LOT - Page 771 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 13th, 2019, 05:28 PM   #15401
StaryOliwianin
Cyklista i wegetarianin

StaryOliwianin's Avatar

Likes (Received): 5394

Quote:
Originally Posted by Lw25 View Post
Bardziej myślałem o trochę wrogim przejęciu. No i Ryan i Wizz nie feedują LOTu
Aby zrobić "wrogie" przejęcie UIA, musiałbyś znaleźć najpierw jej prawdziwych właścicieli, bo nieźle się kryją:

https://www.kyivpost.com/article/con...?cn-reloaded=1

A nawet gdybyś znalazł to przejmowanie kolejnych linii ze stratami i długami, to droga donikąd dla LOT-u.

olekorlo liked this post
StaryOliwianin no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 13th, 2019, 06:26 PM   #15402
Chajrefont
Registered User

Likes (Received): 282

Lot jest za słaby na jakiekolwiek przejęcia. Zwłaszcza wrogie, które sporo kosztują i są ryzykowne.
Prawda jest taka, że w obecnej sytuacji to on sam musi uważać, żeby nie być celem. Ostatnio silniejszy od niego Finnair był namierzany...
Chajrefont no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2019, 07:30 PM   #15403
Lw25
Registered User

Likes (Received): 1666

I jak się nie skonsoliduje z innymi liniami, to ktoś go w końcu kupi i skasuje.
Lw25 no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2019, 08:30 PM   #15404
Chajrefont
Registered User

Likes (Received): 282

No taka jest rzeczywistość.
Jedynie co można zrobić, to na tyle poprawić jego kondycję, że przy konsolidacji będzie traktowany jak partner, a nie zdobycz z którą można robić co się chce z całkowita likwidacja marki włącznie.
Chajrefont no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2019, 08:50 PM   #15405
wolodia
Registered User

Likes (Received): 128

Quote:
Originally Posted by simek View Post
Po co to "jednak"? Przecież to informacja znana od dawna, nikt jej nie dementował. Jak dla mnie w porządku, a do tego naprawdę można powiedzieć, że to "PiS załatwił".
Dla mnie nie jest to w porządku, chyba że ktoś w LOT wykonał rzetelną analizę ekonomiczną z której wynikało, że sponsorowanie wiz czy biletów lotniczych dla pracowników państwowych banków zwróci się w postaci zwiększonego ruchu turystycznego na lotach do USA. Biorąc pod uwagę także to, że LOT wkrótce nie będzie jedynym przewoźnikiem oferującym bezpośrednie loty z Polski do USA, a o pasażerów z lotnisk regionalnych trzeba będzie walczyć z Lufthansą czy KLM/Delta.
Jeśli państwo czy partia rządząca chce realizować taką politykę zagraniczną, to przecież nikt tego nie broni, ale niech rządzący uczciwie zrealizują takie pomysły z budżetu państwa lub MSZ. Niestety, ale mamy przykrą tendencję do zmuszania spółek Skarbu Państwa do realizacji politycznych ambicji rządzących. Dzisiaj się udało, wczoraj w Budapeszcie już niezbyt. LOT niech się zajmie zarabianiem na lataniu i zostawi politykę politykom.

Z innej beczki: nie wiem czy było poruszane na forum, ale od października powróciły małe posiłki i napoje dla pasażerów klasy ekonomicznej na lotach europejskich. Obecnie serwują drożdżówkę serwowaną w dodatku do standardowego Grześka, powróciły także soki i napoje gazowane. Miłe zaskoczenie i chyba rozsądne posunięcie, gdyż niewielkim kosztem podnoszą atrakcyjność klasy ekonomicznej.

Last edited by wolodia; November 13th, 2019 at 09:00 PM.
wolodia no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2019, 09:38 PM   #15406
naruciakk
Robert von Oliva

naruciakk's Avatar

Likes (Received): 7881

Quote:
Z innej beczki: nie wiem czy było poruszane na forum, ale od października powróciły małe posiłki i napoje dla pasażerów klasy ekonomicznej na lotach europejskich. Obecnie serwują drożdżówkę serwowaną w dodatku do standardowego Grześka, powróciły także soki i napoje gazowane. Miłe zaskoczenie i chyba rozsądne posunięcie, gdyż niewielkim kosztem podnoszą atrakcyjność klasy ekonomicznej.
Ehh, szkoda, że leciałem nimi pod koniec września, byłbym o drożdżówkę do przodu
Quote:
Po co to "jednak"? Przecież to informacja znana od dawna, nikt jej nie dementował. Jak dla mnie w porządku, a do tego naprawdę można powiedzieć, że to "PiS załatwił".
Tylko żeby potem PiS nie załatwiał kolejnej transzy pomocy dla rozwalanego przedsiębiorstwa, bo znowu na upadającą linię lotniczą nie chciałbym płacić.
naruciakk no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2019, 09:55 PM   #15407
Tom68relo
SkyGuy

Tom68relo's Avatar

Likes (Received): 1915

Quote:
Originally Posted by wolodia View Post

To fajnie. Ale ja i tak jestem malym fanem LOT-owskiego SkyBaru.
Ta drozdzoweczka, wafelek to sympatyczny gest.
Lubie jednak miec ten wybor, ze moge sobie zamowic cos wiecej, placac przy tym smiesznie (jak na samolot) male pieniedze.
I ten SkyBar nigdy mnie nie zawiodl, zawsze zamawiam sobie cos extra plus scotch czy inne %%% do kawki za rozbrajajace mnie 3,50 €
W Lufie, AF tego nie mam, musze brac co daja, a EasyJet czy Ryan....ceny niekiedy dwa razy drozej.
Old November 13th, 2019, 10:27 PM   #15408
and_zol
Registered User

and_zol's Avatar

Likes (Received): 586

Zmiany w poczestunku dotycza tylko wybranych tras europejskich.
and_zol no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2019, 12:36 AM   #15409
truhl
Registered User

truhl's Avatar

Likes (Received): 1269

Na BCN-WAW były. Potem jeszcze były kanapki ale płatne. W sumie rozdawanie tych drożdżówek, w potem napojów trochę trwa i w 737 jest niewykonalne na krótszych trasach.
truhl no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2019, 11:52 AM   #15410
simek
Registered User

Likes (Received): 246

Quote:
Originally Posted by wolodia View Post
Jeśli państwo czy partia rządząca chce realizować taką politykę zagraniczną, to przecież nikt tego nie broni, ale niech rządzący uczciwie zrealizują takie pomysły z budżetu państwa lub MSZ. Niestety, ale mamy przykrą tendencję do zmuszania spółek Skarbu Państwa do realizacji politycznych ambicji rządzących.
Niestety, ale spółki Skarbu Państwa wykorzystuje się u nas od upadku komuny, nikt się nie mógł powstrzymać :/
Też bym wolał żeby taką akcję zrobił oficjalnie MSZ, a nie LOT, no ale sposród tysięcy przekrętów jakie miały miejsce w spółkach Skarbu Państwa, to ten jest przynajmniej sensowny i stosunkowo mało kosztowny: za kilkadziesiąc, czy tam set tysięcy złotych LOT przeważył szalę i ułatwił życie tysiącom Polaków. Życzyłbym sobie tylko takich kontrowersji wokół państwowego majątku.
simek no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2019, 01:14 PM   #15411
solokhumbu
Registered User

Likes (Received): 157

Quote:
Originally Posted by truhl View Post
Na BCN-WAW były. Potem jeszcze były kanapki ale płatne. W sumie rozdawanie tych drożdżówek, w potem napojów trochę trwa i w 737 jest niewykonalne na krótszych trasach.
Swego czasu na trwającym niewiele ponad 1h rejsie EDI-LHR by BA wszyscy pasażerowie w Y dostali "full english breakfast" (co było przed zasłonką - nie wiem, ale raczej nie gorzej). A u nas na rejsie powiedzmy 1,5h nie dadzą radę szneki z sokiem i herbatą/kawą rozdać? Nie mówię o krajówkach, ale jakieś HAJ, HAM, LUX, FRA czy inne KBP. Witamy w niedasie_Landii
solokhumbu no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2019, 01:20 PM   #15412
kondi10
Registered User

Likes (Received): 1423

BA skasował jakiekolwiek ciepłe darmowe posiłki w klasie ekonomicznej na lotach poniżej 5 godzin bodajże, już w 2017 roku. Co do lotów pomiędzy Anglią i Szkocją, full english było standardem tradycyjnie, ale tylko tam. Teraz zresztą i tak tego nie ma.

Izrael w 2 tygodnie; [Mauritius] raj nie tylko do odpoczynku
kondi10 no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2019, 03:13 PM   #15413
panthiocodin
Registered User

panthiocodin's Avatar

Likes (Received): 735

Ile LOT obsłuży klientów w tym roku? Ma ktoś prognozy i twarde dane? I jak prezentuje się na tle innych europejskich przewoźników?
panthiocodin no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2019, 03:39 PM   #15414
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 34762

Koło 10 mln https://www.polskieradio24.pl/42/273...zerow-w-2018-r

Przy przewoźnikach flotowych :
Quote:
W ubiegłym roku Lufthansa Group utrzymała tytuł największej grupy lotniczej w Europie pod względem liczby przewiezionych pasażerów. Lufthansa wypracowała wzrost o 10 proc. do 142 mln pasażerów. Ryanair pozostał na drugim i urósł o 8 proc. do 139 milionów pasażerów. Irlandzki przewoźnik utrzymał się też na pozycji największej samodzielnej linii lotniczej w Europie. Gdyby w zestawieniu brać pod uwagę największego przewoźnika wchodzącego w skład grupy lotniczej, to Ryanair zająłby pierwsze miejsce na kontynencie.

Koncern IAG pozostał na trzecim miejscu i wygenerował wzrost o 7,7 proc. do poziomu 112,9 mln pasażerów. Grupa Air France-KLM to czwarty i ostatni podmiot, któremu udało się przekroczyć granicę 100 mln pasażerów. Koncern wypracował niewielki prawie 3-proc. wzrost i przewiózł 101 mln pasażerów.

Na kolejnych czterech miejscach znaleźli się: easyJet (92 mln pasażerów, wzrost o 13 proc.), Turkish Airlines (75 mln pasażerów, wzrost o 9,5 proc.), Aeroflot Group (56 mln pasażerów, wzrost o 11 proc.) i Norwegian (37 mln pasażerów, wzrost o 12,7 proc.). Ich pozycje nie zmieniły się od 2017 r.
https://www.pasazer.com/news/40686/r...w,europie.html
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

Chajrefont, panthiocodin, Tomeyk liked this post
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2019, 03:42 PM   #15415
cwiarawaw
Registered User

Likes (Received): 22

Quote:
Originally Posted by solokhumbu View Post
Swego czasu na trwającym niewiele ponad 1h rejsie EDI-LHR by BA wszyscy pasażerowie w Y dostali "full english breakfast" (co było przed zasłonką - nie wiem, ale raczej nie gorzej). A u nas na rejsie powiedzmy 1,5h nie dadzą radę szneki z sokiem i herbatą/kawą rozdać? Nie mĆ³wię o krajĆ³wkach, ale jakieś HAJ, HAM, LUX, FRA czy inne KBP. Witamy w niedasie_Landii
Na FRA akurat się ten serwis znalazał, jak i na o wiele bliższym VIE. Po drugie ten serwis o ktorym mowisz w BA a o ktorym już można od dawna zapomnieć był pewnie wykonywany na 757 czy 767 gdzie minimalna ilość członkow załogi jest większa np. 2 lub 3 w porownaniu do EMB czy 4 na 737. Nie zapominaj, że LOT ma rownież klasę BIZ or PECO i ktoś tym państwem rownież musi się zająć, więc nie "nie da się landia"tylko jest to bardzo ciężka praca CC, że na takim Wiedniu wykonywanym na 737 ze 170 paxami locie, ktory trwa niecałą godzinę można zrobić we 4 osoby serwis i z przodu a w ekonomii rozdać drożdżowki zdążyć z bezpłatnymi napojami w tym gorącą kawą/herbatą, ktorą trzeba dorabiać, rozdać jeszcze grześki, sprzedać coś ze SKYBARU i to przecież trzeba posprzątać i jeszcze przygotować kabinę do lądowania. Niestety na krajowkach jest to niewykonalne (loty trwają 30 min - lub mniej) tak samo jak np. na Lwowie. Wystarczy zobaczyc jak ci ludzie zapierniczaja zeby ze wszystkim zdazyc. VIE jest wiecej krotszy niz 1,5h i przyznam, ze bylem mile zaskoczony takim udogodnieniem, a drozdowki smaczne

Last edited by cwiarawaw; November 14th, 2019 at 03:50 PM. Reason: doprecyzowanie
cwiarawaw no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2019, 08:41 AM   #15416
solokhumbu
Registered User

Likes (Received): 157

Quote:
Originally Posted by cwiarawaw View Post
... był pewnie wykonywany na 757 czy 767 gdzie minimalna ilość członkow załogi jest większa np. 2 lub 3 w porownaniu do EMB czy 4 na 737.
Dokładnie to A321 i 5 osób w CC. Po prostu tempo pracy mieliby bardziej zbliżowe go FR, niż legacy, ale na tym rejsie się dało. I pamiętajmy, że posprztątanie po full english to coś innego niż papierków po grześkach.
solokhumbu no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2019, 12:22 PM   #15417
StaryOliwianin
Cyklista i wegetarianin

StaryOliwianin's Avatar

Likes (Received): 5394

Quote:
Originally Posted by kondi10 View Post
Co do lotów pomiędzy Anglią i Szkocją, full english było standardem tradycyjnie, ale tylko tam. Teraz zresztą i tak tego nie ma.
Podczas lotu na południe to powinno być "full scottish". Różnica głównie w obecności "black pudding" (zasadniczo kaszanki).
Old November 15th, 2019, 12:50 PM   #15418
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 2310

Quote:
Originally Posted by Tom68relo View Post
I ten SkyBar nigdy mnie nie zawiodl, zawsze zamawiam sobie cos extra plus scotch czy inne %%% do kawki za rozbrajajace mnie 3,50 €
W Lufie, AF tego nie mam, musze brac co daja, a EasyJet czy Ryan....ceny niekiedy dwa razy drozej.
Też często korzystam i nigdy się nie zawiodłem. Ceny w porównaniu do lotniskowych baaardzo rozsądne. Jakośc też jest ok.

Quote:
Originally Posted by solokhumbu View Post
Nie mówię o krajówkach, ale jakieś HAJ, HAM, LUX, FRA czy inne KBP. Witamy w niedasie_Landii
Nie przypominam sobie w ostatnich latach żadnej linii, gdzie serwowano by darmowe gorące posiłki na europejskich trasach. Ostatnio zdarzyło mi się w turkiszu na prawie europejskiej trasie WAW-IST
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2019, 01:16 PM   #15419
coolik
Registered User

Likes (Received): 86

LH i Swiss serwują ciepłe posiłki na europejskich trasach, ale nie wszystkich. Zależy to chyba o długości i pory. Mi się trafiły ostatnio na lotach do i z Portugalii.
coolik no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2019, 01:55 PM   #15420
olekorlo
Registered User

Likes (Received): 3137

Quote:
Originally Posted by coolik View Post
LH i Swiss serwują ciepłe posiłki na europejskich trasach, ale nie wszystkich. Zależy to chyba o długości i pory. Mi się trafiły ostatnio na lotach do i z Portugalii.
Będąc precyzyjnym to na lotach powyżej 3 albo 3,5h co oznacza baaaardzo niewiele kierunków. I nie zawsze jest to ciepłe, śniadania akurat sa głównie zimne
olekorlo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
lot, lotnictwo

Thread Tools

Posting Rules