[DK8] Brakujące obwodnice - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools
Old October 10th, 2005, 08:32 AM   #1
bewu1
Registered User

Likes (Received): 4114

[DK8] Brakujące obwodnice

na odcinku od Wrocławia do Warszawy - jak dla mnie - Wieluń i Bełchatów - to minimum

co do tej pierwszej

Tytuł: DZIENNIK ŁÓDZKI
Data: 07.10.2005
Obwodnica jak autostrada
Natężenie ruchu w Wieluniu zwiększyło się tak bardzo, że obwodnica miasta, w pierwotnym załóżeniu jednojezdniowa, ma powstać w wersji dwujezdniowej.
(...) O budowie obwodnicy Wielunia mówi się od kilkudziesięciu lat. Sprecyzowanej daty rozpoczęcia inwestycji nie ma do dziś, chociaż padała już data 2006-2007. W zeszłym roku na spotkaniach z samorządowcami wieluńskimi Małgorzata Jezierska, dyrektor GDDKiA w Łodzi podawała 2006 rok jako początek prac w terenie. (...)
bewu1 no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old October 10th, 2005, 08:46 AM   #2
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 55

Brakuje też obowdnicy Bełchatowa , ale Wieluń jest najgorszy ! No i ten cały ciąg wsi od Wielunia do Kępna pond 40 km terenu zabudowanego , jedna wieś się kończy , druga zaczyna . Mnie nawet cała DK2 tak nie męczy ze swoim ruchem jak DK8 właśnie na tym odcinku , ale nic nie przebije Wieliczka - Tarnów .....
cudak no está en línea  
Old October 10th, 2005, 01:26 PM   #3
Bolek
Registered User

Likes (Received): 264

Jak sie chce jechać w Kotlinę Kłodzka i do Czech to lepiej olać tą drogę i jechać przez Częstochowę i Opole. Lepsza trasa.
Bolek no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old January 10th, 2006, 11:31 PM   #4
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1747

Data: 10.01.2006

Wieluńskie koło Platformy Obywatelskiej nie wyklucza blokady drogi krajowej nr 8
Walka o obwodnicę
Posłowie z rejonu wieluńskiego, choć z różnych ugrupowań, wspólnie zamierzają walczyć o jeden z zapisów w budżecie państwa na nadchodzący rok. Chodzi o budowę obwodnicy Wielunia. W 2006 r. potrzeba na wykup ziemi 6,5 mln zł, 3,4 mln zł na przygotowanie projektu budowlanego i 2 mln zł na ratownicze prace archeologiczne - w sumie niemal 12 mln zł.
Zgodnie z harmonogramem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, rok 2006 ma być przeznaczony na wykup ziemi od rolników. Po niedawnym posiedzeniu Sejmowej Komisji Finansów Publicznych, na którym głosowano nad prawie 200 poprawkami do budżetu, okazało się, że budowa obwodnicy Wielunia w ciągu drogi krajowej nr 8 nie może liczyć na wsparcie finansowe.
- Chcemy wnieść poselską poprawkę w drugim czytaniu w komisji w najbliższy czwartek, by budowa wieluńskiej trasy nie odsunęła się w czasie. Będziemy szukać poparcia wśród posłów innych ugrupowań - zapowiada poseł Cezary Grabarczyk z PO, członek komisji.
Informacja z Wiejskiej wywołała w Wieluniu poważny niepokój. Miasto od ponad 30 lat stara się o wybudowanie obwodnicy. Odsunięcie rozpoczęcia inwestycji o kolejny rok oznacza tysiące samochodów przetaczających się codziennie przez miasto.
Wczoraj burmistrz Mieczysław Majcher skontaktował się z posłami wieluńskimi: Mieczysławem Łuczakiem z PSL i Edwardem Kiedosem z Samoobrony. Telefonicznie poparcie obiecał poseł Daniel Pawłowiec z LPR. Zorganizowano spotkanie posłów ze starostą Andrzejem Stępniem i wicestarostą Januszem Antczakiem oraz przewodniczącym Rady Powiatu Krzysztofem Owczarkiem.
- Nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek opóźnienia - mówił burmistrz Majcher.
- Zapewniamy, że będziemy walczyć o obwodnicę wszelkimi sposobami - potwierdzili gotowość pomocy Mieczysław Łuczak (wcześniej zgłosił odrzuconą poprawkę na komisji infrastruktury) oraz Edward Kiedos. - Zaczynamy od wtorku. Trzeba mobilizować kogo tylko się da. Do soboty (wtedy posłowie będą głosować nad budżetem - wyj. red.) zostało mało czasu.
Wieluńskie koło Platformy Obywatelskiej jest zdesperowane. Jego członkowie zastanawiają się nad krokiem ostatecznym - blokadą drogi krajowej nr 8 w Wieluniu: - Jako kierowca wiem, że to bardzo uciążliwe, ale chyba nie mamy wyjścia. Cierpliwości zaczyna brakować już wszystkim - mówi szef wieluńskiej PO Franciszek Widera.
(AMI)

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea  
Old January 10th, 2006, 11:46 PM   #5
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 40

Raz przejeżdzałem przez Wieluń i to nie DK 8- tylko wojewódzka - od Łaska do Gierkówki(Kamieńsk) i powiem szczerze że temu miasto to przydał by sie ring z prawdziwego zdarzenia - bo chyba nigdzie w Polsce nie ma trudnijszego przejazdu (tzn. natezenia tranzytem) niż w Wieluniu !!
Patryjota no está en línea  
Old January 11th, 2006, 02:50 PM   #6
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 13

Dla mnie to oczywiste, że obwodnica Wielunia powinna być S 2x2 tak jak Oleśnicy. Ruch tam jest ogromny. Nie wiem, kto wymyślił, żeby ta obwodnica miała 1x2, mam nadzieję, że się opamiętają. Na razie ważne, aby zapisano te pieniądze, bo to jedna z najważniejszych obwodnic, na DK8..(A może nawet najważniejsza z tych, które pozostały??)
Old March 16th, 2006, 11:21 PM   #7
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Info o obwodnicy Wielunia

Data: 15.03.2006

Prace przy budowie obwodnicy rozpoczną się dopiero w przyszłym roku
Jeszcze przez rok będą uprawiać
Szczegóły dotyczące przebiegu obwodnicy Wielunia oraz związane z wykupem ziemi informacje poznało wczoraj ponad 100 rolników z gminy Czarnożyły. Nie wszyscy wyszli zadowoleni. Większość przyszła tu, by usłyszeć konkretną cenę za metr swej ziemi. Ta będzie jednak znana dopiero po wykonaniu wstępnych wycen.
Dziś identyczne spotkanie z projektantem, inwestorem (łódzkim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad) i firmą zajmującą się wykupami zaplanowano w Wieluniu.
- Czujemy się unijnymi rolnikami, a wy nas traktujecie jak ciemnych chłopów. Przedstawcie wreszcie wszystkie warunki. Nas interesuje najbardziej cena - denerowował się Jan Kędzia z Raczyna, słuchając wyjaśnień urzędników. – Chodzicie po naszych polach jak po swoim, a to ja mam akt własności.
- Cen nie znamy, musimy mieć wstępne wyceny, więc teraz bajek nikt nie będzie opowiadał - ripostował Jerzy Malczewski, naczelnik wydziału nieruchomości GDDKiA w Łodzi. - Negocjacje będziemy prowadzić z każdym oddzielnie, przecież w wielu przypadkach nie idzie o samą ziemię, ale też i o naniesienia. Będziemy wypłacać odszkodowania za uprawy wieloletnie, np. truskawki czy porzeczki, brać pod uwagę utracone dochody. Każdego trzeba traktować inaczej.
Bogdan Grzechnik z firmy, która zajmuje się wykupem gruntów, wyjaśnił wszelkie procedury prawne dotyczące uregulowania praw własności, wymaganych zaświadczeń, spraw hipoteki: -Muszę przyznać jednocześnie, że w waszej gminie, jak w mało której, macie uporządkowane sprawy prawne. Ponad 400 z 516 działek ma księgi wieczyste.
Podczas spotkania rolnicy dowiedzieli się, że roboty na budowie drogi nie zaczną się wcześniej niż w połowie przyszłego roku. - Nie będzie kłopotów ze zbiorem upraw ozimych. Pójdziemy na rękę i w ramach dzierżawy będą państwo mogli zebrać też inne plony, np. ziemniaki. Nikt tak od razu nie wejdzie i was nie wygoni - tłumaczył Jerzy Malczewski.
Mirosława Banasia, rolnika uprawającego warzywa, interesował dojazd do pól w trakcie budowy: - Musimy zaglądać na uprawy czasem i codziennie, jak zaczniecie budowę nie będzie z tym kłopotu? - dopytywał. - Czy będziemy musieli czekać, aż powstaną nowe drogi dojazdowe? Kiedy one będą? Czy dopiero jak zbudujecie obwodnicę?
Przedstawiciele GDDKiA zapewnili, że prawo budowlane wyraźnie mówi, iż rolnicy muszą mieć dostęp do swej własności, czyli pól. - Drogi będą budowane wcześniej, bo będą pomocne także przy budowie obwodnicy - dodaje Jerzy Malczewski.
Przypomniał, że rolnicy nie poniosą żadnych kosztów związanych z zawieraniem aktów notarialnych oraz nie zapłacą podatku od pozyskanych ze sprzedaży Skarbowi Państwa działek.
Bogdan Pacholik pytał w imieniu rolników, którzy zdecydowali się na unijne renty: - Tam są zapisy, że ziemi nie można sprzedać przez 5 lat. Czy trzeba będzie oddać renty?
- Ziemia jest kupowana pod cel publiczny. Rolnicy zachowują prawo do unijnych rent - tłumaczył Bogdan Grzechnik.
Obwodnica będzie miała 13,2 km długości. Zaplanowano na niej 8 mostów nad rzeką Pyszną, 7 wiaduktów i 4 ronda na węzłach łączących ją z dotychczasową drogą krajową nr 8 oraz DK nr 45. Nie będzie odrębnego zjazdu w Masłowicach.
(AMI)

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old March 17th, 2006, 12:22 AM   #8
Oktawiusz
Registered User

Likes (Received): 35

Nadmieniam skromnie, że DK8 to nie tylko Wrocław-Warszawa, ale i Warszawa-Białystok Tu też się dzieje sporo w kwestii obwodnic. Szczególnie cieszy, że pod koniec marca zaczyna się budowa obwodnicy Wyszkowa. Wg mnie to jedna z najbardziej potrzebnych obwodnic w Polsce. Co się ogólnie dzieje na DK8 Warszawa-Białystok starałem się podsumować w innym wątku. A żeby nie pisać ponownie tych samych informacji, pozwalam sobie wkleić mój post:

Quote:
Co prawda wątek dotyczy S8 od Warszawy do Wrocławia, ale mogę szybko dodać, że przyszła S8 między Warszawą a Białymstokiem (ok. 170 km) także zaczyna "nabierać rumieńców". Oto kilka faktów:

1. 29 marca 2006 zaczyna się budowa S8 Radzymin-Wyszków wraz z obw. Wyszkowa. Co się obecnie dzieje na tej trasie pokazuje ta gruba czerwona krecha biegnąca z Warszawy w stronę Białegosotku. Inwestycja ma się zakończyć pod koniec 2008 r. (ponad 30 km),

2. Z GDDKiA o/Warszawa: Budowa drogi ekspresowej S-8 na odc. Wyszków – Ostrów – długości 28,8 km, szacunkowy koszt realizacji zadania – 523,0 mln zł, planowana realizacja w latach 2009-2011, uruchomiono procedurę na opracowanie materiałów do wniosku o decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych.

3. I kolejna informacja z tego samego źródła: Budowa drogi ekspresowej S-8 na odc. Ostrów – gr. województwa – długości 4,1 km, szacunkowy koszt realizacji zadania –74,0 mln zł, planowana realizacja w latach 2009 – 2011, uruchomiono procedurę na opracowanie materiałów do wniosku o decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych.

4. To od razu dodaje, że istnieje już bardzo ładna ob. Ostrowa Mazowieckiego. jest to S-8 2x2, długość ok. 12 km.

5. Obecnie w toku jest wydanie decyzji o lokalizacji dla obw. Zambrowa. Spodziewana data uzyskania to druga połowa 2006. Na 2006 i poł. 2007 planowany jest wykup gruntów, po czym w drugiej połowie 2007 rozpoczęcie inwestycji. Dla zainteresowanych jest wątek Obwodnica Zambrowa (długość ok. 10 km)

6. Z GDDKiA o/Białystok: "W związku z planami GDDKiA, aby do 2013 r. droga krajowa nr 8 Wrocław - Warszawa - Białystok spełniała standardy drogi ekspresowej, w latach 2007-2008 planowana jest jej budowa na odcinku Białystok-Jeżewo. Droga na tym odcinku będzie miała po dwa pasy ruchu w każda stronę; koszt tej inwestycji to około 72 mln euro. Przedsięwzięcie to ma być finansowane ze środków Unii Europejskiej" (długość ok. 30 km). Mogę tu dodać, że trasę zgodziła się w całości finansować UE po tragedii pod Jeżewem, gdzie zginęło kilkunastu nastolatków.

Tak więc na dziś dzień wiemy, kiedy można się spodziewać ok. 115 km drogi ekspresowej na 170 km odcinku Warszawa-Białystok. W zasadzie na razie nie wiadomo nic konkretmego o odcinkach Jeżewo-obw. Zambrowa i obw. Zamrowa-granica woj. mazowieckiego (choć na tym drugim dokonano kilka lat temu solidnego remontu i obecnie między Ostrowem a Zambrowem jedzie się jak po stole).
Przyznam, że jestem wielkim fanem przyszłej S8 (choć wiele wskazuje, że mogłaby to być A8), stąd każdy ruch w stronę przebudowy DK8 na S8 cieszy mnie niezmiernie Także rozmowy z rolnikami spod Wielunia
Oktawiusz no está en línea  
Old April 18th, 2006, 02:17 AM   #9
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Data: 14.04.2006

Odcięci obwodnicą
Obwodnica Wielunia, choć na razie istnieje tylko na mapie, już wywołuje sporo kontrowersji. W Masłowicach zaprojektowano ją tak, że oddziela wieś od cmentarza. Jeszcze gorzej mają dwaj mieszkańcy Sieńca, którym obwodnica odcina jedyne drogi dojazdowe.
Obwodnica Wielunia ma sprawić, że ciężki ruch na drodze krajowej nr 8 ominie miasto szerokim łukiem. Jednym z trudnych punktów inwestycji jest skrzyżowanie z trasą wojewódzką, wiodącą z Wielunia do Łodzi. Projektanci założyli, że tuż pod Masłowicami obwodnica przejdzie nad tą drogą po estakadzie. Zapomnieli o cmentarzu, nieco oddalonym od wsi.
Kondukty pogrzebowe z kościoła dochodzą do niego drogą na Starzenice, która jednak będzie przecięta przez obwodnicę. Żałobnicy musieliby więc chodzić objazdem: najpierw po drodze wojewódzkiej, pod wiaduktem i drogą równoległą do obwodnicy. W sumie znacznie dalej i po ruchliwej łódzkiej szosie. Sprawą zainteresował się ksiądz.
- To było chyba jakieś niedopatrzenie w planach - mówi Józef Błasiński, proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli. – Oddzielenie cmentarza, gdzie spoczywają najbliżsi, gdzie mieszkańcy chodzą się modlić, byłoby na pewno bolesne. I utrudniałoby praktyki religijne.
Ksiądz jest jednak dobrej myśli. Kontaktował się w tej sprawie z burmistrzem Wielunia i ma obietnicę, że droga na Starzenice zostanie poprowadzona pod obwodnicą, 3-metrowym przejściem.
- Rzeczywiście, jest potwierdzenie z gdańskiego Transprojektu, że takie rozwiązanie będzie uwzględnione - mówi burmistrz Mieczysław Majcher. - Postulujemy też budowę asfaltowej drogi wzdłuż obwodnicy od Bieniądzic do Jodłowca. Mogłaby być wąska, tylko z zatokami do wymijania, ale zapewniłaby dostęp do pól wszystkim rolnikom.
- Na ostatniej radzie technicznej zaproponowano zrobienie wiaduktu nad drogą powiatową w kierunku Starzenic – potwierdza Bogusław Orzeł, kierownik wieluńskiego rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Będzie to jednak wymagało dodatkowych robót ziemnych, a w związku z tym zwiększą się koszty. Podobna inwestycja kosztowała około 160 mln zł.
- Moim zdaniem, trochę dalszy dojazd do cmentarza, to nie jest wielki problem - mówi Henryk Jasiński z Masłowic. – Natomiast na budowanie dwóch wiaduktów w odległości 150 metrów to chyba jesteśmy zbyt ubogim państwem.
Znacznie gorzej przedstawia się sytuacja dwóch mieszkańców Jodłowca, których posesje, na skraju lasu, zostaną przez obwodnicę praktycznie odcięte od świata. Początkowo ich gospodarstwa były przeznaczone do wykupu, ale potem urząd wojewódzki ograniczył wykupywany teren.
- Odpowiedzieli nam, że kupują tyle, ile im potrzeba - mówi Ireneusz Chałupka. - A my nawet wsi nie będziemy widzieć, bo obwodnica ma iść po nasypie.
- Praktycznie nie mamy dojazdu do wsi, bo leśne dukty mogą być latem zamknięte z powodu zagrożenia pożarowego - dodaje sąsiad Jan Blabuś. - Wszystko to jest robione bez rozmów, negocjacji, dostępu do map.
- Dopiero na ostatnim spotkaniu w Wieluniu mogliśmy się przyjrzeć projektowi - mówi zięć Blabusia Daniel Przyborowski. - Ale mapy były trzy, każda inna. Moje dzieci do szkoły w Sieńcu musiałyby iść 3 kilometry. W tym kilometr samotnie przez las.
- Rozpoczęliśmy starania, by pomóc i w tej sprawie, ale nasze argumenty nie znalazły na razie zrozumienia w GDDKiA w Łodzi - przyznaje burmistrz. - W przyszłym tygodniu ma być gotowy projekt obwodnicy z naniesionymi zmianami, a 21 kwietnia odbędą się pierwsze spotkania z właścicielami działek przedstawicieli agencji zajmującej się wykupem gruntów.
(MIM)

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old April 18th, 2006, 10:43 AM   #10
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 31153

Projektanci założyli ,że do przedstawionych projektów mogą być wprowadzane poprawki,a po konsultacjach społecznych zapewne zostaną wprowadzone.
Luki_SL no está en línea  
Old April 18th, 2006, 06:57 PM   #11
JA

Likes (Received): 0

węzeł warszawski

Warszawa (oczywiście łącznie z Jankami, Raszynen, Markami...)

Według oficjalnego harmonogramu datowanego na 15 maja 2005

1) Obwodnica Raszyna (Trasa Salomea-Wolica)
budowa w latach 2006 - 2008

2) Aleje Jerozolimskie w Warszawie
Przebudowa trwa kawałkami od dawien dawna... i jeszcze troche potrwa. Jeden węzeł (właściwie wiadukt) w budowie. Koniec w III 2007 roku.
Brakuje jeszcze dwóch (wiadukt i bardziej skomplikowany węzeł). Nie znam żadnych informacji o terminach.

3) modernizacja Trasy Armii Krajowej i Trasy Toruńskiej w Warszawie
Przebudowa w latach 2007 - 2009

4) nie znam planów obwodnicy miasta Marki (może ktoś mnie oświeci?)

pozdrawiam,
JA
JA no está en línea  
Old April 18th, 2006, 08:15 PM   #12
adas
Konserwatysta

adas's Avatar

Czy ktoś posiada mapki obwodnicy wielunia?
adas no está en línea  
Old April 18th, 2006, 08:21 PM   #13
malarz
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by JA
2) Aleje Jerozolimskie w Warszawie
Przebudowa trwa kawałkami od dawien dawna... i jeszcze troche potrwa. Jeden węzeł (właściwie wiadukt) w budowie. Koniec w III 2007 roku.
Brakuje jeszcze dwóch (wiadukt i bardziej skomplikowany węzeł). Nie znam żadnych informacji o terminach.
Docelowo Alejami Jerozolimskimi. nie będzie szła żadna DK - to będzie fragment tzw. Obwodnicy Etapowej Warszawy.

Quote:
Originally Posted by JA
3) modernizacja Trasy Armii Krajowej i Trasy Toruńskiej w Warszawie
Przebudowa w latach 2007 - 2009
Raczej później. Z tego co mi się wydaje to nie ma jeszcze projektu.

natomiast:
3a) przedłużenie trasy AK w stronę Konotopy (2007-2009)

Quote:
Originally Posted by JA
4) nie znam planów obwodnicy miasta Marki (może ktoś mnie oświeci?)
chyba po 2015

poza tym (Warszawa):

5) Południowa Obwodnica Warszawy - odcinek Konotopa-Puławska (2007-2009)

malarz
malarz no está en línea  
Old April 18th, 2006, 08:23 PM   #14
adas
Konserwatysta

adas's Avatar

Bełchatów ma obodnice ale ona nie rozwiązuje problemu bo idzie prawie przez centrum, w połowie jest jedniojezdniowa i idzie przez teren zabudowany.
adas no está en línea  
Old April 6th, 2007, 12:05 AM   #15
dawid_silesia
S919 (Opava) - Gliwice

dawid_silesia's Avatar

Likes (Received): 296

Napewno wszystkie uzdrowiska w Kotlinie Kłodzkiej powinny mieć obwodnice
dawid_silesia no está en línea  
Old April 6th, 2007, 09:46 AM   #16
glicek
BANNED

glicek's Avatar

Likes (Received): 1080

Quote:
Originally Posted by dawid_silesia View Post
Napewno wszystkie uzdrowiska w Kotlinie Kłodzkiej powinny mieć obwodnice
Wszystkie miasta pod drodze mają obwodnice. Sęk w tym że one były budowane w latach 80-tych i na obecne warunki na drodze i ruch już nie wystarczają.

Na pewno warto pomyślec, aby kiedyś wybudować łącznik między czeską autostradą D11 a Nachodem-Kudową-Polanicą, Kłodzkiem, Nysą i A4 pod Opolem.
glicek no está en línea  
Old April 6th, 2007, 02:29 PM   #17
dawid_silesia
S919 (Opava) - Gliwice

dawid_silesia's Avatar

Likes (Received): 296

Jedynie przez Polanice DK8 nie przechodzi przez sam środek, tylko bokiem.

Last edited by dawid_silesia; April 6th, 2007 at 02:47 PM.
dawid_silesia no está en línea  
Old April 6th, 2007, 02:34 PM   #18
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 31153

Przed zbudowaniem obwodnicy Kłodzka trasa ta szła przez centrum.
Luki_SL no está en línea  
Old April 7th, 2007, 06:14 PM   #19
borixon
Registered User

borixon's Avatar

Likes (Received): 1

Ma ktoś z Was plan obwodnicy Wielunia? Właśnie przeczytałem, że ma się łączyć z DK8 w Sieńcu... a ja tam mam działke...
borixon no está en línea  
Old August 21st, 2008, 07:26 PM   #20
stefan_pol
Registered User

stefan_pol's Avatar

Likes (Received): 68

Mapy

Bardzo ogólne mapki (mojego autorstwa) obwodnicy północnej Wielunia wrzucone na inne serwery (Na niektórych widoczna także inne obwodnice).
z wielun.biz:

z Wikipedii

Jedna obwodnica problemów komunikacyjnych Wielunia nie rozwiąże - konieczna jest budowa obwodnicy wschodniej a docelowo także południowo-zachodniej (w ciągu DK43 i DK45). O obwodnicach Wielunia można poczytac na Wiki.
Obwodnica południowo-zachodnia Wielunia (DK43, DK45)
Obwodnica wschodnia centrum Wielunia(DK45?)
Obwodnica północna Wielunia (DK8)
Stara śródmiejska obwodnica Wielunia (DK8,DK43,DK45)

JamieCruse liked this post
stefan_pol no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Closed Thread

Thread Tools

Posting Rules