Interiéry, dizajn a dispozície - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 30th, 2009, 03:28 PM   #61
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by potkanX View Post
mate tam v BA insiu gravitaciu. u nas vraj stacia aj 2%, na kratke vzdialenosti aj 1 a pol. teda od vani a sprch.
Aj my máme rúry v podlahe so spádom 2%, no povedal by som, že reálne to nie je ani toľko. Konkrétne z vane a umývadla na niečo cez 2,5 metroch.
Joey_T no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 3rd, 2009, 12:44 PM   #62
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

dispozicie

a aby to nebolo jednostranne, idem aj ja s kozou na trh: nejde o zariadenie, ale dispoziciu - dom sa stale dokoncuje, majitelka si objednala interier u interierovych architektov - ja som z istych dovodov nemohla

Last edited by zuzana; November 3rd, 2009 at 12:54 PM.
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2009, 12:59 PM   #63
potkanX
say NO to debil

Likes (Received): 866

severka?
zachod z predsiene?
dvere do postele hostovskeho bytu?
neni to moc cista dispozicia, par veci tam vypada nedoriesenych.
potkanX no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 3rd, 2009, 01:17 PM   #64
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by potkanX View Post
severka?
zachod z predsiene?
dvere do postele hostovskeho bytu?
neni to moc cista dispozicia, par veci tam vypada nedoriesenych.
tie dvere - menil sa vstup, ale ako vravim, nabytok som uz nepresuvala. a zachod z predsiene bol zelanim majitelky, aby sa neslo na wc z obytneho priestoru. Tam mi zas chyba zakreslene umyvadlo, samozrejme.
Old November 3rd, 2009, 01:45 PM   #65
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Dom bude otočený obývacou časťou na juh, nie? Páči sa mi priamy prístup kúpelne z každej izby. Tie dve prepojené izby sú vyriešené zaujímavo, predpokladám, že je to prechod cez šatník. Vo všeobecnosti ale nie som nakloneným jednopodlažným domom, pretože nemám rád kompromisy, bez ktorých to na jednom podlaží skrátka nejde (pokiaľ nie je majiteľ limitovaný veľkosťou zastavanej plochy). Taktiež, ak už sú v dome tri kúpeľne, minimálne v jednej by som zvolil veľkú rohovú vaňu, nie tú miniatúrnu panelákovú a určite by som chcel aspoň jednu toaletu prístupnú z obytného priestoru, nie z predsiene (aj kvôli umývadlu). Spojenie kúpeľne a toalety ja osobne nikdy nepochopím. Možno si to niekto takto žiada, a možno je to práve jeden z tých kompromisov.

Postaviť dom výšky dvojpodlažného, s využitím iba prízemia je podľa mňa mrhaním priestorom. Všetko treba napratať dolu a snažiť sa vhodne rozdeliť obytné zóny (jedáleň, hala na juh, nočná časť na východ a pod.).
Old November 3rd, 2009, 01:59 PM   #66
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 443

Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
tie dvere - menil sa vstup, ale ako vravim, nabytok som uz nepresuvala. a zachod z predsiene bol zelanim majitelky, aby sa neslo na wc z obytneho priestoru. Tam mi zas chyba zakreslene umyvadlo, samozrejme.
Inac zda sa mi to, alebo je dom kompletne podpivniceny, s velkou podzemnou garazom a dokonca vytahom ?

Majitelke evidentne nechybaju financie, kedze podkopat dom takto vo svahu nebude lacna zalezitost, urcite ma vsak take vybanie svoje caro. Aj ked vo svahu by som zvolil asi ine riesenie.
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2009, 02:30 PM   #67
potkanX
say NO to debil

Likes (Received): 866

mimochodom, ten dom je strasne skarady.
potkanX no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2009, 02:48 PM   #68
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 2047

mna by este zaujimala situacia, kedze hlavny vchod je z jednej strany a garaz z druhej. tam sa nejak toci ulica?

mne sa tam paci mnozstvo odkladacich priestorov a to, ze z pivnice sa vytahom hned dostanem do skladu(?) pri kuchyni.
marish no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2009, 02:50 PM   #69
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by kaxno View Post
Inac zda sa mi to, alebo je dom kompletne podpivniceny, s velkou podzemnou garazom a dokonca vytahom ?

Majitelke evidentne nechybaju financie, kedze podkopat dom takto vo svahu nebude lacna zalezitost, urcite ma vsak take vybanie svoje caro. Aj ked vo svahu by som zvolil asi ine riesenie.
situacia bola trochu zvlastna - tam kde je vjazd do garaze bol strmy zraz a zvysok domu je v podstate na vrcholku kopca, resp. na velmi mierne svazitom pozemku. ten zraz bol zapricineny predoslymi upravami na pozemku.
co sa tyka podlaznosti, ta bola zelanim investora, z rovnakeho dovodu, ako je tam umiestneny vytah.
vonkajsi vyraz domu nie je uplne najlepsi, preto som ani nerobila vizualizacie asi som mala vybrat nejaky iny dom...
Old November 3rd, 2009, 03:07 PM   #70
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by marish View Post
mna by este zaujimala situacia, kedze hlavny vchod je z jednej strany a garaz z druhej. tam sa nejak toci ulica?

mne sa tam paci mnozstvo odkladacich priestorov a to, ze z pivnice sa vytahom hned dostanem do skladu(?) pri kuchyni.
hej, je to sklad. dom sa nachadza na pozemku, ktory ma 6000 m2, spolu s rekonstruovanym mlynom, tiez jednopodlaznym, k tomu pod zmienenym svahom.
Old November 3rd, 2009, 03:28 PM   #71
marish
Registered User

marish's Avatar

ked tu uz chodime s kozami po trhu, tak sa pridam aj ja. berte to ako moju atelierovu prvotinu. vsetky obrazky sa daju kliknut na vacsie rozlisenie alebo pdfko.

Last edited by marish; November 3rd, 2009 at 04:47 PM. Reason: vymenene za pdfka s vacsim rozlisenim
Old November 3rd, 2009, 03:33 PM   #72
mircik
Registered User

Likes (Received): 0

marish ten dom je vymakany.... velmi sa mi paci... to bolo pre individualneho klienta, alebo subor rovnakych domov v nejakej lokalite?

Last edited by mircik; November 3rd, 2009 at 03:45 PM.
mircik no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2009, 03:38 PM   #73
marish
Registered User

marish's Avatar

to bolo na zapocet z atelierovej tvorby I.
dakujem.
Old November 3rd, 2009, 03:51 PM   #74
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

No to sa ti podarilo. Trocha inak by som riešil schodisko a okná, ale vyzerá to výborne. Na čo má slúžiť ten priestor medzi schodiskom a šatníkom v garáži?
Old November 3rd, 2009, 04:14 PM   #75
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by marish View Post
to bolo na zapocet z atelierovej tvorby I.
dakujem.
pekne nam pri prvej atelierovej tvorbe este pocitac nehrozil . rozhodne lepsie ako moja prva atelierova tvorba (tu uz radsej nikomu neukazujem). rendre revit ci maxko?
Old November 3rd, 2009, 04:27 PM   #76
marish
Registered User

marish's Avatar

revit. skusal som aj archicad, ale revit mi sadol viac. v 3dsmaxe by som sa musel najskor nieco naucit robit.
Old November 3rd, 2009, 04:34 PM   #77
marish
Registered User

marish's Avatar

Quote:
Originally Posted by Joey_T View Post
No to sa ti podarilo. Trocha inak by som riešil schodisko a okná, ale vyzerá to výborne. Na čo má slúžiť ten priestor medzi schodiskom a šatníkom v garáži?
nieco ako hobby room alebo na uskladnenie zimnych kolies, bicykla... len som to nechcel separovat od garaze, takto sa v pripade potreby (ak by si si isiel napr. kanoe vystruhat) da cela garaz premenit na hobby room.
Old November 3rd, 2009, 05:44 PM   #78
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Niečo také som aj predpokladal. Taký chlievik na náradie sa v dome vždy zíde, hlavne keď tam nie je pivnica.
Old November 4th, 2009, 01:27 AM   #79
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5062

Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
tuto kupelku poznam aj tak nejako osobne a presne ako si napisala, ten schod je _svinsky_ nepraktiky ..

Quote:
Originally Posted by Joey_T View Post
Postaviť dom výšky dvojpodlažného, s využitím iba prízemia je podľa mňa mrhaním priestorom. Všetko treba napratať dolu a snažiť sa vhodne rozdeliť obytné zóny (jedáleň, hala na juh, nočná časť na východ a pod.).
vec pohladu, mne sa to docela pozdava .. ja sa zase priznam, ze nemam rad podlazne domy .. do istej miery to rozdeluje .. preto nemam rad ani mezonety ... za velke plus tam vidim vytah.. aj ked v normalnej financnej situacii je to killer investicia ..

inak henten dom by som si vedel predstavit niekde na horskom

Last edited by aquila; November 4th, 2009 at 01:33 AM.
aquila está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 4th, 2009, 02:09 AM   #80
františek buxanto
Registered User

Likes (Received): 16

marish.. beetle v garazi a gl-ko vonku?
františek buxanto no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules