Czwarte miasto Trójmiasta - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Miasta polskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 14th, 2006, 01:32 PM   #21
ChrisPL
Registered User

ChrisPL's Avatar

Likes (Received): 7763

Quote:
Originally Posted by Luxis
Jest tu Kaufland, 3 Biedronki, w tym roku rusza budowa Lidla, Intermarche i Bricomarche, duża Sieć 34, Lewiatan i inne.
Tylko w zeszłym roku powstały 2 stacje benzynowe BP i Nestle 24. Oprócz nich Wejherowo posiada 2 stacje Orlen, Shell, 2 Polfer, 2 których niepamiętam nazw i 2 niezależne. I jesli chodzi o miasto niezbyt duże posiada już dużą konkurencje stacji i marketów. Wejherowo posiada także 4 centra handlowe: Jantar, Kaszub, Nanice i C.K. Centrum Kaszuby (najnowocześniejsze i najbardziej exclusywne w Wejherowie otwarte latem 2005) www.centrum-kaszuby.pl narazie jest tylko jedna kondygnacja, w planach poszerzenie jest dobudowanie do 5 kondygnacji, ale to już w przyszłych 10 latach, jak Centrum będzie dobrze prosperowało i w miare rozrastania sie Wejherowa. Miały być tam także 3 sale kinowe, bo aktualnie nie ma tu żadnego kina, bo 7 lat temu zamkneli jedyne. Ale z nieoficjalnych informacji wynika, że żadna z sieci polskich (Multikino, SilverScreen,Cinema City czy Kinoplex) niechciała wypozyczyć 3 monitorów kinowych, bo 3 to za mało, minimum 7, a to już by się na terenie Centrum nie zmieściło. Centrum to znajduje się tuż przy drodze szybkiego ruchu Gdańsk- Lębork przez Wejherowo, przy stacji Shell i tyz przy wejherowskich SkyScraperach - wiezowcach mieszkalnych miał tam byc Mc'Donalds, ale Wejherowo wybrało nowe Centrum zamiast restauracji drive.
wooooooooooow to juz prawie metropolia jezeli mamy oceniac miasta po ilosci blaszakow i innych nudnych centrach handlowych, to ja wysiadam z forum

wooky: na Kaszubach to bardzo popularne slowo, a w Wejherowie to juz czuc ten klimat

Flickr | UrbFoto | Wykorzystanie moich zdjęć poza SSC => zapytaj
ChrisPL no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 14th, 2006, 11:21 PM   #22
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

Likes (Received): 77

Nie no bez przesady, w Wejherowie sie już niemówi joo, chodz zdarza się. A najczęściej powtarzają te stare mohery i dzidki, jak przyjadą do miasta ze wsi i się słyszy: "joo, to prosze". hehe, to taka sama sytuacja, jak byłem w Gdańsku na Manhattanie, w centrum handlowym, niewiem po co, weszła tam pani z moherem jedna, i mówiła do pani sprzedawczyni: "Ma pani bluzke kolorową w kwaity, dla wnuczki potrzebujeM, joo?" A na to pani sprzedawczyni w sklepie jakimś tam: "Nie proszę Pani, my tu nie mamy takich rzeczy, proszę iść do innego centrum... " Dosłownie było tak! ;D uśmiałem się wtedy.. hehe

A ja tutaj tylko prubuje Wam przedstawić jak zrozwija się Wejherowo, zresztą Wejherowo było w 2004 roku 3. miastem w Polsce, w ilości nowych mieszkań budowanych na ilośc mieszkńców miasta. W przeciągu roku powstało pełno bloków/budynków firmy Orlex.

P.S.Ja niesłyszałem nigdy takiego słowa: "wooky", jak mówisz...
A teraz przedstwie kilka fotek, jak znajde więcej albo jak zrobie to też dam:

Nowe Centrum Kaszuby (w przyszłości ma mieć więcej kondygnacji i parking piętrowy:

CK z wiokiem na południową - blokową centrum Wejherowa, szkoda że nie mam takiej foty na centrum miasta (po lewej stronie przeklęte brzydkie 2 blaszaki, m.in biedronka w jednym):

A tu CK - Centrum Kaszuby w środku, tylko wizualizacje, bo jest zakaz robienia zdjęć w środku niewiem dlaczego, zreszta na zewnątrz tez, ale wszyscy robią i nic nikt niezastrzega :

Ta inwestycja jest warta 20 mln złotych - rozpoczyna się latem tego roku, ma to być nowy WCK - Wejherowskie Centrum Kultury po przemianie bedzie to Filharmonia Kaszubaska, bo to dzisiejsze jest tragiczne:
nowe:

to dzisiejsze tragiczne:

Kalwaria Wejherowska, tegoroczna wielkanocna droga krzyżowa:

Apropos, Kalwaria ma być odnowiona w przyszłym roku, mają zostać wstawione lamy oświetleniowe, kostka brukowa położona, odrstaurowanie kapliczek, schody nowe, ale ta inwestycja rozpocznie sie dopiero w przyszłym roku, bo Wejherowo chce doatsąc duże środki z Unii Europejskiej.

Tu centrum miasta: tegoroczna wielka pisanka:

Wejherowski pomnik założyciela Wejherowa: Jakuba Wejhera, w tym roku jest jego 359. rocznica śmierci.:

A tu adres do zdjęć z góry - lotniczych na Wejherowo: http://www.wejherowo.pl/new/foto_lotnicze.php

Tunajnowszy biurowiec, a właściwie bydynek usługowo-mieszkalny W-wa, Sienkiewicz Wejherowski:

Tu bloki/budynki mieszkalne Wejherowa:
Sikorski Park - wizualizacja i zdjęcie z budowy:

Konopnicka:

Gdańska - zspół mieszkaniowy:

Rumia ul. Filtrowa:

Wejherowo, ul. Św. Jana, siedziba Orlex:

Wiejerowo Rynek - Biedronka, biura i szkoła języków:

Gdynia:

Matejki:

Graniczna:

Wejherowskie autobusy, niestety jest jeszcze 6 starych, ale ponad 18 jest nowych, które i tak się psują na tych polskich, drogach, ale na szczęście jest tych dziu, bynajmniej w Wejherowie coraz mniej :

Tu rynek w Wejherowie - Stare Miasto, i Ratusz w tle:

To jest biurowiec 4 czy 5 piętrowy w centrum, pierwszy biurowiec jaki powstał w Wejherowie jakieś 15 lat temu, teraz są też inne, ale nie mam fotek:

A tu beznadziejna hala (a właściwie Nasze Centrum), którą budują tuż przy dworcu głównym, tylko jest jeden plus, że przy okazji odnowią teren dworca, bo teraz wygląda on fatalnie:
-tak ma wygladać, a u góry po prawej stronie jest jak wygląda:

Natomiast ta fotka przedstawia u góry droge szybkiego ruchu, kompletnie ukończoną w zeszłym roku i Rondo Solidarności, nastepnie tory kolejowe, jeszcze niżej ciekawe bloki, tzn. zbudowane od najkrótszego do najdłuższego, mniejwięcej na srodku hotel Bliza i stadion piłkarski Bliza - wschodnie Wejherowo:

A na koniec tej podróży (będą kolejne) podajw wejherowskie skyscrapery, wiezowce :P , a po prawej stronie wspomniane Centrum Kaszuby i stare pawilony handlowe, które powinni przerobić , bo są straszne i mieści się tam straszna Biedronka i inny market przymysłowy obok:

Last edited by Luxis; April 22nd, 2007 at 09:55 PM.
Luxis no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2006, 08:06 PM   #23
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

I co sądzicie o mojej relacji, tzn. o czwartym mieście trójmiasta, o 60 tysięcznym Wejherowie?
piszcie piszcie, ale weźcie pod uwage, że to nie jest takie duże miasto, jestem ciekaw opinii, spostrzezeń...
Advertisement

Old April 15th, 2006, 08:38 PM   #24
Dziarskihank
....czyli Qba

Dziarskihank's Avatar

Likes (Received): 0

ladnie wyglada n renderach .... a ogolnie miasto calkiem spoko. Pozdrawiam
Old April 28th, 2006, 09:53 AM   #25
Slodi
Registered User

Slodi's Avatar

Likes (Received): 9084

Przejezdzalem przez Wejherowo wielokrotnie, bylem w centrum wielokrotnie ale nie bylo nic co by przyciagnelo moja uwage.
I jeszcze to, jak przybylem do Trojmiasta slawne bylo powiedzenie "jest sie cienkim jak nici wejherowskie". Nie wiem skad to sie wzielo, czyzby jakas, nie wiem, przedzalnia byla w miescie?
Slodi no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2006, 10:40 AM   #26
barbapapa
Registered User

barbapapa's Avatar

Tym, co może przyciągnąć uwagę, jest zabytkowa Kalwaria Wejherowska. Poza tym Rynek jest dość przyjemny.
No i w odróżnieniu od młodych Rumi i Redy, Wejherowo ma dobrze określone centrum ze ścisłą zabudową - właśnie wokół Rynku.
barbapapa no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2006, 01:06 PM   #27
Slodi
Registered User

Slodi's Avatar

Likes (Received): 9084

Quote:
Originally Posted by barbapapa
Tym, co może przyciągnąć uwagę, jest zabytkowa Kalwaria Wejherowska.
To jest moj plan na wycieczke rowerowa w tym roku
Slodi no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2006, 03:52 PM   #28
Dziekan
Registered User

Dziekan's Avatar

Likes (Received): 18

generalnie ladnie dosc to wyglada i widac ze cos sie dzieje, z pewnoscia zbawienna tez jest bliskosc trojmiasta...
Dziekan no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2006, 05:14 PM   #29
zakrzemarski
d. marian1989

zakrzemarski's Avatar

Likes (Received): 1498

Podoba mi się ta nowa mieszkaniówka . Całkiem pożądna jak na miasteczko średniomałej wielkości . Ogólnie rzecz ujmujac oceniając po zdjęciach, to dobre wrażenie .
zakrzemarski no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2006, 05:53 PM   #30
The_Sentinel
Ojciec chrzestny

The_Sentinel's Avatar

Likes (Received): 1

Kościółek przy rynku z niezwykłą atmosferą i cudowną akustyką. Śpiewałem tam kilka lat temu i muszę powiedzieć że czasem niepozorne budynki mogą bardzo zadziwić.

Miasto za przyjemny klimat dostaje ode mnie +(duży).

"W tym szaleństwie jest metoda."
The_Sentinel no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2006, 06:50 PM   #31
delfin_pl
Registered User

delfin_pl's Avatar

Likes (Received): 64

hehee najfajniejsze jest to ze Wejherowo ma tunel samochodowy, dzieki lokalizacji szpitala bo drugiej stronie torow i krajowej 6ki
delfin_pl no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2006, 08:23 PM   #32
ChrisPL
Registered User

ChrisPL's Avatar

Likes (Received): 7763

ile metrow ma ten tunel? Ma ktos jakies fotki? Tak... wiem... slabo znam 'Wejhera'

Flickr | UrbFoto | Wykorzystanie moich zdjęć poza SSC => zapytaj
ChrisPL no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2006, 08:30 PM   #33
delfin_pl
Registered User

delfin_pl's Avatar

Likes (Received): 64

tak na oko bedzie mial z 200 metrow, fotek niestety nie mam. wybudowali go chyba w latach 80 rownoczesnie z budowa szpitala.
delfin_pl no está en línea   Reply With Quote
Old April 30th, 2006, 04:03 PM   #34
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

też niewiem dokładnie ile ma tunel metrów, zdjęć też niestety nie mam, ale postaram sie je mieć
Poza tym Wejherowo posiada jeszcze 3 inne tunele dla pieszych, jeden duży-wielkości tego samochodowego, drugi i trzeci mniejsze. A czemu to takie dziwne, że takie miasto ma tunel dla samochodów?? hehe inne miasta tej wielkości nie mają czy co??
Old April 30th, 2006, 06:36 PM   #35
Felix z Gdanska
Registered User

Felix z Gdanska's Avatar

Likes (Received): 78

Quote:
Originally Posted by wooky
czy w Wejherowie nadal mówi się "joo" zamiast tak?
W Wejherowie i na Pomorzu "Jo" nie mówi się zamiast tak. Po prostu tak się mówi. To raczej "tak" zaczęło się mówić w pewnym czasie.

A tutaj wyrażnie widać gdzie okńczy a gdzie zaczyna 3miasto.

mapa z www.woj-pomorskie.pl

Last edited by Felix z Gdanska; April 30th, 2006 at 06:49 PM.
Felix z Gdanska no está en línea   Reply With Quote
Old April 30th, 2006, 07:28 PM   #36
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

http://www.wejherowo.pl/new/index.ph...&s=zabytki&p=0 - tu link, gdzie są wyszczególnione niektóre zabytki Wejherowa, m.in. niewspomniany jeszcze ZAMEK Przebędowskich w Parku Miejskim, także najstarsza w okolicy szkoła.
W Wejherowie jest też kilka pensjonatół z pokojami, a także 2-gwiazdkowy hotel Bliza z dużą ilością pokoi, 3-gwiazdkowy Hotel Marmułowski na Starym Mieście, posiadający małą lecz excluzywną liczbę pokoi. Tuż za Wejherowem na zachód (kierunek Szczecin) znajduje się 3-gwiazdkowy Hotel Victoria, a jadąc w stronę przeciwną, do Trójmiasta także tuż za Wejherowem znajduje się inny także 3-gwiazdkowy Hotel Murat. Pisze o tych rzeczach, bo zostały one pominięte w wyżej wymienionych wypowiedziach, a są istotne
Wejherowo bez tajemnic na: www.wejherowo.pl I www.wejher.pl

Last edited by Luxis; April 30th, 2006 at 07:47 PM.
Luxis no está en línea   Reply With Quote
Old May 3rd, 2006, 04:46 PM   #37
Hex
Registered User

Hex's Avatar

Wejherowo, fajne miasteczko mieszkałem rok czasu, na Sobieskiego 277 lol
Hex no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2007, 08:34 PM   #38
Letniczka
Registered User

Letniczka's Avatar

Quote:
Originally Posted by Luxis
"Nie no bez przesady, w Wejherowie sie juz nie mówi joo, chodz zdarza sie."
A to wielka szkoda, bo to najbardziej miedzynarodowe (jezyk, dialekt, potoczny) slowo, podobne do:
"jo" - luksemburski, dunski, szwedzki, norweski, dolnoniemiecki, szwajcarski
"ja" - holenderski, indonezyjski, poludniowoafrykanski/ang., afrikaans, niemiecki, dunski, norweski, szwedzki, serbski, bosnianski, chorwacki, slowenski, bretonski, (esperanto)
"jĺ" - wiedenski
"jau" - islandzki
"yeah" - ang./am.

"Wejherowianina" mowiacego "joo" wiec prawie na calym swiecie wlasciwie zrozumieja.

Przy okazji...
Wejherowo to sympatyczne miasto a jego mieszkancy tolerancyjni i mniej aroganccy niz wielu innych obywateli Rzeczypospolitej, skromnym zdaniem "Letniczki".
Letniczka no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2007, 08:41 PM   #39
janosik _na_goralu

Jest tu Kaufland, 3 Biedronki, w tym roku rusza budowa Lidla...

Do czego ma mnie to zachecic jako potencjalnego turyste?
Material promujacy miasto zaczynajacy sie od ilosci dyskontow?
Pierwsze widze.
janosik _na_goralu no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2007, 12:15 AM   #40
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

Wejherowo - moje miasto :)

Polecam w Wejherowie:
Pałac Przebendowskich i Keyserlingków, obecnie siedziba Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej:

Ratusz Miejski:

Kolegiata pw. św. Trójcy:

Konwikt Collegium Leoninum:

Kościół pw. św. Stanisława Kostki:

Sala Tradycji i Historii Wejherowa w Ratuszu Miejskim(wraz z makietą śródmieścia):

Kalwaria Wejherowska:

Rekreacja:
m.in.:
basen

lodowisko

korty tenisowe

co sądzicie?

Quote:
Originally Posted by janosik _na_goralu View Post
Do czego ma mnie to zachecic jako potencjalnego turyste?
Material promujacy miasto zaczynajacy sie od ilosci dyskontow?
Pierwsze widze.
To jest stary post o inwestycjach w Wejherowie jeszcze nawet na poprzedniej stronie :/
Ten jest CAŁY o świetnych zachęcających miejscach. To o co chodzi?? To też Cię nie zainteresuje, nie widziałeś tego???

co sądzicie o moim mieście, zachęcam do odwiedzenia bo warto, albo chociaż do skomentowania co o nim myślicie
Advertisement

Reply

Tags
pomorskie, wejherowo

Thread Tools

Posting Rules