[S17] Piaski - Hrebenne (UA) - Page 25 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 13th, 2018, 10:53 AM   #481
utumno
In Utumno Veritas

utumno's Avatar

Likes (Received): 951

Wybrałeś sobie jeden pododcinek S19, który ci najbardziej pasuje do tezy, ignorując np. najbardziej północny (Lublin-Niedrzewnica) gdzie ogłoszenie miało miejsce w sierpniu 2015, II etap w czerwcu 2017 (prawie 2 lata), a podpisanie w lutym 2018 (8 miesiecy).

A Świlcza - Kielanówka czy Sokolów Mlp - Stobnica to były przetargi jednoetapowe, gdzie nie trzeba było czekać na KOPI, i rzeczywiście trwały odpowiednio 10 miesiecy i 12 miesiecy - czyli dłużej niż drugi etap Lublin-Niedrzewnica (czy pare jeszcze innych pododcinków S19 Lublin-Rzeszów) za obecnej władzy.

Manipulacja polega na tym, że porównujesz sobie przetargi jednoetapowe z czasów poprzedniej władzy do dwuetapowych (ogłoszonych tak przez poprzednią) za obecnej.

rumpel liked this post

Last edited by utumno; August 13th, 2018 at 11:06 AM.
utumno no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 13th, 2018, 05:59 PM   #482
Maya83
Registered User

Likes (Received): 7592

Quote:
Originally Posted by utumno View Post
Wybrałeś sobie jeden pododcinek S19, który ci najbardziej pasuje do tezy, ignorując np. najbardziej północny (Lublin-Niedrzewnica) gdzie ogłoszenie miało miejsce w sierpniu 2015, II etap w czerwcu 2017 (prawie 2 lata), a podpisanie w lutym 2018 (8 miesiecy).

A Świlcza - Kielanówka czy Sokolów Mlp - Stobnica to były przetargi jednoetapowe, gdzie nie trzeba było czekać na KOPI, i rzeczywiście trwały odpowiednio 10 miesiecy i 12 miesiecy - czyli dłużej niż drugi etap Lublin-Niedrzewnica (czy pare jeszcze innych pododcinków S19 Lublin-Rzeszów) za obecnej władzy.

Manipulacja polega na tym, że porównujesz sobie przetargi jednoetapowe z czasów poprzedniej władzy do dwuetapowych (ogłoszonych tak przez poprzednią) za obecnej.
Ja rozumiem, że nie wsmak jest ci to, że wszem i wobec wszyscy uważają twoich pupilków za niekompetentych, więc kłamiesz gdzie się tylko da, ale jak już zostaniesz złapanym na kłamstwie, to pasowało by się przyznać i wyjść jakoś z honorem a nie brnąć w kłamstwa dalej. No ale jak już na honor nie ma co liczyć, to jedziemy z twoimi kłamstwami dalej.

Quote:
Tu post z wiadomości dnia o złożeniu wniosków do I etapu na wyżej wymienione przetargi II etapowe.

Code:
Duże zainteresowanie budową S19 na Podkarpaciu
20 i 18 - oto liczba wykonawców, którzy złożyli wnioski o dopuszczenie do dalszego etapu przetargu na optymalizację i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S19 w woj. podkarpackim.

W postępowaniu na kontynuację projektowania i budowę drogi ekspresowej S19 na odc. węzeł Sokołów Małopolski Północ – Stobierna złożono 20 wniosków, natomiast na kontynuację projektowania i budowę drogi ekspresowej S19 na odc. węzeł Świlcza (DK4) – węzeł Rzeszów Południe (Kielanówka) 18 wniosków. Teraz rozpocznie się etap weryfikowania złożonych wniosków m.in. pod kątem posiadanego potencjału, którego minimalny poziom określono w ogłoszeniach o zamówieniu. Te podmioty, które po raz pierwszy będą ubiegać się o zamówienia GDDKiA musza być przygotowane na szczegółowe pytania związane z doświadczeniem.

Zestawienie wniosków:
S19 odc. węzeł Sokołów Małopolski Północ – Stobierna
S19 odc. węzeł Świlcza (DK4) – węzeł Rzeszów Południe (Kielanówka)

Wykonawcy, którzy spełnią warunki udziału w postępowaniu przetargowym zostaną w październiku br. zaproszeni do złożenia ofert cenowych. Na ich złożenie wybrani wykonawcy będą mieli 40 dni. W postępowaniu przetargowym przyjęte zostały trzy kryteria oceny ofert: cena, okres gwarancji oraz termin wykonania. To efekt dotychczasowych doświadczeń GDDKiA z inwestycji realizowanych w perspektywie 2007-2013.
I link do strony gddkia.
https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/12830...na-Podkarpaciu

Mam do ciebie taką prośbę, z tymi swoimi kłamstwami idź na zebranie partyjne a nie wypisuj je tutaj.

Haveblue, SRC_100, Owocowy, michalwajdyk liked this post
Maya83 no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2018, 10:34 PM   #483
utumno
In Utumno Veritas

utumno's Avatar

Spokojnie. Cos strasznie Cie ekscytuje.

Co do meritum, to były zupełnie inne przetargi. Cała różnica polega na tym, że w przypadku S19 Sokołów-Stobierna od ogłoszenia przetargu do dopuszczenia do II etapu minął miesiac (czerwiec-lipiec 2013 - w praktyce przetarg jednoetapowy) a w przypadku S19 Lublin-Niedrzwica prawie 2 lata (sierpień 2015-czerwiec 2017). II etap był nawet szybszy w przypadku Lublin-Niedrzwica (6 miesiecy) niż Sokołów-Stobierna (11 miesiecy).

Cała różnica to ten 'pierwszy etap' - którego w przypadku Sokołów-Stobierna praktycznie nie było. 1 vs. 22 miesiace. 22 miesiące głównie dlatego, że trzeba było do marca 2017 czekać na KOPI. I ty teraz na tej podstawie mówisz, że przetargi za obecnej władzy trwają 3 razy dłużej? To manipulacja i dobrze o tym wiesz.

Last edited by utumno; August 15th, 2018 at 12:15 PM.
Sponsored Links
Advertisement

Old August 15th, 2018, 09:31 AM   #484
Maya83
Registered User

A Ty dalej opowiadasz bzdury. Teraz pytanie, czy kłamiesz z premedytacją, czy nie masz pojęcia o czym mówisz. To dla ułatwienia sytuacji napiszę ci jak wyglądał cały przebieg tamtych przetargów.

Świlcza Kielanówka.
Ogłoszenie przetargu - 14.06.2013
Złożenie wniosku o udział w przetargu - 31.07.2013
Rozpoczęcie II etapu przetargu - 13.12.2013
Otwarcie ofert - 18.02.2014
Wybór najkorzystniejszej oferty - 26.02.2014
Umowa - 09.04.2014

Stobierna - Sokołów
Ogłoszenie przetargu - 14.06.2013
Złożenie wniosku o udział w przetargu - 31.07.2013
Rozpoczęcie II etapu przetargu - 13.12.2013
Otwarcie oferty - 25.02.2014
Umowa - 05.06.2014

W pierwszym przypadku II etap trwał niecałe 4 miesiące a w drugim niecałe 6 miesięcy. Od wysłania zaproszenia, przez otwarcie ofert, wybór najkorzystniejszej oferty po umowę. Teraz tyle nie trwa nawet sam wybór najkorzystniejszej oferty. I ty masz czelność posądzać kogoś o manipulację kłamco??

deyott, bronco10 liked this post

Last edited by Maya83; August 15th, 2018 at 09:53 AM.
Old August 15th, 2018, 09:47 AM   #485
AndyB66
Registered User

AndyB66's Avatar

Likes (Received): 13916

@utumno: nie Niedrzewnica, a Niedrzwica. Wypadałoby znać nazwy odcinków, skoro się o czymś z takim zaangażowaniem dyskutuje.

@Maya83: Maszyna czasu? Popraw 2018 na 2013.

Last edited by AndyB66; August 15th, 2018 at 09:59 AM.
AndyB66 no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2018, 12:14 PM   #486
utumno
In Utumno Veritas

utumno's Avatar

@Andy: dzięki, już poprawiłem.

@Maya: no I sam widzisz, że cała różnica długości trwania tych przetargów polega na tym, że w przypadku Lublin-Niedrzwica (jak i innych pododcinków S19 Lublin-Rzeszów) prawie 2 lata trzeba było czekać na opracowanie i odbiór KP. W przypadku odcinka, o którym mówię - 20 miesiecy zanim KOPI się zebrało.

Ta praca w przypadku odcinków koło Sokołowa już była wykonana i na KOPI nie trzeba było czekać. To właśnie o tym zapominasz wspomnieć i na tym polega manipulacja

provag liked this post
Old August 16th, 2018, 07:45 PM   #487
Maya83
Registered User

Kolego oszczędź już sobie wstydu. Na opracowanie kp firmy miały 12 miesięcy, popatrz sobie, kiedy były podpisane umowy. A ile kopi potrzebuje czasu na odbiór to już sprawa urzędników i ich zwierzchników, a kto za to odpowiada, to już wszyscy dobrze wiemy. Na pok potrafili zrobić to w momencie, tutaj ewidentnie grali na zwłokę, by czasami nie trzeba było od razu ruszyć z budową. Tak więc, proszę ciebie w imieniu wszystkich czytających, przestań pisać bzdury w tym wątku.

Haveblue, michalwajdyk liked this post
Old August 17th, 2018, 09:22 AM   #488
Piotrek_Zmc
Registered User

Likes (Received): 45

Quote:
Originally Posted by MiXen View Post
Znalazłem obwieszczenie RDOŚ na stronie gminy Łabunie i według niego rzeczywiście nadal procedowane jest odwołanie, ale termin obwieszczenia został ustalony na 27 lipca 2018.
http://www.labunie.com.pl/2018/05/informacja-31/
Ciekawe czy przez ten urlop nie zostanie znowu przesunięte w czasie.
Odnośnie tego odwołania wypowiada się w inne sprawie, ale porusza tą kwestie Wójt Gminy Zamość. Wspomina, że odcinek Zamość - Łabunie będzie projektowany od nowa... prawda to ?
http://zamosc.tv/tv/14392-zamkniete-...zdy-i-wiadukt/ Od 03:40
Piotrek_Zmc no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2018, 10:16 AM   #489
MiXen
Registered User

Likes (Received): 67

Quote:
Originally Posted by Piotrek_Zmc View Post
Odnośnie tego odwołania wypowiada się w inne sprawie, ale porusza tą kwestie Wójt Gminy Zamość. Wspomina, że odcinek Zamość - Łabunie będzie projektowany od nowa... prawda to ?
http://zamosc.tv/tv/14392-zamkniete-...zdy-i-wiadukt/ Od 03:40
Tylko wypowiedź wójta Gliwińskiego dotyczy obecnego przebiegu drogi krajowej 17 na odcinku Zamość - Łabunie. Ten temat się bardzo długo ciągnie, a wiem o tym doskonale, bo to są moje rodzinne strony. Zresztą ta wiadomość mnie bardzo cieszy, bo ostatnio zaprojektowany przebieg miał odciąć od DK17 sporo posesji, a jak w niedalekiej przyszłości będzie S17, to był to pomysł trochę poroniony.
MiXen no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2018, 11:55 AM   #490
NFSU9
Registered User

Likes (Received): 2

Masz moze jakies plany projektu przebiegu trasy dk17 Zamosc - Łabunie ktore poszly do kosza?
NFSU9 no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2018, 12:39 PM   #491
MiXen
Registered User

Likes (Received): 67

Szukałem już ich jakiś czas temu i niestety nie mogę niczego znaleść, ale myślę, że poszedł głównie do kosza fragment ze skrzyżowaniem w Kalinowicach z drogą na Pniówek. Na konsultacjach, gdy projektanci pokazali swoje plany, było bardzo burzliwie, gdy ludzie dowiedzieli się, że ich posesje mogą zostać odcięte na stałe od drogi.
MiXen no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2018, 03:14 PM   #492
Siersciu
Registered User

Siersciu's Avatar

Likes (Received): 238

Małe pytanko: skoro w okolicach Zamościa przyszła S-17 będzie przecinała DK74 w okolicach końca miejscowości Kolonia Jatutów III a przejazdem kolejowym (przecięcie z LHSem) gdzie jest niejako zostawiony swoistym wolny od zabudowań pas przestrzeni to jak to będzie wyglądało w okolicach miejscowości Łapiguz? Bez wyburzeń chyba się nie obędzie..
Old September 4th, 2018, 04:30 PM   #493
johny11
Registered User

johny11's Avatar

Likes (Received): 128

Nadal na obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego są prowadzone drobne prace przygotowawcze, np. karczowanie karp w okolicach węzła z drogą w kierunku Hrubieszowa i wyrównywanie terenu. Niestety wśród tubylców rozchodzą się niepokojące wieści, jakoby Wykonawca chciał odstąpić od kontraktu ze względu na bardzo trudne warunki (teren bagienny) na części projektowanej obwodnicy. Mam nadzieję że nic takiego nie będzie miało miejsca.
johny11 no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2018, 02:45 PM   #494
Mlekor
Registered User

Likes (Received): 537

To, że Tomaszów otaczają od wschodu bagna wiadomo od 400 lat, nie chce mi się wierzyć w te bajania.

michalwajdyk liked this post
Mlekor está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 5th, 2018, 09:30 PM   #495
uranium
she's my wolf

uranium's Avatar

Likes (Received): 3041

Quote:
Originally Posted by Mlekor View Post
To, że Tomaszów otaczają od wschodu bagna wiadomo od 400 lat, nie chce mi się wierzyć w te bajania.
Od 400 lat to to wiedzą jedynie nieśmiertelni, elfy, krasnoludy itp. wyklęci. Śmiertelni mogli to wiedzieć od czasu dowiedzenia się o tym empirycznie.
Old September 6th, 2018, 03:12 PM   #496
juri5
Registered User

juri5's Avatar

Likes (Received): 18

Dzisiaj po raz kolejny zadzwoniłem do GDDKiA z zapytaniem o przetarg na kp dla s17, powiedziano mi że jeszcze nie wpłynęły dokumenty z GDOŚ więc przekręciłem do nich. W GDOŚ-u rozmawiałem z Panem ktory się zajmuje tą sprawą (ostatnio jak dzwoniłem to był na urlopie) i dowiedziałem się że sprawa jest na końcowym etapie. W tym momencie jest sporządzany jakiś raport i za kilka dni będę przygotowywane dokumenty dla GDDKiA. Mowił że z jego strony zajmie to okolo 3-tygodni maksymalnie miesiąc ale nie jest w stanie powiedzieć kiedy dokumenty zostaną przesłane do GDDKiA bo to już nie zależy od niego tylko od jego przełożonych.
Czyżby i tutaj polityka sie wkradła i przetarg zostanie ogłoszony przed samymi wyborami, czy to tylko zbieg okoliczności w ktory nie chce mi się zbytnio wierzyć.
Old September 28th, 2018, 04:50 PM   #497
Narollo
Registered User

Likes (Received): 113

Witam. Mam pytanko czy cokolwiek drgnęło na obwodnicy Tomaszowa czy nadal trwają "prace przygotowawcze"?

piotrekkk liked this post
Narollo no está en línea   Reply With Quote
Old October 4th, 2018, 02:13 PM   #498
MiSzu
Registered User

Likes (Received): 699

Quote:
Originally Posted by juri5 View Post
(…) Mowił że z jego strony zajmie to okolo 3-tygodni maksymalnie miesiąc (…)
@Juri5, masz już przetarte szlaki, może by Ci się chciało dowiedzieć o postępy przy pracach przygotowawczych do S17 i podzielić z nami tymi informacjami?
Old October 10th, 2018, 09:40 AM   #499
juri5
Registered User

juri5's Avatar

Likes (Received): 18

Chcieć mi się chce tylko spotykam od wczoraj pewne trudności w ustaleniu stanu zaawansowania dokumentacji. Jednak się nie poddaje i jak uda mi się coś ustalić to zapewne dam znać.

MiSzu, wssk8, invi_ liked this post
juri5 no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2018, 11:27 AM   #500
piotrekkk
Registered User

Likes (Received): 169

Quote:
Originally Posted by Narollo View Post
Witam. Mam pytanko czy cokolwiek drgnęło na obwodnicy Tomaszowa czy nadal trwają "prace przygotowawcze"?
Też się już niecierpliwię
Już niemal rok minął od podpisania umowy: https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/27713...wa-Lubelskiego
piotrekkk no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
ekspresówka-s17, lubelskie, lublin, s17, zamość

Thread Tools

Posting Rules