SkyscraperCity Forum banner

[Gdynia] Sea Towers - 125,4 m + 141,6 m

2M views 9K replies 650 participants last post by  Wrocer 
#1 ·
Pod koniec tego roku lub na początku przyszłego ruszy budowa pierwszego prawdziwego wieżowca w 3mieście. Budynek złozony z dwóch wież z których wyższa będzie miała 30 pięter wysokości. Inwestor Invest Komfort z Sopotu, autor obecnie najwyższebo budynku Gdyni. Cała inwestycja w swych rozmiarach i charakterze przypomina bardzo Łudzką w Warszawie tylko architektura wydaje się być lepsza.

Mam jeszcze wda skany dobrewj jakości z gazety, ale nie mam ich jak zamieścić bo konta www na republice mi się poblokowały. Wyślę je ochotnikowi. :D
 
See less See more
1
#142 ·
Z tego co rozumiem, Inwestor musi wykonać projekt od nowa bo był kompletnie nie zgodny z tym co było wynikiem konkursu. Zmienił funkcję wież, formę i wysokości (jedna obcioł a drugą podwyższył), obie wieże zsunął i kompletnie zmienił detal elewacji. W zasadzie jego projekt nie miał już nic wspólnego ze zwycięzką pracą i miasto się nie zgodziło.
 
#149 ·
Nie jestem pewien ale to chyba ma coś wspólnego z tą inwestycją
Dalmor pozostanie w rękach państwa




Sławomir Sowula 15-04-2005 , ostatnia aktualizacja 15-04-2005 21:43

Ministerstwo Skarbu Państwa wstrzymało prywatyzację gdyńskiego przedsiębiorstwa połowów dalekomorskich Dalmor

Prywatyzacja Dalmoru rozpoczęła się kilkanaście miesięcy temu. W ubiegłym roku MSP zakwestionowało pierwszą wycenę przedsiębiorstwa sporządzoną przez gdyńską firmę Nexus. Nieoficjalnie mówi się, że wartość Dalmoru została zaniżona.

Również kolejna próba wyceny nie zakończy się prywatyzacją. Ministerstwo bez podania powodów wstrzymało cały proces. Gdyńskie przedsiębiorstwo połowów dalekomorskich miało być sprywatyzowane przez konsorcjum złożone z pracowniczo-menadżerskiej spółki Inwest-Dal, firmy developerskiej Invest-Komfort oraz spółki giełdowej Wilbo.

- Nie komentuję tej decyzji - mówi Krzysztof Rychlicki, prezes Dalmoru. - W naszej działalności niewiele się zmieni. Pozyskaliśmy 22 miliony złotych z programu sektorowego Unii Europejskiej za wycofanie statku z eksploatacji i to nam zapewnia możliwość inwestowania, np. w infrastrukturę magazynową. Myślimy też o budownictwie mieszkaniowym na należącej do nas działce na gdyńskim Obłużu. Nie rezygnujemy też z planów wybudowania w centrum Gdyni zespołu kongresowo-hotelowego.

http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,2658092.html
 
#150 ·
Nowe info! 36 kondygnacji - 118(138)m

Oryginalnie zapostowane przez talkinghead ;)

(C) Puls Biznesu
Wieże będą gotowe w 2008 r.
26 kwietnia 2005
Bogdan Tychowski


W odległości niespełna 12 m od wód Zatoki Gdańskiej planowane jest rozpoczęcie prac przy wysokościowcu mieszkalnym. Gdyńskie Wieże — to robocza nazwa projektu firmy Invest Komfort, który powstanie przy Nabrzeżu Prezydenta w Gdyni. Będzie to jeden z najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce. Zaprojektowano go w kształcie litery H — dwie różnej wysokości wieże połączone łącznikiem. Jedna będzie liczyła 36 kondygnacji (118 m, 138 m wraz z masztem antenowym), druga — 28. Podstawę wież zajmą trzypoziomowe garaże, otoczone lokalami usługowymi. Od strony wody przewidziano lokal przeznaczony na marinę. Na kondygnacjach 4, 5 i 6 usytuowano biura oraz część rekreacyjną zespołu. Ogólnie zaprojektowano: 276 lokali mieszkalnych, w tym: 186 mieszkań, 76 apartamentów, 14 penthouse’ów na ostatnich kondygnacjach oraz 10 lokali usługowych, 390 miejsc postojowych w halach garażowych, 12 miejsc postojowych zewnętrznych. Łącznie to 21,2 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej i blisko 6 tys. mkw. powierzchni biurowo-usługowej.

— Rozpoczęcie budowy ruszy w czerwcu tego roku. Zakończy się w maju 2008 r. Sprzedaż lokali rozpocznie się po uzyskaniu pozwolenia na budowę, co prawdopodobnie nastąpi na początku maja bieżącego roku. Lista oczekujących klientów zainteresowanych tą inwestycją już w tej chwili liczy kilkaset osób — przyznaje Bolesław Tołkacz z DCS, które zajmuje się inwestycjami Invest Komfort.

Źródło:
Archiwum Puls Biznesu
wyd. 1831 str. 2
 
#151 ·
Świetne wieści :) Jeżeli jedna wieża ma być wyższa od drugiej , to pewnie wchodzi w grę ta druga z koncepcji pokazanych przez Olka ? Szkoda , bo ten kierwszy projekt jest kapitalny , a ta druga już nie tak bardzo , gdyż przy złych materiałach może otrzeć się lekko o kiczyk ( ale mam nadzieję , że tak nie będzie :) ) . W każdy mbądź razie moja radość jest ogromna , że to już pewne - brawo Gdynia :)
 
#152 ·
oralB said:
Świetne wieści :) Jeżeli jedna wieża ma być wyższa od drugiej , to pewnie wchodzi w grę ta druga z koncepcji pokazanych przez Olka ? Szkoda , bo ten kierwszy projekt jest kapitalny , a ta druga już nie tak bardzo , gdyż przy złych materiałach może otrzeć się lekko o kiczyk ( ale mam nadzieję , że tak nie będzie :) ) . W każdy mbądź razie moja radość jest ogromna , że to już pewne - brawo Gdynia :)
To są konkursowe projekty koncepcyjne (wygrał drugi). Jak będzie wyglądał projekt przeznaczony do realizacji przekonamy się już niedługo.
 
#156 ·
Fajnie , że sa dwie wieże a nie jedna - nie będzie taki jeden stał jak kikut :) A czy w okolicy jest miejsce na jeszcze jakieś wieże ? Mam nadzieję , że powstanie gdzieś w pobliżu może jakiś hotel czy biurowiec , taki +20 pięter :)
Aha , ta koncpcja pokazana przez Trolley'a o niebo lepsza od tej drugej z postu Olka :)
 
#157 ·
oralB said:
Fajnie , że sa dwie wieże a nie jedna - nie będzie taki jeden stał jak kikut :) A czy w okolicy jest miejsce na jeszcze jakieś wieże ? Mam nadzieję , że powstanie gdzieś w pobliżu może jakiś hotel czy biurowiec , taki +20 pięter :)
Aha , ta koncpcja pokazana przez Trolley'a o niebo lepsza od tej drugej z postu Olka :)
Miejsca jest dużo. Obok (na tych wizkach po lewej stronie wież, widać jego bryłę ) planowany jest hotel wysoki na około 50m. Do zagospodarowania jest oprócz tego mnóstwo terenów Dalmoru na Molo Rybackim (czyli de facto na morzu). Tereny pod inwestycje znajdują się także po drugiej stronie Skweru Kościuszki, przy porcie jachtowym. Nie wiem tylko jak wysoka może tam być zabudowa.
 
#158 ·
Jedynym moim marzeniem dotyczacym tej inwestycji byloby zeby nie powstala. Ten ostatni projekt pokazany przez @Trolleya to kompletna porazka. Jezeli ma tam stanc wiezowiec (lub wiezowce) to powinny byc one na njawyzszym, SWIATOWYM poziomie. To miejsce jest zbyt cenne, aby zabudowywac je przecietna mieszkaniowka tyle, ze o wysokosci ponad 100m. Takie cos zdyskredytowaloby kompletnie Gdynie w moich oczach, ktora jest obecnie jednym z moich ulubionych miast.
 
#159 ·
Papaj said:
Jedynym moim marzeniem dotyczacym tej inwestycji byloby zeby nie powstala. Ten ostatni projekt pokazany przez @Trolleya to kompletna porazka. Jezeli ma tam stanc wiezowiec (lub wiezowce) to powinny byc one na njawyzszym, SWIATOWYM poziomie. To miejsce jest zbyt cenne, aby zabudowywac je przecietna mieszkaniowka tyle, ze o wysokosci ponad 100m. Takie cos zdyskredytowaloby kompletnie Gdynie w moich oczach, ktora jest obecnie jednym z moich ulubionych miast.
Nie no, tak źle nie jest. Ale faktycznie, jeśli będzie w tym projekcie tylko 1 m2 tynku to zostaje tylko samobójstwo... oh, jak ja nienawidzę tynku! :D
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top