[Slovakia] Golf Resorts - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 25th, 2008, 04:17 PM   #21
Chunkylover
Chrumky lover

Chunkylover's Avatar

Likes (Received): 12

Quote:
Originally Posted by Amrafel View Post
tak ma napadlo, keď odstránili také veľké kusy boru, nebudú mať problém s pieskami?
Tuším, že práve taký typ pôdu je mimoriadne vhodným na golfové ihriská. Veď niekde na Záhorí pestujú trávniky (a odtiaľ bol aj trávnik na ktorom sa hralo finále Ligy Majstrov).
Advertisement

Old December 25th, 2008, 08:22 PM   #22
michaelse
Registered User

Likes (Received): 443

Quote:
Originally Posted by Amrafel View Post
tak ma napadlo, keď odstránili také veľké kusy boru, nebudú mať problém s pieskami?
nia,prave naopak,oni su radi ze je tam piesok lebo ten velmi dobre odvadza prebytocnu dazdovu vodu takze nebudu mat problem hrat golf aj na konci novembra kedy viacej prsi a ostatne ihriska su velmi makke kvoli vode a nedovolia tam ludom hrat a aj preto tie travniky co pestuju v zavode su tak kvalitne a su na najlepsich stadionoch v europe
ak chcete tak skusim pohladat cd s fotkami ako to tam vyzeralo ked tam bol len les a musim sa priznat ze niektore pekne miesta mi budu chybat zvlast ked bola hubarska sezona
michaelse no está en línea   Reply With Quote
Old December 25th, 2008, 08:26 PM   #23
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Likes (Received): 85

Áno aj o niekolko ulíc od našej som videl z auta pokladanie golfového trávnika a podložie bolo pieskové.

Zauvik si tu, u mojim mislima i grudima..
seem no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 25th, 2008, 08:34 PM   #24
michaelse
Registered User

Quote:
Originally Posted by seem View Post
Áno aj o niekolko ulíc od našej som videl z auta pokladanie golfového trávnika a podložie bolo pieskové.
vsetko je to o vode,piesok nezadrziava vodu takze rychlo ju odvedie dole a zavlazovanim daju tolko vody kolko treba aby bola trava co najkvalitnejsia samozrejme ma to aj nevyhody,napr vecsie naroky na zavlazovanie a tym padom aj vyssie financne naklady a mam pocit ze treba viazej hvojiva ako keby to bolo polozene na urodnej pode
Old December 27th, 2008, 06:55 PM   #25
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Chunkylover View Post
Tuším, že práve taký typ pôdu je mimoriadne vhodným na golfové ihriská. Veď niekde na Záhorí pestujú trávniky (a odtiaľ bol aj trávnik na ktorom sa hralo finále Ligy Majstrov).
Travnicek sa pestuje za hlavnou stanicou obce Zavod, smerom na Jáni ak by chcel niekto presne vediet.
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Old December 27th, 2008, 07:14 PM   #26
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Tak tak,malo kto vie o tomto nasom velkom exporterovi travnikov.Je to svetova spicka.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2009, 11:59 PM   #27
Ondro
Veteran of the meme war

Ondro's Avatar

Likes (Received): 1211

Quote:
Originally Posted by michaelse View Post
nia,prave naopak,oni su radi ze je tam piesok lebo ten velmi dobre odvadza prebytocnu dazdovu vodu takze nebudu mat problem hrat golf aj na konci novembra kedy viacej prsi a ostatne ihriska su velmi makke kvoli vode a nedovolia tam ludom hrat a aj preto tie travniky co pestuju v zavode su tak kvalitne a su na najlepsich stadionoch v europe
ak chcete tak skusim pohladat cd s fotkami ako to tam vyzeralo ked tam bol len les a musim sa priznat ze niektore pekne miesta mi budu chybat zvlast ked bola hubarska sezona
Ahojte, som tu prvý krát, nedalo mi neodpovedať na túto tému
Áno, tak nejak. Naviac, v udanej lokalite je vysoká hladina podzemnej vody, čiže ani s tou nie je problém. Na ihrisku by mala byť tiež najdlhšia jamka v Európe, 700m. Golfové ihrisko je situované asi tak 3-4km od centra Senice, 1km od vlakovej stanice Senica a asi 500m od Letiska Senica(ktoré je, mimochodom, kvalitné, so spevnenou, asfaltovú dráhou). Chcel som aj postnúť fotky z aktuálneho stavu(letecké nemám, tento rok sa mi preletieť sa nad Senicou nepodarilo ), ale nemám teraz po ruke žiadne, teda zajtra budú, ale dobre je to vidieť aj na ofic. stránke Celé je to v štádiu dosť pokročilom, už dokonca vybudovali základy príjazdovej komunikácie(aj most, to sa za takú chvíľku na Záhorí nevidí často ) a niektoré chatky už stoja(keďže je tam vysok. hlad. pod. vody o výstavbe jazier nie je treba sa zmieňovať).
Samozrejme, ihrisko bude schopné poriadania PGA turnajov!

Btw, michalese, aspoň to prinesie Slovensku a Senici prestíž(čo ty vieš, možno za pár rokov sem pritiahnu svetoznáme turnaje, Senica sa stane vyhľadávané rekreačné, hotelové centrum Slovenska a nad hlavami nám budú každý deň hučať súkromné Learjety a Beerchrafty plné najlepších svetových golfistov samozrejme irónia)

Last edited by Ondro; July 13th, 2009 at 12:16 AM.
Ondro no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2009, 12:58 PM   #28
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5015

ja som pocul, ze maju problem to dokoncit, neplatili a vymenili dodavatela .. tento rok to nebudu urcite otvarat.. snad buducu sezonu.. na pozemky ponukaju uz dost vyraznu zlavu...
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2009, 08:11 PM   #29
Chunkylover
Chrumky lover

Chunkylover's Avatar

Likes (Received): 12

Aktuálne fotky z výstavby golfového inhriska pri Senici:

http://www.pressburggolf.sk/?idpg=82&idgl=147
Old July 18th, 2009, 02:04 PM   #30
preparat
Registered User

Likes (Received): 0

White Eurovalley Golf Park (Malacky)

Malacky čaká dnes 18. 7. významný deň. Doslova výnimočnou udalosťou golfovej scény možno nazvať otvorenie 27-jamkového golfového ihriska White Eurovaley Golf Park v zóne D priemyselného parku Eurovalley. Autor i realizátor projektu Ing. Arch. Jaroslav Kachlík na tlačovej besede vyzdvihol prednosti prirodzeného prostredia borovicových lesov a pôvodných pieskov. „Zachránili sme tento les, pretože ako hospodársky les bol pôvodne určený na výrub,“ povedal. Podľa jeho slov tisíce starých stromov naďalej rastú na svojom mieste vďaka vyňatiu z lesného hospodárskeho plánu. Na rozsiahlej ploche najväčšieho golfového ihriska na Slovensku vznikol nový typ krajiny s umelo vytvorenými vodnými plochami zo spodných vôd. Exteriér je pôsobivý aj vďaka dunám z bielych pieskov.

V duchu hesla Golf pre všetkých ešte neotvorený klub začína s cenovou revolúciou. „Naším cieľom je zlomiť golfu pečať buržoázneho športu. Nechceme zakladať elitárske kluby, ale zameriame sa aj na študentov a deti, ktorých chceme k tomuto športu pritiahnuť,“ tvrdí prezident klubu Milan Vaškor. Už pred otvorením má novovznikajúci klub 200 členov, ráta sa s prírastkom 300 členov do konca roka.

Víziou architekta i prezidenta klubu je postupný rozvoj areálu s efektom podpory golfovej turistiky (aj medzinárodnej) aj vďaka usporadúvaniu veľkých golfových turnajov. S tým ruka v ruke kráča aj rozvoj ubytovacích kapacít a hotelierstva, welness služieb či akvaparkové využitie vzácnych geotermálnych prameňov s horúcou vodou (106 st. Celzia) s vlastnosťami vody z Mŕtveho mora.

Veľkolepé slávnostné otvorenie sa uskutoční o 17.00 h a kultúrny program spojený s koncertom či módnou prehliadkou vyvrcholí v noci ohňostrojom.

plán areálu:http://www.golf.sk/download/master_malacky_large.png

Domovská stránka: http://www.golf.sk/
preparat no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2010, 10:08 PM   #31
Hublot
Registered User

Hublot's Avatar

Likes (Received): 30

Golf resort Hruba Borsa

GOLFOVÝ AREÁL OTVÁRAME UŽ 18.JÚNA 2010

Obytný a rekreačný komplex GreenResort v Hrubej Borši, realizovaný spoločnosťou ORAG - Golfinvest, a.s. ponúkne svojim budúcim obyvateľom komfortný, bezpečný a plnohodnotný domov v ktorom prevlada zeleň. Komplex je situovaný v severovýchodnej casti obce Hrubá Borša, v blízkosti mesta Senec. Súčasťou Green Resortu su štyri obytné zóny s veľkorysými pozemkami pre domy i rekreačné chaty, centrum služieb, päť jazier, Golfová akadémia, Driving range a najmä 18 jamkové majstrovské golfové ihrisko. Viac ako 1 000 000 m2 zelenej plochy.

Ceny pozemkov začínaju pri .....

viac tu
http://www.greenresort.sk/index.php
Hublot no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2010, 09:28 AM   #32
peterthegreat
Registered User

peterthegreat's Avatar

Likes (Received): 76

Old October 28th, 2010, 03:29 PM   #33
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5015

Quote:
Originally Posted by Chunkylover View Post
Aktuálne fotky z výstavby golfového inhriska pri Senici:

http://www.pressburggolf.sk/?idpg=82&idgl=147
uz aj stranka zmizla .. kazdopadne ihrisko v senici stale neni otvorene a problemy maju stale a mam taky blby dojdem, ze tento rok ho uz na 100% neotvoria ...

inak pri trnave ma vyrast nove ihrisko ..

http://trnava.sme.sk/c/5600976/namie...e-ihrisko.html
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2010, 12:40 AM   #34
microdot
Registered User

microdot's Avatar

Likes (Received): 0

http://www.spapiestany.sk/en/golf-co...pa-island.html The golf course in Piestany is located on the north end of Spa Island (Vrbinky area). Our 9 hole course offers everything a golfer could ask for – club house, stylish café with
a restaurant, two Full Swing golf simulators an extensive golf shop, putting and chipping area, a driving range and a catering tent for social events. Tennis players have an opportunity to play on the high-quality adapted clay tennis court.
microdot no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2010, 01:44 AM   #35
Fabo.sk
Registered User

Likes (Received): 79

http://www.golfkosice.sk/

Site of future golfcourse in Mala Ida, some 10 kilometers from Kosice.
Proposed as 9-hole park with clubhouse. Building in process.

more information to follow

Last edited by Fabo.sk; October 29th, 2010 at 02:16 AM.
Fabo.sk no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2010, 06:45 PM   #36
michaelse
Registered User

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
uz aj stranka zmizla .. kazdopadne ihrisko v senici stale neni otvorene a problemy maju stale a mam taky blby dojdem, ze tento rok ho uz na 100% neotvoria ...

inak pri trnave ma vyrast nove ihrisko ..

http://trnava.sme.sk/c/5600976/namie...e-ihrisko.html
Noo pravdepodobne asi ani do leta buduceho lebo uz viac ako pol rokasa tam nic poriadne neurobilo okrem ohrady pre pstrosy a aby to mohli otvorit tak treba este velke kvantum prace a tym par zamestnancom ca tam je dlhuju vyplaty za niekolko mesiacov :-((
Old October 29th, 2010, 09:22 PM   #37
alien
.:junglist : and . AFOL:.

alien's Avatar

Likes (Received): 715

na slovensku vznikla celosvetova socialna siet pre golfistov http://www.greenieplanet.com
alien no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2019, 05:23 PM   #38
BHT
Urban flâneur

BHT's Avatar

[Podhorie] Nový športovo-rekreačný areál

V obci Podhorie, nachádzajúcej sa asi 5 km od Banskej Štiavnice, konkrétne v časti Žakýl, vznikne nový golfový rezort. Jeho súčasťou bude okrem iného aj hotel, objekty rekreačného bývania (areál je rozdelený na 13 obytných zón určených pre individuálnu výstavbu), občianska vybavenosť, lanovka či vodné plochy. Golfové ihrisko nemá byť riešené ako uzavretý areál, namiesto toho sa bude rozprestierať vo voľnej krajine, kde sa budú pásť kone, ovce a kravy miestnych farmárov.

Údaje o projekte:
Údaje o budove hotela:
  • Výška: 7 podlaží (z toho 3 nadzemné)
  • Počet izieb: 50
  • Počet hostí: 100
  • Parkovacie miesta: 97 kryté + 40 na povrchu
  • Ostatné vybavenie: reštaurácia s kapacitou 200 osôb, 25 m plavecký bazén, wellness, konferenčná miestnosť
Vizualizácie:

BHT no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules