[Katowice] Muzeum Śląskie - Page 14 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Katowice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 20 votes, 5.00 average.
Old February 1st, 2009, 03:19 AM   #261
Molibden
Registered User

Likes (Received): 18822

Wiadomo już może, czy miasto nabyło tą nieruchomość? Bo póki co jest tylko info,że radni zgodzili sie na 2,5 mln? Jeszcze jedno mam pytanie - jaki jest następny krok? Czy wszystkie grunty "już" mamy i wystarczy rozpisać przetarg, czy jeszcze coś? Na stronie województwa jest tylko informacja,że budowa ma się zacząć w 2009...
Molibden no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 1st, 2009, 10:16 AM   #262
Polex
Mam bez liku...

Polex's Avatar

del

Last edited by Polex; February 1st, 2009 at 10:34 AM.
Polex no está en línea   Reply With Quote
Old February 1st, 2009, 11:50 AM   #263
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

Likes (Received): 1026

Quote:
Originally Posted by Molibden View Post
Wiadomo już może, czy miasto nabyło tą nieruchomość? Bo póki co jest tylko info,że radni zgodzili sie na 2,5 mln? Jeszcze jedno mam pytanie - jaki jest następny krok? Czy wszystkie grunty "już" mamy i wystarczy rozpisać przetarg, czy jeszcze coś? Na stronie województwa jest tylko informacja,że budowa ma się zacząć w 2009...

chyba jeszcze nie, ta uchwala jak kazda inna podlega nadzorowi

"Wójt obowiązany jest do przedłożenia wojewodzie uchwał rady gminy w ciągu 7 dni od dnia ich podjęcia.'

"Uchwała lub zarządzenie organu gminy sprzeczne z prawem są nieważne. O nieważności uchwały lub zarządzenia w całości lub w części orzeka organ nadzoru w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia doręczenia uchwały lub zarządzenia,"
Advertisement

Old February 1st, 2009, 03:53 PM   #264
1000city
DISCO VOLANTE

1000city's Avatar

Likes (Received): 8122

"Ja nie mam sobie nic do zarzucenia, absolutnie nie. Oczywiscie cena jest wysoka i mam pełną swiadomość, że ta cena jest wysoka - mówi Piotr Uszok"

Jakżeby inaczej Ten chop ma coś z głową - dobry humor go nie opuszcza po każdej spektakularnej wpadce, po każdej niedotrzymanej obietnicy, zawalonym terminie itp. Zawsze winne są obiektywne i/lub niemozliwe do przewidzenia trudności, ale generalnie to jest dobrze, gospodarzem jest świetnym i ogólnie wszystko super. Analizując jego kolejne wypowiedzi mam wrażenie, przeświadczenie raczej, że facet nie ma kontaktu z rzeczywistością...

Za te marne 2,5 bańki możnaby np. wyremontować elewacje 25 kamienic (średni koszt remontu w Kato to ponoć ok. 100k). Ale może to i dobrze, że kasa trafi do "prywaciarza" - zrobił interes życia i może przynajmniej zainwestuje ją z głową, bo na urzędników ciężko w tym względzie liczyć. Siedemnastokrotna przebitka, no w pale się nie mieści
1000city no está en línea   Reply With Quote
Old February 1st, 2009, 04:33 PM   #265
Molibden
Registered User

Sorry za małe zboczenie, ale czy w Kato jest jakiś program remontów kamienic, czy są remontowane jak popadnie? W Chorzowie ponoć jakiś taki program jest, że już o Wrocku litościwie nie wspomnę... Podobno Katowice mają w tym roku 500 mln na inwestycje - zobaczymy...
Old February 6th, 2009, 07:17 PM   #266
Radecques
Registered User

Radecques's Avatar

Likes (Received): 2

Ja jestem tu nowy, ale którego wątku nie zacznę czytać o Kato - wszędzie problemy z inwestycjami w tym mieście. Coś strasznego.
Old February 6th, 2009, 07:33 PM   #267
worldclass
BANNED

worldclass's Avatar

Likes (Received): 0

musisz sie do tego przyzwyczaic to taka katowicka norma
worldclass no está en línea   Reply With Quote
Old February 6th, 2009, 07:50 PM   #268
Radecques
Registered User

Radecques's Avatar

Heheh, o tym to ja wiem, bo mieszkam w centrum i czekam aż to miasto przejmą piesi a nie samochody, stare dymiące ikarusy i stare konstale. Tutaj widzę mogę sie zorientować w (nieudanych) inwestycjach, albo zweryfikować obiecanki uszoka:] Muzeum by się przydało ehhhh...
Old February 7th, 2009, 10:53 AM   #269
Molibden
Registered User

Wg. planów w 2009 roku wykonawca ma wejść na plac budowy. Póki co ten termin wydaje się realny.
Old February 7th, 2009, 11:44 AM   #270
kodens1979
Registered User

kodens1979's Avatar

Likes (Received): 597

W Katowicach było co roku wiele planów z początkiem roku było realnych a potem nic z tego nie wychodziło.

W ostatnich latach nic sie szczególnego nie dzieje większosci planów poszła w odstawkę a teraz ten kryzys , szkoda gadać.

Kiedyś byłem pełen optymizmu że moje Katowice będa sie zmieniać w miasto nie dopoznania ale moje marzenia legły w gruzach.
Old February 7th, 2009, 12:25 PM   #271
mark40
Registered User

mark40's Avatar

Likes (Received): 9846

Budową MŚ na szczęście zajmuje się marszałek, nie Uszok. Więc powinno pójść zgodnie z planem Gorzej z MCK...
mark40 no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2009, 11:18 PM   #272
Molibden
Registered User

I co się w końcu dzieje z tą budową? Jakiś czas temu szukałem informacji o przetargach, ale ani na stronie województwa, ani MŚ nic nie znalazłem. "Udało" się chociaż kupić tą działkę?
Old April 16th, 2009, 11:20 PM   #273
settembrini
górnośląski regionalista

ta, dzialke wykupili.
settembrini no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2009, 11:27 PM   #274
BN
Registered User

Likes (Received): 1

Jedynie co ostatnio się pojawiło to jest to http://www.katowice.sios.pl/?t=decyz...91&c=2&begin=0
BN no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2009, 11:56 PM   #275
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

Likes (Received): 1026

Quote:
Originally Posted by Molibden View Post
I co się w końcu dzieje z tą budową? Jakiś czas temu szukałem informacji o przetargach, ale ani na stronie województwa, ani MŚ nic nie znalazłem. "Udało" się chociaż kupić tą działkę?
trwa opracowywanie projektu wykonawczego
Old April 18th, 2009, 12:03 AM   #276
StingPOL
Registered User

StingPOL's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by 1000city View Post
Jakżeby inaczej Ten chop ma coś z głową - dobry humor go nie opuszcza po każdej spektakularnej wpadce, po każdej niedotrzymanej obietnicy, zawalonym terminie itp. Zawsze winne są obiektywne i/lub niemożliwe do przewidzenia trudności, ale generalnie to jest dobrze, gospodarzem jest świetnym i ogólnie wszystko super. Analizując jego kolejne wypowiedzi mam wrażenie, przeświadczenie raczej, że facet nie ma kontaktu z rzeczywistością...

... 2,5 bańki...
Dobry humor he he. to nie pierwszy przypadek, choć może były spektakularniejsze, jeżeli chodzi o to, że przez zaniedbanie naszych bezinteresownych urzędasów miasto pozbywa się dużej gotówki. Np.:

http://wyborcza.pl/1,85656,4736066.html
Radnych poinformowano o tym przy okazji uchwały związanej z przystąpieniem do opracowania nowego planu zagospodarowania. Jednym z nich był radny Andrzej Raj (Forum Samorządowe i Piotr Uszok), a obecnie wiceprezes spółki Brynów Park.

http://gornictwo.wnp.pl/to-khw-sprze...367_1_0_0.html

Zarząd Eurofaktora nie odpowiedział, czy 10-krotny wzrost wartości działki oznacza, że rada miasta Katowice wydała już pozwolenie na zmianę zagospodarowania terenu. Bez takiej zgody grunt nie nadawałby się do celów budowlanych.

Rada miasta z tego co pamiętam wtedy nie wydała takiego pozwolenia, więc ciekawym jak przekonano inwestora do wydania kupy szmalu na działkę, tzn. jak przekonał inwestora do tego znajomy Piotra U. Piotra U., który nic wcześniej o transakcji nie wiedział i, żeby okazać się transparentnym mógł przecież się potem do kolegi plecami odwrócić. Oczywiście kolega wydając grube miliony na działkę, zaryzykował, że wyrzuci je w błoto

Terozki też, z tego co pamiętam to raczej istniało wielkie prawdopodobieństwo, że Muzeum zahaczy o przedmiotowy teren i można go było za bezcen wsiąść albo dać go kupić za bezcen prywaciarzowi, z dużym prawdopodobieństwem (pewnością?) odkupu za krocie.

Same przypadki? Nie wiem...

Last edited by StingPOL; April 18th, 2009 at 12:10 AM.
StingPOL no está en línea   Reply With Quote
Old April 18th, 2009, 02:32 PM   #277
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 9012

OT tu:
[Górny Śląsk] Autonomia i wstążki, czyli dyskusja o tożsamości.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528
625 no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2009, 09:12 PM   #278
StingPOL
Registered User

StingPOL's Avatar

Podobno muzeum ma nie być. Wiem, ze rządzi nami Uszok ,ale czy to prawda?
Old August 31st, 2009, 10:08 PM   #279
BN
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by StingPOL View Post
Podobno muzeum ma nie być. Wiem, ze rządzi nami Uszok ,ale czy to prawda?
To nie jest inwestycja Uszoka!!!

Tak jak większość tych widocznych w Katowicach
BN no está en línea   Reply With Quote
Old September 1st, 2009, 04:19 PM   #280
StingPOL
Registered User

StingPOL's Avatar

Quote:
Originally Posted by BN View Post
To nie jest inwestycja Uszoka!!!

Tak jak większość tych widocznych w Katowicach
Ja wiem, że to nie inwestycja miejska, ale zepsuć cudze też można. Był, barak teraz są jacyś lokatorzy na terenie, którym nie można znaleźć lokum, choć chyba inwestycja nie jest zagrożona, ktoś mnie w błąd wprowadził. Przy Uszoku jednak nie trzeba dmuchać na zimne, ino nie żałować ciekłego azotu. Choć może jestem już przewrażliwiony.

Last edited by StingPOL; September 1st, 2009 at 07:01 PM.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
śląskie, katowice, muzeum, silesia

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules