First impressions of Ruse? Things you like/don't like? - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > North-Central | Северен централен регион

North-Central | Северен централен регион Ruse, Pleven, Veliko Turnovo, Gabrovo, Lovech | Русе, Плевен, Велико Търново, Габрово, Ловеч

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old September 27th, 2019, 09:42 PM   #1
bgdimitrov
Registered User

bgdimitrov's Avatar

Likes (Received): 8691

[Ruse|Русе] First Impressions Thread | Първи впечатления

Крайно време е и русенската секция на форума да се сдобие с такава тема. Какви са вашите впечатления от града?

След като пътувам редовно и съм виждал доста други градове и държави, смятам че мога да изкажа няколко скорошни впечатления от града.

1. Кея на Русе в момента е разоран като нива, но новата пасарелка изглежда красиво, особено нощем. Да се надяваме че скоро цялото пространство ще се обнови.

2. В центъра на града вече много от улиците са с ЛЕД осветление. +1

3. Градския транспорт е ужасен. Редовно се уверявам в това. Чакаш на спирката по 20-30 мин, стари возила, транспортната схема е скапана. Да не можеш да си хванеш един тролей от Мол Русе към центъра след 9 часа е някакъв абсурд. Все пак има надежда, че скоро ще започнат големите промени.

OrthodoxBG, Eдин тun, 0032 liked this post

Last edited by bgdimitrov; September 28th, 2019 at 06:48 PM.
bgdimitrov no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 27th, 2019, 10:06 PM   #2
bgdimitrov
Registered User

bgdimitrov's Avatar

Копирам мнение на колегата yani84 от една от другите теми:

Quote:
Originally Posted by yani84 View Post
По-миналата седмица посетих Русе и Силистра, понеже не бях ходил от най-малко 10 години. Първото ми посещение не може да се брои, тъй като пътувах за Букурещ и бях за много малко.
Исках само да споделя мойте лични впечетления от града.

> Напълно съм наясно, че Русе е "Малката Виена" но наистина има невероятна, уникална архитектура. Ценни архитектурни реликви и то не само в центъра но и изън него.
> В центъра на града, Слава Богу, почти никъде няма колосални или грозни конструкции.
> По-голямата част от града е пешеходна и няма големи булеварди с големи задръствания.
> Улица Александровска, паркчето пред Историческия музей са меко казано прекрасни както и самото улично осветление.
> Музеят на транспорта е уникален, особено влаковете. Вътре в самия музей, има доста богат материал.
> Като гледах снимки в Гугъл Стрийтвю на бул. "Придунавски" през 2015г., не можах да повярвам, че е истина. В момента е станало изключително красиво след (явно) цялостният ремонт. Привечер има уникална гледка към реката и се правят страхотни снимки на залеза.
> Други много интересни сгради: ПГ по Речно Корабостроене и Корабоплаване, Джамията, Нумизматичен музей Русе, Католическа Никополска Епархия и църквата до нея както и самата улица, Паметник на съветския бойн, улица Баба Тонка и много други.
(Извървял съм около 10км за 2 дни )

* Направи ми обаче голямо впечетление, че река Дунав почти не се използва на пълен капацитет. Фериботи, разходки с лодки, организирани турове, ботели, организирани събития и т.н.
* Автогарата има огромен потенциал. Никак няма да е лошо да се рехабилитира както и подлеза на жп гарата, който плаче за ремонт.
* Учуди ме и градският транспорт. В другите градове в България отдавна имат по-модерни автобуси, тролейбуси и т.н. Надявам се, това скоро да се промени. Казвам го, тъй като реших да посетя и Басаробският манастир и набюдавах няколко такива, докато чаках рейса на спирката.

Като цяло градът има излючително много потенциал. Надявам се да се запази и русенският дух. Наистина имате много история и имате с какво да се гордеете. Ще говоря само хубави работи на хората за да идват и разбира се отново ще го посетя с най-голямо удоволствие.

SimeonHr, Bufu9, Tzetzo, 0032 liked this post

Last edited by bgdimitrov; September 27th, 2019 at 10:14 PM.
bgdimitrov no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2019, 04:39 AM   #3
OrthodoxBG
Registered User

Likes (Received): 5012

Колега, идеята за такава тема е добра, но ти предлагам, както е направено в доста други теми, да дублираш заглавието на български. Все пак, даже и в XXI век, знаенето на чужди езици е желателно, но не и задължително за средностатистическия човек.

Иначе мнения по темата има сега в практически всички останали теми на русенската секция, особено в Градски дискусии, и ако бъдат копирани тук, темата доста бързо ще се понапълни - но на кого ще му се занимава да ги търси и копира? Дано занапред форумците си променят навиците и почнат да споделят впечатленията си тук!

Last edited by OrthodoxBG; September 28th, 2019 at 04:46 AM.
OrthodoxBG no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old Yesterday, 11:23 PM   #4
bgdimitrov
Registered User

bgdimitrov's Avatar

Мнение от един чуждестранен посетител на града в Инстаграм. Винаги е добре да се вслушваме в обективните мнения.

Quote:
От всички страни в Европа никога не съм се виждал да посещавам България. Тя е известна като една от най-тежко ударените страни, доминирана от комунизма след втората световна война. И винаги съм си представял, че има мрачен и депресиращ пейзаж. Това, което намерихме беше съвсем различно. В град Русе има очарователни сгради, оживен уличен живот, ремонти навсякъде, инвестиции направени в града и неговото крайбрежие, и децата навсякъде!!! Това беше чудесно оптимистична визита на място, което се опитва много трудно да се възстанови от десетилетия на стагнация. Макар красив и сега, след десет години предсказвам, че този град ще стане едно от местата за задължително посещаване. ПРЕВОД

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules