale w demokracji większość ma ZAWSZE rację - nie mam więc nic do gadania).

Quote:
Panorama Poznania straciła już mnóstwo elementów, m.in. secesyjne dachy, drugi ratusz czy kolegiatę, w efekcie czego Poznań sprawia wrażenie bardziej prowincjonalnego niż jest w rzeczywistości a sylwetka miasta z wielu miejsc jest wręcz nudna.

Porównujesz komin do ratusza czy kolegiaty??? To wykracza po za moje zrozumienie...

ALE skoro nie stać nas na wieżowce to chociaż namnóżmy se kominów .

borkosiu liked this post

Last edited by Pawelski; August 31st, 2017 at 12:58 PM.
Old August 31st, 2017, 08:38 PM   #77
Tocik
Registered User

Tocik's Avatar

Likes (Received): 724

Dziwisz się porównaniom konina do ratusza, a sam porównujesz komin do wysypiska... Oba porównania są nietrafione. Powiedz mi tylko, dlaczego pozbywać się takiego symbolu? Nawet jeśli dzięki niemu sięgamy do tych "nie-ekologicznych czasów"? Wielkie lokomotywy to też tego symbol, a jednak najwspanialsze muzea świata je trzymają i ludzie się nimi zachwycają. Oczywiście w tym kominie nie ma nic wspaniałego, ale tworzy on spójną całość z wartościową poprzemysłową częścią naszego miasta. Nie mamy takich miejsc w Poznaniu wiele, natomiast moim zdaniem każde zasługuje na upamiętnienie (mam tu na myśli Stary Browar, Starą Gazownie, Starą Rzeźnię, ZNTK i elektrociepłownie na Ostrowie Tumskim). Komin w dodatku dodaje jakiejś autentyczności temu miejscu i optycznie je powiększa. No i ja chyba nikt tu nie mówi, że nie masz wyrażać swojego zdania, bo jest ono złe, po prostu większość ma najwyraźniej inne. Tylko i aż tyle. Wnioski można z tego wyciągnąć dwojakie, a i okazać się w przyszłości może, że miałeś rację sądząc, że komin trzeba wyburzyć.
Tocik no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2017, 08:51 PM   #78
Pawelski
Registered User

Pawelski's Avatar

Quote:
Originally Posted by Tocik View Post
Dziwisz się porównaniom konina do ratusza, a sam porównujesz komin do wysypiska... Oba porównania są nietrafione.

Ot, stosuję te same techniki co moi Szanowni rozmówcy .

Quote:
Oczywiście w tym kominie nie ma nic wspaniałego, ale...

O! Zgadzamy się!

Quote:
chyba nikt tu nie mówi, że nie masz wyrażać swojego zdania, bo jest ono złe, po prostu większość ma najwyraźniej inne. Tylko i aż tyle. Wnioski można z tego wyciągnąć dwojakie, a i okazać się w przyszłości może, że miałeś rację sądząc, że komin trzeba wyburzyć.

Na szczęście większość forumowa to nie większość społeczeństwa . Zauważyłem, że bywają tu bardzo wybujałe teorie i mam nadzieję, że rzeczywistość je zweryfikuje . ALE jak nie - to nie będę kruszył kopi o jeden komin.

Wam się podoba - przyjąłem do wiadomości.
Old August 31st, 2017, 11:37 PM   #79
i_w
Registered User

i_w's Avatar

Likes (Received): 351

Rozgorzała zaskakująca dyskusja na temat komina
Tak się składa, że przy okazji nagrałem krótkie ujęcie, na którym można podejrzeć jaki byłby widok z ewentualnego punktu widokowego.

Old August 31st, 2017, 11:39 PM   #80
marcin.poznan
Moderator

Bomba! To byłoby coś!
Advertisement

Reply

Tags
poznań, poznan, wielkopolska

Thread Tools

Posting Rules