SkyscraperCity Forum banner

[Bydgoszcz] Galeria Drukarnia [JSK Architekci] - wątek II

302K views 2K replies 142 participants last post by  johny..byd 
#1 · (Edited)
Zapraszam do kontynuowania dyskusji na temat powstającej galerii handlowej.
Wcześniejsze posty dostpne są tutaj:

[Bydgoszcz] GALERIA ASTORIA [JSK Architekci]


A oto jak przedstawia się w skrócie historia powstawania tego obiektu. Fotki i wizualizacje zamieszczane przez bydgoskich forumowiczów ;)

















A to genialna fotka z postępu prac... ;)
 
See less See more
8
#120 ·
Sw. Ducha byl zdaje sie drewniany i stopniowo przerabiano go na murowany (w miare naplywu darowizn) ale nie o to przeciez chodzi...

koscioly w sredniowieczu czesto prowadzily dzialanosc "szpitalna", tj. obok nich znajdowaly sie takie szpitalo-przytulki dla chorych i bezdonych, stad obiekty te czesto umieszczano poza murami miasta i tak wlasnie bylo w przypadku tzw. klarysek, tak wiec nie zawsze koscioly budowano w poblizu rynkow...
 
#125 ·
^^ To, że Jagiellońska się zakorkuje jest raczej oczywiste, jeśli Jagiellońska, to i rondo, więc i 3 Maja się dobije, i Bernardyńska z rondem będzie gorzej się miała, a próby objechania tego spowodują dokorkowanie jeszcze kilku miejsc. Tak od otwarcia do świąt, a potem trochę lepiej. Przynajmniej mnie bardzo zdziwi jeśli tak nie będzie.

PS. Ja z tej okazji się przeprowadzam, żeby mi łatwiej do pracy było dojechać. ;)
 
#127 ·
Przesadzasz. Przed wydaniem odpowiednich decyzji ratusz przeprowadził za pośrednictwem ZDMiKP odpowiednie analizy, które wykazały, że takiego problemu nie będzie. Podobne analizy we wniosku dołączył inwestor.

Poza tym pamiętajmy, że wkrótce ruszają przygotowania do budowy bezkolizyjnego przejścia dla pieszych pod ul. Focha.
 
#128 ·
1. Pamiętam te wypowiedzi urzędników, że zwiększenie ruchu zmniejsza korki. Pozwól, że nie uwierzę.
2. Tunel dla pieszych, jeśli w ogóle kiedykolwiek powstanie, spowoduje tylko tyle, że przez minimum rok wcale tam się nie przejechać, a po wszystkim znów będą tylko jedne światła, a nie dwa, jak to ma mieć miejsce po otwarciu CH Astoria.
 
#132 ·
Powstanie i znacząco poprawi sytuację. Policz sobie ile sekund obecnie trwa zmiana świateł dla Focha, a ile dla pieszych.
1. Jeszcze pół roku temu prezydent twierdził, że powstanie tam tunel dla samochodów.

2. Nie wiem, na jakiej podstawie twierdzisz, że powstanie tunel dla pieszych? Bo w Pomorskiej napisali, że mógłby kiedyś powstać?

3. Budowa tunelu skutecznie zablokuje to miejsce na minimum rok.

4. Nawet jeśli tunel powstanie, to nie znikną światła w tym miejscu. Zwiększony będzie natomiast ruch.

5. Pan Grenz należy do najmniej wiarygodnych ludzi w mieście.

6. Nikt nie mówił o gigantycznych korkach po zamknięciu jednej nitki Jagiellońskiej. Chociaż korki są.
 
#134 ·
podziemne przejście pod ul Focha...
mam bardzo mieszane uczucia.

Deptak powinien się ciągnąć:
Rynek (umownie teren od ul. Przy Zamczysku do Wyspy) - Mostowa - Gdańska i potem na bok czyli Dworcowa i powrót przez Operę na Wyspę i Rynek
(znamy wszyscy możliwe plany zagospodarowania terenu naprzeciw Opery)
Gdańska oczywiście "jak się da daleko na północ"
nie mogę nie wspomnieć o Placu Piastowskim ;)


Ja tak to widzę.
Z tej przyczyny przejście pod ziemią mi nie pasuje.
Chowa ruch pieszy pod ziemie;
przeciez tu powinien być deptak!!
Reprezentacyjne miejsce w Bydgoszczy.
Deptak pod ziemią ??

Tunel dla samochodów 'pod' Focha - jak najbardziej.

Powiedzcie mi prosze, czy macie podobne zdanie, bo osobiście nie widze innego wyjscia niż tunel dla samochodów.
 
#138 ·
podziemne przejście pod ul Focha...
mam bardzo mieszane uczucia.
[...]
Ja tak to widzę.
Z tej przyczyny przejście pod ziemią mi nie pasuje.
Chowa ruch pieszy pod ziemie;
przeciez tu powinien być deptak!!
Reprezentacyjne miejsce w Bydgoszczy.
Deptak pod ziemią ??

Tunel dla samochodów 'pod' Focha - jak najbardziej.

Powiedzcie mi prosze, czy macie podobne zdanie, bo osobiście nie widze innego wyjscia niż tunel dla samochodów.
Oczywiscie, ze przejscie podziemne jest kompletnym nieporozumieniem. To jest calkowite niezrozumienie istoty tej czesci miasta. Bydgoszczy potrzeba przywrocenia funkcji/k s z t a l t u historycznego ukladu placow czy ulic.
Co zrobi tunel??
Tunel definitywnie podzieli i tak juz dzis niespojna j e d n a przestrzen publiczna na obszarze Starego Maista i Gdanskiej. Pieknie bedzie wygladalo skrzyzowanie Gdanskiej z Focha pelne pedzacych samochodow/autobusow czy tramwajow. Zeby nikomu nie zachcialo sie przechodzic przez jezdnie, od strony Gdanskiej i Mostowej, bedzie tam trzeba umiescic specjalne barierki. Natomiast jak bedzie wygladalo samo przejscie? Co z niepelnosprawnymi? Co z estetyka takiego przejscia? Na jakiej wysokosci powinny znajdowac sie wejscia na ulicy Gdanskiej? Jesli ul. Drukarskiej, to obumrze fragment ulicy z najbardziej reprezentacyjnymi kamienicami [z arkadami]. Wejscie bedzie musialo byc odpowiednio szerokie-zabierze zatem prawie cala powierzchnie chodnika, itd., itd....
 
#137 ·
Oficjalny (ciągle?) pomysł zakłada tunel pod ulicą. Samochody osobowe mogą jechać dołem lub górą (wtedy czeka ich kilka świateł), a ciężarówki, samochody, które chcą wjechać na Gdańską, Mostową itp. oraz autobusy górą. Nigdy (przynajmniej w ostatnich latach) nie było oficjalnej propozycji, by zrobić tam deptak. Zróbmy najpierw deptak na Mostowej może, albo na Rynku, albo na Długiej chociaż, albo na Wyspie gdzieś, albo gdziekolwiek, gdzie będzie łatwiej...
 
#140 · (Edited)
Dzięki za odpowiedź
o to mi chodziło.

Tunel dla pieszych to kompletny absurd.
Nie ma innego wyjścia jak tunel dla samochodów pod ul. Focha i wcześniej czy później po prostu MUSI być zrobiony.
Nie ma innego wyjścia.
Jeśli ktoś z Was ma inne rozwiązanie tego problemu chętnie przeczytam.

Druga sprawa:
a_weirdo
piszesz:
Zróbmy najpierw deptak na Mostowej może, albo na Rynku, albo na Długiej chociaż, albo na Wyspie gdzieś, albo gdziekolwiek, gdzie będzie łatwiej...
Masz rację nie ma sensu brać się za wszystko na raz.
Ale tu chodzi o długofalowe plany.
Obawiam się że budowa tunelu dla pieszych ma taki sens jak budowa np: basenu w miejscu przyszłego mostu w Toruniu, albo zespołu hotelowego w miejscu przyszłej pętli w Białych Błotach.
Jest takie coś jak koncepcje planistyczne, urbanistyka, gospodarka przestrzenna czyli racjonalne kształtowanie przestrzeni, planowanie przestrzenne, plany zagospodarowania przestrzennego czy jak to kto zwał ....

Wygląda na to że władze bydgoskie nie znają takich pojęć.

...
właśnie znalazłem artykuł, przypominam:

Za rok przejdziemy tunelem pod Focha



Gdy budowa tunelu dla samochodów pod ulicą Jagiellońską i Focha okazała się zbyt kosztowna, drogowcy wpadli na inny pomysł.

Drogowcy zastanawiają się, jak usprawnić ruch po otwarciu dwóch wielkich centrów handlowych - "Focus Parku" i "Astorii", przy ulicy Jagiellońskiej. Jednym z pomysłów jest likwidacja przejścia dla pieszych na wysokości popularnego Savoya.

Są dwa warianty

Analizowaliśmy wariant budowy tunelu dla samochodów pod Focha i Jagiellońską, ale to byłaby zbyt kosztowna inwestycja. Znacznie łatwiejszym i równie dobrym rozwiązaniem będzie budowa tunelu dla pieszych pod obecnym przejściem przy Savoyu - twierdzi Jan Siuda, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Muzeum jest za, ale...

Eksperci analizują obecnie dwa warianty inwestycji. Pierwszy zakłada poprowadzenie tunelu od placu przy skrzyżowaniu Mostowej z Focha do prostopadłej do Gdańskiej ulicy Drukarskiej. Drugi wariant zakłada wyjście tunelu na chodniku pomiędzy kościołem Klarysek a budynkiem Muzeum Okręgowego przy ul. Gdańskiej.

- To dobry pomysł pod warunkiem, że wyjścia z tunelu będą odpowiednio zaprojektowane. Nie chciałbym, by piesi wychodzili z niego pędem mijali nasz budynek - mówi Michał Woźniak, dyrektor Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.

Bracia milczą

Co na to Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, który opiekuje się kościołem Klarysek? Tego nie wiadomo, ponieważ pomimo starań nie udało nam się namówić do rozmowy przełożonego bydgoskiego Domu Zakonnego. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że bracia boją się udzielać informacji. Nie wiadomo bowiem, czy przeniesienie do innego miasta ich poprzedniego przełożonego nie miało związku z jego zdecydowaną obroną kościoła, zagrożonego budową centrum "Astoria". Prezydent Bydgoszczy wysłał wówczas oficjalną skargę na zakonnika do Rzymu.

Już w przyszłym roku?

Nie wiadomo jeszcze, która z koncepcji ma większe szanse na realizację. Wiadomo za to, że budowa miałaby ruszyć w następnym roku przy okazji remontu Focha na odcinku od Klarysek do mostów Solidarności.


Przeczytajcie chociaż to co zaznaczyłem w wesolych barwach
co mądrego twierdzi Jan Siuda...
i
"EKSPERCI ANALIZUJĄ ....."
ręce opadają. co za ciemnota durnota i głupota
kompletny absurd, lepiej niż LaTaJąCy CyRk MoNtY pYThOnA

:)
pozdrawiam.
 
#141 · (Edited)
Tunel dla pieszych to kompletny absurd.
Nie ma innego wyjścia jak tunel dla samochodów pod ul. Focha i wcześniej czy później po prostu MUSI być zrobiony.
Nie ma innego wyjścia.
Jeśli ktoś z Was ma inne rozwiązanie tego problemu chętnie przeczytam.
czytam te wszystkie wypowiedzi i zastanawiam się czy to fanclub literatury Sciece Fiction :lol:
fakty i mity
1/ remont wiaduktu kolejowego na Gdańskiej /długość jezdni ok. 50m/ - 12 miesięcy
2/ remont Wiaduktów Warszawskich - 2 lata / miała być na to kasa z UE - miała / może wtedy byłaby na lodowisko.

Obecna ekipa nie może nawet załatwić sensownego wejścia na kładkę przy operze to co wypisujecie o wiarygodnych badaniach natężenia ruchu /na zlecenie inwestora /, a remontowaną Jagielońską omijam szerokim łukiem jak większość bydgoszczan.
Nie mogą załatwić kasy z UE na żadną ważną miejską inwestycję a co dopiero na budowę tunelu. Jakby teraz zaczęli to po zrujnowaniu wszystkich budynków włącznie z Klaryskami skończyliby w 3 tysiącleciu.
A tak na marginesie co za .... zmienił cykl pracy sygnalizacji na rondach Fordońskim i przy Tesco? Totalny brak synchronizacji, nie da się tego w spokoju przejechać aby nie zaklnąć :bash:

... a może i dobrze sobie czasem pomarzyć :|
 
#142 ·
ja pojde naprzeciw glownemu pradowi tej dyskusji bo jestem ZA budowa tunelu dla pieszych na kierunku Mostowa-Gdanska.

po pierwsze to wlasnie przejscie dla pieszych w tym momencie najbardziej spowalnia ruch na ulicy Jagiellonskiej, swiatlo zmienia sie dosc czesto, a sama faza dla pieszych tez musi dlugo trwac bo trzeba przejsc przez 4 pasy jezdni

druga sprawa - po zlikwidowaniu przejscia dla pieszych i zbudowaniu tunelu, nalezaloby rowniez zlikwidowac lewoskret na mostowej i w ogole zlikwidowac tam swiatla, wtedy ruch by byl jeszcze bardziej plynny, a jesli mostowa i okoliczne uliczki w przyszlosci mialyby byc deptakiem to ta sprawa jest pierwszym krokiem w kierunku ograniczenia ruchu w tym miejscu

po 3 - powiedzmy sobie szczerze - budowa tunelu samochodowego pod Jagiellonska jest totalnie nierealna i nieekonomiczna! popatrzcie ile jest problemow ze zbozowym rynkiem z ktorego przebudowy zrezygnowano :bash:
Duzo latwiejsza inwestycja byloby wybudowanie drugiej jezdni Grudziadzkiej, Torunskiej, mostu Nowooginskiego i przebudowaniu skrzyzowan na bezkolizyjne niz budowanie tunelu na Jagiellonskiej...
 
#144 ·
Kolejne rozwałki

No tak. Zniszczyli kamienicę na Gdańskiej 10, a teraz podkopią i rozpierdzielą inne kamienice w obrębie Focha, Gdańska, Drukarska. Tak działają urbaniści pokroju Marcysiaka, którzy mają już swoich zagorzałych następców na architekturze UTP Bydgoszcz.
 
#145 ·
Uważam że zarząd dróg powinien wyprowadzić samochody, ze ścisłego centrum, przebudowując Wały Jagiellońskie i poszerzając o kolejne dwa pasy Kamienną. Pilnej przebudowy wymaga rondo Bernardyńskie, a to że w tym miejscu tworzą się ogromne korki, jest wina władz. Niech najpierw myślą!!!
 
#148 ·
TAK - jeżeli chodzi o ruch "przejeżdżających" przez centrum np. Fordon - Osowa Góra itp. Ten ruch wkrótce będzie skierowany na Kamienną i oby jak najszybciej przez przebudowany węzeł Bernardyński.

NIE - jeżeli chodzi o ruch w samym centrum miasta. W ścisłym centrum znajduje się najwięcej instytucji, przedsiębiorstw, których pracownicy, petenci, klienci generują wielki ruch, którego nie da się zminimalizować.
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top