Србија - ауто-пут А1 | Serbia - motorway A1 | E75 | K10 - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Изградња, привреда и инфраструктура > Путеви

Путеви Изградња путева / Road infrastructure

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 7th, 2010, 10:16 AM   #121
Bad_Hafen
BANNED

Likes (Received): 159

Quote:
Originally Posted by Podgoricanin View Post
Kakve veze ima potez NS - Ruma sa potencijalnim autoputem Srbija - RS, pogotovo u kontekstu poređenja sa dionicom Zlatibor - CG?!

Druga stvar, imate li vi kakvu kartu regiona, pa da lijepo vidite da je taj vaš predloženi put paralelan postojećem autoputu Beograd - Zagreb, na udaljenosti od nekih ~50km?! Baš bih volio da vidim ko bi uspio da objasni takav "politički korektan" predlog stanovnicima Zapadne Srbije...

Pa to niko ni ne dovodi u pitanje...ja čak mislim da bi sređivanje željezničkog koridora X trebalo biti među najvećim prioritetima Srbije...
Kako nemaju veze, pa nije AP samo taj dio preko rijeke koja je granica, nego on veze nesto u Srbiji, a Srbija AP treba graditi prvenstveno radi sebe. Dakle Srbiji se vise isplati da gradi AP prema RS:
1. vise prometa
2. vise trgovine, robe i razmjene
3. politicki i patriotski razlozi
4. jeftiniji

Dalje on nije uopste paralelan kako ce biti paralelan ako ga sijece pod 90 stepeni? I ja iskljucivo poredim taj put u kontekstu odnosno u poredjenju s produzavanjem AP nakon Pozege prema CG.

Sad ti objasni zasto je za SRB bitnije da gradi taj pravac od ovoga?

Last edited by Bad_Hafen; August 7th, 2010 at 11:18 AM.
Bad_Hafen no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 7th, 2010, 11:08 AM   #122
stormwatchforever
BANNED

Likes (Received): 1

Jeftinije je napraviti vise pristupnih puteva do autoputa Beograd - Zagreb, recimo od Novog Sada do izlaska na taj autoput i kroz RS autoput punog profila do BL, sve ostalo je trenutno bacanje para za Srbiju.
stormwatchforever no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2010, 11:17 AM   #123
Bad_Hafen
BANNED

Sta po tebi nije bacanje para za Srbiju? Osim koridora X
Sponsored Links
Advertisement

Old August 7th, 2010, 11:56 AM   #124
bojanst
me

Likes (Received): 86

Quote:
Originally Posted by stormwatchforever View Post
Jeftinije je napraviti vise pristupnih puteva do autoputa Beograd - Zagreb, recimo od Novog Sada do izlaska na taj autoput i kroz RS autoput punog profila do BL, sve ostalo je trenutno bacanje para za Srbiju.
nisam siguran sta je tvoj prijedlog ovdje, ali cini mi se da je to sto i vecina iz Srpske predlaze, a sto se i u Srbiji vec delimicno i najavljuje. to bi bio put NS - Ruma - presek sa K10 - Šabac i dalje prema Loznici. Negdje na tom potezu Sabac-Loznica bi se ukljucio i AP iz RS.
Ne znam koliki je promet Sabac- Loznica, ali kao da sam negdje citao da je prilican (evo sad sam vidio... brojanje saobracaje kaze preko 7000 vozila, sto je kada se uzme niska cijena izgradnje AP na toj dionici skoro na granici isplativosti + povucice sav saobracaj iz Srpske sto je jos sigurno jos 5000 vozila), a za dionicu NS- Sabac vec znamo da je jedna od rijetkih koje bi se vec isplatile za gradnju autoputa.

pa cak mogu da tvrdim da ce vec izgradnjom AP NS-Sabac, vecina saobracaja za Srbiju iz Srpske preci sa prelaza Raca na prelaz Pavlovica most i preko Bogatica do Sapca, dalje za BG ili NS.

Quote:
Originally Posted by byM4k5 View Post
Je l' kao projekat i izgradnja ili ideja vodilja na izborima?

Po mišljenju prisutnih, kuda je bolje da se pravi AP za Bijeljinu?

- AP BG - ZG - Rača - Bijeljina
- nekuda preko Mačve
- nešto treće

I da li postoje konkretni idejni planovi za ovo?
mislim da sam ti odgovorio ovim mislim isto kao i Bad... ekonomski najisplativije je spajanje na neki buduci AP Sabac - Loznica.

Last edited by bojanst; August 7th, 2010 at 12:13 PM.
bojanst no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2010, 06:51 PM   #125
Podgoricanin
Montenegrin

Podgoricanin's Avatar

Likes (Received): 3078

Quote:
Originally Posted by Bad_Hafen View Post
Kako nemaju veze, pa nije AP samo taj dio preko rijeke koja je granica, nego on veze nesto u Srbiji, a Srbija AP treba graditi prvenstveno radi sebe. Dakle Srbiji se vise isplati da gradi AP prema RS:
1. vise prometa
2. vise trgovine, robe i razmjene
3. politicki i patriotski razlozi
4. jeftiniji

Dalje on nije uopste paralelan kako ce biti paralelan ako ga sijece pod 90 stepeni? I ja iskljucivo poredim taj put u kontekstu odnosno u poredjenju s produzavanjem AP nakon Pozege prema CG.

Sad ti objasni zasto je za SRB bitnije da gradi taj pravac od ovoga?
Pa ako kažeš prvo "nego on veže nešto u Srbiji", onda uzmi porediti taj pravac sa pravceb Beograd - Boljare, a ne samo ovaj zadnji dio, sa najmanje saobraćaja...

A taj potenicjalni AP je na 80% trase paralelan autoputu kroz Hrvatsku...

Quote:
Originally Posted by Krajinac View Post
Srbija i RS moraju biti što bolje povezane ,posebno zapadna RS tj. Banja Luka. Ja razumijem da pokušavaš biti racionalan ali ovo nema veze s tim , šta ako dođe do nekog manjeg "sukoba" , vidjeli smo nedavno s Mesićem na kraju mandata da takve stvari nisu nezamislive ,doduše tu RS ima veću ulogu nego Srbija.

Ne želim uvlačiti previše politiku u to ,ali je jednostavno neizbježno. To je srpski strateški (dugoročni) nacionalni interes ,ali naravno Koridor X je na 1. mjestu što se tiče Srbije.
Ja u političke razloge ne ulazim...ali mislim i da ne bi bilo politički korektno prema stanovnicima zapadne Srbije promovisati još jedan autoput na sjeveru...

Quote:
Originally Posted by YU-AMC View Post
Evo posto se radi o AP koji bi isao preko Cacka i Uzica da dam moj prilog. Ja mislim da ce Srbija eventualno izgraditi Autoput do Cacka posto je vazan grad i dobro se drzi. Cuo sam da je jedan na vrhu od gradova sto ima najvise kamiona registrovani u Srbiji. Za Uzice nisam siguran radi razno razni razloga, mislim na promet pa i ekonomiju grada.

U medjuvremenu HR se priblizava ka EU i AP stiZe do DBV. CG dize ruke od plana za AP ka Srbiji iz ko zna koji razloga te se povezuje sa HR, i na ovome se sve zavrsava. Evo procice neko vreme i sami ce te se uvideti da je to realnost. Meni bi bilo drago da jedni i drugi imaju AP, ali treba biti realan i gledati stanje na terenu. Da ne govorim da se ovaj projekat nije pokusavao u doba Milosevica, a u ove nove nemam puno nade.
Ovo se neće desiti, jer je povezivanje juga i sjevera, i zaobilazak kanjona Morače, najvažniji prioritet Crne Gore. Ako se Hrvati primaknu sa A1, vjerovatno bi se lako našao koncesionar da radi našu dionicu JJAP, jer je ona prilično kratka i jeftina, a vuče sav tranzit prema Albaniji...ali to nikako ne znači odustajanje od koridora ka sjeveru.
Podgoricanin no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2010, 07:11 PM   #126
filip__pg
Registered User

filip__pg's Avatar

Likes (Received): 3867

Quote:
Originally Posted by YU-AMC View Post

U medjuvremenu HR se priblizava ka EU i AP stiZe do DBV. CG dize ruke od plana za AP ka Srbiji iz ko zna koji razloga te se povezuje sa HR, i na ovome se sve zavrsava. Evo procice neko vreme i sami ce te se uvideti da je to realnost. Meni bi bilo drago da jedni i drugi imaju AP, ali treba biti realan i gledati stanje na terenu. Da ne govorim da se ovaj projekat nije pokusavao u doba Milosevica, a u ove nove nemam puno nade.
Da je to tako Crna Gora bi vec odustala, ali naravno da nece odustati jer se ne radi samo o povezivanju sa Srbijom nego o mnogo vaznijem povezivanju sjevera CG sa jugom radi boljeg razvijanja sjevernog dijela.
filip__pg no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2010, 07:20 PM   #127
Tony Tv
BANNED

Likes (Received): 254

Bar-Boljare je proistekao iz interesa, da se kvalitetno povežu sjever i jug, kako bi se podstakao razvoj sjevera zemlje...
Tony Tv no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2010, 09:04 PM   #128
Bad_Hafen
BANNED

Quote:
Pa ako kažeš prvo "nego on veže nešto u Srbiji", onda uzmi porediti taj pravac sa pravceb Beograd - Boljare, a ne samo ovaj zadnji dio, sa najmanje saobraćaja...

Ja u političke razloge ne ulazim...ali mislim i da ne bi bilo politički korektno prema stanovnicima zapadne Srbije promovisati još jedan autoput na sjeveru...

Ovo se neće desiti, jer je povezivanje juga i sjevera, i zaobilazak kanjona Morače, najvažniji prioritet Crne Gore. Ako se Hrvati primaknu sa A1, vjerovatno bi se lako našao koncesionar da radi našu dionicu JJAP, jer je ona prilično kratka i jeftina, a vuče sav tranzit prema Albaniji...ali to nikako ne znači odustajanje od koridora ka sjeveru.
ti i ja se nikako razumijemo ocigledno.

Ja uporedjujem AP od Pozege ka CG sa AP NS-Ruma-Sabac. Ja sam za to da se prvo gradi AP do Pozege, pa zatim ova dionica ka RS prije te od Pozege ka CG, razloge sam vec naveo.

Sad mi objasni koji je AP parlalelan s onim kroz Hrvatsku? MIslis od BN ka BL?
Kakve veze Srbija ima s time? Njihovo je da dovedu AP do granice, a nase je za dalje.

Cekaj zar Sabac i Loznica nisu Zapadna Srbija? Kazas da bi bilo politicki nekorektno? Prema kome?
Old August 8th, 2010, 06:40 AM   #129
YU-AMC
Aviation/Travel Nerd

YU-AMC's Avatar

Likes (Received): 1197

Quote:

Sve to stoji, problem je kad se nastavi iz Cacka do CG granice. Sve to treba da se izgradi u neko realno vreme. Teren posle Caacka nije lak. Pogledaj samo Ovcar Banju i tu klisuru i reke. Trebace tu tunela i viadukta. Od Cacka pa ka CG je tezi teren. Na tu dionicu sam ja mislio.
YU-AMC no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2010, 10:35 AM   #130
podvodni
Registered User

podvodni's Avatar

Likes (Received): 3

par slika "radova" na novosadskoj obilaznici, odnosno autoputu E75 u zoni NSa

servisna saobraćajnica sa desne strane u smeru prema BG:
[IMG]http://i33.************/30ikzlg.jpg[/IMG]
[IMG]http://i37.************/14skyrs.jpg[/IMG]

temelji za naplatnu rampu na izlazu sa servisne saobraćajnice u smeru prema BG:
[IMG]http://i38.************/30ryarp.jpg[/IMG]
[IMG]http://i33.************/fbdy06.jpg[/IMG]
podvodni no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2010, 11:21 AM   #131
kasko
BANNED

Likes (Received): 0

jadno kako se (ne)napreduje
kasko no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2010, 03:19 PM   #132
Podgoricanin
Montenegrin

Podgoricanin's Avatar

Likes (Received): 3078

Quote:
ti i ja se nikako razumijemo ocigledno.

Ja uporedjujem AP od Pozege ka CG sa AP NS-Ruma-Sabac. Ja sam za to da se prvo gradi AP do Pozege, pa zatim ova dionica ka RS prije te od Pozege ka CG, razloge sam vec naveo.
To je drugo, ako bi ti radio prvo AP do Požege...međutim, planovi na stolu su za kompletnu dionicu od Beograda do Boljara, dok krak za RS nema planova...biće da to ima svog razloga.

Quote:
Sad mi objasni koji je AP parlalelan s onim kroz Hrvatsku? MIslis od BN ka BL?
Kakve veze Srbija ima s time? Njihovo je da dovedu AP do granice, a nase je za dalje.

Cekaj zar Sabac i Loznica nisu Zapadna Srbija? Kazas da bi bilo politicki nekorektno? Prema kome?
Upravo taj dio kroz RS...pitanje je da li se to vama isplati, u prvom redu...no, to nije moj problem.

A da budem precizniji, jugozapadna Srbija, koja je na kartama upadljivo jedina "rupa" u mreži autoputeva Srbije...
Podgoricanin no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2010, 04:53 PM   #133
Bad_Hafen
BANNED

Quote:
To je drugo, ako bi ti radio prvo AP do Požege...međutim, planovi na stolu su za kompletnu dionicu od Beograda do Boljara, dok krak za RS nema planova...biće da to ima svog razloga.

Upravo taj dio kroz RS...pitanje je da li se to vama isplati, u prvom redu...no, to nije moj problem.

A da budem precizniji, jugozapadna Srbija, koja je na kartama upadljivo jedina "rupa" u mreži autoputeva Srbije...
APi se dijele na dionice, lotove, tako da je to sto ima plan za cijeli AP zaista najmanji problem, a i ne vjerujem da ce se ikad u komadu graditi nego sukcesivno, kako je vec i pocelo.

Naravno da nam se ne isplati, ali svejedno ako se dovede AP do BN, a s drug strane Vc prolazi kraj Samca onda ne ostaje puno da se poveze od Samca do BN, a time se vezu i Samac-Brcko-BN, tu ima sigurno pola miliona ljudi.
Old August 9th, 2010, 09:23 PM   #134
cornacum
Registered User

cornacum's Avatar

Likes (Received): 88

Zasto izmestaju naplatnu rampu???

Znaci vise ni do Kovilja besplatno... a to je predgradje NS-a!!!

pfff
cornacum no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2010, 09:36 PM   #135
podvodni
Registered User

podvodni's Avatar

zato što uvode zatvoreni sistem plaćanja putarine... tj, uzmeš karticu na uključenju na AP i plaćaš pri isključenju, u zavisnosti koliko si se km vozio... u zoni novog sada (od pumpe minut do buduće petlje sever) imaš dve servisne saobraćajnice (sa po dve trake u svakom smeru) za lokalni saobraćaj... ako hoćeš mufte za kovilj, imaš opciju putem preko kaća i budisave... e, sad, tehnički bi mogli da izvedu da ako uzmeš karticu u NS i isključiš se kod kovilja (i obratno) ne plaćaš ništa, ali to naravno neće uraditi
u dubaiju plaćaš putarinu na autoputu kroz grad (i to na dva mesta postoje kapije) koji je glavni bulevar i kičma grada... doduše, rampe su elektronske, kola su čipovana i svaki prolazak ispod "kapije" skine ti sa računa 10 dirhama (2 evra)... ako hoćeš džabe, možeš polako i okolo...

Last edited by podvodni; August 9th, 2010 at 09:45 PM.
Old August 9th, 2010, 09:44 PM   #136
cornacum
Registered User

cornacum's Avatar

Likes (Received): 88

Da idem duzim i duplo sporijim putem, opterecujem saobracaju u selima pored auto-puta...

Naravno, zato sto nam kerovi vode drzavu...
cornacum no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2010, 09:49 PM   #137
podvodni
Registered User

podvodni's Avatar

realno, ne bi smelo da pređe 30-50 dinara u jednom pravcu
sve drugo bi bilo pljačka...
Old August 9th, 2010, 10:38 PM   #138
Strajder
Registered User

Strajder's Avatar

Likes (Received): 818

Neki standard je 5 eurocenti/km, odnosno 5 din/km...Postojeće putarine su nešto niže, nisu menjane od vremena kada je evro bio ispod 80 dinara...
Strajder no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2010, 07:56 AM   #139
Kot Behemot
негдашња - Краљица српска

Kot Behemot's Avatar

Likes (Received): 15336

Zanima me šta bi se desilo u sledećoj situaciji:
Npr. završi se autoput od Beograda do Požege i od Pojata do Užica.
I onda krenem, BG-Požega-Pojate-Bg i izađem sa autoputa negde na obilaznici. Kako znaju koliku kilometražu da mi naplate ako će skloniti naplatne rampe sa puta i postaviti ih samo na ulaze?

Klub Putnika Srbije
www.serbiatravelers.org
Kot Behemot no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2010, 08:49 AM   #140
Vrachar
Registered User

Likes (Received): 1905

Svaki autoput ima svoje naplatne rampe, pa se tako na uključenju na novi AP nalazi ulazna rampa na taj novi AP. Primer je kada ideš za Sofiju, platiš putarinu kod Naisa i kada se isključiš na E-80, dočeka te njegova ulazna rampa posle par km (sada je van funkcije, tj. bila je pa je uklonjena). Ako nastaviš za Skoplje, čekaće te ulazna rampa za taj deo puta (jednog dana kada kompletiraju pravac Niš-Preševo).
Vrachar no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
Србија, аутопутеви, путеви, autoputevi, motorways, putevi, serbia, srbija

Thread Tools

Posting Rules