SkyscraperCity Forum banner

[Gdynia] Sea Towers - 125,4 m + 141,6 m

2M views 9K replies 650 participants last post by  Wrocer 
#1 ·
Pod koniec tego roku lub na początku przyszłego ruszy budowa pierwszego prawdziwego wieżowca w 3mieście. Budynek złozony z dwóch wież z których wyższa będzie miała 30 pięter wysokości. Inwestor Invest Komfort z Sopotu, autor obecnie najwyższebo budynku Gdyni. Cała inwestycja w swych rozmiarach i charakterze przypomina bardzo Łudzką w Warszawie tylko architektura wydaje się być lepsza.

Mam jeszcze wda skany dobrewj jakości z gazety, ale nie mam ich jak zamieścić bo konta www na republice mi się poblokowały. Wyślę je ochotnikowi. :D
 
See less See more
1
#4 ·
Info z GW:
"Projekt gdyńskiego WTC jest gotowy, ale różni się od projektu, który zwyciężył w konkursie architektonicznym. Czy władze Gdyni uległy inwestorowi, a widok na morze zostanie zakryty?
W 2002 r. zwycięzcą konkursu na koncepcję architektoniczną placu w kwadracie skweru Kościuszki, ulic Hryniewickiego, Waszyngtona i basenu Prezydenta został wiedeński zespół Architektbüro pod kierunkiem Andrzeja Kapuścika. Teren należy do World Trade Center, więc nawiązanie stylistyką do dwóch nowojorskich wież WTC zburzonych podczas ataków z 11 września 2001 r. było oczywiste.
Natomiast ostateczny projekt skierowany do realizacji przez inwestora - Invest Komfort - znacznie różni się od konkursowego, pomimo iż autor jest ten sam. Podwyższono o kilka kondygnacji wysokość jednej z wież (w projekcie konkursowym obie wieże były jednakowej wysokości). Zmniejszono także odległość między nimi, przez co spajający je łącznik będzie krótszy i mniej okazały.
- Dyskusje nad ostatecznym kształtem tej realizacji trwały 10 miesięcy - mówi Andrzej Kapuścik, autor projektu. - Inwestor naciskał na zmianę koncepcji na jednobryłową. Na to z kolei nie chcieli zgodzić się przedstawiciele miasta. Generalnie jednak jestem zadowolony z tego projektu.
Mniej zadowolona z nowego kształtu kompleksu jest dr Maria Jolanta Sołtysik z wydziału architektury PG, znawczyni gdyńskiej architektury.
- Z jednej strony zauważam troskę władz miasta o architekturę, ale z drugiej wyraźne uleganie presji inwestorów - argumentuje dr Sołtysik. - Tendencja do pięcia się w górę może dziwić w miejscu, gdzie miasto powinno otwierać się na morze. Widok na morze został zablokowany poprzez kolosalną skalę tych budynków. Ta architektura straciła swoją niezwykłość - uważa.
Kierownictwo Invest Komfortu odmówiło odpowiedzi na większość pytań "Gazety" o różnice w obu projektach. Przyznaje jednak, że w nowym obiekcie dominować będzie funkcja mieszkaniowa z niewielkim udziałem biurowej."
 
#5 ·
Świetne wiadomości :) Według mnie dobrze , że nie będą to wieże o identycznej wysokości . Cieszy to , że jest chęć budowy wież poza Warszawą ( niedawno oddano UNI Centrum - w realu wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciach , buduje się Andersię i teraz jeszcze to :) ) . Ja osobiście jednak troszkę żałuje , że nie powstaną te budynki w Gdańsku , gdyż tam są już jakies wieżowce i tamtejszy skyline bardzo by na tym zyskał , no ale ...
 
#7 ·
Konserwator zabytków to nazwa na stan beznadziei jaki panuje w Gdańsku, ale stan ten gdy się przyjrzeć ma wiele oblicz. Tak naprawdę nie jest to jedna osoba gdyż konserwatorzy zabytkó w Gdańsku zmieniają się dość często. Od paru miesięcy jest nowy konserwator i jeszcze wciąż nie do końca wiadomo jaki to człowiek.

Zaś co do tematu wieżowców to wszystko wskazuje, że w przyszłym roku będziemy mieli cztery wierzę od 70-100m licząc WTC jako jeden w trakcie budowy więc nie jest źle.
 
#11 ·
bb78 said:
Fajnie, ze powstaje cos wysokiego poza Warszawa, choc ten skan nie wyglada zbyt zachecajaco :eek:hno:

Dziki REX: rendery mozesz slac na moj adres z sygnaturki, zamieszcze je na serwerze FDI :)
Posłalem ci kolorowe rendery.

Zaś tą czwarty wieżowiec to apartamentowiec też w Gdyni 18-19 pięter "Redłowski Stok" to się nazywało bodajże.
 
#16 ·
Wow, wiezowiec poza warszawa:> No i niezly widok z okien bedzie:> Projekt mi sie nawet podoba, ale ciekaw jestem gdzie to stanie- czy ktos z 3 miasta moglby zapodac jakies foty miejsca gdzie to bedzie ?? Bo architekture widze, ale nie widze ani skali, ani jak to bedzie sie komponowac z miastem..
 
#17 ·
Lokalizacja:
prawa strona nabrzeża Prezydenta (ścisłe centrum miasta), po lewej stronie tego zdjęcia jest Skwer Kościuszki


Inne wysokie budynki, których budowa rozpocznie się w najbliższym czasie w Gdyni:
- Redłowska Kaskada, mieszkania, 18 pięter, Redłowo
- Stryjska/Legionów, mieszkania, 18 pięter, Redłowo.
 
#19 · (Edited)
JOŁ MADERFAKER !!!!! Najlepsza wiadomośc jaką dzisiaj dostałem ( gdyby jeszcze Portugalia wygrała z Holendrami to będzie super dzień ;) ) . Będzie to najlepszy widok z wieżowca w Polsce - bo jednak widok na bezkresne morze ,port , Hel i ciekawą okolice Gdyni (mam na mysli morene i kępy oksywska i redłowską itp.) to ja chciabym tam mieszkać!!! Pewnie Kulczyka to będzie stać mnie nie :(
Komfort sobie poradzi z finansową stroną projektu ? Czy coś na ten temat wiadomo ?

A teraz sobie pomarze :) ! A gdyby tak druga taka wysoka wieża staneła przy hotelu Gdynia na ich tym parkingu od strony Skweru to dopiero by było co ?!
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top