[Zagreb] - Međunarodna zračna luka Franjo Tuđman | Franjo Tuđman Airport | ZAG - Page 301 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Economy and development > Zrakoplovstvo

Zrakoplovstvo Aviation

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 12th, 2019, 12:41 PM   #6001
dr steve
Registered User

dr steve's Avatar

Likes (Received): 1845

Danas su ponovno krenuli letovi za Bukurešt.

Hoće to svake subote British Airways dolaziti dva puta dnevno?

spoon444 liked this post
dr steve no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 12th, 2019, 12:59 PM   #6002
pfri
Registered User

Likes (Received): 457

Quote:
Originally Posted by dr steve View Post
Danas su ponovno krenuli letovi za Bukurešt.

Hoće to svake subote British Airways dolaziti dva puta dnevno?
da, u travnju.

spoon444 liked this post
pfri no está en línea   Reply With Quote
Old April 12th, 2019, 04:10 PM   #6003
dr steve
Registered User

dr steve's Avatar

I rezultat 101% sigurnih pompoznih najava o letovima za Kinu je?... tresla se brda rodio se miš ili

Hank Hill liked this post
Old April 12th, 2019, 06:12 PM   #6004
spoon444
Registered User

Likes (Received): 1519

Quote:
I rezultat 101% sigurnih pompoznih najava o letovima za Kinu je?... tresla se brda rodio se miš ili
Cekamo sastanak luke i prijevoznika za koji ne znamo kad je.
Nije mi odgovorio @krvaricp.
http://prntscr.com/nb41h0
spoon444 no está en línea   Reply With Quote
Old April 12th, 2019, 06:19 PM   #6005
krvaricp
Registered User

Likes (Received): 2333

Strpite se. Bit ce. Sve sto sam do sada najavljivao je drzalo vodu. Polako 😉
krvaricp no está en línea   Reply With Quote
Old April 13th, 2019, 09:24 PM   #6006
stipoooz
Registered User

stipoooz's Avatar

Likes (Received): 233

Stigao prvi CRJ-1000. Sutra kreće u akciju.

renco, spoon444 liked this post
stipoooz no está en línea   Reply With Quote
Old April 14th, 2019, 01:49 AM   #6007
dr steve
Registered User

dr steve's Avatar

Jučer sam dočekao grupicu studenata iz Manchestera na Plesu, išli smo linijom 290 jer su u blizini rute imali smještaj. Kad sam ih doveo na ono čudo od stajališta i nadstrešnice ...Oni su vrištali od smijeha i slikali selfie i pravili sprdačinu da zračna luka glavnog grada u 2019 god ima takvu stanicu za shuttle prijevoz od zračne luke do grada i pitali me jel to neka šala i jel to zbilja zbilja stanica za shuttle prijevoz? U sebi sam samo molio zemljo otvori se. (naravno da smo svi bili mokri od glave do pete jer se čovjek nema gdje sakriti od kiše).

spoon444, Croatia2020, pikoc89 liked this post
Old April 14th, 2019, 09:52 AM   #6008
Levat
Registered User

Likes (Received): 302

Znam da će grubo zvučati ali ova zračna luka je jedna teška sprdačina!
Levat no está en línea   Reply With Quote
Old April 14th, 2019, 10:05 AM   #6009
Zabonz
Master Planner

Zabonz's Avatar

Likes (Received): 2350

Zračna luka dosta dobra, koristio sam ju tirdesetak puta i nikada nisam imao nikakvih problema. Uvijek bi brzo prosao check in i kontrolu te na povratku policiju i pokupio prtljagu.

Takoder sam puno stranaca vodio na aerodrom i kupio ih i uvijek bi pitao kako im se cini jer je novi. I svi bi rekli da je odlicno.

Jedini veci problem zracne luke je sto svi mislimo da bi trebala biti bolje povezana. Ali mislim da je to problem koncesijskog ugovora.

Zanima me da li i drugi aerodromi uplacunu i drzavni proracun naknade? Ili to samo mzlz mora?
Old April 14th, 2019, 10:17 AM   #6010
frishki
Registered User

Likes (Received): 233

Quote:
Jučer sam dočekao grupicu studenata iz Manchestera na Plesu, išli smo linijom 290 jer su u blizini rute imali smještaj. Kad sam ih doveo na ono čudo od stajališta i nadstrešnice ...Oni su vrištali od smijeha i slikali selfie i pravili sprdačinu da zračna luka glavnog grada u 2019 god ima takvu stanicu za shuttle prijevoz od zračne luke do grada i pitali me jel to neka šala i jel to zbilja zbilja stanica za shuttle prijevoz? U sebi sam samo molio zemljo otvori se. (naravno da smo svi bili mokri od glave do pete jer se čovjek nema gdje sakriti od kiše).
Prvo, to nije shuttle linija, niti stanica za shuttle bus, već za javni gradski prijevoz.
Drugo, ta grupica studenata mora da je neka grupica prepotentnih snobova kada se ismijavaju oko najobičnije autobusne stanice.
frishki no está en línea   Reply With Quote
Old April 14th, 2019, 10:30 AM   #6011
noir-dresses
bling bling

noir-dresses's Avatar

Likes (Received): 2810

People we tend to forget Zagreb Airport can best be defined as work still in progress.

Getting there by car is great, and we have a shuttle bus for now.

Those kids who are waiting for a public bus are most likely on a tight budget because the shuttle bus is not expensive for western income makers. I'm sure the kids next destination was the cheapest, worst located hostel a person can find.

Baby steps, that's all I can say.

mikelivno, Trevor McPhee liked this post
noir-dresses no está en línea   Reply With Quote
Old April 14th, 2019, 12:28 PM   #6012
ZAGfan
fly away & everywhere

ZAGfan's Avatar

Likes (Received): 782

Quote:
Originally Posted by frishki View Post
Quote:
Jučer sam dočekao grupicu studenata iz Manchestera na Plesu, išli smo linijom 290 jer su u blizini rute imali smještaj. Kad sam ih doveo na ono čudo od stajališta i nadstrešnice [IMG class=inlineimg]https://www.skyscrapercity.com/images/smilies/picard.gif[/IMG][IMG class=inlineimg]https://www.skyscrapercity.com/images/smilies/picard.gif[/IMG][IMG class=inlineimg]https://www.skyscrapercity.com/images/smilies/picard.gif[/IMG][IMG class=inlineimg]https://www.skyscrapercity.com/images/smilies/wallbash.gif[/IMG]...Oni su vrištali od smijeha i slikali selfie i pravili sprdačinu da zračna luka glavnog grada u 2019 god ima takvu stanicu za shuttle prijevoz od zračne luke do grada i pitali me jel to neka šala i jel to zbilja zbilja stanica za shuttle prijevoz? U sebi sam samo molio zemljo otvori se. (naravno da smo svi bili mokri od glave do pete jer se čovjek nema gdje sakriti od kiše).
Prvo, to nije shuttle linija, niti stanica za shuttle bus, već za javni gradski prijevoz.
Drugo, ta grupica studenata mora da je neka grupica prepotentnih snobova kada se ismijavaju oko najobičnije autobusne stanice.
.

Tako je.... nema ni u Manchesteru neke zlatne stanice. A shuttle je druga stvar nego javni autobus sa bilo koje stanice
Old April 14th, 2019, 01:35 PM   #6013
bubimir13
Apostol Premiuma

bubimir13's Avatar

Likes (Received): 4380

Quote:
Zamisli, ja sam isto pokisnuo kada sam bio u Birminghamu i izgubio se tražeć uopće pravu liniju javnog gradskom prijevoza i čekajući ju jer preko puta terminala ima milijun stanica za nešto nešto.

A tek što sam pokisnuo u Dublinu čekajuć bus za Central Park jer šofer nije dao ući i čekati polazak u bus...

mikelivno, spoon444, Zabonz, ferkonja liked this post
bubimir13 no está en línea   Reply With Quote
Old April 14th, 2019, 04:25 PM   #6014
dr steve
Registered User

dr steve's Avatar

Idući puta se pripremi za put pa nećeš tražit javni prijevoz naokolo

Sutra CA Zagreb - Bukurešt, ekonomska rasprodana, 2 mjesta slobodna u poslovnoj.
Old April 14th, 2019, 09:54 PM   #6015
Croatia2020
Registered User

Croatia2020's Avatar

Likes (Received): 613

Bilo bi normalno da je povezana željeznicom (treba samo 2 km pruge do spoja na prugu Zagreb - Sisak) i vlakići bi mogli ići poput tramvaja.

Je, ali..

BrianJohnson, ZN, Troopchina, Ballota, spoon444 liked this post
Croatia2020 no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2019, 02:03 PM   #6016
bubimir13
Apostol Premiuma

bubimir13's Avatar

Likes (Received): 4380

Quote:
Idući puta se pripremi za put pa nećeš tražit javni prijevoz naokolo

Sutra CA Zagreb - Bukurešt, ekonomska rasprodana, 2 mjesta slobodna u poslovnoj.
Tako i momci iz Manchestera mogli ne-bit stipse i dat 30kn za Pleso bus ili uzet kabanice

dr steve, mikelivno, renco liked this post
bubimir13 no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2019, 02:07 PM   #6017
dr steve
Registered User

dr steve's Avatar

Moje sugestije su uslišene i ne mogu vjerovati da je MZLZ tako brzo reagirala! Prihvatili su moj primjer izlistavanja odlazaka i dolazaka kao na web stranicama Beča i Zuricha i takav isti napravili na web stranici MZLZ. Naveo sam da su bespotrebna navođenja 14 code share letova već samo jedan, fali izlaz, napomena o ukrcavanju itd itd. Hvala IT službi.

http://www.zagreb-airport.hr/putnici...ima/odlasci/26
Old April 15th, 2019, 02:10 PM   #6018
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 10812

Pazi stvarno!
Odlično, bravo!

Btw, nisam znao da OU leti i za Gatwick . (OU494)

Otkad to?
Trevor McPhee no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2019, 03:14 PM   #6019
theAlien
moderaptor

theAlien's Avatar

Likes (Received): 4783

Quote:
Originally Posted by Croatia2020 View Post
Bilo bi normalno da je povezana željeznicom (treba samo 2 km pruge do spoja na prugu Zagreb - Sisak) i vlakići bi mogli ići poput tramvaja.

Je, ali..
Mislim da ovo s vlakicima je samo nepotrebna i 100% nerentabilna zelja (trenutno) ... prije dva tjedna sam letio za Amsterdam i nazad i koristio Pleso bus do ZAG (polasci svakih 30min.) ... u odlasku nas je bilo u busu 7-8 putnika, u povratku malo vise (sletio pun avion ), ali opet sasvim dovoljno za kapacitet jednog busa.

"Vlakic" koji povezuje zracnu luku s gradom mora imati minimalnu shemu frekventnosti kao i ovaj bus (inace nema smisla, tko bi cekao vlak sat i pol ili 2) ... naravno da je frekvencija uvjetovana brojem potencijalnih korisnika, a to je trenutno (i u skorijoj buducnosti) Mission Impossible (tko bi placao tu nerentabilnost?) ... S druge strane, veza tramvajem je jos smjesnija, jer putnici iz zracne luke zele sto brze da stignu na destinaciju u gradu (a ne da uzivaju u ljepotama krajolika zaustavljajuci se svakih par minuta na stajalistima).
Old April 15th, 2019, 03:34 PM   #6020
ferkonja
Registered User

Likes (Received): 43

da, shuttle prijevoz..kada bi barem izgled te stanice bio najveći problem na mzlz...meni je postojeći izbor prijevoza do grada zadovoljavajući..imaš taksi, uber...croatia bus za 30 kuna..i zet lcc prijevoz za 4 kune, sad očekivati za tu lovu ne znam što nije baš realno..naravno, ostavimo po strani mokre snove željeznicu, tramvaj, metro...
ferkonja no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules